@DelPiero10
Uite-te pe clasamentul din Premier League. O sa ai o surpriza
@DelPiero10
Uite-te pe clasamentul din Premier League. O sa ai o surpriza
Ce se mai lauda astia cu clasamentul asta! =)) Stati linistiti baieti,in 3-4 etape veti fi pe 3 si acolo veti ramane,asta daca vrea nu se supara grupa mare a lui Wenger... =))
Chiar crezi ca are Juventus vreo sansa in fata lor? Esti naiv.
Chiar crezi ca are Juventus vreo sansa in fata lor? Esti naiv.
Naiv sau nu,Juventus este pe primul loc in grupa ei.Crezi oare ca ne-ati bate pe noi asa usor?Juventus e Juventus.Sunt sigur ca batranul v-ar infige cel putin 2 goluri.Sunteti o echipa mare in Europa,tot respectul meu,insa in Anglia sunt altii mai buni ca voi acum...si nu de acum,ci de aproape 2 decenii...
Batranul tau nu s-a vazut deloc in meciul cu Inter,Juve a fost penibila,parca era o echipa de pluton care se zbatea sa ia un punctulet,uita-te ce a facut Liverpool cu united si Chelsea in campionat.
Si Liverpool poate sa-si castige grupa, e oricum calificata in optimi.Normal ca nu poate fi usor pentru nimeni la acest nivel,dar la ora actuala Liverpool e peste toate echipele italiene.Iar campionatul Angliei e mai puternic decat cel italian acum.
Batranul tau nu s-a vazut deloc in meciul cu Inter,Juve a fost penibila,parca era o echipa de pluton care se zbatea sa ia un punctulet,uita-te ce a facut Liverpool cu united si Chelsea in campionat.
In Europa,orice este posibil.Doar timpul ne va demonstra cine este mai bun.Juve este inca in reconstructie,pe cand Liverpool are un grup solid,omogen.Inter-Juve a fost un meci penibil,amandoua au jucat f slab,a batut echipa mai norocoasa si oaresce mai buna.N-am zis ca Juve este super echipa.Insa ramane o forta.Si a reusit sa treaca peste socul retrogradarii in Serie B extrem de bine.Cat despre Del Piero,ma scuzati,insa nu vad la Liverpool in ultimii 20 de ani un jucator de anvergura lui...
@redondo,de acord,campionatul englezesc e cel mai bun la ora actuala.Doar Barca ar putea sa sparga monopolul echipelor englezesti.Insa Juve poate fi oricand o surpriza...Juventus este o echipa incapatanata,e greu de invins...oricand!
Era greu de invins si cand era in B ca era totusi Juventus.
Gerrard e un fel de Del Piero ca anvergura,daca nu mai mare.Si mai gandeste-te ca Gerrard de cand joaca de prin 1999 e mereu titular si printre cei mai buni,in vreme ce Del Piero dupa un debut fantastic (94-97) a avut si perioade cand a fost rezerva.A avut o sincopa in finala Euro 2000 cand la 1-0 pentru Italia a ratat de doua ori singur cu portarul si Franta a castigat dupa.Se vorbea intr-o perioada ca va fi vandut la Newcastle....urma un amical Juventus-Newcastle,iar italienii trebuiau sa joace in roz(culoarea lor la infiintare) si se punea problema in ce culoare va juca Del Piero ,alb-negru(Newcastle) sau roz.
Sa spui ca Gerrard e mai mare decat Del Piero,nu stiu,cum sa-ti zic,e cel putin o exagerare.A jucat rezerva doar pe vremea lui Capello,care prefera pe Ibrahimovic si Trezegol in atac.Insa cand Del Piero intra,facea diferenta.Putin respect pt Alex va rog,Gerrard e mare,il respect,un mare fotbalist si un caracter pe masura,insa Alessandro Del Piero este un mit in fotbalul italian.Putini au fost ca el.Si pt Juve e unic.
@DelPiero10
Sa spui ca Del Piero e mai mare ca Gerrard este o exagerare de asemenea. Nu exista mijlocas central la ora actuala care sa fie macar egal in valoare cu Gerrard. Inteleg ca Del Piero este idolul tau si un mare fotbalist. De asemenea il respect si eu pe el si sunt de acord ca este un jucator extraordinar si are un caracter cum rar mai gasesti. Dar parerea mea este ca cei 2 sunt la fel de importanti pentru echipele lor, la fel de iubiti de catre fani si au o anvergura asemanatoare.
Apropo, v-am batut in 2005 cand aveati lotul ala extraordinar si cand Del Piero era mult mai tanar...
@DelPiero10Sa spui ca Del Piero e mai mare ca Gerrard este o exagerare de asemenea. Nu exista mijlocas central la ora actuala care sa fie macar egal in valoare cu Gerrard. Inteleg ca Del Piero este idolul tau si un mare fotbalist. De asemenea il respect si eu pe el si sunt de acord ca este un jucator extraordinar si are un caracter cum rar mai gasesti. Dar parerea mea este ca cei 2 sunt la fel de importanti pentru echipele lor, la fel de iubiti de catre fani si au o anvergura asemanatoare.
