FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liverpool FC

«1234534»
c.ronaldo1711.07.2007 06:00

Numele lui este José Manuel Reina. Pepe este doar o porecla.

alexynho19.07.2007 15:17

Of ... de cand nu am mai intrat aici ;)) ... tot ce pot sa spun este ca Liverpool s-a intarit extraordinar de mult in ofensiva ... dar cam neglijeaza mijlocul si apararea ... In atac cred ca va fi tandemul Torres - Voronin - Crouch .. Kuyt si cu Babel fiind mult pe langa ... mi-e cam mila de Kuyt ... mai bine l-ar vinde ... iar Babel ar fi rezerva de lux ;)) ... ar mai trebui adusi un fundas central , si unul drepata ... in centru ma gandesc ca dak va fi Carra sau Agger suspendati , nu stiu cine va lua locul ... Hyypia de mult este exclus ... iar ca fundas dreapta , astept ceva mai mult decat un irlandez de 31 de ani :P ... din cate am inteles , se investesc 100 de milioane in transferuri ... si cred ca s-au cheltuit vreo 60 pana acum ... au de unde sa mai aduca cate un fundas pe fiecare post :P

 

 

@ c.ronaldo17

 

Lasa ca e bine ca e jucatorul lui Liverpool ... sper ca asa sa spargem gheata , dupa 18 ani :) ...

 

@ z3us

 

Dak nu stii nu te baga ... cum adik nu prea reusit ... am dat update la toate informatiile despre Liverpool .. (in afara de acel poll , ca nu pot sa scot optiunea Luis Garcia) ... si cum a zis c.Ronaldo , numele lui e Jose Manuel Reina , si porecla Pepe ... (asa cum la Neaga e Rica)

i-m BaD...02.08.2007 22:28

Liverpool este o echipa mare,cu un public extraordinar,care contribuie foarte mult la succesele lui Liverpool.vorbind de transferuri Liverpool a facut niste transferuri foarte bune(f.torres sau r.babel),dar cred ca ar trebui sa mai investeasca ceva si in tabara defensiva..cred ca anul asta se vor bate la titlu toate cele 4 mari cluburi ale angliei (Chelsea,man utd , Liverpool si arsenal) ,chiar daca Chelsea si man utd pornesc ca favorite...

dica_10steaua03.08.2007 00:23
Liverpool este o echipa mare,cu un public extraordinar,care contribuie foarte mult la succesele lui Liverpool.vorbind de transferuri Liverpool a facut niste transferuri foarte bune(f.torres sau r.babel),dar cred ca ar trebui sa mai investeasca ceva si in tabara defensiva..cred ca anul asta se vor bate la titlu toate cele 4 mari cluburi ale angliei (Chelsea,man utd , Liverpool si arsenal) ,chiar daca Chelsea si man utd pornesc ca favorite...

 

Nu stiu ce ar mai trebui in defensiva deoarece Agger si Carragher fac un lucru bun. Nu stiu de ce vezi tu Chelsea pornind ca favorita! spre cl

i-m BaD...03.08.2007 20:28

Liverpool a invins intr-un amical echipa chineza Shanghai Shenhua cu scorul de 2-0.Golurile lui Liverpool au fost marcate de F.Torres in minutul 13 si de S.Gerrard in minutul 64.

alexynho05.08.2007 06:27
Nu stiu ce ar mai trebui in defensiva deoarece Agger si Carragher fac un lucru bun. Nu stiu de ce vezi tu Chelsea pornind ca favorita! spre cl

 

 

In defensiva ar trebui si o rezerva ... ce s-ar intampla daca doamne fereste s-ar accidenta unul dintre cei doi ... Hyypia imi aduc aminte ca a fost facut KO de pustii lui Arsenal la acel meci pe care nu mi-l aduc aminte cu placere .. si daca a fost umilit de niste pusti , ma intreb ce pot sa faca jucator ca C.Ronaldo , Nani sau alti jucatori foarte tehnici din Anglia ... PS : prefer sa fiu rezervat in privinta campioanei in Anglia ... pentru ca sunt 3 echipe (chiar 4 si cu Newcastle) care au facut investitii serioase ... va fi un campionat "dat dracului" ;)) (nu am pus-o pe Arsenal pentru ca nu am auzit nici un jucator valoros sa il fi transferat , ci a renuntat la cel mai bun jucator (Henry) , plus alti jucatori care puteau sa faca diferenta : Reyes , Baptista ... insa ar fi bine sa nu o subestimam)

