FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liverpool FC

«13456734»
**alex**16.02.2008 20:56

De altfel, daca nu ma insel, in Anglia, porecla data de fanii celorlalte echipe lui Liverpool este Looserpool :biggrin:

MoWeed16.02.2008 21:02

Ce ar fi sa va vedeti voi de echipele voastre?

@DelPiero10

Presupun ca tii cu Juventus in cazu asta n-ai ce zice....blatistilor

alexynho16.02.2008 23:22

Dear Del Piero ... precum Moweed a spus, ai grija . Macar noi sustinem o echipa corecta, nu una care ii e frica si in amicale sa piarda (declaratie a lui ... ups , Del Piero).

 

Intr-adevar , Liverpool joaca foarte slab acum, insa .. asa cum este o obisnuinta, in Europa nu se joaca ... si sunt sigur ca o va demonstra in acest an din nou . Poate Manchester sa defileze in campionat, dar in Champions League, scartaie (pentru nea **alex**).

 

Pana la sfarsitul sezonului se pot intampla multe, desi campionatul e compromis, cupele sunt afara din schema, insa ramane cel mai valoros trofeu pus in joc. Si asa cum sezonul trecut, era cotata printre ultimele din 8-imi, asa sunt sigur ca si in acest sezon, va fi o revelatie a acestei competitii.

IONUTZ-CIPRIAN17.02.2008 06:38

M-au facut de cacao,nu mi-a venit sa cred cand am vazut cat era scorul in minutul 90 apoi le-a mai dat si aia lovitura de gratie,pe deasupra a mai fost si singurul meci pierdut pe un bilet la pariuri!Ce se intampla cu astia??

MoWeed17.02.2008 08:45

@alexynho

 

Nici in 2005 nu ne dadea nimeni vreo sansa. Ar fi magnific sa reusim a 3-a finala in 5 ani

**alex**17.02.2008 11:40

pentru nea alexynho: lasa ca o sa vedem saptamana ce vine cine scartaie in CL ;)

DelPiero1017.02.2008 12:26
Dear Del Piero ... precum Moweed a spus, ai grija . Macar noi sustinem o echipa corecta, nu una care ii e frica si in amicale sa piarda (declaratie a lui ... ups , Del Piero).

 

Intr-adevar , Liverpool joaca foarte slab acum, insa .. asa cum este o obisnuinta, in Europa nu se joaca ... si sunt sigur ca o va demonstra in acest an din nou . Poate Manchester sa defileze in campionat, dar in Champions League, scartaie (pentru nea **alex**).

 

Pana la sfarsitul sezonului se pot intampla multe, desi campionatul e compromis, cupele sunt afara din schema, insa ramane cel mai valoros trofeu pus in joc. Si asa cum sezonul trecut, era cotata printre ultimele din 8-imi, asa sunt sigur ca si in acest sezon, va fi o revelatie a acestei competitii.

Dear alexynho,Del Piero a zis asta pentru ca este...si va ramane mereu un invingator!Nu neg ca Juve a gresit(prin Moggi),dar a platit!Iar asta cu 'suntem macar corecti',deja imi suna a rapidisme! :biggrin: Cat despre succesele din CL,foarte frumos,dar in campionat iesiti constant pe 4!Putin pentru o echipa de traditia lui Liverpool...

P.S.Fara comparatii United-Liverpool,la ora asta e ca si cum ai compara Dacia Logan c Masserati! :unsure:

Dany's17.02.2008 14:43

Liverpool 1-2 Barnsley RUSINE!!!

MoWeed17.02.2008 15:07

**alex**

 

De ani buni aud placa asta de la fanii lui Man Utd si tot Liverpool ajunge mai departe. Desi sunteti cea mai bogata echipa din Anglia pe plan extern sunteti prea mici pentru Liverpool si daca ai fi fair play ai recunoaste asta...

 

@Del Piero10

Nu inteleg de ce "suntem macar corecti" iti suna a rapidisme pentru ca e adevarul. Ani de zile rezultatele voastre au fost obtinute prin trucarea meciurilor atat pe plan intern cat si pe plan extern. Asa ca nu vad de ce ai ironiza tu o echipa care pierde cinstit cand juventusu tau avea la un moment dat vreo 7 "sateliti" in serie A. Mai bine sa pierzi cinstit decat sa castigi pe blat!!

Asta vroia sa zica alexynho

**alex**17.02.2008 17:32
Desi sunteti cea mai bogata echipa din Anglia pe plan extern sunteti prea mici pentru Liverpool si daca ai fi fair play ai recunoaste asta...

