Aseara cand am vazut scorul , am crezut ca joaca Lazio cu Portugalia . ![]()
Aseara cand am vazut scorul , am crezut ca joaca Lazio cu Portugalia . ![]()
Aseara cand am vazut scorul , am crezut ca joaca Lazio cu Portugalia .![]()
De la Johnie Walker !!! ![]()
Mai este putin pana la derby-ul cu riomma merda ,dar datorita tesserei per gli tifosi (ma rog , cum se scrie) a devenit un meci important si atat. Am impresia ca nu vom vedea spectacolul din anii trecuti (coregrafii,mesaje,pirotehnie), sau poate se prezinta la acest meci Curva Nord.
Astrisul , poate stii mai bine care este situatia de acum din peluza. Ce se aude pentru derby ?
Ziceau javrele de la noi o vorba "Fotbalul a murit , a ramas doar ura sa va luam familiile in p^^a" .
Nu stiu de unde tot abereaza astia din presa ...cica noi am fi infratiti cu rOMA de aceea ne urasc atit de mult cei de la nAPOLI
))
IRR RULZ !
Steaua e infratita cu Gloria Buzau! ![]()
Mai este putin pana la derby-ul cu riomma merda ,dar datorita tesserei per gli tifosi (ma rog , cum se scrie) a devenit un meci important si atat. Am impresia ca nu vom vedea spectacolul din anii trecuti (coregrafii,mesaje,pirotehnie), sau poate se prezinta la acest meci Curva Nord.
Astrisul , poate stii mai bine care este situatia de acum din peluza. Ce se aude pentru derby ?
Ziceau javrele de la noi o vorba "Fotbalul a murit , a ramas doar ura sa va luam familiile in p^^a" .
Derby-ul ramane DERBY! Indiferent de ce piedici pune statul impotriva spectacolului din tribune.
Aseara cand am vazut scorul , am crezut ca joaca Lazio cu Portugalia .
Se explica, ca doar au un nume complicat! ![]()
Hai , baieti , inca 5 min !!! ![]()
Palermo - LAZIO 0-1 ( Dias min 27 ! )
Lazio a invins la Palermo cu 1-0, gratie golului lui Andre Dias din prima repriza si a paradelor lui Muslera din a 2-a repriza si se mentine pe primul loc, la 4 puncte distanta de principala urmaritoare, Inter. Din minutul 77, Lazio a evoluat in inferioritate numerica, Biava fiind eliminat. Stefan Radu a salvat-o pe Lazio in-extremis de la un gol ca si facut, pe finalul meciului. Acestea fiind spuse, ne pregatim pentru IL DERBY DELLA CAPITALE, si speram sa iesim triumfatori din aceasta inclestare!

Clasamentul:

Analiza evolutiei jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=15372
FORZA LAZIO !!!
Non Mollare Mai !!!
Frumos ce se intampla cu Lazio,se pare ca nu e o intamplare.Au castigat si astazi pe un teren"greu".
Abia am ajuns acasa si am vazut rezultatul.N am reusit sa vizionez meciul, insa este incredibil ce se intampla!Lazio a depasit toate asteptarile pana acum.Este inaintea trio ului Juve, Inter, Milan, la 4 pct distanta de locul 2.Oare cat o sa i mai tina?!Sper, cat mai mult.
Si, foarte important, la ora derby ului capitolin sa fie in forma maxima!
Etapa viitoare e derby ul?N am stiut, deoarece nu cunosteam programul etapelor, insa vine foarte bine acest duel, avand in vedere forma lazialilor.Este imperios necesara victoria, din toate punctele de vedere!
Probabil e cea mai mare surpriza din acest tur de campionat in Europa,foarte frumos ce se intampla acolo.Am vrut sa-i iau astazi la pariuri,da nu am fost sigur,mai ales ca aveau cota 3.15
Probabil e cea mai mare surpriza din acest tur de campionat in Europa,foarte frumos ce se intampla acolo.Am vrut sa-i iau astazi la pariuri,da nu am fost sigur,mai ales ca aveau cota 3.15
Pai,o fac intentionat,sa te/ne deruteze , eu am luat 2 solist si nu mi-am facut probleme nicio clipa ! Sa nu te mai lasi influentat de cote , ci de valoarea echipei si rezultatele trecute ! ![]()
FORZA LAZIO !!!!!!!!!!!!!!!
Saptamana DERBY!
- Totti a fost eliminat cu Lecce si nu va juca in Derby. Vestea nu e prea grozava pentru laziali pentru ca Roma joaca mai bine in derby-uri fara Totti!
- Muslera neinvins de 341 de minute ... in deplasare!
- Lazio in fata unui record! Din 2006 echipa de pe primul loc n-a mai avut atatea puncte dupa doar 9 etape!
BONUS: Victoria din DERBY a baietilor de la Primavera! 4-0 pe 16 Octombrie 2010! ![]()
Ultimele victorii laziale din DERBY.
Fiecare victorie are farmecul sau, dar acel 3-0 ocupa un loc mai special pentru mine! ![]()
FORZA LAZIO !!!
Non Mollare Mai !!!
Ma asteptam ca derby ul capitolin sa fie programat seara, insa e bine ca se desfasoara la 16.00 si nu se suprapune cu derby ul madrilen, Real-Atletico, astfel ca vor putea fi vizionate amandoua.Plus ca intre ele va avea loc si duelul Liverpool-Chelsea.Mai lipsea in aceeasi zi si disputa noastra cu tomberonistii...Va fi o duminica exploziva!
Forza Lazio! ![]()
http://www.youtube.com/watch?v=1xc4Y0GE1os...feature=related
Nu inteleg cu Steaua nu poate avea un astfel de IMN !
DUMINICA :LAZIO - rroma 2-0
IRR RULZ ...
Formello - Fotografii de la antrenamentul de ieri:
http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=15456
Abia astept sa vad meciul,sa vedem cine castiga.Nu cred ca diferenta din clasament are relevanta in derby-ul Romei. Voi,lazialii,sunteti foarte increzatori ca e momentul ca Lazio sa afunde AS,sau sunteti reticenti
?
Pozitia din clasament nu conteaza si nu va conta vreodata in DERBY! De regula echipa care nu e favorita are mai multe sanse sa castige acest meci. Vedem ce va fi. Sper sa castigam in aceeasi masura in care sperati si voi sa castigati. Personal imi displace ca va lipsi Totti. Aveam mai multe sanse cu el in teren! ![]()
Recunoasteti personajul lazial:

De ce mi-a fost teama n-am scapat. Roma chiar joaca mai bine in Derby fara Totti, si astazi s-a vazut acest lucru. Lazio pierde Derby-ul cu 0-2 (0-0 la pauza). Ambele goluri fiind inscrise din penalty. N-am ce sa comentez la penalty-uri, doar ca la primul, Muslera a fost pe mingie, dar a trecut pe sub ea. Cat despre Lazio, arbitrul a refuzat sa-i acorde un penalty destul de evident in minutul 80. Milan s-a apropiat la 2 puncte de noi si, pana miercuri, cand ne vom deplasa la Cesena, ramanem lideri in Serie A.

Clasamentul:

Analiza evolutiei jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read&idnotizia=15523
FORZA LAZIO !!!
Non Mollare Mai !!!
O mizerie de meci!Ce mai poti spune?!Doar ca, intr adevar, de ce mi a fost frica...S a rupt seria, continuitatea, tocmai cand nu trebuia, in derby.Meciul cel mai important, necesar a fi castigat.M am enervat si din cauza ca s a tot blocat site ul in timpul jocului, dupa ce nu vazusem decat jumatate din prima repriza.Castigi, castigi, esti in forma, degeaba, daca nu bati roma!Ca si n cazul nostru, de vreme ce nu mai simtim gustul victoriei cu din. si crapid.Sper doar sa nu inceapa o perioada nefasta pentru Lazio si ca va reusi sa se mentina cat mai mult in fruntea campionatului, macar in primele locuri.
Dar Roma a mai avut un gol valabil. ![]()
Si Lazio un penalty neacordat in minutul 72.
De ce mi-a fost teama n-am scapat. Roma chiar joaca mai bine in Derby fara Totti, si astazi s-a vazut acest lucru.
Da,ai avut dreptate.Si cu faza ca echipa ce pleaca favorita in derby cam pierde.Sunt curios cum va gestiona Lazio infrangerea,ce evolutie va avea in partidele urmatoare...