FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Meciuri amicale în perioada de pregatire.

«178910»
MadFroG19.02.2007 10:33

Iarasi am intalnit cea mai buna echipa din 2006 ,care a batut Barca ,care a luat UEFA si care e pe loc de Liga Campionilor in spania ? marele manager cu transferurile lui de doi lei , ne-a adus in situatia asta . AAa si sa nu-l uit pe 0-0laroiu marele tactician . Cu Protasov am avut cel mai bun joc de la revolutie incoace, desi aveam in lot numai hahalere : Dinita,Cristea,Enescu,Curt,Dumitru,Balan,Oprita si Lovin.

zerolaroiu cu lot de doua ori mai bun decat al lui Protasov, nu joaca nimic . AFARAAA

strezahuzum19.02.2007 11:40

MadFroG, vezi ca te apropii de ban ! Nu stii ca e interzis sa-l critici pe antrenorul anului care antreneaza 24/24 si are 1010101010 tactici diferite la indemana pentru fiecare meci ? Nu stii ca e strict interzis sa-l critici pe managerul secolului, MMincinosul, care a facut cele mai tari transferuri din lume dar din pacate o gaura neagra i-a tras pe jucatorii brazilieni de XX milioane de dolari intr-un vid spatio-temporal din care n-au putut iesi ? Vezi ca te si bate daca mai comentezi mult.

 

De altfel, 1-1 e un rezultat bun, tinand cont ca echipa era obosita, batea vantul, Marte era in opozitie cu Saturn iar iarba era verde. Tot asa nea Oli !! Tu esti antrenorul anului, nu-i asculta pe hahalerele astea platitoare de bilete de suporteri !

Bogdan4Steaua19.02.2007 11:43

Pe fcsteaua.ro se cenzureaza doar limbajul,nu si ideea. Puteti critica pe cine vreti atata timp cat folositi un limbaj adecvat si nu depasiti o anumita limita a bunului simt.

axl2319.02.2007 12:51

cei care poate au vazut meciul sa ma lamureasca si pe mine cum de a dat Saban golul adversarilor. a fost o deviere sau e petarda rau?

Virgil19.02.2007 16:26
De altfel, 1-1 e un rezultat bun, tinand cont ca echipa era obosita, batea vantul, Marte era in opozitie cu Saturn iar iarba era verde. Tot asa nea Oli !! Tu esti antrenorul anului, nu-i asculta pe hahalerele astea platitoare de bilete de suporteri !

 

Lipsa opozitiilor,categorie din care se pare ca faci parte,indica dificultatea de a-i intelege pe ceilalti si realitatea exterioara. Va trebui sa depui un mare efort pentru a te deschide spre ceilalti,pentru a întelege ceva din greselile lor. Asta face adeseori sa fie necesar sa dai cu capul pentru a te convinge singur ca intr-adevar e dureros.Aduce în cazul tau complexe de superioritate,egoism,mândrie si...înclinatie spre misto ieftin.

MadFroG19.02.2007 19:09
cei care poate au vazut meciul sa ma lamureasca si pe mine cum de a dat Saban golul adversarilor. a fost o deviere sau e petarda rau?

 

La intrebarea asta sa-ti raspunda MMincinosul , care a luat 4 milioane de euro pe Ogararu si a investit 250.000 in acest israelian , || cu fotbalul.Ne mai si mintea ca a dat 700.000 pe el :lol:

 

Virgil , nu-i asa ca te simti singur ? :roll:

Esti singurul care mai crede in tacticianul 0-0laroiu si tot singurul care mai crede ca MM chiar il va aduce pe brazilianul ala de doua milioane :lol:

Virgil20.02.2007 09:03

@ Frog

 

De la Dumitru Dragomir citire :

 

"Olãroiu este unul dintre marii antrenori ai lumii. Vinovatii principali ai esecului din meciul cu Sevilla sunt jucãtorii. Valoarea lor, care lasã de dorit. La valoarea pe care o au nu se pot lupta cu Sevilla".

 

De la Gigi Becali citire :

 

" Olaroiu e un antrenor bun, nu o sa fie dat afara niciodata, dar ma voi implica mai mult la echipa. M-am luat dupa unii si dupa altii, n-am trecut de patru luni pe la echipa, nu ma amestec si uite ce s-a intamplat, iar acum trebuie sa ma implic. Daca nu treci, inseamna ca nu te intereseaza", a avertizat Becali. "Eu vreau 3-1 in Spania", a incheiat latifundiarul.

