FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FC Barcelona

«1272829303145»
RobYnho14.05.2010 15:25
sar putea ca villa nu o sa vina dar fabregas sigur :steag_cruce_invers:

 

Al dracu'. Vrei sa zici ca ai uitat sa scrii in romana ? Plm.

David14.05.2010 16:31

magno,Sar ala e la Manchester,nu are nici o treaba cu Barcelona.

red&blue_boy14.05.2010 21:33

Ar fi o lovitura extraordinara aducerea lui Fabregas...

David16.05.2010 18:40

La 4-0 pentru Barcelona iese Daniel Alves si intra Ibrahimovic.Si intra Henry si Iniesta. :mellow: Asa echipe sa tot vezi.

RobYnho16.05.2010 19:05

Si Guardiola ii mai da indicatii tehnice lui Keita, tot la 4-0.

red&blue_boy16.05.2010 19:15

Cum era de asteptat,Barcelona isi apara titlul...

RobYnho17.05.2010 08:31

Iar Messi il depaseste pe Ronaldo (brazilianul), la goluri marcate intr'un sezon.

Maye17.05.2010 08:36

De fapt cred ca l-a egalat :)

Maye17.05.2010 08:42

Barcelona a doborat 2 recorduri sezonul acesta :

 

- Cele mai multe puncte obtinute de o echipa intr-un sezon in Spania (99p)

- Cele mai multe victorii intr-un sezon (31)

RobYnho17.05.2010 08:51
De fapt cred ca l-a egalat :)

 

L'a egalat. Scuze. A marcat 2 goluri, nu 3.

laur_2317.05.2010 09:17

Titlu meritat!Desi unii, dupa semifinala cu Inter, incepusera deja sa spuna ca Pep si a aratat limitele, nu are stofa de mare antrenor etc.Sau ca Barca e "rupta" fara Xavi, Messi, uitandu se ca detine o pleiada de fotbalisti buni.Asta e, Real nu a avut constanta necesara, plus ca meciurile directe au facut diferenta.Imi pare rau de faptul ca Messi l a ajuns pe Ronaldo(R9-cel mai mare atacant pe care l am vazut vreodata!), in privinta eficacitatii.

RobYnho17.05.2010 09:22
Imi pare rau de faptul ca Messi l a ajuns pe Ronaldo(R9-cel mai mare atacant pe care l am vazut vreodata!), in privinta eficacitatii.

 

Recordurile sunt ca sa fie depasite. :D

laur_2317.05.2010 10:52

Intr adevar, orice record e facut pentru a fi depasit.Desi mai sunt cazuri in sport, recorduri ce dateaza de multa vreme...100 m feminin(1988) sau cele 4 penalty uri ale lui Duckadam(1986).Nu stiu cate goluri a dat Messi, in acest sezon, in toate competitiile, insa cred ca l a depasit - per total-pe Ronaldo, ce a avut in acel sezon fabulos la Barca(1996-1997)un total de 42 de goluri, printre care 34 in Primera, iar unul in finala Cupei Cupelor, 1-0 cu PSG, capitan fiind Gica Popescu.

sabin130717.05.2010 12:12

@laur_23

 

Messi a dat 47 de goluri sezonul asta in toate competitiile (34 in campionat, 1 in Copa del Rey, 8 in UCL, 2 in Supercupa Spaniei, 2 in Campionatul Mondial al Cluburilor). Trebuie sa tinem cont de faptul ca Messi nu este varf, sau cel putin nu a jucat atacant de gura portii in majoritatea meciurilor. De asemenea fotbalul tinde sa fie din ce in ce mai tacticizat, implicit apararile din ce in ce mai greu de penetrat.

 

laur_2317.05.2010 16:45

Merci pentru lamuriri, Sabin!

red&blue_boy17.05.2010 19:38
Barcelona a doborat 2 recorduri sezonul acesta :

 

- Cele mai multe puncte obtinute de o echipa intr-un sezon in Spania (99p)

- Cele mai multe victorii intr-un sezon (31)

 

 

Pai si Real parca are acelasi numar de victorii ! :P

RobYnho17.05.2010 19:42

Da. Si ea are tot 31.

red&blue_boy17.05.2010 19:49

Atunci si Real e partasa la record! :D

RobYnho17.05.2010 19:56

Recorduri dinastea tot sa aibe. Mai putin cu titlurile. :D

red&blue_boy17.05.2010 20:25

Deocamdata,are mai multe decat Barcelona! :D

David19.05.2010 12:12

Barcelona si Valencia au incheiat in aceasta dimineata negocierile pentru David Villa, care va fi prezentat vineri pe Camp Nou, anunta site-ul oficial al gruparii catalane.

 

David Villa va pleca la mondiale din postura de jucator al Barcelonei, contra sumei de 40 de milioane de euro.

 

Villa va sosi la Barcelona joi seara, iar vineri va fi prezentat in cadrul unei conferinte de presa, care va avea loc la stadionul Camp Nou, unde Villa va semna un contract pe patru sezoane.

 

Villa si-a luat la revedere de la colegii lui de la Valencia, care acum se afla in vacanta prin SMS. Atacantul le-a multumit tuturor pentru anii petrecuti impreuna.

 

Barcelona se va desparti in aceasta vara de Zlatan Ibrahimovic, care cel mai probabil va pleca in Anglia la City, sau chiar la Real, sub comanda lui Jose Mourinho.

 

*Alecs*19.05.2010 12:17

Dar Pique? Pique ce face daca pleaca Ibra? :no:

David19.05.2010 12:48

Pai vine Villa ma!Nu intelegi ca il inlocuieste?!Si poate apela oricum la Ronaldo Cristiano dupa derby.

Maye19.05.2010 16:58

Nu pleaca Ibra.

Pleaca Henry si de aia vine Villa.

 

Deci idila de vis continua :wub:

MoWeed19.05.2010 19:28

Poate Realul incearca sa il transfere pe Zlatan la rugamintea lui CR9. O fi gelos...

«1272829303145»