FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

SS LAZIO Roma

«1121314151620»
Astristul26.09.2010 15:25

In etapa a 5-a din Serie A, Lazio s-a deplasat la Verona, pentru a juca in compania surprizei acestui inceput de campionat, Chievo, locul 2 inaintea acestei etape. Lazio a dominat partida si a castigat gratie golului lui Mauro Zarate, pe un contraatac de nota 10! Nu-i mai putin adevarat ca si Chievo a avut sansele ei, dar apararea laziala si-a facut datoria! La gazde, pe final a intrat si fostul stelist Cyril Thereau! Dupa aceasta victorie, Lazio imparte primul loc in clasament alaturi de Inter! :)

 

05chievolazio01.png

 

Analiza evolutiei jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=14618

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

red&blue_boy26.09.2010 15:35

Sezon bun,cel putin pana acum,fata de anul trecut...

Astristul26.09.2010 16:13

Asa este. Transferurile bune din vara si faptul ca nu jucam si in Europa si-au pus amprenta momentan. Nu-i mai putin adevarat ca Reja, stie "meserie"! :)

Sa speram ca o vom tine tot asa. Fara constanta in evolutii bune, nu facem nimic.

Maye26.09.2010 21:36

A jucat si Thereau . :)

Astristul27.09.2010 09:14

N-a prea iesit in evidenta. Era si greu, in ultimele 10 minute cat a jucat!

Astristul01.10.2010 19:46

Asteptarea a luat sfarsit! Astazi a fost anuntat numele vulturului lazial care a fost prezentat inainte de meciul cu Milan si care va sta la Formello inca un sezon (cel putin). In cinstea jocurilor olimpice, aceleasi care au stat la baza nasterii primului club de fotbal din capitala Italiei, vulturul va purta numele de OLIMPIA!

 

Stirea completa: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=14713

red&blue_boy01.10.2010 21:41
Asteptarea a luat sfarsit! Astazi a fost anuntat numele vulturului lazial care a fost prezentat inainte de meciul cu Milan si care va sta la Formello inca un sezon (cel putin). In cinstea jocurilor olimpice, aceleasi care au stat la baza nasterii primului club de fotbal din capitala Italiei, vulturul va purta numele de OLIMPIA!

Este o ea?! :)

Astristul02.10.2010 08:39

Se pare ca da! :)

Astristul03.10.2010 14:58

In etapa a 6-a din Serie A, Lazio invinge Brescia, gratie golului marcat de Mauri inainte de pauza, si se mentine pe primul loc in clasament, cel putin pana peste 2 saptamani! :)

Meciul a fost destul de greu, Brescia venind sa se apere, iar blocul apararii a fost deschis de Hernanes cu o sclipire de brazilian veritabil care dupa un dribbling de efect, l-a gasit ideal pe Mauri in careu care a deschis scorul cu un sut la coltul lung. Brescia a jucat din minutul 74 cu un om in minus, ceea ce a facut si mai dificila tentativa lor de a egala scorul de pe tabela!

 

06laziobrescia10.png

 

 

Analiza evolutiei jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=14745

 

 

Clasamentul dupa 6 etape:

 

laziono1.png

 

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

blindica07.10.2010 15:23

Interesanta situatia in partea laziala.Stadionul a fost in primul meci cu 12500 platitori,40.000 in al 2 lea si 30000 in al 3 lea,nu? (la meciurile de acasa)

O factiune mai dura incurajeaza,indeamna oamenii sa nu vina la stadion in lupta contra presedintelui,nu?

Lotito parca il cheama. Clubul s-a redresat miraculos in vara si,momentan,se bucura de raul lui AS Roma,care a inceput si sezonul trecut defectuos.

Parca am mai vazut scenariul acesta pe undeva :P

laur_2309.10.2010 09:27

Frumos videoclipul, Astristule! :) Acela cu Aquila.Inceputul acesta bun de sezon imi reaminteste de echipa fabuloasa de acum 10-11 ani(perioada in care lazialii erau obisnuiti ai primului loc in Serie A).Si de clipele acelea, din finalul sezonului 1999-2000, cu acea ultima etapa de infarct.Si inca eram sub impresia acelei imense dezamagiri, din urma cu o luna, a meciului din groapa.Echipa actuala nu cred sa se mentina prea mult in aceasta postura.Singurul meci pe care l am vizionat live a fost cel cu Milan.Din pacate, nu au reusit sa invinga, insa avand in vedere ca au egalat in ultimele zece minute, a fost buna si remiza.Poate ca in acest an vor ocupa un loc fruntas, fara sa se mai zbata in coada clasamentului.Si, bineinteles, e o bucurie sa vezi cum AS Roma e acolo unde e!

Maye09.10.2010 12:15
Deci Lazio e pe plus ca valoare dupa campania asta , dar mi se pare ca s-a dat o suma mare pe Hernanes ala.

Prea mare.

Se pare ca se merita banii.

Astristul09.10.2010 21:05

La cum a inceput sezonul, da, se pare ca si-i merita. Baiatul are stofa de fotbalist de clasa. Vedem daca isi va mentine forma buna in continuare.

 

Interesanta situatia in partea laziala.Stadionul a fost in primul meci cu 12500 platitori,40.000 in al 2 lea si 30000 in al 3 lea,nu? (la meciurile de acasa)

O factiune mai dura incurajeaza,indeamna oamenii sa nu vina la stadion in lupta contra presedintelui,nu?

Lotito parca il cheama. Clubul s-a redresat miraculos in vara si,momentan,se bucura de raul lui AS Roma,care a inceput si sezonul trecut defectuos.