 

Asta pentru ca nu s-au intalnit in meci direct in CL :tongue:

MoWeed17.02.2008 21:12
Asta pentru ca nu s-au intalnit in meci direct in CL :tongue:

 

 

Mai devreme sau mai tarziu se va intampla si asta....

MoWeed19.02.2008 21:50

Liverpool-Inter 2-0 superbe ultimele minute

alta bijuterie de gol al lui Gerrard

alexynho19.02.2008 21:53
pentru nea alexynho: lasa ca o sa vedem saptamana ce vine cine scartaie in CL ;)

 

Liverpool a aratat ca nu e cea care are motoarele defecte . Sa o vedem pe Manchester (intr-adevar practica un fotbal frumos, dar concentrarea pentru cupele europene este prea mare, unde nu se castiga doar cu entuziasm, ci si prin munca si ambitie) .

DelPiero1019.02.2008 21:56

Am tinut cu Liverpool in meciul asta!Felicitari! :wink:

MoWeed23.02.2008 17:32

Liverpool 3 - 2 Middlesbrough

 

3 goluri al lui Torres se pare ca si-a meritat banii...

alexynho06.03.2008 16:58

In restanta cu West Ham, Liverpool a facut show... Fernando Torres a aratat ca isi merita din plin banii... iar Steven Gerrard a aratat din nou ca este cel mai bun jucator englez al mileniului 3.

 

 

Primul 11: 25. Reina / 6.Riise - 23. Carragher - 37. Skrtel - 17. Arbeloa / 14. Alonso - 20. Mascherano - 8. Gerrard © / 19. Babel - 18. Kuyt - 9. Torres

 

Goluri : Fernando Torres (min. 8, 61, 81), Steven Gerrard (83).

 

In urma acestei partide, Liverpool s-a apropiat la 12 puncte de liderul Arsenal.

MoWeed11.03.2008 21:58

Inca un meci bun facut de Liverpool :yeahh: :yeahh: ...gol superb al lui Torres :clap:

DelPiero1012.03.2008 10:33

Felicitari! :clap: Valoarea lui Inter se vede in Europa... :blush:

stelistu_612.03.2008 17:20

Era clar ca Liverpool se ducea mai departe, sper sa faca deplasarea la Moscova :)

alexynho12.03.2008 20:12

Frumos ... nu am ce zice... imi pare rau de Chivu, insa ma bucur ca Liverpool din nou "si-a aratat coltii" in Europa. Desi Inter incepuse mult mai bine partida, Liverpool a stiut exact cum sa contracareze atacurile "italienilor". "El Nino" din nou si-a aratat clasa, si ma bucur "from all my heart" ca a ajuns pe Anfield.

 

You'll never walk alone !!! Sper sa se auda si pe 21 mai la Moscova, ca tare m-ar incanta :D.

MoWeed12.03.2008 20:22

Nici acum nu le da nimeni nici o sansa la fel ca in 2005 si in 2007 asa ca nu vad de ce n-ar putea sa ajunga la Moscova...

DelPiero1012.03.2008 22:56

I-ati scos pe Icter,dar nu cred ca ulciorul va mai merge la apa de data asta!Aveti sanse daca o sa cadeti cu Fener si Schalke,atat... :wink: In rest,toata echipele sunt peste voi...

alexynho13.03.2008 10:18

@ Del Piero

 

Pai ... sincer... cred ca tot timpul au fost echipele peste noi :))... hai sa recapitulam... Juventus, Chelsea, AC Milan, Barcelona, Inter Milano sunt doar cateva dintre echipele care au parasit competitia in urma duelurilor cu Liverpool in ultimii 3 ani. In orice caz... singura echipa care intr-adevar poate sa ne elimine ar fi Manchester (din cauza superstitiilor, cu Rafa, nu am reusit deloc sa le dam gol "diavolilor").. in rest, celelalte ar fi foarte bune ca adversari :P.

MoWeed13.03.2008 11:58

Exact ce ziceam mai devreme nu le dadea nimeni nici o sansa nici in 2005 si 2007....si poate ca e mai bine asa....

alexynho14.03.2008 23:58

Ma incanta programul de acum al "cormoranilor"... unde urmeaza o serie de meciuri incinse :D.

 

15.03 Reading

23.03 Manchester United

30.03 Everton

02.04 Arsenal (CL)

05.04 Arsenal

08.04 Arsenal (CL)

13.04 Blackburn

19.04 Fulham

26.04 Birmingham

03.05 Manchester City

11.05 Tottenham

«13456734»