Cred ca e imposibil de obtinut asa ceva. Chiar nu-mi amintesc ca un meci sa se rejoace din cauza unui fotbalist prins dopat.
Cred ca e imposibil de obtinut asa ceva. Chiar nu-mi amintesc ca un meci sa se rejoace din cauza unui fotbalist prins dopat.
Degeaba te dopezi daca esti prost... Nu cred ca golurile lui au fost influentate de substanta aia.
In etapa a 22-a din Serie A (2009/2010), Juventus FC - SS Lazio: 1-1 (0-0). A deschis scorul pentru gazde Alessandro Del Piero ('70) din penalty, iar Stefano Mauri ('78) a egalat pentru oaspeti. Lazio s-a prezentat onorabil in aceasta seara la Torino, bazandu-se exclusiv pe defensiva si incercand sa "ciupeasca" ce putea in atac. Loviturile libere se duceau in peluza in timp ce atacurile juventinilor se blocau de zidul biancocelest cu Fernando Muslera in zi buna. Cand meciul mergea spre un 0-0 linistit pentru laziali, dar tensionant pentru juventini, arbitrul Saccani si-a zis sa-si intre in "rol" si sa devina, oarecum, eroul serii, acordand un penalty inexistent la un presupus fault al lui Mobido Diakité la Alessandro Del Piero, atacantul juventin cazand singur, fara sa existe vreun contact intre cei doi. Dar, cum greselile se platesc, mai devreme sau mai tarziu, Lazio a reusit sa egaleze, printr-un voleu superb, marca Stefano Mauri, si sa obtina un punct pretios din deplasarea de la Torino.
Stefan Radu a jucat foarte bine, blocand cu eficacitate maxima toate incursiunile atacantilor juventini!
Cartonase galbene:
Juventus FC: Zdenek Grygera, Mohamed Sissoko, Felipe Melo.
SS Lazio: Roberto Baronio, Mobido Diakité.
Rezumatul meciului:
http://www.youtube.com/watch?v=L41VqLgGqSs
http://boomsport.prosport.ro/serie-a/video...zio-1-1-5463220
FORZA LAZIO !!!
Non Mollare Mai !!!
Daca arbitrul nu acorda gratuit penalty pentru juventini se termina zero la zero. Davide Ballardini e un antrenor fricos. In seara asta, Juventus era o echipa de batut. Trebuia sa joace din prima repriza cu Rocchi. Dupa intrarea lui, actiunile la poarta alb-negrilor s-au inmultit. Se pare ca echipa din Torino nu a fost bine pregatita din punct de vedere fizic de fostul antrenor. Oricum, e bun si un punct in vederea salvarii de la retrogradare.
Pai trebuia sa mai primeasca si Juventus un 11m gratuit,in amintirea vremurilor de altadata!In situatia actuala,e totusi un rezultat bun pentru Lazio...
Nu-mi venea sa cred ca a dat penalty la faza aia. Ziceai ca e in transa arbitrul! ![]()
Daca arbitrul nu acorda gratuit penalty pentru juventini se termina zero la zero. Davide Ballardini e un antrenor fricos. In seara asta, Juventus era o echipa de batut. Trebuia sa joace din prima repriza cu Rocchi. Dupa intrarea lui, actiunile la poarta alb-negrilor s-au inmultit. Se pare ca echipa din Torino nu a fost bine pregatita din punct de vedere fizic de fostul antrenor. Oricum, e bun si un punct in vederea salvarii de la retrogradare.
Sunt de aceeasi parere cu tine. 1 punct e mai bun decat nimic! ![]()
imi pare rau ca n am vazut acest meci live.este un rezultat bun pentru lazio si sper ca in continuare sa vina si victoriile, deoarece este imperios necesar dpdv al stabilirii ierarhiei finale.
Astazi, clubul SS Lazio si-a prezentat oficial ultimele 3 achizitii!


Sursa: LaLazioSiamoNoi.it
In etapa a 23-a din Serie A (2009/2010), SS Lazio - Calcio Catania: 0-1 (0-0). Singurul gol al partidei fiind marcat de Maxi López ('63), atacant care a fost dorit in aceasta iarna de laziali, dar care a fost "suflat" de adversarii de astazi. Lazio a inceput bine partida, avand cateva ocazii bune de a deschide scorul, dar ghinionul si arbitrul partidei (care nu a acordat un penalty) s-au opus. Catania nu prea s-a vazut in prima repriza, in schimb Lazio a tot incercat unele culoare spre poarta ros-albastrilor, fara succes insa. In a 2-a repriza, lucrurile au stat aproape la fel. Singura diferenta facand-o Maxi Lopez la o greseala de marcaj din partea apararii biancoceleste. Dupa deschiderea scorului lazialii au incercat sa egaleze, insa nimic nu a putut trece de bravul portar Mariano AndÃșjar, care astazi a fost in zi de gratie. SS Lazio se afla in acest moment pe un loc retrogradabil si daca nu se schimba ceva la echipa (antrenorul, as zice eu), nu cred ca va mai iesi din aceasta "mlastina"!
