Eu zic ca Barcelona-Real va fi finala , daca nu se vor intalni pana atunci in semifinale ![]()
In plus , in Primera Division , nu stiu daca Real mai are vreo sansa , totul depinde de El Classico !
Eu zic ca Barcelona-Real va fi finala , daca nu se vor intalni pana atunci in semifinale ![]()
In plus , in Primera Division , nu stiu daca Real mai are vreo sansa , totul depinde de El Classico !
Ahahahaha
Nu te-ai uitat la tragerea la sorti? Daca ambele echipe trec de sferturi se intalnesc in semifinale. E deja stabilit ![]()
Sa inceapa distractia!
Chivas - Barcelona 4-1 ![]()
Amical, Daniele ![]()
PS. Abia astept supercupa.. ![]()
Chivas - Barcelona 4-1![]()
Eu, ca fan Barca, sincer nu recunosc aproape nici un titular din meciul ala, deci... ![]()
Pinto, Abidal, Pique, Xavi, Villa, Keita... cine sunt? Si la pauza au mai intrat si Iniesta, Pedro, Busquets. Asta ca sa nu spun ca "necunoscutii" sunt Andreu Fontas, Jonathan dos Santos sau Espinosa.
Sau vorbim de Messi si restul?
Lasa mai, sa ii taiem elanul lui Daniel ca oricum nu stia cine erau titulari.
Sau vorbim de Messi si restul?
Claro.
Barcelona la orice infrangere are cate o scuza ...
57.000 de fani doar la antrenament, sa inceapa El Clasico !
Eu zic 2-0 pentru noi pe Bernabeu. Poate o sa planga Mourinho de data asta , cu siguranta ii va disparea aroganta de pe fata , after a new lose against the Tiki-Taka boys !
P.S. :
La retur , una manita , se stie ![]()
Mottafakin epic.
Frumos meci. Privind obiectiv, Barcelona a avut noroc, Realul putea castiga. A avut si Valdes o zi mare si Benzema una foarte proasta.
Eh, de nu le dadea Valdes iar material celor de la Marca. Sa curga cerneala. Zii Daniele de arbitrii.
In alta ordine de idei, Fabregas oficial.
![]()
Am inteles ca Xavi a fost rezerva , stie cineva de ce , a fost accidentat ? Nu am apucat sa vad meciul.
Echipe probabile:
a)Barcelona
-------------------Valdes-------------
Alves--Mascherano-Pique-Abidal
------------------Cesc----------------
-----------Xavi-----------------------
------------------Iniesta------------
Sanchez--------Messi---------Villa
b) Real Madrid
-------------Casillas-----------------
Ramos--Pepe-Carvalho-Marcelo
-------Khedira-------Alonso-------
DiMaria--------Ozil--Cristiano R.
----------Benzema/Higuain------
Pronostic:1-1.
Extraordinar. Pur si simplu extraordinar.
Ne-am distrat si azi fara tiki-taka dar cu ala micu, dracul negru, in forma
ole ole ole ole ... por que por que
)
Parca e mai frumos cand si Realul joaca ceva.
Da, a fost un meci extraordinar. Si nu e ca si cum si Realul a jucat ceva, ce e ca si cum Guardiola a suflat foarte usurat la sfarsit. ![]()
Nici in minutul 98 nu eram sigur de victorie.
SOC SI GROAZA ! A castigat Barcelona !
Oare acum ce mai e de vina? Caldura? Vantul? Eliminarea lui Marcelo din min 94? Cred ca toate la un loc.
Adversarul a fost prea slab. Clar. Trebuia sa joace cu Bute. Altfel cupele astea nu inseamna nimic.
A jucat si Real, nu ca altadata, n-a mai luat 5-0, dar degeaba, la ora actuala tot Barcelona e mai buna.
Va fi greu si in campionat sa-i opreasca, eu unul nu cred.
Ai impresia ca Real a jucat pentru ca Barca inca nu joaca. Mijlocul nu a functionat, in mod normal pressing-ul asta agresiv n-ar fi reusit daca echipa era 100%. Nu caut acum scuze, echipa trebuie sa fie mereu in cea mai buna forma. Se vede insa ca nu sunt in forma.
Nu pot sa nu ma amuz cu Messi cand l-a dat toata presa mort in vara, mai aveau un pic si ziceau ca nu este nici fotbalist. Iar dracul negru a reactionat, s-a vazut pe el ca a adunat furie, lucru ce nu-l caracterizeaza da poate i-a folosit asta-seara.
Si-asa tot meciul comentatorii l-au pupat undeva pe CRgay cu tot felul de tampenii (fotbalistul perfect,cladit in laborator si multe alte bazaconii). Degeaba are sclipiri daca nu va stii ce inseamna cuvantul echipa nici daca il va citi de pe prompter in fata camerelor.