FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ce carti am mai citit

«11415161718»
raul stelistu09.01.2011 12:57

@Pirotehnistu'

Ai cumva cartea Waffen SS in format electronic?Dau la schimb Mein Kamph , format pdf in limba romana. :naughty:

dee11.01.2011 15:44

Aryana Havah- Inuaki, reptilianul din mine; Confesiunile unei fiinte reptiliene

Desi nu e genul meu de carte, am gasit-o interesanta si frumoasa prin simplitatea ei. Daca sunteti pasionati de "conspiratia reptiliana" merita sa o cititi.

axl11.01.2011 15:49

Recomand cu mare caldura romanele arthuriene ale lui Terence Hanbury White:

Sabia din piatra

Regina vazduhului si a intunericului

Cavalerul rau facut

Lumanarea in vant

Daca primul e mai pentru pre-scolari, s-a facut si-un film Disney dyupa el, ultimele trei sunt foarte adulte.

Stanici02.02.2011 12:05

Vraciul. Profesorul Wilczur. So and so. Niste elevul dima cu contele de mote cristo, merge per total. Partea cu adevarat frumoasa e ca mi-am adus aminte cat de bine e sa citesti.

Marius02.02.2011 12:08

ba, sa stii ca de conte m-am luat si io, noroc cu astia de la adevarul ca dau carti moca, azi venind volumul 4.

albanezul03.02.2011 19:10

Modelarea functionarii masinilor hidraulice - Eugen Constantin Isbasoiu,Editura UPB.

1on03.02.2011 19:40

Toata-toata?

albanezul03.02.2011 21:35
Toata-toata?

te-ai mira..dar da.cam toata.am pdf-urile pentru cine o doreste.

Maye03.02.2011 21:41
Modelarea functionarii masinilor hidraulice - Eugen Constantin Isbasoiu,Editura UPB.

Suna interesant.

albanezul04.02.2011 11:33
Suna interesant.

interesante sunt exemplele de aplicatii..care se regasesc si in viata de zi cu zi.

interesante sunt programele in Fortran si in Matlab..dar lumea ce sa stie?lumea viseaza:

:steag_cruce_invers:fular-campionii

SuperstaR1804.02.2011 12:38
Dune- Frank Herbert - nu cred ca mai are nevoie de prezentare

Dupa parerea mea, Dune este de departe cea mai buna serie de carti SF. Pacat ca a murit Frank Herbert inainte sa termine pe cea de-a saptea carte care incheia saga. Deci... gasesti absolut orice in cartile alea: stiinte politice aplicate, istorie, curente filosofice si religioase, psihologie, etc. O recomand tuturor, indiferent sunteti fani Science Fiction sau nu.

 

 

olfgob04.02.2011 13:57

Pe linga Dune,mai este si seria Ender a lui Orson Scott Card.Iar acum m-am apucat de alta serie a lui Card,Intoarcerea acasa.Primele volume au aparut la Nemira.

AG11.02.2011 20:21

ma poate ajuta cineva cu o carte.. ? inimi cat sa cuprinda cerul patriei, de marandiuc, doresc sa o cumpar

V3311.02.2011 20:39
ma poate ajuta cineva cu o carte.. ? inimi cat sa cuprinda cerul patriei, de marandiuc, doresc sa o cumpar

 

http://www.edituradacia.ro/index.php?page=...lii&id=2945

 

Poate reusesti sa comanzi de-aici, desi eu n-am reusit sa gasesc vreun pret sau informatii daca o au sau nu in stoc.

AG11.02.2011 21:00

am incercat la ei si degeaba.. am gasit un tip pe okazii in neamtz, dar nu imi raspunde..

 

sabin130711.02.2011 21:12

AG, Piatra-Neamt e un oras mic. Nici jud. Neamt nu e f mare. Poate pot sa te ajut. :)

AG12.02.2011 09:07

http://www.okazii.ro/catalog/45362865/inim...-marandiuc.html

 

ma intreb daca o mai are :D

 

merci de ajutor sabin

Marius12.02.2011 16:59

eu ma consider norocos ca o am acasa :D

 

la editura sunt slabe sanse sa o gasesti, orienteaza-te spre anticariate.

gio_stgloria12.02.2011 21:09

stie cineva vreun site unde pot invata limbi straine ? as vrea sa gasesc ceva gratis, daca nu exista asa ceva, o sa dau si bani. ma intereseaza in special limba araba.

Marius13.02.2011 08:18

sper ca iti dai seama ca araba e aproape imposibil de invatat fara profesor... e vorba despre "secretele" pronuntiei care nu se invata decat de la cineva.

gio_stgloria13.02.2011 10:27

am vb cu cineva care invata acasa, si zice ca se poate , nu vreau sa ajung la un nivel avansat pentru moment.

Marius13.02.2011 17:12

nu te contrazic, dar uite ce se poate intampla cand inveti dupa ureche:

 

Robert Aeroth13.02.2011 17:36
Dupa parerea mea, Dune este de departe cea mai buna serie de carti SF. Pacat ca a murit Frank Herbert inainte sa termine pe cea de-a saptea carte care incheia saga. Deci... gasesti absolut orice in cartile alea: stiinte politice aplicate, istorie, curente filosofice si religioase, psihologie, etc. O recomand tuturor, indiferent sunteti fani Science Fiction sau nu.

 

Feyd Harkonen all the way :D

AG13.02.2011 18:57
eu ma consider norocos ca o am acasa :D

 

la editura sunt slabe sanse sa o gasesti, orienteaza-te spre anticariate.

am gasit-o, luni ma duc sa o iau :X

Robert Aeroth25.02.2011 21:01

Existentialism from Dostoevsky to Sartre de Waltrt Kaufmann

 

Foarte greoaie lectura a trebuit sa reiau multe parti ca sa inteleg. Pentru cine vrea sa o citeasca: http://www.scribd.com/doc/23731093/Existen...r-Kaufmann-1956

«11415161718»