FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dinamo Kiev - SUPER Steaua Bucuresti 1-4

«1234511»
Stryker27.08.2006 09:13
Visul meu e sa luam Cupa UEFA. Daca nu se poate mai mult macar locul 3. Si mergem direct in 16 Cupei UEFA parca. Picam cu Rapid. Ii mai facem sa planga odata si in sferturi le+o dam si la Dinamo....  :twisted:  :idea:

 

Ce sa caute dinam0 in sferturi?? Aia abia daca trec de grupe... :lol: :lol:

Daca prindem locul trei este excelent dar va fi destul de greu, am avut ghinion ca am picat cu kievul si nu cu levski...

 

P.S. De ce nu am avut voie sa picam in grupa cu Valencia si Roma :?: :?:

radical27.08.2006 09:51
Visul meu e sa luam Cupa UEFA. Daca nu se poate mai mult macar locul 3. Si mergem direct in 16 Cupei UEFA parca. Picam cu Rapid. Ii mai facem sa planga odata si in sferturi le+o dam si la Dinamo....  :twisted:  :idea:

 

rapid va trece mai departe in grupe dar Dinamo NU!

 

Atat zic...o sa vedeti cand se vor juca meciurile :)!

alexxxul27.08.2006 19:12
E nevoie de vize pt Ucraina.

Costa 15 euro viza si se acorda in 7 zile lucratoare. Am postat pt cei interesati sa mearga acolo alaturi de Steaua. Eo deplasare ieftina pentru o deplasare externa si ar fi frumos sa fim multi.

salut.. cam cat ar costa deplasarea.. cu totu'?

steaua*forever28.08.2006 06:31

Va fi greu, mai ales din cauza zecilor de mii de suporteri ai adversarilor, dar nu imposibil. Conteaza ca jucatorii sa aiba mult curaj si daruire si...cine stie? :roll: Sa credem in Steaua! Doamne ajuta!

JohnnyG28.08.2006 06:41

Dinamo 1-1 Steaua

Steaua 2-1 Lyon

Steaua 3-0 R.MADRID

R.MADRID 1-1 Steaua

Steaua 4-2 Dinamo

Lyon 1-1 Steaua

***alex***28.08.2006 07:11

Ma duc sa pun la pariuri. :roll:

DTP-Ludacris28.08.2006 07:46

Sa vedem ... Nici cu Betis,Lens,Valencia nu am pornit favorite dar i-am caftit :P .

 

Cred si sper sa scoatem macar un egal la Kiev desi o victorie ar fi extraordinara.

ktalyn28.08.2006 12:27

bineinteles k va fi greu la Kiev, da' nici Dinamo Kiev. n-are o echipa de prima mana in europa si avem sanse mari cu putin ajutor divin kiar si la victorie,...si dak se va intampla lucru asta vom juk cu multa incredere cu lyonu' si cu 6 pcte in 2 meciuri avem 90% sanse la klifikre! ...si cu 4 e bine :wink:

noodle28.08.2006 13:48

Avem o grupa foarte grea,cu trei echipe foarte puternice insa si foarte imprevizibile.

Real Madrid daca prinde o zi mai slaba,putem sa-i batem si aici si acolo.Sa ne amintim cand au prins o zi slaba,anul trecut cu Olympiakos au reusit sa castige in ultimul minut de joc cu 1-0.

Dinamo Kiev,are momente si momente,daca stim sa le temperam jocul,sa punem stapanire pe teren si sa le aratam "cine e seful" nu avem nici cu ei probleme.Nu sunt foarte constanti,anul trecut au pierdut CL,din cauza ca au fost eliminati de FC THUN,anul asta au intrat in Liga dupa ce au invins clar,o echipa mult mai bine cotata,Fenerbahce.

Lyon,este favorita grupei cert,are un lot extrem de valoros,foarte omogen,e adevarat ca l-au pierdut pe Diarra,insa au ramas acolo jucatori foarte valorosi ca Juninho,Tiago sau Wiltord.

Noi avem avantajul ca baietii joaca de mult timp impreuna si ca formam un lot foarte omogen.

Orice e posibil,putem castiga aceasta grupa,putem insa si termina ultimii.

Cred,totusi ca ar fi o performanta sa terminam pe locul 3,si sa ne calificam in Cupa UEFA PENTRU CA AVEM O REVANSA DE LUAT,IAR ANUL ACESTA TROFEUL NU NE MAI POATE SCAPA! :wink:

flo220328.08.2006 14:21
astept propuneri..,,cuplari" la autocar microbuz...daca pana luni nu apare nimic merg cu masina...proprie....

 

nu te sfatuiesc :wink: noi facem transport polonia via ucraina si poti sa o furi rau de tot!

vorbesc serios!

 

Dinamo 1-1 Steaua  

Steaua 2-1 Lyon  

Steaua 3-0 R.MADRID  

R.MADRID 1-1 Steaua  

Steaua 4-2 Dinamo  

Lyon 1-1 Steaua

 

ai innebunit? :lol:

Bayern199128.08.2006 16:12

Fiecare razboi il ducem cu fruntea sus avem 11 eroi multi adversari de rapus , avem un nume vestit rosu albastru culori avem sange la fix suntem invigatori ( BIS ) , tot stadionul striga acum Steaua ( BIS ) .