 

 

Este ceea ce refuzi sa întelegi.Ca Olaroiu e un antrenor bun si potrivit pentru Steaua.Tu alaturi de cei carora le place sa faca atmosfera pe forum.

De ceva timp doar cu asta te ocupi.Cu discreditarea.Mai întâi a lui Mihai Stoica si acum si a lui Oli.

Sunt convins ca poti gândi si pozitiv.Sunt convins ca poti întelege ca o echipa care se afla la 13 puncte în urma unui lider bun pe plan intern dar slab pe plan international,poate fi învinsa de una dintre cele mai bune echipe ale Europei.Chiar în maniera categorica în care a fost învinsa.

 

Nu v-am auzit niciodata,pe voi cei care-l criticati pe Oli,felicitându-l când a dus echipa în grupele Ligii.Ca atare nu cred ca aveti caderea sa-l criticati.

 

In privinta aducerii unui brazilian,nu am spus ca înca sper.Ai înteles gresit.

Sunteti superficiali si porniti mai mereu pe harta si instigare.

Ce fel de Stelisti sunteti ?

MadFroG20.02.2007 10:45

Sunt stelist de ocazie , doar la victorie :wink:

Apoi , a cui e vina ca noi suntem acum la 13 puncte de Dinamo ? nu a lui 0-0laroiu care a facut praf meciuri cu echipe gen Ceahlaul,Pandurii,Poli Iasi si Craiova ? sau si astea sunt formatii de Champions League ? incetati sa-i mai cautati scuze, Steaua nu e Steaua la ora actuala ,nu joaca la un nivel ridicat. Nu cumva aceeasi jucatori faceau praf Lens si castigau 23-ul ? acum sunt slabi nu ? Pai sunt slabi din cauza tacticii lui zeroli , care inainte de cel mai important meci al anului ,s-a gandit ca ar fi bine daca ar schimba tactica si sistemul de joc . Si o sa vedeti ca acest 4-3-3 nu va mai fi folosit niciodata la Steaua pentru ca nu avem jucatori pentru acest sistem . Iti spun eu ca si Radoi ar fi un antrenor mai bun decat zeroli ,care in cateva luni ne va ingropa definitiv.Anul asta nu terminam pe loc de CL , pe cat punem pariu ? :x

Iti jur ca daca pierd pariul ,o singura data mai intru pe forumul asta doar ca sa-mi cer scuze si sa-mi retrag cuvintele si gata. ..nu va mai stresez

Bogdan4Steaua20.02.2007 14:50

MadFrog, tu ai fost si ramai o persoana mai radicala, extrem de pesimista. Dar asta nu inseamna ca nu ai dreptate intr-o anumita masura. Adevarul este undeva la mijloc. Referitor la subiect:

 

Nu trebuie sa il credem pe Dragomir atunci cand spune ceva. Exista o replica celebra care se potriveste intr-o anumita masura aici: " The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist!". Trebuie sa admitem ca momentan tactica lui Oli reprezinta principala problema, nu se ne ascundem dupa deget. De ce sa dam vina pe jucatori in conditiile in care tactica s-a dovedit falimentara? Aproximativ aceiasi jucatori evoluau splendid sub bagheta lui Protasov. Dragomir este un diversionist, care are interesul sa nu mergem noi bine pe nici un front. In aceste conditii, "smecherul de la Liga" ne arunca varianta cu "Oli printre cei mai buni din Europa", distragand atentia de la adevarata problema. Pe declaratiile lui Gigi nu putem pune prea mult pret deoarece nu prea se pricepe la fotbal si ar fi culmea sa dea vina pe Oli.

