FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Galatasaray

«1232425262728»
f234567k09.02.2011 14:43

Nu vad de ce luati in seama postarile unui personaj precum Robert Aeroth care a spus si despre Chivu lucruri de genul asta:

Cristian "ghete ruginite" Chivu ? sau Cristian "beculetz spart" Chivu? fi prietene serios a fost patetic Chivu la nationala si la inter mi s-a parut jalnic in meciul cu bayer

 

ady.fcsb09.02.2011 14:50

Pantilimon si Tatarusanu mi se par unflati de presa.Coman niciodata nu o sa fie la nivelu lui Zapata iar de Bornescu nu mai zic.Lobont poate este peste el iar Silviu Lung Jr. este un portar pe care il apreciez si care poate fi in viitor mai bun decat Zapada,dar in VIITOR.Tatarusanu este un portar de reflex,fara prea mult creer.Nu stie sa iasa pe centrari si la suturile de la distanta e slab.Nu uita golul lui Paun de la 100 km si de inaltimea lui Ciprian.Nu degeaba in 2009 a fost numit stranierul anului Zapata.

bodrumdan_barkahan01.03.2011 07:42

Zvejdan Misimovic a semnat cu Dinamo moscova 3 ani si jumate...il felicit pe Hagi ca a reusit cu egourile lui sa il goneasca pe un jucator ca misimovic ca sa isi cumpere el jucatorii de la Oierul ca sa isi ia spaga...foarte frumos...marele galatasaray a devenit ferma lui Hagi...go home Hagi go home...

Maye01.03.2011 07:58

Acum 3 luni ati fi stat sa il pupati in cur.

Turci nenorociti, fara coloana.

red&blue_boy01.03.2011 08:14

Hopa,nu mai e cu " I love you Hagi "!

De parca ceilalti jucatori de la voi joaca super bine...Sa fim seriosi,nu stiu ce e acum la Galatasray,dar nu cred ca altcineva ar face mai mult in situatia de fata...

blindica02.03.2011 21:02

Pe Misimovic l-a dat afara ca sa destabilizeze nationala alora din Bosnia.

Bodrumdan,si poti sa fii sincer,ce-a adus Hagi se cam distanteaza de tot ce avea Galata in lot.Baros e expirat,Culio e mai eficient decat Kewell si...Kazim-Kazim ala face toata partea dreapta.Si portar nu mai aveti de la Mondragon :)) . Hagi poate n-are nici timp si nici lot pentru a incropi cat de cat ceva bun.Din Cupa a fost descalificat...oricum,sezonul era deja pierdut.

ady.fcsb02.03.2011 21:22

Hagi are niste lepre in teren,jucatori expirati si nici nu a facut cele mai bune transferuri.Culio era jucator la echipa de pe locul 8 parca in Romania,in scadere de forma dar iese ceva mai mult in evidenta acolo pentru ca ceilalti sunt lesinati.Culio am observat ca greseste multe pase simple la GS.Stancu este un jucator bun,peste ceilalti din atacul Galatei,dar nici el nu e in cea mai buna forma si nici nu este ajutat prea multe de colegi.Pe Stancu nu il vad ca pe un jucator care sa traga echipa dupa el,este genul de jucator oportunist,care nu te iarta si are executii fine.Kazim ala e slab,nu-mi place deloc.Pierde foarte multe mingi ,imi aminteste de Banel.Turcii sunt ca cei de la City ,dar la scara mai mica.Transfera mult ,scump ,prost si foarte multi jucatori de atac.Cred ca Galatasaray ar trebui sa inceapa o reconstructie si sa cumpere in primul rand niste mijlocasi decenti ,2 centrali si un mijlocas dreapta neaparat plus un atacant,toti sa aiba pana in 27 de ani.Pe fund le trebuie un portar tanar si valoros plus fundas stanga si central.Practic ar trebui schimbat tot,reconstructie pe scheletul Sabri-Servet-Arda-De ce nu,Stancu.

predatorpulse702.03.2011 22:15

Gica Hagi nu este un mare antrenor insa nici nu e atat de slab precum spun multi. Greseala sa, se stie, a fost ca nu a inceput de jos ca antrenor si asta se vede.

 

M-am uitat cu interes la ultimele meciuri ale galatei si la ce lot dezechilibrat au, nu e de mirare ca jocul reflecta haosul de acolo, atacul e la plesneala si apararea e vraiste in multe momente. Ma indoiesc ca Hagi sau oricine altcineva putea sa faca ceva miracole in cateva etape. Hagi a avut si ghinion in cateva din meciurile pierdute si dupa cum a zis si ady fcsb, majoritatea jucatorilor de acolo, si inainte si dupa venirea lui Hagi, par ca joaca fotbal cu rupere in stiti voi ce.

