FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Galatasaray

«15678928»
cRiss4Steaua03.07.2009 13:50

daca si ankaragucu a ajuns sa faca transferuri tari, atunci inseamna ca este un campionat puternic. Admir turcii pentru ca fac transferuri bune, nume sonore din fotbalul mondial si sume importante de bani cheltuite, aici se aseamana cu tarile arabe, doar ca turcii au si jucatori buni, nu sunt ca arabii ca au campionate slabe si nu au jucatori buni. Nationala Turciei a facut o impresie foarte frumoasa si la CE.. Am auzit ca Besiktas vrea sa il transfere pe Mutu :laugh:

Din transferurile astea s-ar putea sa se intample ca in Romania sau Anglia .. sa nu mai fie jucatori turci buni de la atatia straini .. sau poate ma insel si sunt si jucatori turci titulari la echipele importante din Turcia ..

Respect si forza galata :D

Inca o nelamurire .. Galatasaray este echipa cu cele mai multe campionate si cupe cucerite in Turcia, nu-i asa ? un fel de Steaua din punct de vedere al titlurilor, Fener un fel de Dinamo si Besiktas - Rapid nu ? :laugh:

bodrumdan_barkahan03.07.2009 20:25
daca si ankaragucu a ajuns sa faca transferuri tari, atunci inseamna ca este un campionat puternic. Admir turcii pentru ca fac transferuri bune, nume sonore din fotbalul mondial si sume importante de bani cheltuite, aici se aseamana cu tarile arabe, doar ca turcii au si jucatori buni, nu sunt ca arabii ca au campionate slabe si nu au jucatori buni. Nationala Turciei a facut o impresie foarte frumoasa si la CE.. Am auzit ca Besiktas vrea sa il transfere pe Mutu :laugh:

Din transferurile astea s-ar putea sa se intample ca in Romania sau Anglia .. sa nu mai fie jucatori turci buni de la atatia straini .. sau poate ma insel si sunt si jucatori turci titulari la echipele importante din Turcia ..

Respect si forza galata :D

Inca o nelamurire .. Galatasaray este echipa cu cele mai multe campionate si cupe cucerite in Turcia, nu-i asa ? un fel de Steaua din punct de vedere al titlurilor, Fener un fel de Dinamo si Besiktas - Rapid nu ? :laugh:

:thumbsup: galatasaray=Steaua...este adevarat ce ai spus.dar asta nu recunoaste cei dela fener.presedintele lui fener a spus ca este o ıntamplare ca am castigat Cupa UEFA ın 2000 pentru ca nu a venit urma.dar ei se laudau ca au iesit pana la sferturi acum 2 ani la cl.atunci si asta e o ıntamplare ca doar un an au facut treburi bune :naughty: ei doar sa vorbeasca stie. :gathering: iar besiktaș dupa vremea lui Lucescu anul asta au luat campionatul.acum mai au cel putin 5 ani pentru urmatoarea :worthy: ce parere aveti de transferul lui keita..face treaba buna sau nu???

maye03.07.2009 21:31

Keita daca va juca ca la Lille o sa faca treaba , daca va juca la fel cum a facut-o la Lyon ramane de vazut!

Servet mai pleaca?

bodrumdan_barkahan03.07.2009 22:33
Keita daca va juca ca la Lille o sa faca treaba , daca va juca la fel cum a facut-o la Lyon ramane de vazut!

Servet mai pleaca?

servet nu se stie se asteapta.daca o sa ramane ın echipa e bine.am luat si stoperul lui besiktaș gökhan zan.si o sa vina si un strain acolo.o sa avem un defans bun anul asta...

cRiss4Steaua04.07.2009 09:43

si anul trecut cand a fost dubla cu Steaua ati avut un lot bun si un antrenor mai renumit sa zic asa dupa ce a avut performante la Leverkusen parca, dar n-a facut treaba la echipa. Sper ca Franck va face, e un antrenor experimentat si .. olandez :D

bodrumdan_barkahan04.07.2009 19:54
si anul trecut cand a fost dubla cu Steaua ati avut un lot bun si un antrenor mai renumit sa zic asa dupa ce a avut performante la Leverkusen parca, dar n-a facut treaba la echipa. Sper ca Franck va face, e un antrenor experimentat si .. olandez :D

anul trecut adevarat am avut un lot bun.dar nu am avut un antrenor bun pentru lotul ala.nu cred ca se compara skibbe cu rijkaard.poate a facut cu leverkusen o performanta buna skibbe.dar nu se compara ce a facut rijkaard la Barcelona.bine Barcelona are un lot mult mai bun decat al lui leverkusen.dar erau si alte echipe bune pe langa barcelonei.parerea mea este ca o comparare rijkaard cu skibbe este doar o vorba goala.daca compari skibbe cu rijkaard eu zic ca nu prea ai stiinta de fotbal...si sincer asi dorii foarte mult sa jucam si anul asta la o dubla ın Liga UEFA.sa vedem ce o sa iasa peste un an.