 

Sa discutam putin despre Oli si despre tactica. Atunci cand iti asumi schimbarea sistemului de joc, trebuie sa o faci doar daca ai GARANTIA ca iti vor fi adusi jucatori care sa se preteze la respectivul sistem. Dar Oli nu a primit aceste garantii pentru ca nu are curajul sa isi spuna/impuna punctul de vedere. Noi am evoluat in toate amicalele in 4-3-3, iar acum ne intoarcem la 4-4-2. Practic in acest moment totul este dat peste cap, elocventa turneelor de pregatire ajungand acum sa fie nula. Ganditi-va ce este in capul jucatorilor in acest moment. Practic putem spune ca toata perioada de pregatire a reprezentat un dezastru. Rezultate au fost chiar daca in 90% dintre cazuri jocul a avut de suferit(exceptiile sunt reprezentate de jocurile cu Dinamo Kiev - deplasare, Betis - deplasare si inca 2-3 meciuri). Cred ca doar rezultatele il mai tin pe Oli la Steaua pentru ca trebuie sa fii orb sa nu iti dai seama ca jocul scartaie serios. Vreti un exemplu? Luam minutul 10 al meciului Sevilla - Steaua. Analizati circulatia balonului: Ghionea -> Goian -> Ghionea -> Goian -> Ghionea -> minge bubuita in fata pentru un Thereau izolat intre 4 fundasi. Rezultatul? Minge pierduta. Acest scenariu s-a REPETAT de cel putin 7-8 ori numai in prima repriza. Dati-mi voie sa va spun ca jucatorii sunt capabili de mai mult. Adevarul este ca nu mai construim deloc - Gabi Balint avea dreptate - mijlocasii joaca doar rolul unui fileu. Daca pe vremea lui Protasov sau Zenga mijlocasii aveau o mare importanta, la Oli rolul acestora s-a diminuat semnificativ. Nu ati observat ca din jocul nostru au disparut un-doi-urile in viteza, pasele cu calcaiul, driblingurile? Oli le-a taiat tupeul, a introdus rigurozitatea in joc, practic a creat o tactica extrem de usor de citit si anihilat. Si aici nu vorbesc numai de Sevilla. Vorbesc si de Ceahlaul, Poli Iasi, si alte echipe care se multumesc sa obtina un punct si aparent o pot face cu usurinta impotriva noastra daca isi doresc acest lucru.

 

In concluzie: nu spun ca Oli nu se documenteaza, dar trebuie sa admita ca a gresit, sa isi asume aceste lucruri si in conditiile in care (Doamne fereste!) am rata locul 2, sa isi prezinte demisia daca Becali si Meme nu par dispusi sa ia atitudine.

 

Sa speram ca lucrurile se vor redresa in scurt timp si ca Oli nu ne va da ocazia sa il mai criticam.

nike_sTeaua_2oo720.02.2007 17:39

mai frog, chiar crezi u ca esti in stare sa critici tot stafful tehnic ? De ce tot o dai in sus lu lens-ul asta. Uite ca Protasov nu a reusit sa ne bage in UCL intr-o perioada foarte grea pentru rosenborg. Steaua a jucat excelent cu Lyon, Real si Kiew. Vezi ca lipsesc niste oameni de baza dintre Steaua-lens si Steaua-sevilla. Pai cu Lens am contat pe Ogararu, Dica, Iacob(in mare forma), Hamutovski. De Radoi nu zic, nici de partea stanga a lui P.Marin. Dar vezi ce diferenta e intre Lens si Sevilla. Si mai usor cu criticatul asta. :wink:

I.N.Money21.02.2007 08:43

Madfrog nu critica in special asa ca are el ceva cu Olaroiu,ci critica jocul Stelei in comparatie cu cel al Stelei lui Protasov.

Steaua lui Protasov si cea antrenata de Titi Dumitriu trebuie sa recunoastem ca au practicat un fotbal de zile mari.

Nimeni nu e multumit cand vede o Steaua lipsita de idei care arunca mingi la bataie in fata.

Intr-adevar Oli trebuie sa isi asume raspunderea pentru greselile care le face.

Virgil21.02.2007 09:01

Totu ! Titi Dumitriu,daca era mare antrenor,putea sa faca mult mai mult decat a facut,cu lotul de exceptie pe care l-a avut la dispozitie în anii '90.

In continuare,daca ar fi mare antrenor în prezent,nu ar antrena-o pe Prefabricate Modelu din Liga a doua.

I.N.Money21.02.2007 09:06

Cu bune cu rele,Dumitriu a calificat de 3 ori la rand Steaua in grupele Ligii si a defilat in campioanat.

Exista destui antrenori care nu au facut fata decat la o echipa,la altele fiind pur si simplu catastrofali.