 

La Galata trebuie reconstructie majora. In fine, aia macar nu patroni labili mental ci doar niste oameni care au luat decizii gresite si asta se vede.

vlad03.03.2011 06:19

Turcii i-au organizat aseara lui Hagi meciul de retragere din cariera de antrenor in Turcia.

ady.fcsb03.03.2011 11:13

Hagi nu e mare antrenor,e un antrenor mediu dar are ochi la jucatori.Parerea mea ca putea lejer sa fie scouter la Galatasaray sau sa antreneze echipa a doua pentru a prinde experienta.Eu cred ca la el e o problema pe care o au multi profesori.Multi stiu foarte multe(Hagi a fost un geniu pe teren) dar nu stiu sa comunice foarte bine cu jucatorii.Tin minte la Cluj un episod cu un jucator de-al Stelei si Gica . La turci nu cred ca sunt numai decizii gresite.Ei cumpara nume importante din fotbal,neaparat jucatori de atac pentru ca se vinde bine si le ia ochii turcilor.Ei fac aceeasi greseala ca patronii(CAMATARII) din Liga noastra.Cumpara de afara,de cele mai multe ori foarte prost,crezand ca aduc plusuri echipelor . Turcia este o tara cu fotbalisti foarte buni,daca s-ar investii multi bani in juniorii turci cred ca Turcia ar fi in primele 15 echipe din lume lejer.

 

 

gio_stgloria05.03.2011 17:40

arda turan e accidentat ?

bodrumdan_barkahan08.03.2011 16:11

arda e accidentat...

@ MAYE : ia mai usor ba cu comentariile astea ale tale,ai vreo problema cu poporul meu sau care e problema la tine??? scrie comentarii mai ca om ca eu aici nu am injurat pe nimeni si se vorbeste despre fotbal ce se face...daca ai vreo problema dute cu politica si fa acolo comentarii...

bodrumdan_barkahan08.03.2011 16:18

Hagi a facut greseala sa cumpere jucatori numai din Romania...fotbalul asta nu se mai joaca in alta parte??? dece nu din italia,spania,anglia,portugalia etc...Hagi a cumparat jucatori doar dela becali ca sa isi ia si el bani din transferuri nu din alt ceva...eu asta vreau sa zic...nimeni nu sa gandit la club...in primul rand adnan polat trebuie sa plece...dupa aia arda turan imediat...ca el se crede marele Messi...doar servet,sabri,yekta,si Stancu sa ramane si sa plece toti...eu nu spun ca Hagi are bata si o sa schimbe totul...trebuie schimbat de la cap totul,dar pe Hagi ma enervez din cauza aia care am scriso mai sus..putea sa ia si alti jucatori...si misimovic dece nu la luat in lot si la trimis la echipa B nici acuma nimeni nu stie...la gonit ca sa il aduca pe culio???

gio_stgloria08.03.2011 17:20

Pentru ca Misimovici e un rahat ordinar, mercenar, care venise cu gandul ca e vedeta si sa va ia banii degeaba .. Inca nu v-ati dat seama de ce nu aveti performante ? Pentru ca luati numai mercenari .

bodrumdan_barkahan08.03.2011 21:00

daca nu poti sa iei ce vrei de la un jucator ca misimovic acolo este o problema...

Maye08.03.2011 22:00

Hai ba turcule. te-ai suparat?

Nu aveti coloana, acum il iubiti pe Hagi si dupa 2 esecuri il injurati.

 

Aici e o legenda si asa o sa fie !

marele galatasaray a devenit ferma lui Hagi...go home Hagi go home...

 

Pe noi nu o sa ne vezi sa rostim asa ceva, vreodata !

 

Ai priceput, specialistule?

David08.03.2011 22:15

Bine Maye. Nici de Lacatus nu a zis nimeni nimic de rau.EVER.

Maye08.03.2011 22:46

Compari situatiile?

bodrumdan_barkahan09.03.2011 06:59

maye...Hagi sia pierdut toate crediile pe care le avea...era mai bine cu rijkaard...macar echipa putea sa castige si in deplasari...Hagi o legenda si pentru noi ca jucator,dar el ca antrenor clubul vede doar ca o banca care sa i umfle buzunarii...doar atat...daca nu stii numai faci treaba care o faci...Hagi nu e bun antrenor..nu e antrenor de clasa echipei...nu zic ca avem jucatori calumea nici jucatorii nu sunt buni,dar de cand a venit Hagi echipa nu si pus nimic peste vremea lui rijkaard...sa dus mai in spate...

si descriemi ce e coloana ce vrei sa zici la faza cu coloana???

 

si zimi ce a facut Hagi ca antrenor ca sa il iubim???dami un exemplu..zimi ca a facut asta mai trebuie sa il apreciati,trebuie sa il iubiti...zimi ce a facut ca antrenor ce nea dat???

red&blue_boy09.03.2011 07:15

Hagi poate nu e antrenor bun,sau cel putin nu arata asta,dar ca a venit pentru bani la Galatasaray,sa isi umple buzunarele,sa isi ia parte si din transferuri,nu cred...Plus ca n-a fost prima varianta de antrenor,altii au refuzat Galatasaray inaintea lui,iar el a s-a bagat,desi situatia de la echipa nu recomanda asta...