dica_10steaua05.08.2007 11:30
In defensiva ar trebui si o rezerva ... ce s-ar intampla daca doamne fereste s-ar accidenta unul dintre cei doi ... Hyypia imi aduc aminte ca a fost facut KO de pustii lui Arsenal la acel meci pe care nu mi-l aduc aminte cu placere .. si daca a fost umilit de niste pusti , ma intreb ce pot sa faca jucator ca C.Ronaldo , Nani sau alti jucatori foarte tehnici din Anglia ... PS : prefer sa fiu rezervat in privinta campioanei in Anglia ... pentru ca sunt 3 echipe (chiar 4 si cu Newcastle) care au facut investitii serioase ... va fi un campionat "dat dracului" ;)) (nu am pus-o pe Arsenal pentru ca nu am auzit nici un jucator valoros sa il fi transferat , ci a renuntat la cel mai bun jucator (Henry) , plus alti jucatori care puteau sa faca diferenta : Reyes , Baptista ... insa ar fi bine sa nu o subestimam)

Cred ca ar trebui sa o pui pe Arsenal in loculk lui Chelsea.Asa vad eu

i-m BaD...05.08.2007 21:13

amical:Feyenoord Rotterdam-FC Liverpool 1:1 (Drenthe 45'/Gerrard 72')

05.08.2007

alexynho11.08.2007 21:15

Prima etapa din Premier League :

 

Aston Villa 1-2 Liverpool (G.Barry (pen) 85' / M.Laursen (autogol) 25' , S. Gerrard 87')

Echipa lui Liverpool a fost : Reina / Arbeloa - Agger - Carragher - Finnan / Riise - Alonso - Gerrard - Pennant (Babel) / Kuyt (Sissoko) - Torres (Voronin)

 

PS : Voi stiati de transferul lui Charles Itandje de la Lens ? ... ca eu acuma am aflat :O

alexynho20.08.2007 06:09

A doua etapa din Premier League : Liverpool 1-1 Chelsea (F.Torres 16' / Lampard (pen) 62')

 

De notat ca Chelsea a primit un penalty absolut gratis , si a privat-o pe Liverpool de a 2-a victorie consecutiva . In minutul 62 , Steve Finnan a fost faultat de Malouda in careu , insa arbitrul a dictat penalty pentru Chelsea (firai ei de arbitri ... nici in Anglia nu se lasa) .

 

 

La ambele echipe , s-au jucat cu cate un jucator accidentat : Steven Gerrard pentru gazde , in timp ce Essien pentru oaspeti .

 

Echipa lui Liverpool a fost :

 

Reina / Arbeloa - Agger - Carragher - Finnan / Riise (Crouch) - X. Alonso - Gerrard - Pennant (Babel) / Kuyt - Torres

Wally20.08.2007 11:51

F.C. Liverpool a terminat la egalitate (1-1) meciul din etapa a treia sustinut pe teren propriu impotriva echipei Chelsea. Pentru "cormorani" a marcat noua achizitie Fernando Torres, in timp ce pentru Chelsea a egalat Lampard dintr-un penalty inventat de arbitrul acestei partide.

 

LE: Abia acum am vazut postul lui Alexynho referitor la acest meci.

dica_10steaua20.08.2007 15:39

A fost un meci foarte frumos in care Liverpool a dominat de la un cap la altul..si merita sa castige, dar na..arbitrii astia

alexynho21.08.2007 06:47

Rob Styles, arbitrul meciului Liverpool-Chelsea (1-1), a fost suspendat o etapã pentru prestația sa în meciul de duminicã, șeful arbitrilor din Campionatul englez de fotbal, Keith Hackett, considerând cã a fãcut mai multe erori.

 

"Principiul responsabilitãții existã și noi așteptãm de la arbitri ca importantele lor decizii sã fie corecte. În acest caz precis, ele au fost greșite. În consecințã, Rob nu va arbitra în week-end-ul viitor", a explicat Hackett pe canalul Sky Sports.