Apropo, v-am batut in 2005 cand aveati lotul ala extraordinar si cand Del Piero era mult mai tanar...
De acord,cei doi au exact acelasi statut la echipele lor.In fine,comparatia nu e valabila,joaca pe posturi diferite si sunt din generatii diferite de fotbalisti.Ne-ati batut voi cand aveam intradevar echipa,nu am zis ca Liverpool nu poate bate pe oricine in Europa.Dar la fel ca si voi,acum la Juventus,fata de perioada despre care vorbesti,exista multa inima.Au ramas la echipa numai jucatorii trup si suflet pentru Juve...si uneori e mai important asta decat valoarea individuala...
In Europa,orice este posibil.Doar timpul ne va demonstra cine este mai bun.Juve este inca in reconstructie,pe cand Liverpool are un grup solid,omogen.Inter-Juve a fost un meci penibil,amandoua au jucat f slab,a batut echipa mai norocoasa si oaresce mai buna.N-am zis ca Juve este super echipa.Insa ramane o forta.Si a reusit sa treaca peste socul retrogradarii in Serie B extrem de bine.Cat despre Del Piero,ma scuzati,insa nu vad la Liverpool in ultimii 20 de ani un jucator de anvergura lui...@redondo,de acord,campionatul englezesc e cel mai bun la ora actuala.Doar Barca ar putea sa sparga monopolul echipelor englezesti.Insa Juve poate fi oricand o surpriza...Juventus este o echipa incapatanata,e greu de invins...oricand!
In 20 ani?? daca te referi la numarul de goluri marcate de varf,chiar daca difera un pic posturile pe care joaca,tot la atacanti se incadreaza ,uita-te un pic cat a marcat Torres sezonul trecut,cel putin 25.
Il putem compara cu Gerrard sau Carragher,unii dintre cei mai muncitori si iubiti jucatori de la Liverpool asa cum este si Del Piero la Juve.Dupa parerea mea torres o sa-l intreaca pe Del piero in anii pe care ii mai are de jucat.
p.s. informativ:carragher si gerrard au jucat intreaga cariera doar la Liverpool si probabil aici o vor si incheia.
@Del Piero
Daca spui ca un jucator este mai bun decat altul nu inseamna ca nu-l respecti pe celalalt.Iar daca vorbesti de jucatul cu inima aminteste-ti ce a zis Ranieri de Xavi Alonso,anume ca la Liverpool toti sunt soldati si il sustin,dar la Juve e mai greu.Liverpool nu este la fel de tehnica precum Manchester sau Chelsea dar compenseaza printr-o putere de lupta cum rar am vazut (poate la nemti uneori).
Nu stiu daca ati observat dar Liverpool transfera numai un anume tip de jucatori.La ei nu ajung mari vedete,ci exact ce au nevoie...iar acolo devin vedete,normal. Ex. Kuyt,Torres,Babel,Keane...
Tot e un lucru sa ai 2 jucatori de baza la echipa din propria pepiniera.
Gerrard este la Liverpool din 1989,iar Carragher din 1994.
Parca aici ar fi mereu un meci intre Liverpool si Juventus.Marea rivalitate dintre ele a ramas dupa finala din 1985 de la Bruxelles,cand Juventus a castigat cu un penalty inventat,mai mult in memoria celor decedati,iar Liverpool a fost suspendata 7 ani din cupele europene.
@DelPiero10
Exact, o comparatie intre cei 2 ar fi inutila. Amandoi sunt indispensabili echipelor lor; sunt sufletul acelor echipe(poate la Liverpool ar mai fi si Carragher)
@redondo
Rivalitatea intre fanii celor 2 echipe a pornit de la acel incident de pe Heysel, mai degraba decat de la acea finala(strict fotbalistic vorbind)
Da,si englezii au fost din pacate singurii care au platit.
In 20 ani?? daca te referi la numarul de goluri marcate de varf,chiar daca difera un pic posturile pe care joaca,tot la atacanti se incadreaza ,uita-te un pic cat a marcat Torres sezonul trecut,cel putin 25.Il putem compara cu Gerrard sau Carragher,unii dintre cei mai muncitori si iubiti jucatori de la Liverpool asa cum este si Del Piero la Juve.Dupa parerea mea torres o sa-l intreaca pe Del piero in anii pe care ii mai are de jucat.
p.s. informativ:carragher si gerrard au jucat intreaga cariera doar la Liverpool si probabil aici o vor si incheia.
Putem sa-i comparam pe Torres si Del Piero.Del Piero nu e numai un muncitor si un jucator iubit,el este un geniu.Torres nu este un geniu,oricat m-ati contrazice.Uitati-va un pic la golurile pe care le da Del Piero si la golurile lui Torres si o sa vedeti diferenta de clasa.De asemenea,Del Piero este mult mai tehnic.