cRiss4Steaua04.07.2009 20:16

nu am comparat pe Skibbe cu Franck :| E clar ca Rijkaard e mult mai bun. Ai inteles tu gresit ce am spus.

Dar sa il luam totusi si pe Louis Aragones, antrenor foarte bun, a facut senzatie la Spania, si la Fener nu a facut nimic, dar sunt convins ca Franck va face performanta pentru ca e mai tanar si dornic de afirmare :D

bodrumdan_barkahan04.07.2009 20:29
nu am comparat pe Skibbe cu Franck :| E clar ca Rijkaard e mult mai bun. Ai inteles tu gresit ce am spus.

Dar sa il luam totusi si pe Louis Aragones, antrenor foarte bun, a facut senzatie la Spania, si la Fener nu a facut nimic, dar sunt convins ca Franck va face performanta pentru ca e mai tanar si dornic de afirmare :D

scuzama atunci am ınteles gresit.la fener e normal sa nu faca nimik.tot si daca van gaal venea nu facea nımık.ca au un presedinte care vrea sa faca el echipa care iese pe teren.si dupa un meci a dat afara pe aragones din vestiar la gonit.asa un presedinte au.e un mare mafiot...

cRiss4Steaua04.07.2009 20:56

Ah.. un fel de Gigi Becali :))

KERATOCONUS04.07.2009 21:07

@bodrumdan_barkahan

 

S-a scris ceva prin presa turca in legatura cu un eventual imprumut al lui Dayro Moreno de la Steaua la Galatasaray, sau la o alta echipa din campionatul Turciei?

bodrumdan_barkahan05.07.2009 12:36
@bodrumdan_barkahan

 

S-a scris ceva prin presa turca in legatura cu un eventual imprumut al lui Dayro Moreno de la Steaua la Galatasaray, sau la o alta echipa din campionatul Turciei?

nu.

Daniel-Ionut05.07.2009 14:33
Inca o nelamurire .. Galatasaray este echipa cu cele mai multe campionate si cupe cucerite in Turcia, nu-i asa ? un fel de Steaua din punct de vedere al titlurilor, Fener un fel de Dinamo si Besiktas - Rapid nu ? :laugh:

 

Besiktas e un fel de UTA la titluri nu rapid

bodrumdan_barkahan05.07.2009 18:42
Besiktas e un fel de UTA la titluri nu rapid

nu chiar UTA :)

 

1.galatasaray

2.fenerbahçe

3.beșiktaș

 

campionii din Liga amotoare a turciei

 

1924 Harbiye

1927 Ankara Muhafızgücü

1932 İstanbulspor

1933 FENERBAHÇE

1934 Beșiktaș

1935 FENERBAHÇE

1940 Eskișehir Demirspor

1941 Ankara Gençlerbirliği

1942 Harp Okulu

1943 Beșiktaș

1944 FENERBAHÇE

1945 Harp Okulu

1946 Ankara Gençlerbirliği

1947 Ankara Demirspor

1949 Ankaragücü

1950 Göztepe

1951 Beșiktaș

1952 Galatasaray

1954 Ankara Demirspor

1955 Bursa Acar İdman Yurdu

1956 Ankara Karagücü

1957 Ankara Muhafızgücü

1958 Havagücü

 

 

campionii din Liga profsionala a Liga turciei și antrenorii

 

