@vood0o
Mai bine cu are de vedete si campioana europesi si a spaniei(plus locul 1 in campionat momentan) decat fara aere de vedete si cu nimic in buzunar decat sfert de UCL.
@vood0o
Mai bine cu are de vedete si campioana europesi si a spaniei(plus locul 1 in campionat momentan) decat fara aere de vedete si cu nimic in buzunar decat sfert de UCL.
De azi incep sferturile:
Milan - Bayern
PSV - Liverpool
Chelsea - Valencia
Roma - Man Utd
Milan, Liverpool si poate Valencia si Bayern sunt echipele care daca castiga UCL trimit pe Dinamo in turul 3.
@alex
Valencia puteai sa o pui si pe ea ca sigura... Nu cred ca va trece peste Real, Sevilla sau Barca.
E un campionat strans anul acesta in Spania. Peste cateva etape vom vedea unde se situeaza Valencia.
Rezultat bun aseara PSV-Liverpool 0-3, cormoranii sunt calificati.
AStept sa-l vad pe Borcea dupa semifinale, cand va afla ca Liverpool si Milan joaca finala :twisted: :twisted: :twisted:
Roma 2-1 United
Chelsea 1-1 Valencia
se pare ca man united masacreaza roma. frumoasa prima repriza.
mda, 4-0, nu e la indemana oricui :lol:
Revin: 5-0
Revin: 6-0
Revin, iar: 6-1
Asta da umilinta!!! ![]()
Si ca sa inchei eu : 7-1 :lol:
Spectacol facut de englezi, mai trebuia sa inscrie Van Der Sar.
Pacat insa ca in celalalt sfert, norocul infinit a lui Murinho loveste si de data asta : Valencia - Chelsea 1-2 cu gol Essien in min 90.
Asadar, doar Liverpool si Milan/Bayern mai pot incurca Dinamo.
Din ce vad eu acum Manchester e favorita,Chelsea a fost incalecata prima repriza la valencia,si cu norocul specific + aportul lui canizares s-a calificat in ultimul minut.Daca intra bara lui morientes si incursiunea lui Silva era 3-0 la pauza.Un luru de care putem fi mandri:in timpuri in care Oli "doboara" recorduri stabilite de 18 ani,respectiv 32 ani(stiti la ce ma refer),FC Steaua inca detine recordul de suporteri oaspeti pe Mestalla,fiind atunci 6000 de romani in tribune.
Cat despre Roma a cam patit in primele 20 min ce am patit noi prima repriza cu spurcatii: 3 faze,3 goluri dar pentru Roma ce a urmat a fost ceva nepermis pentru acest nivel,sa iei 7 goluri in sferturi nu stiu cand s-a mai intamplat si arata ca Roma nu are experienta Milanului,Juventus sau Inter in CL.,Apropo,superba reactia galeriei Romei si la 7-1.Noi stelistii trebuie sa speram ca Milan reuseste un miracol la Munchen pentru ca doar printr-o minune se vor califica italienii.
Deci momentan au mai ramas Manchester,Chelsea,Liverpool si Bayern/Munchen.Daca nu ma insel Liverpool si Bayern/Milan vor fi grupate impreuna si astfel o sa fie o echipa "stelista" in finala.
Nu, tabelul semifinalelor arata aproximativ asa:
Manchester United - Milan/Bayarn
Chelsea - Liverpool
Nu stiu unde se vao juca primle meciuri, ori in la Londra, ori la Liverpool.
PS:Sper sa nu ne faca PSV vreao surprza astazi. :roll:
pacat de valencia aseara.sper la o finala bayern-Liverpool.nici Milan-Liverpool n-ar fi rau.oricum toate sperantele noastre se leaga in primul rand de Liverpool.bayern e posibil s-a termine in primele 2 pana la finalul campionatului din germania.Milan nu are nici o sansa s-a termine in primele 2 din italia asa ca ar fi ideal s-a castige Liga.
Bayarn 0-2 Milan, pt italieni au marcat Seedorf si Inzaghi.
Avem sanse sa nu-i vedem pa rahatzi direct in grupe!Sper sa vad o finala Liverpool-ACMilan :lol: ca sa nu mai am emotii in finala :lol:
Mai incet cu Milanul ca astia cred ca o sa ia locul 3.
Presupun ca locul 3 in Italia merge in grupe nu?
@Steaua Toronto
Nu, doar locurile 1 si 2. Nu exista campionat in care locul 3 sa duca direct in Liga.
E aproape imposibil sa mai prinda locul 3,in acest moment aflandu-se pe 5 la 7 sau 8 puncte de Lazio(locul 3).
In alta ordine de idei,am vazut aseara ce inseamna sa il lasi o clipa singur pe Inzaghi :lol: .
Din acest moment nu prea mai sunt favorite si sper ca vom avea doua semifinale de povestit nepotiilor.
e bine ca prima mansa se va juca la Manchester, stim cu toti de ce sunt in stare englezii cand joaca pe teren propriu meciurile decisive(Boro - Steaua 4-2 si Man - Roma 7-1 :evil: )
Si o sa vedem si in seara asta la Tottenham-Sevilla :wink:
Astazi: Manchester United - Ac Milan
Hai Milan
pentru stelisti castigati ![]()
Pe Fanatik.ro:
Echipele de start.
Manchester: Van Der Sar - Fletcher, Brown, Heinze, O' sea - C. Ronaldo, Carrick, Scholes, Giggs - Rooney, A. Smith. Antrenor: Sir Alex Ferguson.
Milan: Dida - Oddo, Nesta, Maldini, Jankulovski - Gattuso, Pirlo, Seedorf - Kaka, Gilardino. Antrenor: Carlo Ancelotti.
Nu as fi postat acest lucru, daca nu remarcam ca cei de la Milan vor sa se predea inca din primul minut, jucand doar cu 10 jucatori, dupa parerea celor de la Fanatik.ro...
man united - a c Milan
ce meci! ce ritm! ce pase! ce driblinguri! ce recuperari!
later:
1-2, go Milan!!! (si Liverpool) :mrgreen:
man united - a c Milance meci! ce ritm! ce pase! ce driblinguri! ce recuperari!
later:
1-2, go Milan!!! (si Liverpool) :mrgreen:
Hai Milan inca o boaba sa stam linistiti la retur ![]()
FORZA Steaua Barca Milan
3-2
fantastic meci, rooney a fost fantastic la ultimul gol.