FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liverpool FC

«123434»
alexynho07.02.2007 06:35

Clubul FC Liverpool a anuntat astazi ca a ajuns la un acord pentru preluarea gruparii din Premier League de catre George Gillett si Tom Hicks.

 

Cei doi miliardari americani si-au unit fortele pentru achizitionarea "cormoranilor", desi sunt patronii unor echipe rivale din NHL, campionatul de hochei nord-american.

 

Sper ca acum sa vad si eu cateva investitii la echipa ... nu m-ar deranja un Huntelaar sau un Sneijder la echipa . :D

alexynho09.02.2007 10:50
Mi-as dori ca Lpool sa i-a locul 2 si Chelsea locul 3.  8)

 

Si eu sper ... da' 7 puncte ... mai mult echipa se lupta pentru locul 3 decat 2 ... :( .... oricum ... decat sa i-a banii lu' abramovic campionatul , o prefer pe Manchester , chiar daca este rivala de moarte ...

 

Acuma stau si ma intreb daca mai vine cumva Mascherano la Liverpool , dupa ce a declarat ca este "diavol rosu" :))

alexynho10.02.2007 17:22

Din pacate ... :cry: Liverool a pierdut inca un meci ... :cry: Newcastle 2-1 Liverpool ... C. Bellamy 6' / O. Martins 27' ; N. Solano 70' (pen) ... of , of , of ... sper doar sa piarda si Arsenal :cry: :cry: :cry: :cry:

Phire24.02.2007 18:15

Curios, dar de-abia acum am observat topicul asta, desi intru zilnic pe forum. Ma bucur mult ca s-a gandit cineva sa-l creeze :) As fi vrut eu mai demult, dar mi-era teama ca sunt singura fana a lui Liverpool de-aici.

 

Dupa victoria contra Barcei din CL, Liverpool s-a distrat cu Sheffield United azi, in campionat. Goluri inscrise de Fowler de 2 ori din penalty (minutele 20 si 24) -ambele scoase de Gerrard-, Hyypia -care, de altfel, a facut un meci excelent azi- in minutul 70 si Gerrard- care, si dupa parerea mea, e cel mai bun mijlocas din lume- in minutul 72. :D

alexynho07.03.2007 08:15

Liverpool s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor dupa dubla de vis cu Barcelona . In tur a fost 2-1 (Craig Bellamy , John Arne Riise / Deco) , iar in retur a fost 0-1 (Eidur Gudjonsen) , dupa ce Liverpool a avut 2 bare (Riise , Sissoko) , si inca vreo 3 ocazii de gol (Kuit , Riise , Gerrard)

Alessandro14.03.2007 15:22
Liverpool s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor dupa dubla de vis cu Barcelona . In tur a fost 2-1 (Craig Bellamy , John Arne Riise / Deco) , iar in retur a fost 0-1 (Eidur Gudjonsen) , dupa ce Liverpool a avut 2 bare (Riise , Sissoko) , si inca vreo 3 ocazii de gol (Kuit , Riise , Gerrard)

De vis?Daca era BARCA de anul trecut,spulberam Liverpool...dar asta e,au meritat sa se califice!Succes in continuare,mai ales ca au un culoar destul de favorabil... :wink:

Mihai Somanescu14.03.2007 21:43

actuala Liverpool este o echipa norocoasa care joaca un fotbal chinuit. Este mult sub Chelsea si man united, de fapt si clasamentul o arata.

Phire14.03.2007 21:47

@ Mihai Somanescu

 

Mda, d-aia a batut Liverpool pe Chelsea cu 2-0, iar Man Utd a avut nevoie de ajutorul arbitrilor si de un gol norocos si absolut nemeritat pentru a castiga pe Anfield :roll: (apropo...uita-te la meciul ala si dup-aia vino si spune ca Liverpool e o echipa "norocoasa", cu un "fotbal chinuit")

vood0o15.03.2007 11:38

@phire cei de la Manchester au fost ajutati de arbitrii?? mi-ar fi rusine sa zic una ca asta!!e jenant ...golu da a fost norocos MAI ALES CA DIAVOLII JUCAU IN 10!! oricum s-a intamplat acelasi lucru ca si in meciul cu Barcelona ati ratat extraordinar de mult!!

Phire15.03.2007 13:25

@ voodoo

 

Da, de ce sa-mi fie rusine sa zic asta? Tie golul lui Bellamy ti s-a parut ca a fost anulat pe drept?! 8O

 

Si normal ca Man Utd jucau un 10...Doar nu credeai ca Scholes putea sa scape nepedepsit dupa ce incercase sa-l loveasca pe Alonso cu pumnul?!

 

Si da, am ratat frustrant de mult. Asta pentru ca am dominat meciul. Man Utd nici n-a prea existat pe teren atunci.