1959 Fenerbahçe Ignace Molnar

1959 - 1960 Beșiktaș Andreas Kutik

1960 - 1961 fenerbahçe Laszlo Szekelly

1961 - 1962 GALATASARAY Gündüz Kılıç

1962 - 1963

1962 - 1963

1963 - 1964 fenerbahçe Miroslav Kokotoviç

1964 - 1965 fenerbahçe Oscar Hold

1965 - 1966 Beșiktaș Lubita Spajiç

1966 - 1967

1967 - 1968 fenerbahçe Ignace Molnar

1968 - 1969 GALATASARAY Tomislav Kaleperoviç

1969 - 1970 fenerbahçe Trian Lonescu

1970 - 1971 GALATASARAY Brian Birch

1971 - 1972

1972 - 1973

1973 - 1974 fenerbahçe Waldir Pereria Didi

1974 - 1975

1975 - 1976 Trabzonspor Ahmet Suat Özyazıcı

1976 - 1977

1977 - 1978 fenerbahçe Tomislav Kaleperoviç

1978 - 1979 Trabzonspor Özkan Sümer

1979 - 1980 Trabzonspor Ahmet Suat Özyazıcı

1980 - 1981 Trabzonspor Özkan Sümer

1981 - 1982 Beșiktaș Dorde Miliç

1982 - 1983 fenerbahçe Branko Stankoviç

1983 - 1984 Trabzonspor Ahmet Suat Özyazıcı

1984 - 1985 fenerbahçe Todor Veselinoviç

1985 - 1986 Beșiktaș Branko Stankoviç

1986 - 1987 GALATASARAY Jupp Derwall

1987 - 1988

1988 - 1989 fenerbahçe Todor Veselinoviç

1989 - 1990 Beșiktaș Gordon Milne

1990 - 1991

1991 - 1992

1992 - 1993 GALATASARAY Karl Heinz Feldkamp

1993 - 1994 GALATASARAY Rainer Hollmann

1994 - 1995 Beșiktaș Christoph Daum

1995 - 1996 fenerbahçe Carlos Alberto Parreire

1996 - 1997 GALATASARAY Fatih Terim

1997 - 1998

1998 - 1999

1999 - 2000

2000 - 2001fenerbahçe Mustafa Denizli

2001 - 2002 GALATASARAY Mircea Lucescu

2002 - 2003 Beșiktaș Mircea Lucescu

2003 - 2004 fenerbahçe Christoph Daum

2004 - 2005

2005 - 2006 Erik Gerets

2006 - 2007 Fenerbahçe Arthur Zico

2007 - 2008 GALATASARAY Feldkamp-Cevat Güler

2008 - 2009 Beșiktaș Mustafa Denizli

 

 

 

GALATASARAY 17

fenerbahçe 17

beșiktaș 13

trabzonspor 6

Daniel-Ionut06.07.2009 06:09

Steaua - 23

Dinamo - 18

Venus Bucuresti - 8

Chinezul Timisoara - 6

UTA - 6

Rispensia Timisoara - 4

U Craiova - 4

Petrolul Ploiesti - 3

Rapid - 3

FC Arges - 2

Colentina Bucuresti - 2

Olympia Bucuresti - 2

Coltea Brasov - 1

CFR Cluj - 1

FC Bihor Oradea - 1

FCM Resita - 1

Juventus Bucuresti - 1

Prahova Ploiesti - 1

Romano-Americana Bucuresti - 1

Unirea Tricolor Bucuresti - 1

United Ploiesti - 1

Unirea Urziceni - 1

 

---------------------------------

 

Decu Besiktas nu e UTA, este Venus :)

MoWeed06.07.2009 07:40
Decu Besiktas nu e UTA, este Venus :)

Deci Besiktas e desfiintata?

bodrumdan_barkahan06.07.2009 20:14
Deci Besiktas e desfiintata?

nu e desfiintat...mai este echipa chinezul Timisoara???dece li se zice chinezul???

 

la voi aproape toate echipele au un campionat castigat.la noi doar 4 si de multi ani trabzon nu castiga nimik.si se vede ca cupa campionatului turcesc multi ani nu o sa iasa in afara din istanbul...

MoWeed06.07.2009 21:40
nu e desfiintat...mai este echipa chinezul Timisoara???dece li se zice chinezul???

 

la voi aproape toate echipele au un campionat castigat.la noi doar 4 si de multi ani trabzon nu castiga nimik.si se vede ca cupa campionatului turcesc multi ani nu o sa iasa in afara din istanbul...

Chinezul Timisoara nu mai exista; a fost desfiintata in 1946. De aia am si pus intrebarea daca Besiktas e desfiintata pentru ca a fost comparata cu o echipa care in Romania nu mai exista de vreo 60 de ani

 

Numele "Chinezul" derivã din cuvântul slav knyaz (prinț, cneaz) și nu de la chinez (de origine chinezã) așa cum se crede deseori.

