Normal! Cred ca doar daca era un meci decisiv pentru noi pentru a ramane in Serie A, se putea juca pe bune acel meci, desi am unele rezerve si in privinta asta. ![]()
Normal! Cred ca doar daca era un meci decisiv pentru noi pentru a ramane in Serie A, se putea juca pe bune acel meci, desi am unele rezerve si in privinta asta. ![]()
In aceasta seara s-a tras la sorti programul sezonului 2010/2011 din Serie A. Lazio se va deplasa in prima etapa la Genova sa joace in compania celor de la Sampdoria si va termina campionatul tot "afara" la Lecce. Derby-ul capitolin se va disputa in etapa a X-a, respectiv a XXIX-a cu Lazio prima gazda. Programul complet il puteti citi aici:
http://www.tuttomercatoweb.com/?action=read&id=221082
Totodata, luni s-a tras la sorti calendarul pentru Cupa Italiei 2010/2011. Lazio avand sanse, daca va trece de 2 tururi, sa intalneasca Roma in optimi. Tabloul complet il puteti citi aici:
http://www.legaseriea.it/c/document_librar...p;groupId=10192
FORZA LAZIO !!!
Non Mollare Mai !!!
22 septembrie Lazio-MIilan?care l-ar interesa sa mearga la meci?rezervare bilet[in acest moment la wizzair) de avion 250 ron dus-intors Bucuresti Baneasa-Roma-Bucuresti Baneasa.
Kapetanos la Lazio?
Steaua s-ar putea desparti de golgheterul din sezonul trecut. Atacantul grec nu a mai bifat nici un minut de la revenirea dupa Cupa Mondiala si a intrat in atentia italienilor de la Lazio Roma. Ilie Dumitrescu il considera vital pe Kapetanos in sistemul 4-2-3-1 pe care il pregateste in Ghencea, insa Gigi Becali il va aduce pe Marius Bilasco de la Unirea Urziceni, astfel ca ros-albastrii vor avea un inlocuitor de aceeasi valoare.
Internationalul grec ar putea deveni coleg din sezonul urmator cu Radu Stefan. Presa din Italia a scris ca Lazio Roma ia in calcul un transfer al lui Kapetanos, pe care il evalueaza la 2 milioane de euro.
Prima optiune pentru italieni este portughezul Hugo Almeida de la Werder Bremen, insa tratativele sunt ingreunate, iar capitolinii s-au indreptat spre Kapetanos.
Atacantul grec ar fi de acord cu un transfer de la Steaua, el facand publica de mai multe ori dorinta de a evolua intr-un campionat mai puternic.
Dupa ce sezonul trecut a fost golgheterul ros-albastrilor cu 15 reusite, Kapetanos nu a bifat nici un minut in primele trei etape.
Ilie Dumitrescu il vede pe Kapetanos cel mai important om de la Steaua si va schimba sistemul de joc pentru el, astfel ca nu pare ispus sa renunte la grec.
Sursa: OnlineSport

Nu cred ca e adevarat...
Ieri a inceput noul sezon din Serie A, Lazio debutand cu o infrangere in aceasta seara la Genova impotriva Sampdoriei.

Analiza jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=14066
Ce teletext au astia. ![]()
Astristule, ce jucatori au venit si au plecat vara asta?
Recunosc ca imi e lene sa caut si tu esti mai in tema.
Spre deosebire de ale noastre televiziuni, astia chiar isi dau silinta in ceea ce priveste teletextul! Si asta e de ani de zile. ![]()

* = imprumut
Deci Lazio e pe plus ca valoare dupa campania asta , dar mi se pare ca s-a dat o suma mare pe Hernanes ala.
Prea mare.
Si eu sunt de aceeasi parere. Sa vedem daca merita banii. Nu-mi place ca Reja a revenit acum la sistemul cu 3 fundasi. Sistem care a fost mai mereu cu probleme la Lazio.
Cred ca Hernanes e un jucator ok,ramane de vazut daca si confirma in Italia.
Lotul final cu care SS Lazio va aborda sezonul 2010/2011:
http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=14113
Prelungirea contractului pentru Radu ... problematica. Manchester City sta "la panda"!
http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=14143
Etapa a 2-a vine cu prima victorie laziala din acest sezon. Dupa o prima repriza modesta (si cu un gol anulat), lazialii s-au desprins in a 2-a repriza si au invins Bologna cu 3-1.

Analiza evolutiei jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=14331
Floccari nu mai joaca?
Imi place Hernanes ala,parca l-a vrut si Milan la un moment dat.
Sistem de rotatie! ![]()
Aham,ca la Steaua! ![]()
Cu siguranta! ![]()
In etapa a 3-a din Serie A, Lazio inregistreaza si prima victorie in deplasare, legand astfel 2 succese consecutive in campionat. Dupa un penalty destul de discutabil, primit de formatia viola, asemanator cu cel primit joi de Liverpool, Lazio a reusit sa stranga randurile, sa egaleze in prima repriza prin Ledesma, iar in a 2-a repriza sa inscrie golul victoriei prin cehul Kozak!

Analiza evolutiei jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=14458
FORZA LAZIO !!!
Non Mollare Mai !!!
Vedem pe seara cine pe cine terorizeaza!Oricum,in ultimele trei meciuri la voi acasa v-a cam terorizat "diavolul"! ![]()
Sper sa fie un meci interesant,nu stiu,as merge pe un egal...
In etapa a 4-a din Serie A, Lazio si Milan au remizat la 1, dupa un meci destul de captivant in care Milan a dominat, iar Lazio a folosit arma contraatacului. Cu putina sansa, Lazio putand chiar castiga acest meci (Abbiati fiind intr-o forma buna), dar rezultatul mi se pare destul de echitabil de ambele parti.

Analiza evolutiei jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=14538
Sper sa fie un meci interesant,nu stiu,as merge pe un egal...
Nah c-am nimerit-o ! ![]()
Ai fost inspirat. Trebuia sa pui la pariuri! ![]()
Primul zbor al vulturului pe Olimpico, dupa sarbatoarea centenarului din 2000.
Ai fost inspirat. Trebuia sa pui la pariuri!![]()
Da,doar ca nu ma prea pasioneaza!!! ![]()
Nici pe mine. Eram pasionat in liceu, dar dupa ce am vazut ca pierd mai mult decat castig, mi-am dat seama ca nu sunt inspirat in ale pariurilor! ![]()