FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liverpool FC

«1171819202134»
alexynho05.02.2009 17:35
Pam-Pam.

Liverpool spune "Felicitari Man.United pentru Cupa Angliei" dupa ce a fost eliminata de Everton, unicul gol al dublei-manse fiind marcat in minutul 127 de Gosling dupa o eroare a lui Xabi Alonso si Skrtel.

 

S-a ajuns si la repriza a 3`a de prelungiri ? :-?

MoWeed05.02.2009 17:46

Ha ha ha ti-a zis-o alexynho, Ronnie!

 

Pacat de eliminarea din cupa; trebuia sa ii batem pe Everton

c.ronaldo1705.02.2009 17:50

Am vrut sa vad daca isi da seama cineva ca am pus minutul 127. :blush:

Din pacate nu s-a ajuns la a 3a repriza de prelungiri, pentru ca cea mai galonata echipa a Angliei a fost invinsa de marele Everton.

MoWeed05.02.2009 17:54
Din pacate nu s-a ajuns la a 3a repriza de prelungiri, pentru ca cea mai galonata echipa a Angliei a fost invinsa de marele Everton.

Dupa United si Liverpool, Everton este a 3-a in topul celor mai galonate echipe ale Angliei. Plus ca rivalitatea din acest derby este foarte mare; meciurile au fost mereu disputate indiferent ce loturi au avut cele doua echipe

c.ronaldo1705.02.2009 18:05

Hmm, nu stiam de chestia asta cu Everton, cum ca ar fi a 3a din Anglia. Oricum, pentru Liverpool pica foarte prost o eliminare din partea lui Everton (daca era alta echipa, nu era nici o problema) intr-un asemenea moment. Ar putea insemna o cadere psihica care sa se simta foarte puternic si in campionat.

redondo07.02.2009 19:46

Portsmouth-Liverpool 2-3...meci extraordinar.Liverpool a luptat pana in ultimul moment si nu poate fi vorba de noroc. Kuyt a marcat un eurogol.

@Moweed

Nu cred ca Everton e pe locul 3 in topul celor mai galonate echipe engleze.

maye07.02.2009 20:07
Portsmouth-Liverpool 2-3...meci extraordinar.Liverpool a luptat pana in ultimul moment si nu poate fi vorba de noroc. Kuyt a marcat un eurogol.

@Moweed

Nu cred ca Everton e pe locul 3 in topul celor mai galonate echipe engleze.

da...meci foarte frumos:)

adidwu07.02.2009 20:47
Portsmouth-Liverpool 2-3...meci extraordinar.Liverpool a luptat pana in ultimul moment si nu poate fi vorba de noroc. Kuyt a marcat un eurogol.

@Moweed

Nu cred ca Everton e pe locul 3 in topul celor mai galonate echipe engleze.

Parca Arsenal e pe locul trei la campionate castigate.

Dany's07.02.2009 21:05
Portsmouth-Liverpool 2-3...meci extraordinar.Liverpool a luptat pana in ultimul moment si nu poate fi vorba de noroc. Kuyt a marcat un eurogol.

@Moweed

Nu cred ca Everton e pe locul 3 in topul celor mai galonate echipe engleze.

 

Gol valabil kuyt,anulat.

Gol din off-side portsmouth cel de 1-0,asa mi s-a parut.

maye07.02.2009 21:32
Gol din off-side portsmouth cel de 1-0,asa mi s-a parut.

Daca nu e clar...nu se da niciodata in Anglia..avea poate un umar in fata Nugent...

Dany's08.02.2009 11:24

Nu,nu a fost prea clar:),dar a fost..in fine,la cel anulat a fost o eroare destul de mare.

Lari12.02.2009 10:55

Fundașul danez Daniel Agger ar putea pãrãsi Liverpool în varã dacã va continua sã fie rezervã, în contextul în care antrenorul Rafa Benitez îi preferã în continuare în axul central al defensivei pe Jamie Carragher și Martin Skrtel.

 

Internaționalul danez de 24 ani nu a ajuns la un acord pentru prelungirea contractului sãu, iar în mercato de iarnã a fost dorit de AC Milan, transfer care însã nu s-a materializat. Agger este decis sã-și rãscumpere restul contractului sãu în varã, dacã situația sa nu se schimbã.

 

"Ca sã fiu sincer, dacã nu joc atunci nu pot continua așa. Nu e plãcut pentru niciun jucãtor sã nu joace cu regularitate. Nu pot ascunde asta, iar Benitez nu vrea sã mã lase sã joc. Pânã acum am ales sã rãmân și sã aștept șansa de a lupta pentru titularizare. Simt cã am valoare și vreau sã arãt asta în teren", a declarat Agger pentru Sporten.dk.

 

Daniel Agger a soosit în 2006 la Liverpool de la Brondby în schimbul sumei de 7 milioane euro.

 

Rompres

maye12.02.2009 12:00

A fost aproape sa semneze in iarna cu AC Milan.dar din vara dupa expirarea imprumutului lui Senderos de la Arsenal , va semna cu Milan.

c.ronaldo1722.02.2009 18:29

Liverpool 1-1 City. S-a terminat Premier League!

Daniel-Ionut22.02.2009 18:32
Liverpool 1-1 City. S-a terminat Premier League!

 

Si in curand o sa se termine si Champions League pentru Liverpool :yeahh:

maye22.02.2009 18:32

S-a terminat inainte sa inceapa:)

maye22.02.2009 18:37
Si in curand o sa se termine si Champions League pentru Liverpool :yeahh:

N`ai dreptate!O sa-i scoata pe Real...

MoWeed22.02.2009 18:43
Si in curand o sa se termine si Champions League pentru Liverpool :yeahh:

La pariu?

 

 

Daniel-Ionut22.02.2009 19:05
La pariu?

 

Clar se califica mai departe Real Madrid... :thumbsup:

Miercuri 21:45 inca o victorie a'la Real :shifty:

DelPiero1022.02.2009 20:45
Liverpool 1-1 City. S-a terminat Premier League!

Oricum ei participa degeaba in PL.Mai mult de o calificare in CL nu pot scoate.Sper totusi sa elimine Realul in optimi... :whistle:

Lari25.02.2009 21:33
GGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
redondo25.02.2009 21:56

Extraordinari Liverpool chiar si fara Gerrard!

maye25.02.2009 21:57

Victorie absolut meritata.Liverpool e in sferturi.

Dany's25.02.2009 22:09

@Mo :beer2: Deja visam frumos,poate mai reducem si in campionat.

MoWeed25.02.2009 23:07
Miercuri 21:45 inca o victorie a'la Real :shifty:

Inca un an in care sunt mari sanse sa va opriti in optimi....

 

@Dany's

 

Din pacate in campionat nu depinde numai de Liverpool.

«1171819202134»