FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Real Madrid CF

«1616263646575»
ady.fcsb27.02.2011 11:10

Am vazut ca marele Mou se plange de jocul adversarilor,ca se apara tot meciu,ca nu vor decat egalul.Omu asta poate fi mai arogant si idiot de-atat?E penibil.. dupa ce sa calificat cum sa calificat anul trecut in finala sa vorbeasca despre jocul adversarilor...

SuperstaR1827.02.2011 12:05
Am vazut ca marele Mou se plange de jocul adversarilor,ca se apara tot meciu,ca nu vor decat egalul.Omu asta poate fi mai arogant si idiot de-atat?E penibil.. dupa ce sa calificat cum sa calificat anul trecut in finala sa vorbeasca despre jocul adversarilor...

 

Mie imi place de el. Are o aroganta... pozitiva :)) sa ii zicem

blindica27.02.2011 21:50

Ca se plange ca joaca aia in aparare,asta e! Totusi,Inter cu Mourinho pe post de antrenor, i-a dat 3 goluri Barcelonei pe San Siro.Iar la retur au jucat mai mult de jumatate din meci (parca) in 10 oameni si era destul de greu sa atace in valuri pe Camp Nou,fiindca,practic,aceste doua meciuri sunt supararea contestatarilor sai.

Sa nu uitam ca Milito a fost golgeterul competitiei !

In finala,Bayern a avut mai multa posesie si degeaba.

Barcelona a avut mai multa posesie cu Arsenal si degeaba.Putem spune ca Arsenal joaca defensiv?!

 

Ceea ce ma deranjeaza si jeneaza pe mine,ca simpatizant al Real-ului,este faptul ca se plange de distanta dintre meciuri...Sa fim seriosi,daca nici ei nu au lot !

red&blue_boy19.03.2011 22:50

Atletico Madrid - Real Madrid 1-2 . A trecut mult,mult de tot de la ultima victorie obtinuta de Atletico in derby.

red&blue_boy03.04.2011 06:17

Real Madrid - Sporting Gijon 0-1 . Si a cazut recordul de invincibilitate in meciurile de-acasa din campionat al lui Mourinho,vechi de vreo 9 ani !

MoWeed03.04.2011 07:49

9 ani si Real era a 4-a echipa.

Macar fanii Realului au scapat de emotii. Acum sigur nu va mai pleca Mourinho inaintea meciurilor cu Barcelona pentru a-si pastra recordul

stockton03.04.2011 10:10

Cred ca frustrarea era mai mare daca bateau si vedeau ca Barcelona nu se impiedica nici la Villareal. Real se poate revansa in CL, unde eu zic ca e mai important.

axl16.04.2011 13:59

Copii, Barca - Real e televizat la noi?

blindica16.04.2011 14:12
Copii, Barca - Real e televizat la noi?

 

Pe Digisport returul in Primera ,in seara aceasta la 23:00

Pe Digisport Finala Cupei Regelui,pe 20 aprilie,22:30.

In UCL pe tvr 1 .

axl16.04.2011 14:14

Multumesc mult.

Ronnie16.04.2011 18:45

Sunt eu singurul nebun care a observat ca Marcelo joaca mijlocas central la Real? :)

Liviu: VPM16.04.2011 21:54
Sunt eu singurul nebun care a observat ca Marcelo joaca mijlocas central la Real? :)

 

a jucat fundas stanga a intrat pe centru dar in atac. asa mi se pare si mie ca Alves e mijlocas dreapta Omul meciului pentru mine a fost Adriano :)

Stryker16.04.2011 22:41

Dupa o prima repriza in care pe mine unul era sa ma fure somnul, cele doua formatii s-au mai revansat in partea secunda printr-un fotbal mai de calitate, Barca a avut victoria in mana, dar nu a reusit sa profite de situatia favorabila, Villa se afla intr-o forma slaba cu certitudine, Messi si Ronaldo nu mi s-au parut deloc la inaltime, amandoi au transformat cu siguranta penaltiurile pentru echipele lor, insa niciunul nu cred ca a jucat dupa asteptari, in orice caz 1-1 in primul episod, Barca mai castiga jumate de punct in fata Realului daca putem spune, asa, avand pe langa cele 8 avans si avantajul rezultatului direct

