FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor - editia 2006/2007

«123456»
weeezer24.04.2007 20:41

...si Dida penibil as zice... sa lasi coltul scurt liber in fata lui Rooney, in pozitie de sut...

predatorpulse724.04.2007 20:51

Desi ca orice stelist nu vreau sa vad javre in CL pe munca noastra,Manchester merita sa fie in finala si sa o castige. Pana acum a ramas in CL 2 echipe tinere,ambitioase cu supervalori(Manchester si Liverpool),o echipa matura cu multi jucatori in varsta dar valorosi(Milan) si niste individualitati cu destul noroc(Chelsea). Tin cu Milan si Liverpool nu numai pentru ca sunt stelist,ci pentru ca in aceasta editie o sa tin cu underdog-ul si aici ma refer mai ales la Milan,batranei,batranei dar au dat 2 goluri pe old trafford si pe san siro nu o sa fie usor pentru united care nu joaca la fel de bine in deplasare. Totusi sanse mai mare sa fie in finala au Manchester si Liverpool.Plus ca dida a fost co-autor la 2 goluri ale man U.

Comentatorii de la Pro TV devin mai penibili pe zi ce trece.In afara zecilor de greseli,cum naiba dupa primul golul al lui rooney sa amintesti de javrute care-si vad si ei visul cu ochii si sa asemuiesti asemenea echipe doar pentru ca joaca amandoua in rosu. Penibili rau de tot,la fiecare sfert de ora aminteau telespectatorilor ca si borcica tine cu man u. Extraordinar,ce sa zic,pai logic ca pentru ei trebuie sa munceasca altii ca sa apuce si ei CL,ca altfel n-ar intra in vecii vecilor acolo. De acord cu razvanel Lucescu,Dinamo trebuie sa mai manance multa multa mamaliga ca sa ajunga la jumatate din ce au facut Steaua si Rapid.

Astristul24.04.2007 21:54

Mai sunt sanse pentru Milan! Sper sa se califice si ei si Liverpool. Apropo de Liverpool, nu o sa aibe maine seara un meci usor, dar cu munca, cred ca pot sa depaseasca formatia norocoasa a lui Mourinho!

FORZA Steaua !!!

danielcristian24.04.2007 22:42
Mai sunt sanse pentru Milan! Sper sa se califice si ei si Liverpool. Apropo de Liverpool, nu o sa aibe maine seara un meci usor, dar cu munca, cred ca pot sa depaseasca formatia norocoasa a lui Mourinho!

FORZA Steaua !!!

Mai sunt,si inca cum! Eu zic ca Milan are 60% sanse de calificare,sunt specialisti in a castiga cu 1-0,iar Manchester nu joaca cine stie ce in deplasare.Astazi KAKA a fost cu o clasa peste C.Ronaldo(pe care il admir foarte mult).Sper sa ne bucure un pic si Liverpool...

c.ronaldo1725.04.2007 04:23

Ar fi o crima pentru fotbal daca Manchester nu ar castiga Liga la cat de frumos si eficient stie sa joace.

gone25.04.2007 10:34
Ar fi o crima pentru fotbal daca Manchester nu ar castiga Liga la cat de frumos si eficient stie sa joace.

 

Fugi ma cu crima ta. Kaka a facut ce a vrut din apararea lui United aseara. Golul 2 cred ca e cel mai frumos gol dat anul asta in CL. Macar a apucat sa vada si Ronaldo cum joaca un adevarat Balon de Aur. Ar o crima sa nu castige Kaka. Toata lumea critica batranii Milanului, v-a placut cum a jucat aseara Maldini? A fost perfect, la 38 de ani. O adevarata legenda a fotbalului si noi ar trebui sa fim recunoscatori ca suntem contamporani cu el. Daca Milan a retras tricoul cu numarul 6 pentru Baresi ar trebui sa faca la fel si cu numarul 3. Sau macar sa il pastreze pana vine fiul lui, Cristian (care e cel mai bun fotbalist din grupa de 12 ani la Milan).

c.ronaldo1725.04.2007 10:55

@gone

 

Lasa-ma cu fraza ca Kaka a facut ce a vrut. Inafara de cele doua goluri, Kaka nu a mai miscat deloc bine, desi a fost pus in situatii foarte bune.

 

Ce defensiva a avut aseara United?! O'sea(folosit fundas dreapta desi el este mijlocas la inchidere), Brown, Heinze(folosit fundas central, desi el este fundas stanga) si Evra. Daca ar fi jucat Neville, Ferdinand si Vidic te asigur ca cei de la Milan nu mai dadeau nici macar un gol pe Old Trafford.

 

Ce a jucat Maldini ieri? Nu a jucat decat 45 de minute, si alea vai de capu' lor. A facut ce a vrut Cristiano Ronaldo cu el in prima parte. Noroc ca a reusit in repriza a doua Oddo sa il blocheze foarte bine pe portughez, si astfel nu a mai putut sa-si puna in activitate toate calitatile sale.

 

Cred ca tu nu ai vazut repriza a doua...

gone25.04.2007 11:03

Esti culmea. Ronaldo nu a miscat. A facut cate driblinguri fara valoare. Nesta si Maldini owned him, daca intelegi. In afara de 2 goluri (de parca asta e putin) Kaka a mai avut 2-3 ocazii de gol. Daca si dupa meciul de aseara il poti compara pe C.Ronaldo cu Kaka inseamna ca esti orb.

c.ronaldo1725.04.2007 12:09

Pe cei doi nu ii poti compara.