P.S.Este inutil sa vorbesc despre incidentul de pe Heysel,nici macar nu eram nascut atunci.Din cate am auzit,trebuiau sa plateasca si italienii,de altfel unii dintre cei mai periculosi suporteri din Europa,recunosc...
DA...trebuiau sa plateasca si italienii.In 1984 s-a jucat finala la Roma,intre AS Roma si Liverpool.Suporterii veniti din Anglia erau civili in general,oameni pasnici,femei,batrani,copii...Dupa meci(castigat de englezi la penaltyuri) pentru prima data in istorie galeriile lui Roma si Lazio au facut pact si i-au fugarit pe strazi cu motocicletele pe toti englezii.Unii au fost batuti,altora li s-au aruncat de la moteluri bagajele...un dezastru.
Anul urmator au cazut in finala Liverpool si Juventus,la Bruxelles.De data aceasta englezii au vrut razbunare.Nu a mai venit oricine la meci, ci s-a facut o selectie,cei mai multi fiind batausi.De aici a iesit tot dezastrul.
Suspendarea pe 5 ani a echipelor engleze din Europa (Liverpool 6 sau 7) a fost o mare greseala a UEFA deoarece in acea perioada englezii dominau fotbalul inter-cluburi ca si acum.Si nu le-au "mancat" numai 5 ani ci aproape 15.,deoarece dupa revenire englezii s-au readaptat foarte greu (primii ani fiind un dezastru in Europa).Ascensiunea fantastica a italienilor in anii 90 in cupele europene,s-a produs si din aceasta cauza.
Dar s-a cam revenit la normal.
Putem sa-i comparam pe Torres si Del Piero.Del Piero nu e numai un muncitor si un jucator iubit,el este un geniu.Torres nu este un geniu,oricat m-ati contrazice.Uitati-va un pic la golurile pe care le da Del Piero si la golurile lui Torres si o sa vedeti diferenta de clasa.De asemenea,Del Piero este mult mai tehnic.P.S.Este inutil sa vorbesc despre incidentul de pe Heysel,nici macar nu eram nascut atunci.Din cate am auzit,trebuiau sa plateasca si italienii,de altfel unii dintre cei mai periculosi suporteri din Europa,recunosc...
Aici te contrazic bine de tot:) uita-te un pic la golurile lui Torres(spre exemplu 2007-2008) si ai sa vezi goluri marcate dupa driblarea a 4-5 jucatori + multe alte gesturi care dovedesc ca nu este un jucator fara creier.
Del Piero este intr-adevar tehnic,stie sa execute ca la manual o lovitura libera,dar raman la parerea ca torres este si va fi mai eficient decat Del Piero.
Torres e mult mai rapid,e poate genul perfect de varf de careu.Del Piero e mai mult jucator de executie.
Aici te contrazic bine de tot:) uita-te un pic la golurile lui Torres(spre exemplu 2007-2008) si ai sa vezi goluri marcate dupa driblarea a 4-5 jucatori + multe alte gesturi care dovedesc ca nu este un jucator fara creier.Del Piero este intr-adevar tehnic,stie sa execute ca la manual o lovitura libera,dar raman la parerea ca torres este si va fi mai eficient decat Del Piero.
Abia astept sa vad goluri cu calcaiul la Torres.Si cei care cunosc fotbal stiu ce astfel de goluri a dat Del Piero...
Cei doi sunt din categorii diferite:Del Piero-unul dintre cei mai mari fotbalisti din istoria Italiei,Torres-un jucator foarte bun,f bun atacant,insa atat.Del Piero va ramane istorie,Torres ma indoiesc ca ,in afara de fanii lui Liverpool,isi va mai aduce cineva aminte de el...
P.S.Del Piero are in fotbal anumite executii ce ii poarta numele. 'Executia a la Del Piero'. Ce are Torres? ![]()
Torres e mult mai rapid,e poate genul perfect de varf de careu.Del Piero e mai mult jucator de executie.
Del Piero are 34 de ani,Torres cat..25?Sa-l vad pe Torres la 34 de ani cum o sa joace...pana una alta,golgeterul Italiei este 'batranul' de 34 de ani...e ceva,nu?
Discutiile astea cu "ia sa-l vedem la 30 de ani" sunt inutile. N-avem de unde sti cum va juca Torres la 30 de ani
In fine frate...eu zic ca e mai bun Torres dar n-are nici o importanta,caci ambii vor ramane in istorie.Executii "a la DeL Piero" au fost numite doar pe la noi de catre Hobana.Del Piero,cel mai mare jucator italian pe faza ofensiva pe care eu l-am prins a fost Baggio. Tu prea vrei sa crezi ca Del Piero e mereu cel mai bun. In fond te inteleg,caci nici eu nu consider ca a fost vreun mijlocas la acoperire mai bun decat Redondo.