Pacat! Un club atat de mare precum SS Lazio nu merita asa ceva. Cu atat mai putin cu cat anul acesta clubul implineste 110 ani de la infiintare.
Ștefan Radu a fost titular astazi si a incasat un cartonas galben ('81). Evolutia sa fiind medie, fara mari probleme, alternand timpii in care urca in atac cu mingia la picior cu agresivitatea din joc, in special spre finalul meciului.
Cartonase galbene:
SS Lazio: Ștefan Radu.
Calcio Catania: Cristian Llama.
Rezumatul meciului:
http://www.youtube.com/watch?v=5aIu6WSM3uM
FORZA LAZIO !!!
Non Mollare Mai !!!
Daca retrogradeaza echipa, nu-l vad bine pe Lotito. De obicei, ultrasii laziali nu prea glumesc.
Sa speram ca se vor salva! ![]()
Edoardo Reja este noul antrenor al echipei SS Lazio. El va semna maine contractul cu clubul biancocelest pe o perioada de 1,5 ani. Obiectivul pentru returul acestui campionat fiind salvarea echipei de la retrogradare.
Edoardo Reja s-a nascut in Italia, la Lucinico (Gorizia) pe 10 Octombrie 1945. S-a afirmat ca fotbalist pe postul de mijlocas. Si-a inceput cariera in 1963 la SPAL Ferrara. In 1968 a trecut la US Palermo, unde putem spune ca a reprezentat varful carierei sale, iar in 1973 s-a transferat la US Alessandria, unde s-a si retras din activitatea de fotbalist in 1975. Ucenicia in meseria de antrenorat si-a inceput-o in 1979 la formatia Molinella Calcio, in Serie D. De-a lungul lungii sale cariere de antrenor a antrenat, printre multe alte echipe, echipele Pescara, Cosenza, Verona, Bologna, Brescia, Torino si Genoa. In ultimul timp el este cunoscut drept antrenorul care a propulsat-o pe SSC Napoli din Serie C1 in Serie A, mai mult decat atat, conducand formatia napoletana spre un loc de UEFA Intertoto in primul sezon dupa revenirea in Serie A. A fost demis in martie 2009 dupa o infrangere acasa cu ... SS Lazio (0-2). In august 2009 a semnat cu Hajduk Split, iar de maine va prelua fraiele echipei SS Lazio.
Sa fie intr-un ceas bun! ![]()
FORZA LAZIO !!!
Non Mollare Mai !!!
O fi si asta vreun bursuc.
Poate e o mutare buna,poate produce un soc pozitiv la echipa...
Incidente violente intre suporterii lui Lazio si politie la Roma
Aproape o mie de suporteri ai echipei italiene Lazio Roma au fost implicati, ieri, in ciocniri violente cu politia, in urma unei actiuni de protest fata de jocul slab al favoritilor.
Fanii s-au batut cu politia in fata centrului de antrenament al echipei de la Formello. Aproape o mie de suporteri s-au adunat ieri in semn de protest fata de forma foarte proasta a echipei, care a ajuns pe locul 18 in Serie A - retrogradabil. Antrenorul echipei, Davide Ballardini, a fost demis, locul sau fiind luat de Edy Reja.
Suporterii au spart portile si au navalit in interiorul bazei de pregatire, iar jucatorii s-au ascuns in sala de forta, utilizandu-se gaze la crimogene. Sase oameni au fost raniti si unsprezece arestati, in urma interventiei fortelor de (dez)ordine. ![]()
Fanii lui Lazio, formatie pentru care evolueaza si romanul Stefan Radu, sunt recunoscuti in Italia pentru incidentele pe care le provoaca, centrul de la Formello fiind si anul trecut scena unor evenimente similare.
sursa:www.evz.ro
Nu se dezmint suporterii laziali!Intr-un fel merita si jucatorii,poate se mai trezesc putin...
Incidente violente intre suporterii lui Lazio si politie la Roma
Aproape o mie de suporteri ai echipei italiene Lazio Roma au fost implicati, ieri, in ciocniri violente cu politia, in urma unei actiuni de protest fata de jocul slab al favoritilor.
Fanii s-au batut cu politia in fata centrului de antrenament al echipei de la Formello. Aproape o mie de suporteri s-au adunat ieri in semn de protest fata de forma foarte proasta a echipei, care a ajuns pe locul 18 in Serie A - retrogradabil. Antrenorul echipei, Davide Ballardini, a fost demis, locul sau fiind luat de Edy Reja.
Suporterii au spart portile si au navalit in interiorul bazei de pregatire, iar jucatorii s-au ascuns in sala de forta, utilizandu-se gaze la crimogene. Sase oameni au fost raniti si unsprezece arestati, in urma interventiei fortelor de (dez)ordine.
