Daca anti-jocul si apararea extrem de aglomerata sunt caracteristici ale fotbalului pentru cei tineri, atunci prefer sa fiu pensionar.
Nu pot sa-mi explic cum un spectator neutru poate sa nu deteste antijocul grosolan facut de Chelsea. Barca a fost echipa care a incercat sa joace fotbal, sa faca spectacolul. Chelsea, timp de 180 de minute, nu a incercat decat sa distruga; nu au incercat sa joace...
Nici pinalty nu ar fi vazut 3 penalty-uri acolo. Arbitrul a fost chiar indulgent ca nu a dat galbene pentru simularile repetate ale celor de la Chelsea. A fost penalty in minutul 95, dar si Abidal a fost eliminat aiurea