FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

SS LAZIO Roma

«1789101120»
Astristul10.01.2010 21:20

In etapa a 19-a din Serie A (2009/2010), Udinese Calcio - SS Lazio: 1-1 (1-1). A deschis scorul Sergio Floccari ('16) pentru laziali printr-o buna lovitura de cap in urma unei lovituri libere, iar Antonio Di Natale ('27) a restabilit egalitatea printr-o superba executie, din lovitura libera, in vinclul portii lui Fernando Muslera, care a jucat accidentat. Astfel Lazio a terminat turul si si-a respectat blazonul, reusind sa "culeaga" un punct pretios la Udine, onorand blazonul si aniversarea a 110 ani de istorie biancocelesta. Sergio Floccari nu se dezminte si a reusit sa inscrie din nou pentru Lazio. Fernando Muslera parand multe ocazii ale celor de la Udinese si pastrand scorul de egalitate pana la final. Stefano Mauri insa poate fi considerat "bufonul meciului" impiedicandu-se si ratand cu seninatate golul victoriei in ultimele minute ale partidei. Aleksandar Kolarov a incasat un cartonas galben astazi si va fi suspendat pentru meciul din prima etapa a returului, contra celor de la Atalanta BC.

Stefan Radu a jucat titular tot meciul, evolutia sa fiind constant buna, el fiind din nou laudat de presa din Peninsula. Mai multe despre evolutia lui puteti citi aici:

http://boomsport.prosport.ro/serie-a/pe-pa...e-lider-5305231

Cartonase galbene:

Udinese Calcio: Gökhan Inler.

SS Lazio: Guglielmo Stendardo, Stephan Lichtsteiner, Aleksandar Kolarov.

 

Rezumatul meciului:

 

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

red&blue_boy12.01.2010 05:48

Se pare ca n-a fost o intamplare prestatia lui Floccari din primul meci al lui la Lazio.

Astristul12.01.2010 11:40

Se pare ca nu! Sper sa mai inscrie si pe viitor! :)

KERATOCONUS12.01.2010 19:21

Clonati-l pe Floccari! :yeahh:

 

PS: Sunt curios ce zic cei de la Genoa dupa ultimele evolutii ale lui Floccari in tricoul lazialilor. :wave:

Astristul13.01.2010 18:29

Nu stiu. E inca jucatorul lor si daca Lazio nu va dori sa-l cumpere, se va intoarce acolo!

Astristul14.01.2010 23:01

In optimile Cupei Italiei, SS Lazio - US Palermo: 2-0 (0-0). Au marcat Aleksandar Kolarov ('56) si Sergio Floccari ('73). Astfel Lazio s-a calificat in sferturile competitiei, unde va intalni formatia AC Fiorentina unde joaca "vedeta" Romaniei. Daca vor trece si de "violeti", Lazio ar putea intalni in semifinale invingatoarea din "Derby-ul Italiei" FC Internazionale-Juventus Torino. De remarcat faptul ca Sergio Floccari a inscris din nou, de data asta in Cupa Italiei, fiind intr-o forma de invidiat la ora actuala. :)

Stefan Radu a fost titular, jucand tot meciul si salvand Lazio de la golul egalarii cand a scos de pe linia portii sutul lui Miccoli ('65). Evolutia sa fiind foarte buna, ca de obicei!

 

Fazele meciului:

http://www.youtube.com/watch?v=7lZM2ExDMic

 

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

 

 

godsaveultras15.01.2010 10:12

 

 

prea simplu pentru unii fotbalul...vezi faza golului 2, Zarate-Floccari :yeahh:

red&blue_boy15.01.2010 11:00

Lazio si-a invins in Cupa fostul antrenor,Delio Rossi...

Floccari la al treilea gol consecutiv!!!Cred ca-l regreta Genoa la greu.Radu Stefan confirma perioada buna prin care trece,bravo lui.

Astristul15.01.2010 16:29

Sfertul de finala din Cupa Italiei dintre AC Fiorentina si SS Lazio se va disputa joi, 21 ianuarie, ora 22:00, ora Romaniei, pe stadionul Artemio Franchi din Florenta.

KERATOCONUS15.01.2010 19:51

Se joaca tot intr-o singura mansa?

Astristul15.01.2010 20:04

Toate s-au jucat intr-o singura mansa. Doar semifinala se joaca in dubla mansa! ;)

KERATOCONUS15.01.2010 20:40

Cred ca pariorii mizeaza pe o semifinala Fiorentina-Inter, dar cine stie, poate se intampla tocmai invers, adica Lazio-Juventus. N-ar fi rea nici o intalnire cu fratii de la Inter. :rolleyes:

 

PS: Finala se joaca tot pe Stadio Olimpico din Roma?

 

 

Astristul15.01.2010 21:32

Daca ar fi Lazio-Juve s-ar reedita semifinala de anul trecut. :P Finala va fi tot pe Stadio Olimpico, ca de obicei. :)

KERATOCONUS17.01.2010 17:06
Finala va fi tot pe Stadio Olimpico, ca de obicei. :)

 

E posibil sa ma insel, dar din cate imi amintesc, finala Cupei Italiei s-a mai desfasurat si pe stadionul San Siro din Milano. S-ar putea sa se fi jucat in dubla mansa si sa-mi fi ramas pe retina decernarea trofeului pe arena milanezo-interista.

 

on topic:

 

Atalanta - Lazio 3 - 0 :(...astept cronica si rezumatul meciului.

Astristul17.01.2010 18:55
E posibil sa ma insel, dar din cate imi amintesc, finala Cupei Italiei s-a mai desfasurat si pe stadionul San Siro din Milano. S-ar putea sa se fi jucat in dubla mansa si sa-mi fi ramas pe retina decernarea trofeului pe arena milanezo-interista.

