FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ce carti am mai citit

«12318»
alinush8928.12.2006 10:40

Salutare:)...sa lasam un pic fotbalu'..oricum e vacanta..sunt curios ce carti ati mai citit ...sau ce carte v-a impresionat mai recent

Care vi s-a parut cea mai interesanta sau cu un subiect care merita dezvoltat..Ultima carte citita de mine a fost " O chestiune de onoare" de jeffrey archer..spionak...kgb...nebuneli..astept parerile si sugestiile voastre

Meth0dMan29.12.2006 11:03

frate..=)))))) intra pe www.biblioteca.ro si discuta cu baietii de acolo :))))

George Stan29.12.2006 13:51

"Frate", MethodMan, daca nu te preocupa topicul nu tre sa postezi. Nu se da nici un premiu pentru posturi cat mai multe sau cat mai slabe.

Cu rusine recunosc ca nu am mai citit o carte de destul de mult timp, m-am apucat de cateva dar nu le-am terminat, astept filmele :)

Meth0dMan29.12.2006 14:11

dupa cum ai observat eu scriu rar pe forum doar la subiectele care mi se par f imp. din pct meu de vedere posturi nam dc sa strang ca nu imi folosesc la nimic..dar pur si simplu topicu asta mi sa parut penibil :lol:

Tibis29.12.2006 15:38

eu am citit ,,Secrtu bilei" , ,,Fermentatia" si ,,Secretul Vecinei" :lol:

Lavy_*_29.12.2006 17:26

Ultima carte citita, infara de cele cerute de scoala, a fost "ingerii noptii" :wink: Crime celebre :)

tommyy29.12.2006 18:30

...am citit niste carti de credit foarte tari!!! 8) 8)

uZy | @nDr3i09.01.2007 04:42

nam citit:|

greco09.01.2007 07:20

Eu unul ma ocup cu carti in spaniola pentru incepatori in ultima vreme. :lol: Deh, imi fac antrenamentul pentru cand mergem la meci, la Sevilla. Am mai recitit "Catcher in the rye" in ultima vreme, da mai greu cu sesiunea acuma...

stelist100%09.01.2007 12:53

ultima carte citita a fost cel mai iubit dintre pamanteni trebuie la bac :D si mai am multe de citit :((

Azzido13.01.2007 10:51

Ultima carte citita ?

Retele locale de calculatoare. :lol:

Daca nu asa, atunci sa fie Changi - James Clavell

axl2313.01.2007 12:27

ultima citita e 'mic dejun la tiffany' de truman capote, slabuta rau.

acum citesc 'misterioasa flacara a reginei loana' de umberto eco, o recomand cu placere, e foarte buna. cam ca tot ce a scris umberto.

cyril_thereau17.01.2007 17:42

eu, am citit de dostoievki:idiotul

axl2317.01.2007 20:13

ha ha, Cyril, invata romaneste, intre subiect si predicat nu se pune niciodata virgula.

si-ti lipseste si-un s.

strezahuzum17.01.2007 20:24

Ultima carte ?

"Apel catre lichele", Gabriel Liiceanu. Buna in general, dar autorul sufera de sindromul "talibanismului". Comunismul a fost rau, foarte rau, cel mai rau lucru de pe lumea asta. Cam asta ar fi concluzia ce se desprinde din carte. O vedere prea in alb/negru.

Wally17.01.2007 21:44

"Relaxarea" de Dr. Arcadie Percek...f buna cartea...de cand fac tot ce scrie in carte ma simt mult mai bine...sper doar ca din primavara sa ma simt la fel de bine...aviz amatorilor (Gigel, Banel, Carlos) :D

anne31.01.2007 09:48
ultima citita e 'mic dejun la tiffany' de truman capote, slabuta rau.

 

mie mi-a placut cum a construit personajul "holly", desi asteptam sa fiu putin mai buna cartea per ansamblu. oricum, filmu` cica e destul de tare.

axl2331.01.2007 09:50

filmul e naspa

anne31.01.2007 09:52

atunci macar melodia e tare. de-asta stiu sigur steagro

cosmin ultras22.02.2007 12:32

Eu am citit ultima oara :procesul de la Nurnberg" de Joe Heydecker & Johannes Leeb. Destul de buna cartea :wink:

Mihai_stelist24.02.2007 18:00

Ion Antonescu

Mihai Somanescu24.02.2007 18:15

Recomand Luni de fiere de Pascal Bruckner. Am citit-o recent.

lumeaeamea28.02.2007 21:49

Veronika se hotaraste sa moara, de Paulo Coelho. E buna, mi-a placut mult.

Sper ca am scris corect ca de nu iar se gaseste ceva istet sa ma corecteze

strezahuzum28.02.2007 23:06

Am terminat "The rise and fall of the Third Reich", de William Shirer. Fascinanta pentru felul in care urmareste evenimentele pas cu pas - ca din perspectiva unui contemporan.

korynna04.03.2007 18:55

ultima carte citita a fost "Am fost medic la Auschwitz" de Nyiszli Miklos.mi s-a parut foarte interesanta,cu tendinte naturaliste si cred ca merita citita.pe mine m-a impresionat ft mult

«12318»