Fanii lui Lazio, formatie pentru care evolueaza si romanul Stefan Radu, sunt recunoscuti in Italia pentru incidentele pe care le provoaca, centrul de la Formello fiind si anul trecut scena unor evenimente similare.
sursa:www.evz.ro
Aia s-a intamplat marti, pana sa fie inlocuit Ballardini cu Reja!
In etapa a 24-a din Serie A (2009/2010), Parma FC - SS Lazio: 0-2 (0-0). Au marcat Guglielmo Stendardo ('68) si Mauro Zárate ('88). Astfel schimbarea de antrenor a fost de bun augur, Lazio revenindu-si din soc si invingand, surprinzator as zice eu, la Parma. Dupa un joc destul de combinativ si bataios in care oaspetii au condus ostilitatile, Lazio reuseste sa castige si, cel mai important, sa-si revina din perioada proasta de pana acum. Cristian Ledesma a revenit in primul 11 dupa 9 luni de absenta, cauzata de litigiile cu clubul din cauza contractului care ii expira in vara acestui an. Edy Reja a reusit sa-i mobilizeze pe baieti si speram ca vor continua seria rezultatelor pozitive si in meciurile care urmeaza.
Stefan Radu a evoluat ca titular tot meciul. A iesit cu mingia la picior din aparare de cateva ori, cum ii place lui, nu a riscat, a gestionat fiecare actiune cu foarte multa luciditate dovedind inca odata ca este unul dintre cei mai buni jucatori Laziali!
Cartonase galbene:
Parma FC: Stefano Morrone.
SS Lazio: Fernando Muslera.
Cartonas rosu:
Parma FC: Luis Jiménez ('73)
Rezumatul meciului:
http://www.youtube.com/watch?v=IfkgJeO5Ym0
FORZA LAZIO !!!
Non Mollare Mai !!!
Lazio ii propune lui Radu Stefan prelungirea contractului.
Evolutiile bune pe care Radu Stefan le-a avut in acest sezon au facut ca jucatorul roman sa intre in atentia mai multor cluburi. Din acest motv, sefii lui Lazio vor sa ii prelungeasca intelegerea.
Contractul lui Radu Stefan cu Lazio va expira in 2012, insa conducerea romanilor doreste sa isi asigure serviciile pentru inca cel putin trei ani.
Radu Stefan a avut evolutii excelente la Lazio Roma, fiind considerat cel mai bun jucator al echipei, de catre suporteri si jurnalisti.
In iarna, Radu Stefan i-a fost propus Fiorentinei contra sumei de 11 milioane de euro, insa Pantaleo Corvino nu l-a dorit.
Sursa: OnlineSport
Merita Stefan Radu sa-i fie prelungit contractul...A demonstrat acest lucru sezonul asta...
In etapa a 25-a din Serie A (2009/2010), US Palermo - SS Lazio: 3-1 (2-0). Au marcat pentru gazde Abel Hernández ('1), Fabrizio Miccoli ('28, 11m) si Antonio Nocerino ('75), in timp ce Aleksandar Kolarov ('79) a redus din diferenta pentru oaspeti. Lazio a inceput foarte prost meciul impotriva echipei fostului antrenor lazial, Delio Rossi, incasand primul gol in primul minut de joc dupa o lejeritate in marcaj a fundasilor laziali. Al 2-lea gol s-a marcat dupa o cadere, destul de teatrala dupa parerea mea, a lui Fabrizio Miccoli in careul lazial. Lovitura de pedeapsa fiind executata si fructificata de catre acelasi jucator faultat. In a 2-a repriza, jocul lazialilor s-a imbunatatit dar fara vreun rezultat pe tabela de marcaj. In schimb, pe un contraatac rapid, oaspetii, prin Antonio Nocerino, au stabilit scorul de forfait in minutul 75. Aleksandar Kolarov a marcat golul de onoare pentru lazial printr-un sut superb de la distanta, specialitatea casei si in acelasi timp, golul meciului. Probabil asta fiind singura "alinare" a suporterilor laziali. La final nu pot decat sa constat ca absenta lui Stefan Radu din axul central al apararii a contat ENORM in aceasta dupa-amiaza, asta vazandu-se si pe tabela, la toate cele 3 goluri incasate. Cineva trebuia sa fie acolo si n-a fost. ![]()
Stefan Radu n-a jucat fiind suspendat pentru cumulul de cartonase galbene.
Dorin Goian n-a jucat la gazde.
Cartonase galbene:
US Palermo: Salvatore Sirigu, Cesare Bovo.
SS Lazio: Fernando Muslera, André Dias, Giuseppe Biava.
Rezumatul meciului:
http://www.youtube.com/watch?v=LTcW1KdXEpY
FORZA LAZIO !!!
Non Mollare Mai !!!
N-a avut mila de voi fostul antrenor,Delio Rossi...
Era si culmea, la cum s-a purtat Lotito cu el in vara. ![]()
Pentru Lazio urmeaza o partida extrem de dificila cu Fiorentina. Deocamdata biancocelestii se afla pe locul 15 in clasament, la doar doua puncte de primul loc retrogradabil.