 

Nu chiar, dintre echipele din lista castigatoarelor nu mai exista Venus Bucuresti, Rispensia Timisoara, Chinezul Timisoara, Colentina Bucuresti, Olympia Bucuresti, Coltea Brasov, FCM Resita, Juventus Bucuresti, Prahova Ploiesti, Romano-Americana Bucuresti, Unirea Tricolor Bucuresti, United Ploiesti

 

fredysteaua06.07.2009 22:00

juventus Bucuresti inca exista este in Liga 3-a .. acum 2 ani a fost in Diviza B pe atunci :D

 

 

MoWeed06.07.2009 22:03

Actuala Juventus Bucuresti(sau Juventus Colentina; parca asa ii zicea la un moment dat) este infiintata prin 92 si nu are legatura cu Juventus Bucuresti care a luat titlul in perioada interbelica

fredysteaua06.07.2009 22:09

imi permit sa te contrazic...

juventus colentina a facut fuziune cu juventus Bucuresti de atunci si a preluat instorie, palmares si cativa jucatori. Noua juventus Bucuresti a facut un teren si are ca sponsor principal Supercom si detine o academie de juniori foarte bine pusa la punct.

acum 2-3 ani frecventam meciurile echipei.

MoWeed07.07.2009 05:22
imi permit sa te contrazic...

juventus colentina a facut fuziune cu juventus Bucuresti de atunci si a preluat instorie, palmares si cativa jucatori. Noua juventus Bucuresti a facut un teren si are ca sponsor principal Supercom si detine o academie de juniori foarte bine pusa la punct.

acum 2-3 ani frecventam meciurile echipei.

Eu stiam ca fosta Juventus Bucuresti din perioada a devenit Petrolul Ploiesti(sau a fuzionat cu Petrolul), cel putin asa scrie pe site-ul lor (http://www.fcjuventus.ro/istorie). Chiar si pe stema lor scria la un moment dat 1993, anul reinfiintarii, moment in care Juventus Bucuresti din perioada interbelica nu mai exista de 41 de ani. Deci nu stiu cum ar fi putut fuziona preluand cativa jucatori. Poate au dat pana la urma de mostenitorii italianului care a infiintat clubul si au preluat palmaresul de la ei, altfel nu vad cum ar fi putut fuziona cu o echipa care nu mai exista..

bodrumdan_barkahan07.07.2009 20:36

acum m-am uitat dela siteul oficial ligtv.com.tr cica a declarat adnan polat ca sa inteles cu fabricio coloccini si a ramas doar semnaturile.sa vedem cat de adevarat e.sper sa fie adevarat.o sa avem o aparare foarte buna.si servet a ramas in echipa.numai pleaca...

fredysteaua07.07.2009 21:28

cetin este un fundas excelent mijlocasi ce mai aveti? cu turcia sunt in urma cu ceva ani :)) nici numai stiu din 2007 mai sunt la voi jucatorii arda turan si lincoln?

imi cer scuze pt necunostinta mea in legatura cu echipa galatasaray. Chiar imi place echipa pt ca il respecta mult pe Hagi, una din gloriile noastre...

bodrumdan_barkahan08.07.2009 07:19
cetin este un fundas excelent mijlocasi ce mai aveti? cu turcia sunt in urma cu ceva ani :)) nici numai stiu din 2007 mai sunt la voi jucatorii arda turan si lincoln?

imi cer scuze pt necunostinta mea in legatura cu echipa galatasaray. Chiar imi place echipa pt ca il respecta mult pe Hagi, una din gloriile noastre...

multumesc pentru ce gandesti despre echipa.Hagi este un fenomen pentru noi.o legenda.respect mare.si Hagi si Popescu.la mijloc avem pe ayhan akman,mehmet topal,linderoth,arda turan,acuma a venit kader keita mijlocaj ofensif.mai este kewell care putem sa zicem ca si el e un mijlocaj ofensif.lincoln a trimis un mesaj cu menegerul lui ca o sa vina la cantonament pentru pregatiri.si conducerea ia zis ca nu avem nevoie de tine gasesteti echipa.e dat afara din echipa lincoln.e un jucator bun dar nu are deloc suflet...

Maye08.07.2009 07:54

Nu are suflet Lincoln , dar are bani de sprit...

«15678928»