Mda, de aia in ultimii 5 ani nu au fost in stare sa treaca de optimi, de buni ce sunt
De cand a plecat Perez de la Real?
In rest, ai scris numai tampenii. In ultimii ani, Anglia beneficiaza de un apor masiv de capital strain in fotbal, in timp ce restul Europei se confrunta cu serioase probleme financiare.
Nu va faceti iluzii cu "super managementul britanic", in acest moment toate cluburile britanice sunt pe minus.
Si nu, nu tin cu Real (in fapt nu prea ii suport, din Spania imi sunt mai apropiate Valencia, Depor si Barca), dar "albii" sunt un nume urias al fotbalului european iar o situatie, ma vad nevoit sa repet, pur conjuncturala nu ii face sa decada cu nimic.
In viata fiecarei echipe exista perioade si perioade. Forma de organizare juridica a clubului nu permite "investitii" de genul M.U. sau Chelsea, de aceea momentan e greu de tinut pasul cu Anglia.
Insa treburile astea se vor rezolva in maxim 5 ani si britanicii vor reveni acolo unde le este locul.
