Daca vrei sa vorbim de lipsa de fair play, cred ca nu exista gest mai lipsit de fair play decat o intrare a carui singur scop este accidentarea adversarului. Asta deoarece intrarile respective dovedesc o lipsa crasa de consideratie pentru un coleg fotbalist.
Da, unii jucatori de la Barcelona mai simuleaza, la fel cum simuleaza si jucatorii de la Real. Insa, ce e mai grav, o simulare sau o intrare a unui descreierat care poate incheia o cariera sau poate trimite adversarul intr-o pauza lunga?
Fiecare jucator are stilul sau. Unii sunt obisnuiti si renumiti pentru intrari mai tari, altii mai putin.
Lacatus era descreierat ? Nu cumva ne mandrim cu el ca i se spune Fiara ? De cate ori n-am auzit folosita expresia "Sa intrati in teren ca Lacatus" sau "Calcati-i pe ochi!" ?
Ganditi-va ca asa le spune si Mourinho.
Aaa, la noi e bine si e acceptat ca suntem Steaua, iar Laca e simbolul. Dar in alta parte nu, cum sa faci asa ceva, e impotriva fotbalului, lipsa de fair-play.