MoWeed09.03.2011 08:02

@bodrumdan_barkahan

 

Da, Hagi v-a facut numai rele. El a creeat renumele echipei Glatarasay in Europa, (si) datorita lui jucatorii aia mari sunt acum dispusi sa mearga in Turcia, echipa in care el era cel mai important jucator a avut performantele care v-au permis sa construiti stadionul nou.

 

Pentru asta, ar trebui sa ii dati mai mult credit. Daca nu era el, si acum va mai bateati sa treceti de tururile preliminare din competiile europene.

Si, oricat de mult o sa negi asta, Hagi jucatorul este acelasi om ca si Hagi antrenorul. Nerecunoscatorilor!

 

PS: De unde stii tu ca Hagi si-a tras comision din suma de transfer?

Maye09.03.2011 10:59
si zimi ce a facut Hagi ca antrenor ca sa il iubim???dami un exemplu..zimi ca a facut asta mai trebuie sa il apreciati,trebuie sa il iubiti...zimi ce a facut ca antrenor ce nea dat???

Pentru asta ai merita ban, nenorocitule.

Hai ba, il lasam pe asta sa ne jigneasca o glorie?

Dobitocule !

bodrumdan_barkahan12.03.2011 10:05

ba maye dobitoc si rahat esti tu..Hagi este cel mai varza antrenor din lume pe care l-am vazut..ieri la gonit pe baros din antrament..si aum in locul lui ce vrea sa faca sa il aduca pe Nicolita ca sa isi ia din nou spaga...

 

@MOWEED: frate eu ca jucator nu zic nimik de Hagi..Hagi ca jucator este o legenda si pentru mine..dar putin am ras la ce ai zis mai sus..daca nu era Hagi nu reuseam sa facem stadionul nou??? :)) atunci Hagi e de al vostru si a stat la Steaua mult voi dece nu va faceti stadionul nou...trebuie sa crezi si tu la ce zici...

MoWeed12.03.2011 10:42

Puterea financiara actuala a clubului se datoreaza (si) performantelor extraordinare realizate de echipa in care a jucat Hagi. In clubul vostru au intrat in aceasta perioada zeci, chiar sute de milioane de euro din banii veniti din Champions League, din publicitatea sporita datorata performantelor extraordinare la care el a avut o contributie majora, din vanzarile crescute de materiale promotionale, din cresterea valorii drepturilor de televizare, din vanzarea unor jucatori care fara Hagi in echipa au cam fost tepe in alte campionate europene(in special in Italia). Tu crezi ca banii pentru stadion au venit din neant?

In schimb, Hagi a jucat la Steaua intr-o perioada in care fotbalul din Romania nu era profesionist. Clubul Steaua nu era un club privat, ci apartinea statului. Sumele de bani care se invarteau in jurul fotbalului erau mult mai mici. Drept urmare, comparatia ta este una prosteasca.

 

Faptul ca cea mai importanta contributie in echipa acea senzationala a fost a lui se vede in momentul actual. De cand a plecat el nu ati mai avut performante notabile, desi, din punct de vedere financiar, stati mai bine ca alte cluburi.

 

Aroganta asta care o aveti din postura de clubul cel mai de succes din fotbalul turcesc, o aveti datorita performantelor pe care le-a reusit el. Fara el, nu aveati nici un trofeu european, nici atat de multe trofee interne. Fara el, ati fi fost in continuare sparring-parteneri pentru echipele vest-europene.

 

 

Baros e un jucator mediocru. Numai numele mai e de el. Atata timp cat o sa tineti de "vedetele" ca Baros, Misimovic, Kewell, n-o sa mai reusiti nici o performanta. Chiar nu observi ca joaca in sictir?

 

 

Putea Hagi sa va duca la retrogradare, pentru ca a transformat clubul vostru din unul de lumea a 3-a intr-un mare club european, trebuia sa-i pupati picioarele.

Adrian12.03.2011 11:06
maye...Hagi sia pierdut toate crediile pe care le avea...era mai bine cu rijkaard...macar echipa putea sa castige si in deplasari...Hagi o legenda si pentru noi ca jucator,dar el ca antrenor clubul vede doar ca o banca care sa i umfle buzunarii...doar atat...daca nu stii numai faci treaba care o faci...Hagi nu e bun antrenor..nu e antrenor de clasa echipei...nu zic ca avem jucatori calumea nici jucatorii nu sunt buni,dar de cand a venit Hagi echipa nu si pus nimic peste vremea lui rijkaard...sa dus mai in spate...

si descriemi ce e coloana ce vrei sa zici la faza cu coloana???

 

si zimi ce a facut Hagi ca antrenor ca sa il iubim???dami un exemplu..zimi ca a facut asta mai trebuie sa il apreciati,trebuie sa il iubiti...zimi ce a facut ca antrenor ce nea dat???

 

 

Se vede ca nu stii fotbal.

 

Ce a facut antrenorul Hagi pentru Galata?

E simplu: a luat o cupa, a format cativa jucatori pe care ii idolatrizati acum si, cel mai important, a format o echipa campioana(2005-2006).

Crezi ca e putin?

«1232425262728»