 

Acest prim "El Clasico" din cele 4, a fost poate cel care pentru Real a contat cel mai putin, dat find faptul ca au un program mult mai greu decat Barca si avantajul deja greu recuperabil in Primera, tin sa cred ca ei vor pretui mai mult meciul de Miercuri cand se va joaca cu trofeul pe masa, unde este posibil sa vedem o cu totul alta partida.

red&blue_boy16.04.2011 22:55

Da,meciul asta a fost cam lipsit de miza,in campionat era clar ca Barcelona nu mai putea fi ajunsa.Sa vedem in finala Cupei ce va fi si in semifinala din Liga.

In rest nu prea e mult de zis,un meci destul de slab,dominat de Barcelona,care a avut o posesie zdrobitoare,pe la 70 % .

 

blindica17.04.2011 06:49

A avut posesia zdrobitoare,dar mi se pare ca Real Madrid au avut mai multe suturi,mai multe cornere,etc. Mourinho a inceput ultra defensiv si,pentru prima data dupa mult timp,am vazut o echipa care chiar facea pressing agresiv in fata Barcelonei. Din pacate,nu a dat 100% roadele asteptate aceasta tactica,cu toate ca Barca nu a mai jucat la fel de usor pe jos.

Doua penalty-uri acordate corect,la duelul Casillas vs Villa este posibil sa fi fost,pe reluarea dinspre tribuna a 2 a se vedea cum Villa atinge mingea primul,fara dubii,dar se arunca peste Casillas. In rest,ar mai fi fost al doilea galben pentru Dani Alves,daca tot a dat penalty.

Un show total al spectatorilor,al televiziunilor si mai avem 3 episoade.

Sper sa joaca cu Mesut Ozil in Cupa si-n Liga Campionilor,fiindca tare a mai lipsit !

Ronnie17.04.2011 07:23

Ce mult a semanat Realul de aseara cu Interul din sezonul trecut de UCL cu Chelsea.

MihaibZ17.04.2011 07:29

A jucat bine Real aseara si imi doream sa castige ... dar cine o invinge pe Barcelona in 2011 ? decat Sporting Gijon :))

 

Daniel-Ionut20.04.2011 19:04

Sa inceapa show-ul ! th_3910101b11.gif

MikStelista20.04.2011 19:08

:bananadance:

 

tumblr_lfw04t5asr1qba3z2o1_400.gif

MoWeed20.04.2011 19:10

Ahahahahahaha :))))

blindica20.04.2011 21:33

Ii calca in picioare Real Madrid !! Ii trebuia si lui Messi o masina de pompieri pentru a lovi mingea cu capul la viteza aceea.

Ronnie20.04.2011 22:05

Cupele sunt pentru luzari

*Alecs*20.04.2011 22:21

Le-a facut-o din nou Jose.

 

Victorie de 102 (Rooooonaaaaaldooooo Gooooooooool) ori mai importanta si dureroasa decat ce s-a intamplat in precedentele derby-uri.

 

MADRID CAMPEON!

 

Fiesta en Cibeles!

 

Jejejejejejejejeje

 

 

Maye20.04.2011 23:10

3724907776_f6f2e010fe.jpg

etoodx0.jpg

red&blue_boy21.04.2011 01:10

Sa vina Liga,sa vina si Liga !!!

 

Jose Mourinho :

"When I came to Valencia and I saw Barcelona party

I told to myself: What the f*ck!?

All day, all night

All day, all night

Viva la fiesta, viva la noche

Viva Madrid

I couldn't believe what I was living

So I called my friend Pep

And I said to him: Pep,

La gente esta muy loca,

What the f*ck!?"

«1616263646575»