 

on topic:

 

Atalanta - Lazio 3 - 0 :( ...astept cronica si rezumatul meciului.

 

Ai dreptate. Poate am exagerat nitel cu acel "ca de obicei" pentru ca formatul Cupei s-a schimbat in urma cu 2 ani.

 

Cronica va veni, nitel mai tarziu! ;)

STELIST 8617.01.2010 19:47

Meci greu in cupa...incep sa simpatizez lazio :D

KERATOCONUS17.01.2010 20:09

@STELIST86

 

Bine-ai venit pe topicul SS Lazio Roma! Simte-te ca acasa!

 

PS: Tanara generatie vine tare din urma! :)

Astristul17.01.2010 20:53

In etapa a 20-a din Serie A (2009/2010), Atalanta BC - SS Lazio: 3-0 (3-0). Au marcat pentru gazde Cristiano Doni ('5,'9) si Simone Padoin ('35). Astfel, dupa ultimele meciuri in care Lazio a jucat destul de bine, a venit si reculul, in prima etapa a returului. Din pacate, astazi, Lazio a aratat a echipa de Serie B, iar victoria celor de la Atalanta este pe deplin meritata, sufocandu-i in prima repriza pe laziali enorm. Destul pentru a stabili scorul final (de forfeit) si terminand meciul fara mari emotii. Sergio Floccari, recenta achizitie sub forma de imprumut de la Genoa (si fost jucator la Atalanta) nu a mai inscris de data aceasta. Era si greu s-o faca avand in vedere ca Lazialii au ajuns extrem de rar la poarta gazdelor. Facand abstractie de lipsa lui Aleksandar Kolarov (suspendat) si de (cel mai important) lipsa ideilor in plan tactic din partea antrenorului Davide Ballardini, Lazio a jucat si fara mijloc astazi. Roberto Baronio fiind de multe ori total depasit de miza meciului. Faza golului al 3-lea venind de la o grava greseala din partea lui.

Stefan Radu a jucat titular, tot meciul si a incasat un cartonas galben ('90+2) in minutele de prelungire pentru un fault dur. Acest cartonas il suspenda pentru meciul din etapa viitoare, de acasa cu Chievo. Chievo care a invins astazi "marele" Juventus, antrenat de "micul" Ciro Ferrara.

Pana la meciul cu Chievo, joi se joaca sfertul de finala contra celor de la AC Fiorentina, in deplasare. Meci greu in care o calificare din partea Lazialilor pare ceva ireal. :(

 

Cartonase galbene:

Atalanta BC: Daniele Capelli, Paolo Bianco, Simone Padoin, Tiberio Guarente, Cristiano Doni.

SS Lazio: Ștefan Radu, Roberto Baronio, Sergio Floccari.

 

Rezumatul meciului:

http://www.youtube.com/watch?v=q8zurql3FGs

 

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

red&blue_boy18.01.2010 07:17

Nu ma asteptam sa piarda Lazio la Atalanta.Sau cel putin nu asa clar...Daca Floccari n-a marcat...

STELIST 8618.01.2010 11:36
@STELIST86

 

Bine-ai venit pe topicul SS Lazio Roma! Simte-te ca acasa!

 

PS: Tanara generatie vine tare din urma! :)

N-am vazut ultimu' meci...zarate a jucat ceva?

 

 

Off-Sa dai un pm cu id-u tau..

Astristul20.01.2010 22:26

In sferturile de finala ale Cupei Italiei (2009/2010), AC Fiorentina - SS Lazio: 3-2 (2-0). Au marcat: Adrian Mutu ('9 si '44) si Per Krøldrup ('58) pentru gazde, in timp ce pentru Laziali au inscris Mauro Zárate ('50) si Tomasso Rocchi ('68). Astfel, detinatoarea Cupei Italiei a fost eliminata. Dupa o prima repriza destul de stearsa, Lazio parca isi revenise prin bijuteria lui Zarate de la inceputul reprizei a 2-a, dupa o actiune personala de toata frumusetea, dar golul lui Krøldrup a readus linistea in tabara gazdelor. Rocchi a redus din nou avantajul gazdelor la doar un gol, si ceea ce parea sa fie speranta pentru prelungiri, s-a dovedit sa fie doar o himera. Fiorentina se califica si continua agonia Lazialilor care, cu Ballardini antrenor, nu-i vad sa-si revina prea curand.

Stefan Radu a fost titular, jucand tot meciul.

 

Rezumatul meciului:

http://www.youtube.com/watch?v=6aPcopVyYAs

 

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

red&blue_boy21.01.2010 07:53

Pacat de Lazio,sezonul prost continua...V-a eliminat Mutu,l-ati prins si pe asta in forma.

Astristul21.01.2010 08:38

Ne-a eliminat Fiorentina. Mutu a fost si el pe acolo! :P

laur_2321.01.2010 10:35

drogatul mizerabil alias m.u.t.u...

anyway, nu avem nevoie la nationala de un astfel de fitos, pentru ca el da randament doar la italieni.aici, cand vine(atunci cand are chef, normal), umbla prin baruri si isi arata adevarata fata.

o mizerie de om.acesta i ''marele'' m.u.t.u

 

in ceea ce priveste lazio, avand in vedere sezonul oscilant 2009-2010, speram ca macar coppa italia sa ne aduca putina bucurie, la fel ca anul trecut.din pacate, a iesit din competitie, ramanand ca in campionat sa si gaseasca cadenta in a doua parte a sezonului, pentru a urca in clasament cat mai mult posibil.

 

forza lazio!~!

STELIST 8621.01.2010 11:08

Astristul@ O poza...

60_1_.gif

«1789101120»