Puterea financiara actuala a clubului se datoreaza (si) performantelor extraordinare realizate de echipa in care a jucat Hagi. In clubul vostru au intrat in aceasta perioada zeci, chiar sute de milioane de euro din banii veniti din Champions League, din publicitatea sporita datorata performantelor extraordinare la care el a avut o contributie majora, din vanzarile crescute de materiale promotionale, din cresterea valorii drepturilor de televizare, din vanzarea unor jucatori care fara Hagi in echipa au cam fost tepe in alte campionate europene(in special in Italia). Tu crezi ca banii pentru stadion au venit din neant?
In schimb, Hagi a jucat la Steaua intr-o perioada in care fotbalul din Romania nu era profesionist. Clubul Steaua nu era un club privat, ci apartinea statului. Sumele de bani care se invarteau in jurul fotbalului erau mult mai mici. Drept urmare, comparatia ta este una prosteasca.
Faptul ca cea mai importanta contributie in echipa acea senzationala a fost a lui se vede in momentul actual. De cand a plecat el nu ati mai avut performante notabile, desi, din punct de vedere financiar, stati mai bine ca alte cluburi.
Aroganta asta care o aveti din postura de clubul cel mai de succes din fotbalul turcesc, o aveti datorita performantelor pe care le-a reusit el. Fara el, nu aveati nici un trofeu european, nici atat de multe trofee interne. Fara el, ati fi fost in continuare sparring-parteneri pentru echipele vest-europene.
Baros e un jucator mediocru. Numai numele mai e de el. Atata timp cat o sa tineti de "vedetele" ca Baros, Misimovic, Kewell, n-o sa mai reusiti nici o performanta. Chiar nu observi ca joaca in sictir?
Putea Hagi sa va duca la retrogradare, pentru ca a transformat clubul vostru din unul de lumea a 3-a intr-un mare club european, trebuia sa-i pupati picioarele.