Parca am mai vazut scenariul acesta pe undeva :P

Afluenta nu e asa de mare din cauza protestului suporterilor fata de proiectul "Tesera del tifoso". Oricum, lumea vine pentru ca Lazio joaca bine si e acolo "sus"! :D

 

Frumos videoclipul, Astristule! Acela cu Aquila.Inceputul acesta bun de sezon imi reaminteste de echipa fabuloasa de acum 10-11 ani(perioada in care lazialii erau obisnuiti ai primului loc in Serie A).Si de clipele acelea, din finalul sezonului 1999-2000, cu acea ultima etapa de infarct.Si inca eram sub impresia acelei imense dezamagiri, din urma cu o luna, a meciului din groapa.Echipa actuala nu cred sa se mentina prea mult in aceasta postura.Singurul meci pe care l am vizionat live a fost cel cu Milan.Din pacate, nu au reusit sa invinga, insa avand in vedere ca au egalat in ultimele zece minute, a fost buna si remiza.Poate ca in acest an vor ocupa un loc fruntas, fara sa se mai zbata in coada clasamentului.Si, bineinteles, e o bucurie sa vezi cum AS Roma e acolo unde e!

 

Echipa asta cu siguranta nu se poate compara cu cea din era Cragnotti, dar poate face o figura buna in campionat! Cum spunea si Edy Reja, intai sa ne salvam de la retrogradare, dupa aceea sa ne gandim la un loc de UEL. Daca prindem UCL, o consideram bonus, iar titlul ar fi ceva extraordinar! ;)

Cat despre "vecini", culmea ar fi sa nu te bucuri! :))

Astristul17.10.2010 22:43

Lazio isi continua parcursul bun din Serie A si invinge la Bari cu 2-0 prin golurile reusite de Hernanes si Floccari in a 2-a repriza. Astfel Lazio ramane lider si dupa etapa a 7-a.

 

07barilazio02.png

 

 

Clasamentul

 

laziono1etapa7.png

 

 

Analiza evolutiei jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=15042

 

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

red&blue_boy18.10.2010 04:52

Ce bine va simtiti,aveti puncte dublu decat Roma!

 

Fiorentina pe ultimul loc...Las' ca revine el Mutu! :)

Astristul18.10.2010 19:44

Adevarul e ca de multa vreme nu ne-am mai uitat in jos la celelalte 19 echipe. Sa speram ca ne vom mentine acolo sus cat mai mult timp. :)

 

Mutu va reveni cu siguranta, dar sa vedem daca va reveni la forma pe care a avut-o in ianuarie 2010! E greu dupa o pauza destul de consistenta sa revii la un nivel inalt.

red&blue_boy19.10.2010 04:47
Adevarul e ca de multa vreme nu ne-am mai uitat in jos la celelalte 19 echipe. Sa speram ca ne vom mentine acolo sus cat mai mult timp. :)

Sper sa va uitati in jos doar la 18 echipe,iar Milan sa nu fie printre ele! :D

Astristul20.10.2010 08:54

Las' ca am patit asta in 1999. :( Singura diferenta era ca atunci Serie A se juca in 18, nu in 20 cum se joaca acum.

ultras_laziale24.10.2010 14:02

LAZIO - Cagliari 1-0 ! ( Floccari min 22 ) :punk:

...2-0 !!!! ( Stefano Mauri min 53 ) :proud:

Astristul24.10.2010 14:58

Lazio a invins in etapa a 8-a pe Cagliari, acasa pe Olimpico, si indiferent de rezultatele pe care le vor obtine Inter si Milan, va mai ramane, pana etapa viitoare cel putin, lider solitar in Serie A. Pentru Lazio au marcat Floccari in prima repriza si Mauri in a 2-a repriza!

 

Ca fapt divers, vulturul Olimpia a fost dat disparut dupa zborul sau obisnuit inainte de startul meciului. Ea nu fugise prea departe. In loc sa revina la locul ei pe stabilimentul special facut la mijlocul terenului, s-a asezat pe acoperisul stadionului (tribuna Monte Mario). Oamenii de ordine au descoperit-o in a 2-a repriza acolo.

 

08laziocagliari21.png

 

 

Clasamentul

 

laziono1etapa8.png

 

Analiza evolutiei jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=15185

 

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

red&blue_boy24.10.2010 17:19

Ce ti-e si cu vulturul asta!Doar sa nu zboare pana la Trigoria! :D

laur_2324.10.2010 19:04

http://www.youtube.com/watch?v=h35fzZC20ig...player_embedded

 

Ceva emotii pe final, dar totul e bine cand se termina cu bine! :)

Astristul24.10.2010 20:52
Ce ti-e si cu vulturul asta!Doar sa nu zboare pana la Trigoria! :D

 

Vroia sa vada meciul mai bine! :))

 

olim.jpg

Astristul28.10.2010 08:55

Aseara, in turul 3 al Cupei Italiei, pe Stadio Olimpico, Lazio a trecut de Portogruaro Summaga (Serie B) cu scorul de 3-0. Au marcat pentru biancocelesti Álvaro González ('8), Libor Kozak ('36) si Mark Bresciano ('54). Stefan Radu n-a fost retinut in lot pentru acest meci. Lazio va intalni, peste aproximativ o luna, tot pe Stadio Olimpico, in turul al 4-lea, echipa UC AlbinoLeffe (Serie B).

 

Analiza evolutiei jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=15264

 

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

red&blue_boy28.10.2010 18:09

Lazio e in mare forma!!!

«1121314151620»