FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liverpool FC

«12345634»
steaua-steaua-steaua03.10.2007 21:41

Mi-e prea greu sa aleg care-i cel mai bun cormoran. Sincer. Il votez pe Gerrard, dar Carragher si Xabi Alonso sunt la fel de importanti, iar Reina, Riise, Pennant, Kuyt, Crouch sunt si ei pe aproape. Torres e parca prea nou acolo sa-l desemnezi cel mai bun, dar e deja f bun.

 

Super echipa. Super spirit de echipa.

 

 

LE: Imi schimb optiunea. Cel mai bun cormoran e Benitez. Indiscutabil. Iar pe locul 2 e publicul. Abia apoi vin Gerrard&co.

cristian8606.11.2007 21:44

OMG !!!!

 

Liverpool - Besiktas 8-0

alexynho08.11.2007 20:30

Cred ca aceasta statistica spune totul

 

Liverpool.............................BESIKTAS

........8..........Goals scored...........0

.......27..............Shots.................3

.......19.........Shots on goal...........1

........8............Shots wide.............2

.....36'4''.......Ball poss(time).....24'15''

......59 %........Ball poss(%).......41 %

 

 

 

In plus ... ascultam comentariul live pe Sport.ro (ca video deja era prea mult) , si intotdeauna , auzeam "Liverpool in atac" , sau "Formatia lui Rafa Benitez porneste iar in atac" ... prin minutul 85-90 Besiktas a avut primul lor sut pe poarta .

stelistub10.11.2007 13:56

Acum sa fim sinceri Manchester are echipa mai buna decat Liverpool

stelistub17.11.2007 11:08

S-ar putea ca Liverpool sa nu se califice mai departe anul asta

cristi_mold29.11.2007 10:13

Greu meciul cu Marseille mai ales ca se joaca in deplasare, iar frncezii au si ei sansa lor. Mi-e ca nu cumva Liverpool sa nu prinda nici UEFA.

alexynho01.12.2007 11:30

Cred ca Liverpool se va mobiliza foarte bine , asa ca nu prea sunt sanse sa rateze primavara CL ... intr-adevar e greu sa castige CL , dar , in 2005 cine se astepta sa castige ? ... YNWA

 

LE: Din cate observ , dupa acel celebru 8-0 , Liverpool a inceput sa castige "foarte greu" , cu scoruri de 3-0 sau 4-0 ... ultima reprezentatie , in fata modestei Bolton Wanderers , cu un chinuit 4-0 :)

stelistu_611.12.2007 17:30

Dupa aceea a cam mers prost in campionat, pierzand cu 3-1, de Fulham parca :(.

 

Asta e, sper sa castige la Marseille.

ra2 for ever05.01.2008 21:13

cn traduce imnul lui Liverpool in romana pless YOU`LL NEVER WALKE ALONE

alexynho06.01.2008 10:09

"When you walk through a storm

Hold your head up high

And don't be afraid of the dark

At the end of the storm

Is a golden sky

And the sweet silver song of a lark

Walk on through the wind

Walk on through the rain

Tho' your dreams be tossed and blown

Walk on, walk on

With hope in your heart

And you'll never walk alone

You'll never walk alone"

 

 

Cand mergi printr-o furtuna

Tine-ti capul sus

Si sa nu iti fie frica de intuneric

Pentru ca la sfarsitul furtunii

Este un cer auriu

Si un cantec dulce argintiu de ciocarlie.

Mergi , prin vant

Mergi , prin ploaie

Desi visurile tale vor fi aruncate si distruse

Mergi , mergi

Cu speranta in suflet

Si nu vei merge singur

Nu vei merge singur.

 

PS : Corectati-ma daca am gresit :D

MoWeed16.01.2008 08:48

alexynho

 

Nu vei merge niciodata singur

 

Am si io o intrebare cati ani are sondajul ala?? nu de alta da Luis Garcia nu mai e la Liverpool si Torres trebuie pus acolo :laugh:

Go Reds!!!

stelistu_616.01.2008 16:02

Nu conteaza oricum Gerrard e cel mai bun. 5-0, ce meci a fost aseara :X

alexynho16.01.2008 19:42
Am si io o intrebare cati ani are sondajul ala?? nu de alta da Luis Garcia nu mai e la Liverpool si Torres trebuie pus acolo :laugh:

Go Reds!!!