Virgil21.02.2007 09:13

La ce lot a avut îi trebuia putin mai mult curaj...si am fi urcat ceva mai sus în Liga Campionilor.

metzzz21.02.2007 09:18

oricum Titi e cu mult peste Olaroiu :roll:

si cred ca ,toti regretam perioada Protasov...

omu a zis ca s`ar reintoarce cu drag...poate

cine stie...il cauta MM sa avem si noi din nou o echipa care joaca... ca sunt satul de stilu` asta

ultra defensiv a lu Oli :(

I.N.Money21.02.2007 09:19

Era aproape intr-un sezon sa ne califice in sferturile ligii,dar parca intr-un meci cu Benfica a facut David Ellerey circ,cu acel celebru penalty.

Probabil ca putea mult mai mult intr-adevar,dar daca s-a mers in continuare cu el inseamna cei din conducere de atunci erau foarte multumiti.

Virgil21.02.2007 09:26
... ca sunt satul de stilu` asta

ultra defensiv a lu Oli :(

 

Sa nu mâniem pe Dumnezeu ! Steaua a jucat mereu ofensiv.Ca în meciul cu Sevilla nu i-a iesit,o mare vina o are neamtul care a arbitrat împotriva noastra.Acea lovitura libera de la marginea careului de 16 metri a fost pur si simplu inventata.Trebuia sa se acorde o indirecta,pentru ca in atitudinea lui Cernea nu a existat intentia de a depasi linia careului cu mingea în brate.Sigur ca si Sevilla s-a opus cu succes ideii de a ataca a Stelei prin marcajul la "sânge" pe care l-a facut.

metzzz21.02.2007 09:50

da virgil stiu faza de la 16m

am vazut`o la TV cand am ajuns acasa

nu a fost nici vorba ca Cernea sa fi iesit cu ea

in afara careului , reluarea am vazut`o filmata cu o camera dinspre tribuna 1 si se vedea perfect ca Cernea era in careu. Problema e ca Oli nu prea are treaba cu tactica.

Si iti dau un exemplu mucescu jr. cu o echipa

cu foarte mult sub Steaua a ajuns in sferturi

unde abia i`am eliminat. Daca tii minte atunci Oli a jucat la rezultat dupa cum au spus`o si crapizii inainte sa se joace acel meci. Dupa 1-0 pe Lia cu Boro` , stii ce s-a intamplat in albion...

a jucat pe contra-atac si a fost 2-0...dupa care n`a stiut sa ii monteze sa joace fara frica si sincer daca jucau ca in primele 30 de minute cand era 2-0 finala era a noastra :). Daca imi aduc bine aminte la o conferintza de presa a zis ca doar nesansa a facut sa nu ajungem in finala...si sunt multe alte exemple care arata ca omu asta invoca nesansa...

Regret sa o spun...dar mucescu jr. e peste el :|

 

si inca ceva...poate poate o sa se intample cat mai curand :) sper din toata inima Lacatus ANTRENOR LA Steaua

Virgil21.02.2007 10:35

Lacatus nu are mari rezultate ca antrenor.E adevarat ca nu prea a avut echipe mari pe mâna.E posibil ca Steaua sa i se potriveasca.Dar nu atâta timp cât Radoi înca mai joaca la Steaua.Doua sabii nu pot intra în aceeasi teaca decât pe rând.Si acum e rândul lui Radoi.

strezahuzum21.02.2007 11:10

Desi poate nu ar fi cea mai indicata solutie din punct de vedere al experientei si rezultatelor, Lacatus ar aduce cu siguranta un plus de rigoare si coloana vertebrala pe banca Stelei.

 

PS : N-am inteles cum vine treaba cu Radoi. Ce, asa mare jucator e Radoi incat el hotaraste tot ce misca pe la echipa ? E mai presus decat antrenorul ? Daca da, avem o problema serioasa. De altfel, in paranteza fie zis, as indrazni sa spun ca Lacatus a fost un jucator mult, mult mai important in istoria Stelei decat Radoi va fi vreodata ...

nike_sTeaua_2oo721.02.2007 12:06

Nu, Radoi nu ar fi zis niciodata asa ceva, sunt sigur ca presa nu mai are vanzare si speculeaza. Cat despre Lacatus, nu pot sa-mi dau cu parerea deoarece nu a fost la nici o echipa de clasa pana acum. Cred ca Gica Hagi ar fi mai potrivit, avand un stil aproximativ cu Protasov.

forever_STEAUA21.02.2007 12:08

Haideti sa stam stramb si sa judecam drept. Steaua nu joaca nimic.

