Steaua a terminat la egalitate, 1-1, într-un amical cu Aversa, ocupanta locului 7 în Seria a 3-a a Ligii a III-a. Cosmin Olaroiu a folosit din nou sistemul de joc din sezonul trecut, cu Cristocea în locul lui Dica.
Oli a trimis pe teren urmatoarea formula: Andrey - Saban, Lovin, Baciu, Nesu - Croitoru, Paraschiv, Coman, Ochirosii - Cristocea, Iacob, fiind utilizati fotbalistii care nu au jucat cu FC Sevilla sau care au evoluat mai putin în partida de joi.Pe parcurs au mai intrat Badea si Ovidiu
Meciul a avut doua reprize a 30 de minute.
Marcatori : Cristocea (10')/Steaua si Saban (57')/Aversa.
Citat din Prosport
Dupa acest rezultat se poate spune ca echipei a doua a clubului nostru,i-ar fi greu sa evolueze chiar si în Liga a III-a.
Si mai aveam pretentii sa batem Sevilla.
Vorbind serios,ma bucur ca Oli a revenit la sistemul 4-4-2,care din pacate nu ne-a adus punctele pe care contam în meciurile din deplasarile din campionat.