 

Sondajul cam are un an :rolleyes: ... problema este ca nu stiu cum sa modific optiunile de la sondaj :blink:

stelistu_616.01.2008 20:29

Te duci la primul post si dai edit, si alegi acolo...

MoWeed16.01.2008 20:30

Nu-i nimic ma bucur ca mai exista oameni care sa tina cu Liverpool si nu cu Man Utd si Arsenal.

Si da stelistu_6 ai dreptate Gerrard e cel mai bun

stelistu_621.01.2008 20:30

Liverpool - Aston Villa 1-0. Gooool Benayoun, min 20.

Combinatie frumoasa intre Kuyt si Benayoun. \:D/ YNWA !

MoWeed22.01.2008 13:26
Liverpool - Aston Villa 1-0. Gooool Benayoun, min 20.

Combinatie frumoasa intre Kuyt si Benayoun. \:D/ YNWA !

pacat ca s-a terminat 2-2 :sad2:

alexynho24.01.2008 18:11

MARE CONFLICT LA Liverpool !

 

 

98% dintre respondenții unui sondaj realizat de Liverpool Supporters Network, pe un eșantion de 2.000 de persoane, spun cã nu mai au încredere în cei doi proprieteri, în timp ce 99% dintre aceștia îl susțin necondiționat pe antrenorul Rafael Benitez. Protestul se îndreaptã cãtre boicotarea echipei și a sponsorilor, dacã cei doi americani vor pãstra în continuare controlul asupra grupãrii. Trei sferturi din fani sunt dispuși sã nu mai cumpere bilete, tricouri și sã boicoteze produsele sponsorilor grupãrii.

 

Grupul financiar din Emiratele Arabe Unite, Dubai International Capital (DIC) vrea sã cumpere gruparea Liverpool, dar Hicks și Gillett au afirmat cã nu intenționeazã sã vândã.

 

prosport.ro

 

 

Exact asta ii trebuia echipei ... dupa ce rezultate nu sunt , acum si conducerea este in conflict cu suporterii (este o asemanare uimitoare cu situatia Stelei ! (diferenta este ca americanii au cumparat de vreo 60 de milioane de euro ... in timp ce al nostru oier , inca mai baga minciuni !

MoWeed24.01.2008 19:10

Situatia e oarecum asemanatoare cu cea de la noi diferenta fiind ca daca chiar vor, englezii vor face un scandal monstru pentru a indeparta americanii din fruntea echipei

Dovada ca banii nu aduc mereu fericirea....

stelistu_625.01.2008 15:30

Nici eu numai am incredere in ei, daca cumpara arabii clubul ar avea ce cheltui cormoranii. :rolleyes:

MoWeed25.01.2008 15:45

Aia au resurse financiare aproape nelimitate...... :rolleyes:

Dar sper sa aiba si ei rabdare sa nu inceapa sa faca exact ca americanii

alexynho30.01.2008 09:22

Juventus l-a transferat pe Mohamed Lamine Sissoko, mijlocașul echipei Liverpool, acesta semnand un contract pe patru ani cu formatia torineza. Pentru internationalul statului Mali, italienii vor plati 11 milioane de euro in trei rate pânã la 10 iulie 2010.

 

Desi sunt atatia mijlocasi defensivi in echipa , parca imi pare rau de Sissoko :( . Mai bine era cedat Mascherano (si-asa ... din cate am inteles , e doar imprumutat)

MoWeed14.02.2008 17:05

Compania Dubai Investment Group din Emiratele Arabe Unite este foarte aproape de a ajunge la un acord cu Tom Hicks si George Gillett, patronii americani ai lui FC Liverpool, pentru preluarea gruparii "cormoranilor", informeaza publicatia Mirror.

 

Tranzactia se va face pentru o suma de 460 milioane de lire sterline, adica peste 620 milioane de euro, finalizarea discutiilor urmând sa aiba loc la mijlocul lunii martie. Suporterii lui FC Liverpool sustin schimbarea patronatului, fiind nemultumiti de aportul celor doi americani la gruparea de pe "Anfield". Omul care conduce compania araba este influentul seic Mohammed bin Rashid Al Maktoum, prim-ministru si vicepresedinte al Emiratelor Arabe Unite.

c.ronaldo1716.02.2008 17:11

Liverpool 1-2 Barnsely (1-0)

 

:laugh: :laugh: :laugh:

DelPiero1016.02.2008 18:10

Ce echipa de looseri...Liverpool! :blink::rolleyes:

«12345634»