FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FC Barcelona

«1202122232445»
Maye15.02.2010 11:11

Se fac 5 etapa viitoare.

David15.02.2010 13:11

Prima infrangere din acest sezon,nu?

STELIST 8615.02.2010 15:54

In campionat da,in celelalte nu..

Arian15.02.2010 16:04
Prima infrangere din acest sezon,nu?

 

Da. Vaduvita de multe indisponibilitati(ex:Pique, Abidal, Yaya Toure, Marquez, Alves si Chygrynskiy) si prestand un joc modest, Barcelona a suferit prima infrngere in Primera Division dupa 22 de etape. Pentru catalani a marcat Ibrahimovic in minutul 27.

STELIST 8616.02.2010 11:13

Si se spune ca e si Xavi accidentat

Arian16.02.2010 15:12

Daca s-a accidentat si Xavi...e groasa!

Daniel-Ionut16.02.2010 15:17

Daca nici Xavi nu joaca... e clar ca face egal la Stuttgart!

Arian16.02.2010 15:41
Daca nici Xavi nu joaca... e clar ca face egal la Stuttgart!

 

Pai si ce, n-ar fi bun un egal pentru Barcelona, mai ales ca prima mansa se joaca la Stuttgart?

David16.02.2010 16:30

Barca repeta toate performantele din sezonul trecut si isi bate un record personal!

Arian16.02.2010 16:34
Barca repeta toate performantele din sezonul trecut si isi bate un record personal!

 

Deja a iesit din Cupa Spaniei. Deci nu mai are cum sa repete performantele din sezonul trecut.

STELIST 8620.02.2010 20:17

Shh!Inca nu s-a terminat meciu' si e 3-0

sabin130710.03.2010 10:59

Dani Alves: ¨Nu-i consider lideri pe cei de la Real Madrid, pentru ca inca nu s-a jucat meciul direct de pe Bernabeu. Chiar daca acest meci nu este decisiv pentru titlu, ar fi o lovitura psihologica importanta sa castigam acolo¨. (reproducere aproximativa din marca.es)

 

Johan Cruyff a spus in editorialul sau saptamanal din El Periodico de Catalunya ca in ultimul timp unii jucatori nu se ridica la nivelul cerut de Barça, fara sa dea nume. Ulterior, Marca (ziarul de casa al Realului din Madrid) a initiat un sondaj de opinie in care cititorii sunt intrebati care cred ca sunt persoanele la care facea referire Cruyff:

-87% din cei 23 000 de votanti cred ca Ibrahimovic nu a dat randamenul scontat;

-94% i-au dat vot negativ lui ¨Titi¨ Henry;

-73% il vad iesit dn forma pe Yayá Touré;

-70% sunt nemultumiti de Maxwell;

-54% asteapta mai mult de la Gabriel Milito.

 

Urmatorul meci al campioanei Europei este duminica, 14.03, ora 20:00 (ora Romaniei), pe Camp Nou, impotriva Valenciei.

red&blue_boy10.03.2010 11:36

Si mie mi se pare ca Ibrahimovic nu mai e ce-a fost la Inter,n-a confirmat pe deplin...Iar Henry e cam rau iesit din forma,am inteles ca mai mult-i sta gandul la mondialul din iunie....

pcsbb11.03.2010 14:52

Oricum,tot sunt cu o clasa peste iReal Madrid,cel putin anul acesta nu cred ca ar putea sa piarda titlul.La vara asteptam niste transferuri inspirate un David Villa,un Di Maria sau de ce nu Rooney. :steag_cruce_invers:

David11.03.2010 18:29

Nu exista masinarie de fotbal ai buna decat Barcelona.

Ronnie11.03.2010 18:31

Inseamna ca nu prea ai vazut ce se joaca in Anglia, nu?

sabin130711.03.2010 20:55

Ronnie, parerea mea si a altor experti :P e ca fotbalul jucat de Barcelona in ultimii ani este cel mai frumos fotbal jucat vreodata pe planeta. Nicio echipa nu a reusit sa lege atat de multe jocuri cu posesie de peste 70%, cu atatea pase din prima, la care se adauga nenumaratele faze spectacol. Cu atat mai mult daca tinem cont ca avut loc in aceasta perioada in care fotbalul este foarte tacticizat si apararile mult mai greu de desfacut.

 

Sunt de acord ca per total campionatul Angliei e cel mai puternic din lume.

Arian11.03.2010 21:12

Barcelona si-a pus emblema de campioana mondiala pe tricou

 

Incepand cu meciul de duminica cu Valencia si pana la finalul sezonului, Barcelona va purta un tricou special in onoarea titlului de cea mai buna echipa din lume.

 

Barcelona le raspunde rivalilor de la Real Madrid, dupa ce acestia i-au egalat in campionat si au anuntat ca sunt gata sa opreasca suprematia catalana din Spania.

 

Oficialii Barcei le reamintesc rivalilor ca in 2009, echipa antrenata de Guardiola a fost desemnata cea mai buna din lume cu sase trofee cucerite.

 

Barcelona a cucerit in luna decembrie titlul de campioana mondiala a cluburilor la Abu Dhabi. Deasupra insemnelor UNICEF va aparea o stema pe care scrie "Campioana mondiala 2009". Clubul catalan va scoate si o editie limitata a tricoului pentru suporteri.

 

sport.ro

David14.03.2010 14:08

Si pe merit.Nici o echipa din lume nu se compara cu ce inseamna Barcelona in momentul de fata.

RobYnho14.03.2010 14:45

Are un meci greu astazi cu Valencia pe teren propriu. Sa speram ca vor castiga. :D

Arian14.03.2010 20:47

Barcelona - Valencia 3 - 0

 

L.Messi 56'

L.Messi 81'

L.Messi 82'

cristy.steaua2114.03.2010 20:49

da

...

:thumbsup:

RobYnho14.03.2010 20:54

Messi magistral, vorba comentatorului.

pcsbb15.03.2010 11:50

Messi a fost magic aseara...din nou.

:steagcruce:

MoWeed21.03.2010 21:37

Fantastic jucator Messi! Al doilea hat-trick consecutiv in campionat

«1202122232445»