Alo, ce se intampla cu voi ? ori sunteti chiori, ori dobitoci. (da, scuzati cuvantul, dar se potriveste perfect). Cum sa compari ma Anfield cu Ghencea? sau coregrafiile ? nu prea pot oferii imagini, pentru ca majoritatea coregrafiilor sunt in miscare, adica e o stema mare mare cu Liverpool mai mare decat toata Peluza Nord care face turul stadionului Anfield prin mainile suporterilor. BEAT THAT ! Cand o sa cante 28.000 de fani Ce drog ciudat (echivalentul la You'll Never Walk Alone, desigur pastrand proportiile") atunci mai vorbim. Nici nu mi-am imaginat vreodata ca vreun suporter al Stelei poate compara anfield cu Ghencea...credeam ca mentalitatea asta ramane doar a dinam0vistiilor...incredibil ce vad, si tocmai de la moderatori. E inadmisibil sa compari Liverpool cu Steaua, chiar si la nivelul coregrafiilor. Numai un dobitoc ar face o asemenea comparatie. Ce urmeaza ? o sa imi spuneti ca gazonul de pe Ghencea e mai bun decat cel de pe Anfield ? nu va e rusine sa comparati aceste 2 galerii ? vorba aia, sunt "lumi" total diferite. Lor nu le trebuie gard de protectie, chiar si stewarzii canta alaturi de fani, iar cand iti canta 40.000 de suporteri YNWA ti se scoala pielea de gaina. Lasa-ma cu aburelile voastre de ultrasi, am fost si eu in foarte multe galerii ale lumii, am fost pe Anfield (la un meci cu Fulham acum 2 sezoane, pe la mijlocul sezonului), am fost la Galata, si nu la meciul cu Steaua, am fost pe Bernabeu, la Barca iar ultima data am fost la Milan, dar o atmosfera cum am vazut pe Anfield nu am mai vazut nicaieri. De unde atitudinea asta de ultras? se vede ca suntem romani...mi-e rusine, chiar mi-as dorii sa ne calificam in CL special pentru ca m-am enervat pe voi cu comparatiile astea si sa picam cu Liverpool in grupa, sa facem deplasarea pe Anfield si sa vedeti cum vi se scoala pielea de pe voi cand canta galeria. Pentru restul userilor, am vazut si un fan Liverpool, m-ai dezamagit, cum poti spune ca cu echipele mici nu se canta? fratele meu, tu esti fan Liverpool doar pentru ca iti place 1-2 jucatori ? sunt sigur ca daca te pun sa imi povestesti despre Hillsborough sau Heysell nu mai zici nimic. Tot stadionul canta la orice meci al lui Liverpool, chiar si la meciurile echipei U19 care joaca tot pe Anfield meciurile de cupa, dar tu ca un fan ai lui Liverpool nu stii decat de meciurile din CL de pe ProstiTV. Ati vazut ce s-a intamplat la Istanbul la pauza? era 3-0 pentru Milan iar fanii lui Liverpool cantau pe toata durata pauzei, cand o sa faceti voi asa ceva ? deveniti nesimtiti cu comparatile astea. Suporterii englezi au cate un cantec pentru fiecare jucator. Voi aveti asa ceva? raspuns: NU.
Cand o sa stiti sa tineti un moment de regulegere mai vorbim. Cand a fost vorba sa ii tineti moment de reculegere lui Cozma, ce ati facut ? ati aplaudat in timp ce vi se cerea sa taceti 1 minut. Un singur minut de liniste nu puteti, englezii isi pot oprii tot orasul Liverpool la comemorarea Hillsborough pentru 2 minute, traficul oprit, liniste perfecta, iar voi nu puteti tine un minut de liniste, in plus mai si aplaudati...
http://greatrednorth.files.wordpress.com/2...4/kop-flags.jpg
http://farm1.static.flickr.com/142/3491210...80a115f3b_o.jpg
http://www.futbolwallpapers.com/wallpapers...erpool_fc_3.jpg
http://luketraynor.merseyblogs.co.uk/kopinbloom.jpg

http://img13.imageshack.us/my.php?image=2022815.jpg
http://img10.imageshack.us/img10/5370/1688692.jpg
http://img9.imageshack.us/img9/9185/1126394.jpg
http://img134.imageshack.us/img134/7417/52753956ji9.jpg
Inainte de inceperea meciului cu Blackburn, capitanul lor a oferit asta http://img11.imageshack.us/img11/9588/u200...319426f44dt.jpg in fata peluzei THE KOP in memoria celor 96 fani decedati pe Hillsborough. Cand o sa faceti voi asa ceva la alte echipe rivale, mai vorbim ultrasilor.
La pauza meciului cu Milan de la Istanbul:
era 3-0, tineti minte.
Un alt YNWA,
.
Hai ca ajunge, nu imi pun capul cu voi ultrasii ca voi sunteti cei mai buni. Am mai auzit dinamovisti care ziceau ca ei au cea mai tare galerie ca au stegulete, va dati seama...au stegulete, incredibil.
Hai gata cu offtopicul, ajunge, nu are rost sa mai vorbim despre acest subiect pentru ca e clar, ANFIELD > Ghencea la orice punct de vedere, nu mai incercati pentru ca nu va iese, noroc ca suntem pe forum stelist ca radea lumea de voi la ce tampenii ati spus.
Respect si eu Peluzele din Ghencea pentru cum au cantat, le respect pentru protestul anti Becali, dar va rog fara comparatii cu Anfield.