FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

SS LAZIO Roma

«18910111220»
Astristul21.01.2010 13:46

Stefan Radu, singurul fundas lazial care a dat dovada de luciditate in meciul cu Fiorentina.

 

Site-ul tuttomercatoweb.com a scris ca Stefan Radu a fost singurul fundas care a dat dovada de luciditate in partida pe care echipa Lazio Roma a pierdut-o, miercuri, in deplasare, cu scorul de 2-3, in fata formatiei AC Fiorentina, in sferturile de finala ale Cupei Italiei.

 

Sursa citata i-a acordat nota 6 lui Radu. "Stefan Radu a fost singurul fundas lazial care a dat dovada de luciditate si care si-a asumat responsabilitatea de a conduce defensiva. Din pacate, ceilalti nu au raspuns pozitiv la incercarile sale", a scris tuttomercatoweb.com.

 

Cotidianul Il Tempo si site-ul goal.com l-au notat cu 5 pe fundasul roman. "A fost prins nepregatit la un gol marcat de Mutu, dar in rest a luptat pentru orice balon si a incercat sa tina intreaga defensiva", a scris Il Tempo.

 

"In meciul de campionat, Radu a salvat un gol ca si facut al lui Gilardino, dar de data aceasta nu a mai avut ce face", a notat goal.com.

 

Stefan Radu a fost integralist in partida pe care echipa Lazio Roma a pierdut-o, miercuri, in deplasare, cu scorul de 2-3, in fata formatiei AC Fiorentina, in sferturile de finala ale Cupei Italiei.

 

Sursa: Mediafax

 

 

@ Stelist 86: Tipa din poza e Anna Falchi, o veche sustinatoare a echipei SS Lazio. :)

 

@ Laur 23: De cand tin cu Lazio, niciodata nu au ajuns atat de jos in campionat. :(

lucvald-190221.01.2010 13:54

in sezonul 2005 / 2006 a terminat pe locul 16, exact acelasi rank pe care-l ocupa si momentan ;)

Si eu simpatizez cu Lazio inca din anii '91 insa nu pot sa ajung sa scriu pe topicuri despre alta echipa decat Steaua !

 

 

Astristul21.01.2010 15:53

In sezonul 2005/2006 Lazio a terminat pe 16 pentru ca a fost depunctata in imensul scandal Calciopoli, nu pentru ca ar fi avut o evolutie proasta. Dealtfel, cu cele 62 de puncte obtinute, a terminat campionatul pe locul 6 in acel sezon. ;)

KERATOCONUS21.01.2010 17:52

Mi-a placut intrarea din minutul treizeci si patru a lui Radu Stefan la Il Flegnomeno. :rolleyes:

Astristul21.01.2010 18:14

Intrare de jucator profesionist! :D

lucvald-190222.01.2010 08:21

in sezonul 86/87 a terminat pe locul 16 in serie B...

dar cred ca tu, astralule, erai prea mic si nu sutineai vruna din echipele de la avatarul tau (ca tot e la moda cuvantul).

Astristul22.01.2010 08:50

Acum ce faci, cauti clasari din Serie B? Normal ca eram prea mic, abia ma nascusem. Oricum ai dat-o in bara cu 2005/2006! ;)

Astristul23.01.2010 19:56

2010, anul lui Ștefan Radu?

 

Fundasul lui Lazio are sansa să devină titular la nationala.

 

Ștefan Radu si-a câștigat un loc in echipa natională cu ultimele sale prestatii si are un culoar favorabil pentru a se impune in acest an in primul 11 al Romaniei.

 

Devenit esential pentru Lazio după perioadă lungă de adaptare la fotbalul italian, fundasul Ștefan Radu e asteptat de Razvan Lucescu in Romania pentru amicalul de pe 3 martie cu Israel. Surse din anturajul selectionerului sustin că Lucescu a fost impresionat de constanta de care a dat dovadă fostul dinamovist la Lazio si vrea să-l reintegreze pe Ștefan in circuitul echipei nationale.

