Eu, daca as putea, v-as bana permanent pe toti astia care sunteti suporteri de weekend.
sa inteleg ca esti pe punctul de a te teleporta in Bucuresti? :-)
ce mai face Apulum? Echipa poate juca si in D, insa e trist ca o echipa care a fost un etalon sa ajunga atat de jos, echipa clubului cu care am cucerit Europa sa fie la pamant. Steaua evident ca va fi mereu superioara, caci superioritatea Stelei nu tine de locul ocupat in clasament de echipa. Tu esti stelist, normal ca o iubesti, insa nu o sa poti sa nu observi reactia celorlalti, ne-stelistii. Caderea Stelei ar provoca o dezamagire si pt ceilalti, pt ca bascalia si ironiile lor vor ascunde de fapt dezamagirea. Echipa pe care au crezut-o intotdeauna un rival de temut, pe care doreau sa o bata sportiv intr-o confruntare directa nu va mai exista, deci le distrugi satisfactia adversarilor, adio 3 zile de bere si petrecere ca au batut Steaua Esti egoist! :-)))
Stii ce e trist? ca sunt echipe mici, care printr-o victorie impotriva Stelei li se salveaza tot sezonul ratat. Ca pana vor baga unii bani in echipele mici, macar asta le este satisfactia acelor oameni, sa castige meciul impotriva Stelei, in rest, nu ii afecteaza infrangerile, merg pt fun, sa se simta bine... dar victoria impotriva Stelei, adica singurul club romanesc care a ingenuncheat Europa, are o valoare imensa. Deci,atata le trebuie la steisti sa nu joace bine, caci adversarii intotdeauna se asteapta ca Steaua sa joace bine, asta-i motiveaza si pe ei! Cu cat Steaua joaca mai bine, cu atat adversarul se monteaza caci vrea sa o bata. Daca nu joaca Steaua, probabil vor castiga adversarii, insa ramane dezamagirea disimulata. Probabil cand o alta echipa va cuceri Europa se va stinge si mitul Stelei, insa pana atunci Steaua trebuie sa joace bine mereu. Dupa, isi pot permite si derapaje, caci altii vor fi luati drept etalon.