FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FC Barcelona

«1111213141545»
redondo07.05.2009 09:19

Poate nu e,dar nu mai ziceti ca a castigat fotbalul frate.Pai cand dai gol la singurul sut pe poarta in min 93,iar adversarilor nu li se dau cel putin 3 penalty-uri clare...ce sa mai vorbim.A castigat fotbalul ca asa vor romanticii si comentatorii de la Pro TV.Barcelona e echipa pentru pensionari.

Robinson Rufay Zapata07.05.2009 09:32
Si nu e victima sigura,cum zice lumea. ;)

 

Cum sa fie Barcelona o victima sigura? Desi va avea un meci greu si in finala , cred totusi ca Barca va castiga.

DelPiero1007.05.2009 09:38
Poate nu e,dar nu mai ziceti ca a castigat fotbalul frate.Pai cand dai gol la singurul sut pe poarta in min 93,iar adversarilor nu li se dau cel putin 3 penalty-uri clare...ce sa mai vorbim.A castigat fotbalul ca asa vor romanticii si comentatorii de la Pro TV.Barcelona e echipa pentru pensionari.

Si Chelsy echipa pentru ciborgi.Prefer sa fiu pensionar decar robot. ;)

P.S.Cum ar fi sa castige 'pensionarii' CL? :))

MoWeed07.05.2009 10:43

Daca anti-jocul si apararea extrem de aglomerata sunt caracteristici ale fotbalului pentru cei tineri, atunci prefer sa fiu pensionar.

 

Nu pot sa-mi explic cum un spectator neutru poate sa nu deteste antijocul grosolan facut de Chelsea. Barca a fost echipa care a incercat sa joace fotbal, sa faca spectacolul. Chelsea, timp de 180 de minute, nu a incercat decat sa distruga; nu au incercat sa joace...

 

Nici pinalty nu ar fi vazut 3 penalty-uri acolo. Arbitrul a fost chiar indulgent ca nu a dat galbene pentru simularile repetate ale celor de la Chelsea. A fost penalty in minutul 95, dar si Abidal a fost eliminat aiurea

redondo07.05.2009 12:19

Nu stiu cate vedea Pinalty,dar presa internationala vede vreo 4. 2 henturi clare in careu,faultul la Malouda,mutat in afara...

Chelsea distruge jocul? Probabil te-a influentat comentatorul,care era penibil.Chelsea,Liverpool si United au foarte multe asemanari in joc...pana la urma conduc Anglia.

gio_stgloria07.05.2009 12:41

Cand practici antijoc o iei la **** . Daca Chelsea se chinuia sa marcheze in deplasare alta era treaba, asa , isi merita soarta. Au incercat sa pacaleasca fotbalul, la fel ca echipele italienesti pe care le urasc. Singura persoana pe care o respect de la Chelsea e antrenorul, care poate e cel mai bun din lume, dar tactica aleasa de el in meciul tur a fost una neinspirata.

redondo07.05.2009 12:48

Fratilor eu nu cred ca voi intelegeti ce-nseamna antijoc.Pai daca Chelsea a facut acum antijoc,inseamna ca la fel a facut si United anul trecut cu Barcelona si Liverpool acum 2 ani cand a batut pe Nou Camp.I-au blocat la mijlocul terenului si astfel Barcelona putea doar sa paseze ca la handbal....asta nu e antijoc.

MoWeed07.05.2009 12:56

Antijoc inseamna ca, timp de 90 de minute, singura grija a unei echipe sa fie distrugerea jocului adversarilor. Exact asta a facut Chelsea. La meciul de acum 2 ani de pe Camp Nou Liverpool a mai si atacat, la fel ca si United anul trecut...

 

Eu, ca spectator neutru, vreau sa vad spectacol. Si Barcelona a fost echipa care a incercat sa faca spectacol....

gio_stgloria07.05.2009 15:20

Redondo ai vazut inceputul de meci can barca pasa ca o masinarie si avea posesie 70 % ?

maye11.05.2009 15:24

3-3 acasa cu Villareal intr-un meci superb.

Goluri Keita,Eto´o si Dani Alves.

Barca trebuie sa mai astepte un meci pentru a deveni din nou campioana.

DelPiero1011.05.2009 15:25

Real Madrid inca m'ai spera!=))

Daniel-Ionut11.05.2009 15:40
Real Madrid inca m'ai spera!=))

 

:) Lasati-ne sa ne pregatim de sezonul viitor :excl:

Robinson Rufay Zapata11.05.2009 17:46
:) Lasati-ne sa ne pregatim de sezonul viitor :excl:

 

Sa va lasam sa va pregatiti de UCL?

DelPiero1011.05.2009 18:40

Oricum,mai sus de optimi nu vor ajunge. =))

maye11.05.2009 19:49

Pregatiti-va sa vedeti cum Barca castiga iar campionatul!

redondo11.05.2009 21:18

Era castigat de multa vreme.

maye11.05.2009 21:39

Ma refeream la cel viitor.Adica viitorul campionat.

Acesta nu mai intra in calcule.

maye14.05.2009 12:06

Barcelona a castigat Cupa Regelui aseara , dupa ce a invins la Valencia , pe bascii de la Athletic Bilbao , scor 4-1.

Golurile au fost incrise de Yaya Toure,Messi,Bojan si Xavi.

Barcelona castiga primul trofeu al sezonului si este aproape de o tripla istorica.

Robinson Rufay Zapata14.05.2009 12:31
Barcelona a castigat Cupa Regelui aseara , dupa ce a invins la Valencia , pe bascii de la Athletic Bilbao , scor 4-1.

Golurile au fost incrise de Yaya Toure,Messi,Bojan si Xavi.

Barcelona castiga primul trofeu al sezonului si este aproape de o tripla istorica.

 

Ce frumos ar fi...

DelPiero1014.05.2009 13:47
Barcelona a castigat Cupa Regelui aseara , dupa ce a invins la Valencia , pe bascii de la Athletic Bilbao , scor 4-1.

Golurile au fost incrise de Yaya Toure,Messi,Bojan si Xavi.

Barcelona castiga primul trofeu al sezonului si este aproape de o tripla istorica.

Urmeaza inca 2. :unsure:

Ronnie14.05.2009 13:51

Maxim unu :)

maye14.05.2009 14:24

Inca unul va mai castiga sigur...

pe cel de-al doilea nu as paria!

ssilviu_1917.05.2009 00:59

Campeones,campeones ole,ole,ole!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!mai lipseste Liga Campionilor pentru un sezon de senzatie.Daca mai castiga si CL e clar ca Barca de anul acesta poate sa-si ocupe locul intre cele mai bune echipe ale tuturor timpurilor....poate chiar cea mai buna....

maye17.05.2009 20:11

Infrangere lipsita de importanta in deplasarea de la Mallorca.

Mallorca - Barcelona 2-1

Arango,Santana - Eto´o.

De notat ca Eto´o. a ratat un 11m in ultimul minut.

Daniel-Ionut18.05.2009 09:25

Mallorca - Barcelona 2-1 :yeahh:

Urmeaza sa ia bataie si de la Manchester

«1111213141545»