FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor - editia 2006/2007

«12346»
Virgil21.02.2007 09:03

Ii e foarte greu oricarei echipe sa produca surprize pe Camp Nou.

Merg pe Barca.

nike_sTeaua_2oo721.02.2007 12:15
2. OSC Lille 0-1 Manchester United

 

Eram sigur ca va bate Manchester , insa eu cred ca golul nu trebuia validat .

 

hahaha :lol: :lol: , de ce sa nu fie validat?

***alex***21.02.2007 14:46

Real a aratat aseara in prima repriza ca vechiul Real, cel spectaculos. Din pacate in a doua repriza a jucat in stilul lui Capello.

 

Manchester merita sa castige, a avut multe ocazii, insa nu ar fi trebuit sa o faca prin acel gol controversat.

 

La Celtic-Milan ma asteptam la un egal, este un rezultat echitabil pentru ambele.

 

Arsenal a jucat cum trebuie pana la pauza, insa in a doua repriza nu a obtinut victoria si astfel, azi nu am o suma frumusica in buzunare :D

 

In meciurile din aceasta seara mizez pe Porto, Inter, Lyon si Liverpool(egal).

nike_sTeaua_2oo721.02.2007 17:01

Daca ar fi sa dau pronostic dupa cu cred, toate cele 4 meciuri ar trebui sa se termine cu scor egal. :?

***alex***21.02.2007 21:41
Ii e foarte greu oricarei echipe sa produca  surprize pe Camp Nou.

Merg pe Barca.

 

Nu si lui Liverpool.

BARCA OUT! :twisted:

Bogdan4Steaua21.02.2007 23:38

Rezultatele inregistrate aseara:

 

Barcelona - Liverpool 1-2

Inter - Valencia 2-2

Roma - Lyon 0-0

Porto - Chelsea 1-1

 

Pornesc cu prima sansa: Liverpool, Valencia, Roma si Chelsea.

SteauaToronto22.02.2007 01:23

Vreau doar sa-l felicit pe Ronaldihno :lol:

***alex***06.03.2007 20:35

La pauza lucrurile stau bine : Liverpool si Valencia sunt in grafic. :D

axl2306.03.2007 20:49

am o afinitate pentru Barcelona dar in seara asta Liverpool este o echipa extraordinara.

predatorpulse706.03.2007 22:29

Amintiti-mi inca o data ce echipe trebuie sa castige CL ca sa nu joace javrele direct in grupe pe munca noastra.

Phire06.03.2007 23:46
am o afinitate pentru Barcelona dar in seara asta Liverpool este o echipa extraordinara.

 

Liverpool este oricum o echipa extraordinara :wink: Si s-a calificat mai departe pe merit, multumita unui tactician de geniu -dupa parerea mea-, a disciplinei, ambitiei si fortei de munca a echipei. Si nu in ultimul rand, multumita unui public absolut fantastic :D

 

@ predatorpulse

 

Dintre cele care s-au calificat in seara asta...Liverpool si Valencia, daca nu ma-nsel :)

I.N.Money07.03.2007 10:20

Pacat de Lyon,care nici anul acesta nu a putut sa ajunga sus de tot in Liga,desi au avut aseara niste ocazii monumentale.

Probabil diseara inca 2 echipe care nu mai pot castiga titlul la ele in tara vor ajunge in sferturi si sunt sanse ca cei din groapa sa joace prin preliminarii cu echipa mari,anul viitor.

***alex***07.03.2007 11:17

In aceasta seara tineti cu Milan si Arsenal. De asemenea castigatorea meciului Bayern-Real poate termina pe 3 in campionat.

predatorpulse707.03.2007 23:15

E clar cu cine trebuie sa tinem ca sa nu ajunga javrele in grupe pe munca noastra:Valencia,Liverpool,Bayern,Milan(poate ca pe valencia as scoate-o pentru ca e la doar 3 puncte de locul 2).Cele care nu trebuie sa castige CL sunt PSV,Chelsea,Manchester,Roma.Din 8,4 sunt "cu noi" dar cu norocul nostru probabil ca o sa fie trase intre ele.

Intre timp noi sa batem Farul si sa luam locul 2 pentru ca aceasta competitie e pentru STELE nu potai sau crapizi.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Stryker08.03.2007 00:20

Eu zic ca mai mult ca sigur castigatoarea va fi una dintre Manchester United si Chelsea...

Important este sa ne calificam noi in UCL, javrele da-le naibii ca nu o sa faca nimic acolo, doar o sa-si ia banii si gata, le ajunge, ca practic au furat campionatul asta pentru acei bani...

radical08.03.2007 00:26

Bayern Munich astia ii consider eu favoriti!

forever_STEAUA09.03.2007 11:30

Sferturile de finală ale Champions League:

 

AC Milan - Bayern Munchen

PSV Eindhoven - Liverpool

AS Roma - Manchester United

Chelsea - Valencia

 

Semi-finalele:

Chelsea - Valencia vs. PSV Eindhoven - Liverpool

AS Roma - Man. United vs. AC Milan - Bayern

***alex***09.03.2007 11:36

Merg pe Milan, Liverpool, Manchester si Valencia.

costinsteaua09.03.2007 21:06

Barcelona a fost eliminata de Liverpool :cry: si Lyon :cry: si Real :cry:

c.ronaldo1715.03.2007 17:10

As Roma ia trofeul.

vood0o15.03.2007 18:17

pacat ca am ajuns sa ne rugam ca javrele sa nu ajunga in Champions League. daca se vor califica in grupe este numai vina noastra pentru ca parerea mea este ca anul acesta n-am contat in campionat!ne-am luat-o in cap dupa ce am batut kievul in deplasare 4-1.

predatorpulse715.03.2007 20:51

Bayern sau Liverpool o sa castige CL.

Off-topic: Doamne ce echipa e aceasta sevilla,cata determinare,o asemenea atitudine as fi vrut sa vad si la ai nostri. Au atacat pana au dat gol cu portarul.Asta da echipa,echipa care nu se lasa ucisa de adversar.

costinsteaua23.03.2007 12:30

Nu imi vine sa cred ca Barcelona a fost batuta de Livrepool:cry:.Sferturile se vor juca pe 3/4 aprilie si returul pe 10 aprilie.Mult noroc echipelot :!:

robert_1123.03.2007 12:42
Nu imi vine sa cred ca Barcelona a fost batuta de Livrepool:cry:.Sferturile se vor juca pe 3/4 aprilie si returul pe 10 aprilie.Mult noroc echipelot :!:

 

ce e asa greu de crezut? compari spiritul de lupta al celor din Liverpool cu porcaria aia de Barcelona?

vood0o27.03.2007 10:38

bey baiete ...Liverpool a meritat calificarea!Liverpool este un grup unit, o echipa fara aere.acum 1 an sau 2 rijkaard a spus ca el da tactica doar la 10 jucatori din 11! acum probabil da tactica doar la 8-9 , fata de Liverpool , echipa ai carei jucatori uita de aerele de vedeta atunci cand sunt pe teren

«12346»