 

Pentru fotbalist, convocat ultima oară la startul preliminariilor trecute, momentul e cat se poate de prielnic. În conditiile in care Chivu absentează pe termen lung din cauza accidentarii la craniu si Dorin Goian nu are o situatie clară la Palermo, Ștefan Radu ar putea profita de meciurile amicale pe care Romania le va juca in acest an pentru a consolida un cuplu de fundasi centrali alaturi de Mirel Radoi.

 

Fotbalistul lui Lazio are avantajul varstei (23 de ani), dar si cel al polivalentei. Poate juca oricand si pe postul de fundaș stanga, acolo unde Raț si Nesu sunt singurele solutii deocamdata.

 

Sursa: ProSport

STELIST 8623.01.2010 19:58

Sa speram la mai multe meciuri la nationala.Eu unul vreau si Goian sa fie convocat!

Astristul23.01.2010 22:16

Goian a fost convocat, doar ca n-a prea jucat. :(

Astristul24.01.2010 22:58

In etapa a 21-a din Serie A (2009/2010), SS Lazio - Chievo Verona: 1-1 (1-0). A deschis scorul pentru laziali, Guglielmo Stendardo ('18) in timp ce Sergio Pellissier ('77) a egalat pentru oaspeti. De remarcat faptul ca ambele goluri au fost inscrise dupa 2 lovituri de la coltul terenului de pe aceeasi parte, si executate intr-o maniera asemanatoare. Lazio isi continua parcursul in Serie A cu inca un semiesec. Un lucru cu care ne-am obisnuit in sezonul asta. Galeria Laziala a protestat impotriva patronului Lotito si a antrenorului Ballardini in primele 15 minute, lasand Curva Nord goala in tot acest timp. Lazio nu mai stie sa castige. Evolutia biancocelestilor de astazi fiind una modesta in care plusul si minusul s-au aflat in aparare (!). Daca Stendardo a fost desemnat cel mai bun jucator lazial de astazi, Siviglia a fost cel mai slab. Lent in multe situatii si depasit cu usurinta de Pellissier la faza golului. Mijlocul n-a functionat mai deloc si in atac, rarele ocazii avute au fost ratate cu nonsalanta. Muslera a inchis poarta prin niste reflexe senzationale astfel ca ne putem multumi cu acest egal.

O veste proasta pentru fanii laziali: Maine, patronul Lotito se va duce la Milano sa discute cu Massimo Moratti transferul jucatorilor Aleksandar Kolarov si Christian Ledesma. Multumita lui (Lotito), Lazio se destrama bucata cu bucata si pe deasupra, il mai avem si pe "Balla" pe cap, care, daca nu va fi schimbat cat mai repede, ne putem trezi pe unul dintre primele trei locuri de la coada si mi-e sa nu fie prea tarziu! :(

Stefan Radu n-a jucat fiind suspendat pentru cumulul de cartonase galbene.

 

Cartonase galbene:

SS Lazio: Fabio Firmani.

AC Chievo: Davide Mandelli, Luciano, Luca Rigoni, Giampiero Pinzi.

 

Rezumatul meciului:

http://www.youtube.com/watch?v=nNaT_p_y7jI

 

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

STELIST 8625.01.2010 13:23
Goian a fost convocat, doar ca n-a prea jucat. :(

 

 

Fmm de Muce.

 

Urmatorul meci nu e cu Catania?eu asa stiu.

Astristul25.01.2010 16:17

Urmatorul meci este cu Juventus Torino. Sper sa nu-l demita pe Ferrara pana atunci sa avem si noi o sansa. 1 pct. sau 3 ar fi de vis! :D

STELIST 8625.01.2010 17:44

Meci greu,,,... sper ca Buffon sa prinda o zi proasta ;)!

KERATOCONUS25.01.2010 17:53

Buffon e suspendat pentru urmatoarele doua partide, deoarece a luat rosu direct in meciul din etapa trecuta.