Daca a iesit Cernea din careu sau nu conteaza cel mai putin. Cine considera ca momentul cheie al meciului a stat in acea faza se insala amarnic.

Echipa nu a facut nimic nici inainte, nici dupa faza respectiva.

 

PS: daca posibilitatea ca Laca sa vina la Steaua depinde de atitudinea lui Radoi, atunci ii urez acestuia din urma o cariera cat mai lunga, dar altundeva. Cum a zis si streza, Radoi nu va reusi niciodata sa realizeze la Steaua ce a facut Fiara.

metzzz21.02.2007 12:39

S`ar putea sa gresesc sau poate nu, dar sper sa ma insel chiar imi doresc din toata inima!!!

Poate a`ti observat ca Radoi nu mai e jucatorul de dinainte de accidentare ... nu mai pune "osu`" asa cum o facea inainte...poate ii e frica...sau nu stiu ce altceva ar mai fi...dar eu zic ca nu il mai pune ca inainte si se vede ca nu mai trage echipa dupa el cum o facea...sper sa ma insel si timpul sa imi demonstreze contrariul. Dar totusi pareprea mea e ca ii e frica sa mai puna osu ca inainte :roll:

si nu pot sa inteleg de ce nu ar putea fi Laca in alcelasi timp cu Radoi ?

Fiecare si`ar face treaba lui , cred ca ar merita si Laca o sansa sa ne arate ce stie in ale antrenoratului!

Si sunt sigur ca ar putea mai mult ca Oli :)

Virgil21.02.2007 12:58
PS : N-am inteles cum vine treaba cu Radoi. Ce, asa mare jucator e Radoi incat el hotaraste tot ce misca pe la echipa ? E mai presus decat antrenorul ? Daca da, avem o problema serioasa. De altfel, in paranteza fie zis, as indrazni sa spun ca Lacatus a fost un jucator mult, mult mai important in istoria Stelei decat Radoi va fi vreodata ...

 

Sigur ca Lacatus are un palmares superior lui Radoi.In primul rând are mai multe campionate jucate pentru Steaua si a avut sansa sa joace pentru ea,în cea mai fasta perioada a ei.

Cine spune însa ca Radoi nu a contat prea mult pentru Steaua,e orb sau rau intentionat.Radoi a fost pâna la ultima accidentare,unul din stâlpii de baza ai Stelei.A fost si este inca,sufletul echipei,antrenorul ei din teren,omul fara de care ne-a fost atat de greu în perioada de recuperare de dupa accidentare,simbolul ei la timpul prezent,etc.Lacatus si Radoi se aseamana din mai multe puncte de vedere.Ma refer în special la caracter.

 

Ceea ce te prefaci ca nu întelegi,este faptul ca Radoi este finul patronului,mâna sa dreapta la echipa,cel care poate emite opinii pe anumite probleme,de care Gigi Becali sa tina mai mult cont decât de cele ale antrenorului sau ale managerului general.

Prin comparatie,Lacatus nu e nici macar fin.

 

Stati linistiti,strezahuzum si forever_STEAUA (un cuplu inedit pe acest aspect),nu mi-am spus decat parerea.Nu e ceva oficial.

Bogdan4Steaua21.02.2007 14:45

Repet: nu putem ascunde "gunoiul sub pres". Steaua nu joaca aproape nimic. Si acest lucru nu s-a vazut doar in meciul cu Sevilla. Trebuie tras un semnal de alarma pentru ca suntem in mare pericol de a pierde si locul 2 in aceste conditii. Acum putem invoca valoarea Sevillei, dar vin meciuri in Liga 1 si atunci nu vom mai avea aceste motive. Vom da la nesfarsit vina pe lipsa lui Dica, pe arbitri, pe nesansa?

 

Va reamintesc ca suntem la 3 puncte de Rapid si CFR. Daca pierdem cu Rapid in Giulesti se complica treaba. Acelasi lucru se intampla si daca pierdem in fata celor de la CFR.

 

Va indemn sa urmariti rezumatul partidei Sampdoria - Steaua, iar apoi sa urmariti meciul cu Sevilla. ;)

«178910»