In fiecare minut suntem alaturi de voi cu Steaua pana la moarte castigati pentru noi avem peluza ce striga Bine ati venit in Infern iar adversarii de frica nu se mai vad pe teren ( BIs ) , tot stadionul strigam acum Steaua ( BIS ) !

E campionii din Ghencea mai sunt lupte de dus avem traditie in spate si numele [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] avem gazonul in suflet si cantam pana murim Steaua te Iubim ( BIS ) ! FORZZA Steaua ; FORZZA Steaua ; FORZZA Steaua ; FORZZA Steaua !!!

horse3728.08.2006 16:42

e normal sa fim entuziasti sa credem ca vom rupe mai tot ce ne iese in cale. si totusi, un pic de realism nu strica. cu toti stim dupa atata amar de vreme, de uitat la Pro TV, forta echipelor participante in CL. dupa cati purici am facut pe ecran in ultimi ani in CL, ca noi ar mai fi danezii care i-au pus in cupa U.E.F.A pe cei de la Ajax si castravetarii de la levsky.

eu nu voi da decat un pronostic; Dinamo Kiev-Steaua x.

 

HAI Steluta!!!

sorin_77729.08.2006 02:38

Pentru noi cred ca e meciul cel mai important din grupa... Un rezultat bun aici, fie si un egal, ne da sperante la o primavara europeana. Sper sa mergem in Cupa UEFA macar...

alex_ultrassteaua29.08.2006 03:04
Mesaj sters pentru abuz de CAPS LOCK.
andriel29.08.2006 12:37

As vrea sa aflu cum as putea cumpara bilet pentru meciul Dinamo Kiev - Steaua Bucuresti la tribuna stelista. Sunt din Chisinau si planificam sa mergem cu mai multi colegi la Kiev pentru a vedea victoria Stelei.

 

Va multumesc pentru ajutor.

roman66629.08.2006 12:39

pe mine chiar ma dispera ucrainieni astia cu declaratii cum ca ne-ar rupe la Kiev..cum ca Steaua e slaba..sa vedem ce o sa zica dupa ce ii umilim la ei acasa :twisted:

goe STEAUA29.08.2006 12:41

deci yo cred ca asa va fi:

Dinamo 0-2 Steaua

Steaua 2-1 Lyon

Steaua 0-1 R.MADRID

R.MADRID 3-0 Steaua

Steaua 4-0 Dinamo

Lyon 1-1 Steaua

Ar fi bine sa se intample asa, cu toate ca nu prea sunt de acord cu Steaua 0-1 Real ci mai degraba un 1-1 ar fi bun si la ei un 2-1 pentru Real. :lol:

 

Nu mai folosi Caps Lock. Moderatorii

termovalt29.08.2006 13:10

Dragii mei prieteni, sa fim realisti in privinta sanselor Stelei in meciul de la Kiev. Dinamo are experienta in CL si are o echipa bine formata, deaceea parerea mea e ca Steaua porneste cu sansa a 4-a si numai daca va prinde o zi buna va putea sa faca ceva. Eu cred ca Steaua ar trebui sa lupte pentru locul 3 care iar asigura prezenta in primavara europeana macar in Cupa UEFA.

steaua_729.08.2006 13:25

sall all bate Steaua 0-4 gool Badea 2 Nicolita 1 Dica

 

sai batem pe dinamovisti..nici aicia nam scapat de Dinamo ls sa le aratam cine santem noi... :D

Prodigy_andrey30.08.2006 05:22

Dupa parerea mea cel mai important meci din faza grupelor !! nu k jucam cu Dinamo Kiev ci pt k este primul meci dupa 10 ani in Champions League !! si dak il castigam si facem o figura frumoasa nici realu nici lyonu nu ne bat :D:D:D

ktalyn30.08.2006 05:27

avem sanse 50-50 depinde de ziua pe care o prindem, ar fi bun si egalu totusi!

 

 

dica10 steagcruce2 fularultrasfular-campionii steagro steaua_ro

ultras_andrei_i30.08.2006 05:46

Daca ca pe Gheancea vom reusi sa obtinem 7 pct,cu aportul publicului si vom mai lua niste puncte in deplasare,at suntem calificati.Oricum si locul 3 ar fi bun,am merge in Cupa UEFA si de data asta o s-o castigam :lol: :lol: :lol:

Papp30.08.2006 06:17
avem sanse 50-50 depinde de ziua pe care o prindem, ar fi bun si egalu totusi!

 

Egal la Kiev?

Vorbesti prostii. O sa invinge, si vom avea moral in fata celor de la Lyon si Real. Dak batem Dynamo Kyev si facem un egal cu Lyon la madrid o sa castigam. Am vazut meciu cu Villarreal si nau facut mare lucru, desi Capello e multumit. In schim Dynami si Lyon au victorii pe line ca si Steaua!

bogd4n30.08.2006 07:25

Inafara de meciurile cu Lyon in celelalte 4 meciuri cu Real si Dinamo Keiv, Steaua poate obtine 10 pct...

:D steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steag2 steagsimplu steagsimplu

devotee30.08.2006 10:40
Dinamo 1-1 Steaua  

Steaua 2-1 Lyon  

Steaua 3-0 R.MADRID  

R.MADRID 1-1 Steaua  

Steaua 4-2 Dinamo  

Lyon 1-1 Steaua

 

Ar fi prea frumos. Asa sa fie... :D

 

steag2 steagcruce2

«1234511»