Alessandro15.03.2007 15:32
@Phire:In meciul cu Liverpool,Manchester a avut noroc!Iar norocul tine cu cei(mai) puternici! :wink:
vood0o15.03.2007 16:32

n-am vazut faza golului anulat.

oricum ultimile 2 meciuri au fost castigate de diavoli in ultimile minute!

pacat ca fotbalul se joace pe goluri si nu pe cat de mult s-a ratat

vood0o16.03.2007 03:35

@phire

am urmarit faza golului anulat lui bellamy si surpriza decizia este corecta! cand mingea pleaca din piciorul riise bellamy este in pozitie regulamentara , dar cand mingea ajunge in careu este deviata de sisoko si ajunge in piciorul lui belamy aflat in acel moment in pozitie afara din joc!

trebuie sa recunosc ca a avut noroc arbitrul cu decizia luata ..

c.ronaldo1701.04.2007 09:57

Liverpool 4-1 Arsenal 8O :roll:

Phire01.04.2007 10:04

@ c. ronaldo17

 

Dac-ai vazut meciul, n-ar fi trebuit sa te mire chestia asta :wink: Liverpool a cam maturat pe jos cu Arsenal, luandu-si o mult asteptata revansa dupa meciurile din Cupe -si cel din tur- iar Crouch, in special, si-a cam batut joc de apararea tunarilor :D

alice4steauaBUC14.04.2007 19:52

vreau si eu imnul lor...de unde as putea sa-l iau? :roll: msc anticipat :!:

dica_10steaua19.04.2007 15:32
vreau si eu imnul lor...de unde as putea sa-l iau? :roll: msc anticipat :!:

 

 

 

parca era aici pe site, dar daca nu'l gasesti un pm.

si app de Liverpool va fi din nou castigatoare a UEFA Champions Leaque!will never walk alone!

c.ronaldo1720.04.2007 19:50
Președintele executiv, Rick Perry, a confirmat pregãtirile pentru lansarea noului post TV al clubului. Evenimentul este programat sã aibã loc în luna august a acestui an. "Sîntem extrem de nerãbdãtori sã finalizãm acest proiect. Este un nou mod prin care vom fi mai aproape de fani, pe lîngã website, serviciile prin telefonia mobilã sau publicațiile oficiale ale clubului", a declarat acesta.

 

Momentan, clubul produce un show sãptãmînal de numai 3 ore care este distribuit televiziunilor din țarã și de peste hotare. Noul proiect va fi mai complex, avînd o grilã de programe în toatã regula și va aparține în totalitate clubului Liverpool.

 

Liverpool a scos deja la concurs un numãr de 20 de posturi pentru completarea staffului necesar unei televiziuni. Deși nu a fost anunțat numele acesteia, cel mai probabil se va numi Liverpool TV.

 

:roll:

Wally25.04.2007 16:37

In seara asta "cormoranii" trebuie sa invinga...toate privirile pe Gerrard & Crouch :P

alexynho01.05.2007 22:05

Eu nu vreau sa castige Liverpool finala , doar pentru ca sa nu joace Dinamo direct in grupe ... ci tin deoarece iubesc aceasta echipa ... iubesc publicul de pe Anfield , si deasemenea si jucatorii echipei ...

 

Am crezut ca e doar o faza trecatoare , insa nu este ... am tremurat pentru favoriti ... m-am bucurat la reusite , si m-am intristat la ratari .

 

Liverpool este cel mai titrat club din Anglia , si in curand , s-ar putea face loc inca unei cupe europene.

 

Cred ca Murinho merita aceasta eliminare , pentru felul in care o trata pe Liverpool ... spunand ca de 17 ani , Liverpool e de pluton in Anglia , si conteaza doar la cupe ... insa aceasta cupa este cea mai importanta din Europa , iar Liverpool este aproape sa o castige pentru a 6-a oara !!!

 

Pana atunci , YOU NEVER WALK ALONE !

cristi_mold26.05.2007 09:36

La Liverpool singuri extraordinari sunt suporterii care ii poarta pe jucatori spre victorii. Cred ca de aici vine si acest atasament al jucatorilor pentru club, de la acesti suporteri minunati

MurySteaua21.06.2007 06:22

Liverpool are niste suporteri extraordinarii , dar nu doar acestia trag echipa dupa ei ci si capitanul aceste echipa Steven Gerrard...... sa nu uitam ca el porneste motoarele la Liverpool .. am multa stima pentru acest club ... si pentru fani

tavynho28.06.2007 16:15

Walk on,walk on

With hope in your heart

And you never walk alone,you never walk alone

 

Dupa Steaua,Liverpool este a 2a echipa(alaturi de lazio)

 

WALK ON LEVERPOOL!WALK ON Steaua!!!!!!!!!!!!!!!!!!! steaua_ro

c.ronaldo1703.07.2007 08:07

Din pacate, Fernando Torres este noul jucator a celor de la Liverpool.

Z3US10.07.2007 20:40

7. Jose Reina

....Nu prea reusit acest topic..Pepe reina nu Jose Reina...

«123434»