FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor - editia 2006/2007

«123456»
c.ronaldo1703.04.2007 13:08

@vood0o

 

Mai bine cu are de vedete si campioana europesi si a spaniei(plus locul 1 in campionat momentan) decat fara aere de vedete si cu nimic in buzunar decat sfert de UCL.

***alex***03.04.2007 13:47

De azi incep sferturile:

 

Milan - Bayern

PSV - Liverpool

Chelsea - Valencia

Roma - Man Utd

 

Milan, Liverpool si poate Valencia si Bayern sunt echipele care daca castiga UCL trimit pe Dinamo in turul 3.

c.ronaldo1703.04.2007 16:33

@alex

 

Valencia puteai sa o pui si pe ea ca sigura... Nu cred ca va trece peste Real, Sevilla sau Barca.

***alex***04.04.2007 11:43

E un campionat strans anul acesta in Spania. Peste cateva etape vom vedea unde se situeaza Valencia.

 

Rezultat bun aseara PSV-Liverpool 0-3, cormoranii sunt calificati.

Motanu D04.04.2007 11:59

AStept sa-l vad pe Borcea dupa semifinale, cand va afla ca Liverpool si Milan joaca finala :twisted: :twisted: :twisted:

c.ronaldo1705.04.2007 03:50

Roma 2-1 United

Chelsea 1-1 Valencia

axl2310.04.2007 19:37

se pare ca man united masacreaza roma. frumoasa prima repriza.

c.ronaldo1710.04.2007 19:38

mda, 4-0, nu e la indemana oricui :lol:

 

Revin: 5-0

 

Revin: 6-0

 

Revin, iar: 6-1

danielcristian10.04.2007 20:08

Asta da umilinta!!! :oops:

***alex***10.04.2007 20:52

Si ca sa inchei eu : 7-1 :lol:

Spectacol facut de englezi, mai trebuia sa inscrie Van Der Sar.

 

Pacat insa ca in celalalt sfert, norocul infinit a lui Murinho loveste si de data asta : Valencia - Chelsea 1-2 cu gol Essien in min 90.

 

Asadar, doar Liverpool si Milan/Bayern mai pot incurca Dinamo.

predatorpulse710.04.2007 21:51

Din ce vad eu acum Manchester e favorita,Chelsea a fost incalecata prima repriza la valencia,si cu norocul specific + aportul lui canizares s-a calificat in ultimul minut.Daca intra bara lui morientes si incursiunea lui Silva era 3-0 la pauza.Un luru de care putem fi mandri:in timpuri in care Oli "doboara" recorduri stabilite de 18 ani,respectiv 32 ani(stiti la ce ma refer),FC Steaua inca detine recordul de suporteri oaspeti pe Mestalla,fiind atunci 6000 de romani in tribune.

Cat despre Roma a cam patit in primele 20 min ce am patit noi prima repriza cu spurcatii: 3 faze,3 goluri dar pentru Roma ce a urmat a fost ceva nepermis pentru acest nivel,sa iei 7 goluri in sferturi nu stiu cand s-a mai intamplat si arata ca Roma nu are experienta Milanului,Juventus sau Inter in CL.,Apropo,superba reactia galeriei Romei si la 7-1.Noi stelistii trebuie sa speram ca Milan reuseste un miracol la Munchen pentru ca doar printr-o minune se vor califica italienii.

Deci momentan au mai ramas Manchester,Chelsea,Liverpool si Bayern/Munchen.Daca nu ma insel Liverpool si Bayern/Milan vor fi grupate impreuna si astfel o sa fie o echipa "stelista" in finala.

c.ronaldo1711.04.2007 06:03

Nu, tabelul semifinalelor arata aproximativ asa:

 

Manchester United - Milan/Bayarn

Chelsea - Liverpool

 

Nu stiu unde se vao juca primle meciuri, ori in la Londra, ori la Liverpool.

 

PS:Sper sa nu ne faca PSV vreao surprza astazi. :roll:

Dan_BKL11.04.2007 11:21

pacat de valencia aseara.sper la o finala bayern-Liverpool.nici Milan-Liverpool n-ar fi rau.oricum toate sperantele noastre se leaga in primul rand de Liverpool.bayern e posibil s-a termine in primele 2 pana la finalul campionatului din germania.Milan nu are nici o sansa s-a termine in primele 2 din italia asa ca ar fi ideal s-a castige Liga.

c.ronaldo1711.04.2007 20:36

Bayarn 0-2 Milan, pt italieni au marcat Seedorf si Inzaghi.

danielcristian11.04.2007 20:41

Avem sanse sa nu-i vedem pa rahatzi direct in grupe!Sper sa vad o finala Liverpool-ACMilan :lol: ca sa nu mai am emotii in finala :lol:

SteauaToronto11.04.2007 22:10

Mai incet cu Milanul ca astia cred ca o sa ia locul 3.

 

Presupun ca locul 3 in Italia merge in grupe nu?

c.ronaldo1712.04.2007 04:54

@Steaua Toronto

 

Nu, doar locurile 1 si 2. Nu exista campionat in care locul 3 sa duca direct in Liga.

I.N.Money12.04.2007 11:20

E aproape imposibil sa mai prinda locul 3,in acest moment aflandu-se pe 5 la 7 sau 8 puncte de Lazio(locul 3).

In alta ordine de idei,am vazut aseara ce inseamna sa il lasi o clipa singur pe Inzaghi :lol: .

Din acest moment nu prea mai sunt favorite si sper ca vom avea doua semifinale de povestit nepotiilor.

Rossoblu12.04.2007 11:29

e bine ca prima mansa se va juca la Manchester, stim cu toti de ce sunt in stare englezii cand joaca pe teren propriu meciurile decisive(Boro - Steaua 4-2 si Man - Roma 7-1 :evil: )

***alex***12.04.2007 12:39

Si o sa vedem si in seara asta la Tottenham-Sevilla :wink:

SteauaToronto24.04.2007 02:05

Astazi: Manchester United - Ac Milan

 

Hai Milan :) pentru stelisti castigati :)

c.ronaldo1724.04.2007 18:33

Pe Fanatik.ro:

Echipele de start.

 

Manchester: Van Der Sar - Fletcher, Brown, Heinze, O' sea - C. Ronaldo, Carrick, Scholes, Giggs - Rooney, A. Smith. Antrenor: Sir Alex Ferguson.

 

Milan: Dida - Oddo, Nesta, Maldini, Jankulovski - Gattuso, Pirlo, Seedorf - Kaka, Gilardino. Antrenor: Carlo Ancelotti.

 

 

 

Nu as fi postat acest lucru, daca nu remarcam ca cei de la Milan vor sa se predea inca din primul minut, jucand doar cu 10 jucatori, dupa parerea celor de la Fanatik.ro...

axl2324.04.2007 19:21

man united - a c Milan

ce meci! ce ritm! ce pase! ce driblinguri! ce recuperari!

 

 

later:

1-2, go Milan!!! (si Liverpool) :mrgreen:

SebaSS24.04.2007 19:47
man united - a c Milan

ce meci! ce ritm! ce pase! ce driblinguri! ce recuperari!

later:

1-2, go Milan!!! (si Liverpool) :mrgreen:

 

Hai Milan inca o boaba sa stam linistiti la retur :)

 

FORZA Steaua Barca Milan

axl2324.04.2007 20:37

3-2

fantastic meci, rooney a fost fantastic la ultimul gol.

«123456»