 

El i-a reproșat lui Styles cã a acordat pe nedrept un penalty pentru Chelsea, care a permis echipei lui Jose Mourinho sã egaleze scorul, dar și cã i-a arãtat un al doilea cartonaș galben (și implicit pe cel roșu, deci eliminare) ghanezului Michael Essien, care s-a luat de John Terry pentru cã îl faultase, iar Terry a scãpat neavertizat.

 

Centralul a admis ca a gresit când a acordat penalty pentru echipa lui Mourinho, la scorul de 1-0 pentru "cormorani". "Recunosc ca decizia mea a afectat rezultatul final al partidei si din acest motiv îmi cer scuze celor de la Liverpool", a spus ieri Styles.

Phire25.08.2007 23:18

O noua victorie in etapa a treia: 2-0 cu Sunderland, in deplasare. Au marcat Sissoko -primul sau gol :biggrin: - in minutul 37, printr-un sut frumos de la vreo 30 de metri, si Voronin in minutul 87:)

 

Urmeaza meciul de marti de pe Anfield, cu Toulouse, inainte de intrarea in grupele CL:)

alexynho26.08.2007 08:46

Incetul cu incetul , sunt sigur ca Liverpool va acumula puncte multe , si la finalul campionatului va fi pe primul loc ... sanatate lui Rafa , care a facut o echipa cu adevarat frumoasa (si deasemenea americanilor , ca fara banii lor , nu mai erau jucatorii acestia)

c.ronaldo1701.09.2007 17:41

Liverpool a invins extrem de greu formatia nou-promovata in Premier League, Derby Country cu scorul de.. 6-0. :biggrin:

DelPiero1001.09.2007 21:04

In sfarsit se lupta si Liverpool pentru titlu! :biggrin: Sper totusi sa ma grabesc...si sa nu fie asa... :happy:

lucvald-190201.09.2007 22:16
Incetul cu incetul , sunt sigur ca Liverpool va acumula puncte multe , si la finalul campionatului va fi pe primul loc ... sanatate lui Rafa , care a facut o echipa cu adevarat frumoasa (si deasemenea americanilor , ca fara banii lor , nu mai erau jucatorii acestia)

 

ii joc mereu la pariuri..pe handicap au mereu cota bunicica.. ;)

Kuyt e accidentat sau....nu mai are loc?

yo_marius_xxx02.09.2007 00:52

.........imi place Liverpool....dar parerea mea e ca nu se va bate la titlu........n-am nici un argument,e doar o presimtire a mea.....

Phire02.09.2007 07:12
Kuyt e accidentat sau....nu mai are loc?

 

Cum sa fie accidentat daca a jucat ieri? :laugh: A facut pereche in atac cu Torres, care a si inscris o dubla. Pacat ca n-a marcat si Kuyt, merita, dupa jocul de ieri :biggrin:

 

@ Del Piero

 

Nah, nu te grabesti deloc :tongue:

c.ronaldo1702.09.2007 10:21

Liverpool doar vrea sa Para ca se lupta la titlul. Tot Man.United il va lua.

Phire02.09.2007 11:01

@ C. Ronaldo17

 

Nu-s de aceeasi parere. ...Ai prins si tu curaj acum c-ati urcat putin in clasament...cu o etapa in urma erati exact la mijlocul acestuia :tongue:

DelPiero1002.09.2007 11:22

De obicei Liverpool era obisnuita cu mijlocul clasamentului!Acum inceput bine!Sa vedem cat ii tine,echipele mici de obicei cad abrupt...

Phire02.09.2007 11:29

@ Del Piero

 

Bine ca nu facem parte din categoria aia :tongue:

alexynho19.09.2007 06:55

FC Porto 1-1 Liverpool (Lucho Gonzales 8'(pen) / D.Kuyt) . Oaspetii au jucat in inferioritate numerica din minutul 58 , dupa ce Pennant a vazut al 2-lea galben .

 

 

Echipa lui Liverpool a fost :

 

25. Reina / 17. Arbeloa - 4. Hyypia - 23. Carragher - 3. Finnan / 19. Babel (12. F.Aurelio) - 20. Mascherano - 8. Gerrard - 16. Pennant / 9. Torres (10. Voronin) - 18. Kuyt

«1234534»