 

Ambii sunt doi jucatori care pot dribla excelent. Cu siguranta, dupa cum se zice peste tot, Ronaldo e cel mai bun jucator din Europa, si daca ar fi sa punem mana la ochi si sa nu-l vedem pe Rooney, am putea afirma ca Kaka este principalul contracandidat a portughezului la titlul de balonul de aur.

 

Gone, ei nu trebuie comparati, scorul de pe tabela a aratat cine e mai in forma, iar momentan, asteptam returul.

 

PS: http://www.youtube.com/watch?v=wqbInRHPDxs ceva frumos!

mariuss_d25.04.2007 12:17

Sper sa intoarca Milanul rezultatul saptamana viitoare. Si ar fi bine sa se califice si Liverpool.

Prietenii stiu de ce ;)

I.N.Money25.04.2007 12:53

Din pacate aseara am vazut o reactie animalica a celor doi circari Felix Draghici si Mihai Mironica,la golul din ultimul minut.Probabil iubirea lor pentru clubul vanzatorilor de butelii a iesit la iveala.

La cat noroc au acestia probabil Chelsea va invinge diseara pe Liverpool si vom vedea o finala 100 % pro-Dinamo.

Totul se va decide pe San Siro si Anfield si ar fi cazul ca norocul dinamovist sa se termine si sa ocupe locul pe care il merita,preliminariile Ligii,echipa ce nu este cap de serie,nu este,nu a fost si nu va fi vreodata in aceasta competitie minunata.

gone25.04.2007 13:42
Pe cei doi nu ii poti compara.

 

Ambii sunt doi jucatori care pot dribla excelent. Cu siguranta, dupa cum se zice peste tot, Ronaldo e cel mai bun jucator din Europa, si daca ar fi sa punem mana la ochi si sa nu-l vedem pe Rooney, am putea afirma ca Kaka este principalul contracandidat a portughezului la titlul de balonul de aur.

 

Gone, ei nu trebuie comparati, scorul de pe tabela a aratat cine e mai in forma, iar momentan, asteptam returul.

 

PS: http://www.youtube.com/watch?v=wqbInRHPDxs ceva frumos!

 

La tine peste tot inseamna presa din Anglia? Aia din Italia zice ca Ronaldo nu poate fi cel mai bun at timp e Kaka. Fiecare cu jucatori lor. Dar cum bine ai spus, scorul de aseara arata cine e mai bun: Kaka 2 - Ronaldo 0.

 

PS: Faza cu Ronney a fost o gluma, nu?

c.ronaldo1725.04.2007 16:09

Faza cu Rooney gluma?! Poate...

 

Kaka 2-0 Ronaldo?! La ce?! Scorul a aratat 3-2. Poate iei la goluri tu 2-0. Si nici acolo nu as fi asa sigur, in multe prese se scrie ca Ronaldo a dat acel gol din min. 5. Nu bag mana in foc, dar in mare masura asa a fost.

 

 

Cred ca noi doi nu vorbim de acelasi Ronaldo... ;)

danielcristian25.04.2007 16:13

Si mie imi place Cristiano Ronaldo,il urmaresc demult.Aseara insa,Kaka a fost mai bun.Golul al doilea a fost o bijuterie cum rar mi-a fost dat sa vad,un gol genial.Manchester a demonstrat ca nu are aceiasi consistenta in deplasare(vezi turul cu Roma sau meciurile din grupe),si ne putem astepta sa nu se califice in finala.Chiar daca acasa joaca excelent, eu nu o vad pe Manchester cea mai buna din Europa.

c.ronaldo1725.04.2007 16:34

Acel gol candideaza la golul Ligii alaturi de alte ca cele a le lui Mancini, Carrick, Diego, Ronaldinho etc.

 

http://www.youtube.com/watch?v=LWep5VlJYjo

Wally25.04.2007 17:17

Si primul gol al lui Kaka a fost superb...ce preluare a putut sa faca...

danielcristian01.05.2007 18:17

Sper sa bata Liverpool in seara asta,si Milan-ul maine,ca prea au figuri spurcatii,isi fac cam multe iluzii pe munca noastra...

axl2301.05.2007 18:20

si eu sustin pe Liverpool si pe Milan, dar sa nu uitam ca nu a fost numai munca noastra acolo, au fost si rapid si CFR.

Rossoblu01.05.2007 18:30

si CFR?

axl2301.05.2007 18:33

in Intertoto. sau nu se pune?

Rossoblu01.05.2007 18:52

in intertot nu se iau puncte pentru coeficient

axl2301.05.2007 18:56

greseala mea atunci. in fine, important e sa castige Liverpool in seara asta. pentru ca am dorinta fireasca si patriotica virgula ca Dinamo sa joace cat mai multe meciuri europene. vreau sa-si joace sansele in turul trei. si cam atat.

 

 

later edit(modificare tarzie):

ce sut a prins nemernicul ala de agger!!!

razvan7501.05.2007 21:30

Gooooooo Liverpool!!!!

 

Liverpool este in finala, asteptam Milanu' sa dea lovitura si sa aduca jalea si nacazul in groapa spurcatilor.

 

sprecl2

MALDINI_STEAUA01.05.2007 21:32

Yeeeeeessssssssssssssssss !!!!! bv Liverpool !!!!! Maine bate Milan si iar se uita spurcatii la Steaua cum joaca in Champions League !!!!!!!

danielcristian01.05.2007 21:33

50% Dinamo in preliminarii.Hai Milan, Manchester joaca mai slab in deplasare!Sa fie 100 % morti spurcatii!

«123456»