STELIST 8625.01.2010 18:59

Huh,ce usurare!Hai baieti!Castigati!

Astristul25.01.2010 22:07
Buffon e suspendat pentru urmatoarele doua partide, deoarece a luat rosu direct in meciul din etapa trecuta.

 

Ce veste buna! :)

Ar mai fi una. Momentan Lotito n-a fost de acord cu oferta Interistilor pentru Kolarov si Ledesma. Mai negociaza miercuri pentru ei. Sper sa ramana la noi si dupa acea runda de negocieri! :P

red&blue_boy26.01.2010 10:31

Dupa Pandev,de mai pleaca de la Lazio si Kolarov sau Ledesma la Inter,chiar ca e nasol...Dar,avand in vedere relatiile bune dintre cele doua cluburi,totul e posibil...

Astristul27.01.2010 12:59

In urma procesului de ieri, Ledesma nu a fost declarat liber de contract (precum in cazul Pandev) si ramane jucatorul lui Lazio.

STELIST 8627.01.2010 13:20

Ce veste buna!

Astristul29.01.2010 12:43
Alberto Zaccheroni, fost antrenor la SS Lazio in sezonul 2001/2002, este noul antrenor al echipei Juventus FC. Sansele unei victorii laziale au scazut simtitor odata cu aceasta schimbare. :(
KERATOCONUS29.01.2010 15:52

Mutu a fost gasit dopat si dupa meciul din Cupa Italiei impotriva lui Lazio. In acea partida, "briliantul" a marcat doua goluri in poarta biancocelestilor.

Astristul29.01.2010 16:01

OnlineSport a confirmat stirea!

 

Problemele lui Adrian Mutu continua! Atacantul roman a fost depistat pozitiv pentru a doua oara in acest an, dupa meciul din Cupa Italiei cu Lazio Roma, in care a reusit sa inscrie de doua ori! Sibutramina este din nou substanta care l-ar putea infunda definitiv pe Adrian Mutu.

 

Adrian Mutu a fost diagnosticat pozitiv cu sibutramina si dupa meciul cu Lazio Roma, in care inscrisese de doua ori si oferise o pasa de gol.

 

De asemenea, Mutu fusese diagnosticat pozitiv cu aceeasi substanta si pe 10 ianuarie, la controlul efectuat dupa meciul cu Bari.

 

Mama lui Adrian Mutu, Rodica, a sustinut ca ea a fost cea care i-a oferit pastila de slabit fiului sau, dar ca pe prospect nu scria ca ar contine sibutramina.

 

"E gata, s-a terminat cu Mutu! Cariera lui este incheiata daca l-au prins si a doua oara", a comentat Dumitru Dragomir.

 

Adrian Mutu a avut un start excelent de an, reusind sa inscrie de sapte ori in sase meciuri.

 

In mod normal ar trebui suspendat minim 4 ani in cazul asta. Ii auzeam ieri pe unii prosti ca "sa se faca testul B", test B, care in 90% din cazuri iese la fel ca testul A. Acum ca a venit si al 2-lea control pozitiv, eu zic ca nu mai are niciun rost acel test B.

Ma si miram, ca Lazio jucase bine in meciul ala. Fara Mutu poate altul era deznodamantul partidei.

KERATOCONUS29.01.2010 18:16

Din cauza lui Mutu, Lazio vrea rejucarea partidei cu Fiorentina

 

Presedintele clubului Lazio Roma, Claudio Lotito, a declarat, vineri, dupa aflarea rezultatului testului doping la care a fost supus atacantul roman, Adrian Mutu, ca partida cu Fiorentina, contand pentru sferturile Cupei Italiei, scor 2-3, ar trebui rejucata, informeaza La Repubblica.

 

"Partida ar trebui rejucata, acum vreau sa studiez regulamentul, fiti siguri ca veti vedea niste lucruri...", a spus Lotito.

 

prosport

Astristul29.01.2010 18:22

Ar fi bine, dar nu-mi fac sperante absurde! :)

«18910111220»