A avut posesia zdrobitoare,dar mi se pare ca Real Madrid au avut mai multe suturi,mai multe cornere,etc. Mourinho a inceput ultra defensiv si,pentru prima data dupa mult timp,am vazut o echipa care chiar facea pressing agresiv in fata Barcelonei. Din pacate,nu a dat 100% roadele asteptate aceasta tactica,cu toate ca Barca nu a mai jucat la fel de usor pe jos.
Doua penalty-uri acordate corect,la duelul Casillas vs Villa este posibil sa fi fost,pe reluarea dinspre tribuna a 2 a se vedea cum Villa atinge mingea primul,fara dubii,dar se arunca peste Casillas. In rest,ar mai fi fost al doilea galben pentru Dani Alves,daca tot a dat penalty.
Un show total al spectatorilor,al televiziunilor si mai avem 3 episoade.
Sper sa joaca cu Mesut Ozil in Cupa si-n Liga Campionilor,fiindca tare a mai lipsit !