FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Real Madrid CF

«1565758596075»
MoWeed30.11.2010 11:11

Daniele, daca pe teren a fost varza, a incercat si Ramos sa se razbune in alte feluri...

red&blue_boy30.11.2010 11:35
Barcelona are 2 jucatori in opinia mea esentiali pentru fotball: Xavi si Iniesta. Cei 2 impreuna formeaza poate cel mai frumos cuplu de mijlocasi din istorie

Asa e,la fel cred si eu.Si am sustinut si sustin ca nici Messi fara cei doi n-ar mai fi la fel,n-ar mai juca la fel.La nationala se vede asta,unde nu-i are alaturi Messi pe cei doi.Ma gandesc cum ar fi jucat Spania daca ar fi fost Messi spaniol!

 

Mourinho cred ca scuipa foc si o sa fie mai ambitios ca niciodata sa ii bata, o sa fie obsedat de Barcelona si pana nu o sa le intoarca "serviciul" de aseara eu cred ca nu o sa se lase.

Da,posibil sa-i bata,dar nu cred ca la scorul asta.

 

Desi este topicul dedicat lui Real Madrid nu am vazut niciun simpatizant de ieri

Eu am fost prezent si aseara! :)

Si recunosc suprematia Barcelonei...

ady.fcsb30.11.2010 11:37

Nu ii inteleg pe jucatorii Realului deloc. Cum sa ii bagi mana in gat lui Puyol ,sa te certi cu Xavi,cu Iniesta ,sa dai ca melteanu in Messi cand esti coleg cu majoritatea dintre ei la nationala.Jucatori care intr-adevar au dus Spania spre titlul suprem ,au pus umarul decisiv.De Ronaldo nu are rost sa mai vorbim,un gelat arogant ca si Mou. Halal echipa !

mutulik30.11.2010 12:55
Dom'le, de acord cu toti antevorbitorii mei.

Nenea Mourinho a fost readus cu picioarele pe pamant, practic singura lui performanta reala este castigarea Ligii Campionilor cu FC Porto.

La Chelsea a avut un sac de bani dar a cam plecat cu coada intre picioare, desi pe o suma uriasa, la Real, unde iata ca tocmai in singurul meci care conteaza a aratat ca nu e chiar infailibil.

Iar Realul ar trebui sa isi schimbe cumva politica: fotbalul inseamna arta, nu vedetism, egoism, vanitati, sume enorme de bani aruncate doar pentru ca sa mearga marketingul.

In fond, asta e realul de azi: o industrie de facut bani din marketing, si nu din fotbal.

Bravo, Barcelona, si multumesc pentru ca incerci sa salvezi fotbalul!

 

Excelent punctat. Barcelona este singura echipa din lumecare practica fotbal: fara violenta, fara duritati, fara forta, fara pic de heirupism. Multumim Barcelona

Astristul30.11.2010 13:09
Mourinho cred ca scuipa foc si o sa fie mai ambitios ca niciodata sa ii bata, o sa fie obsedat de Barcelona si pana nu o sa le intoarca "serviciul" de aseara eu cred ca nu o sa se lase.

Asa as face si eu. Ideea e sa si poata sa-i returneze "serviciul". Personal nu m-as simti bine decat daca i-as invinge tot cu 5-0, sau 6-1, 7-2 etc. sau o diferenta de 6 goluri. Altfel n-as rezolva nimic. Ce drq. Ei imi dau 5 si eu le dau 1. Unde e revansa?

*Alecs*30.11.2010 14:15
Desi este topicul dedicat lui Real Madrid nu am vazut niciun simpatizant de ieri :))

 

Sarbatoresc 1 zi de cand Ronaldo l-a impins (ca ultimul meltean,ce sa-i faci la cocalar?) pe Guardiola si rosu luat de Ramos pe final. Asta chiar ii doare pe simpatizantii Barcelonei :yawn:

 

Daca e topicul dedicat lui Real Madrid, de ce se vorbeste despre Barcelona ? Sau e valabila zicala aia cu universul care se invarte ?

 

Intotdeauna noi pornim de la efect si nu de la cauza. A vrut si Guardiola sa-l impresioneze pe Mourinho cu un gest arogant, un gest care nu-l caracterizeaza pe Josep, insa si-a luat-o in barba. Nu se astepta ca Ronaldo sa-i dea replica. Si bine i-a facut. Daca esti mare antrenor si te caracterizeaza fair-play-ul nu faci lucruri din astea. Si apoi mai si simulezi ca te-a lovit in fata. Penibil. Sa nu uitam ca sezonul acesta a mai avut un incident si cu Stale Solbakken. A inceput sa sufere cam mult.

 

Atat de bine statea Inter in umbra celor doua echipe, incat atunci cand a venit Mourinho aveau 3 titluri la rand.

 

Dintre care unul la masa verde 2005/2006, unul in care Juve era retrogradata, iar alte echipe au fost depunctate in 2006/2007 si unul in ultima etapa impotriva Romei in 2007/2008.

 

@Daniel-Ionut

 

Pune si tu niste gif-uri cu cele doua faze daca gasesti.

vlad30.11.2010 14:36

@Alecs, iarta-ne ca vorbim.

Maye30.11.2010 14:54
Dintre care unul la masa verde 2005/2006, unul in care Juve era retrogradata, iar alte echipe au fost depunctate in 2006/2007 si unul in ultima etapa impotriva Romei in 2007/2008.

In 2006-07, Milan a fost depunctata cu 8 pct, Lazio cu 1 pct si Roma cu nici un punct.

Si totusi Inter a castigat campionatul la 22 de pct de locul 2. :)

*Alecs*30.11.2010 15:08
In 2006-07, Milan a fost depunctata cu 8 pct, Lazio cu 1 pct si Roma cu nici un punct.

Si totusi Inter a castigat campionatul la 22 de pct de locul 2. :)

 

Lazio cu 3p. Si a mai fost Fiorentina cu 15p.

 

Iar Inter a castigat cu diferenta asa mare fiindca Roma si mai ales Milan au avut un parcurs mai lung in Champions League, diavolii castigand chiar trofeul.

Maye30.11.2010 15:14

Pai daca e sa le luam asa Alecse...

Chestia e ca nimeni nu i-a pus sa faca tiganiile alea .

*Alecs*30.11.2010 15:32

Ti-am explicat doar ca din cele 3 titluri la rand pana sa vina Mourinho, 2 sunt castigate in conditii speciale si nu au facut cine stie ce mari performante.

butcher_6930.11.2010 15:48

De acum inainte cei de la Real Madrid nu mai muncesc in ziua de luni a saptaminii.Daca vreodata se va intimpla,vor pierde cu 3-0 la masa verde.Oricum ieseau mai ieftin asa...nu?

Maye30.11.2010 15:52
Ti-am explicat doar ca din cele 3 titluri la rand pana sa vina Mourinho, 2 sunt castigate in conditii speciale si nu au facut cine stie ce mari performante.

Recunosc, ca sa domini fotbalul italian nu e mare performanta.

Si nu sunt ironic!

blindica30.11.2010 16:57

Stie cineva de ce n-a jucat Gonzalo Higuain ?\

 

L.E.: am vazut acum,era accidentat :(

Ronnie30.11.2010 18:25

I: Care e diferenta dintre un taxi si Real Madrid?

R: In taxi pot intra maxim 4 :)

 

sport.ro

Astristul30.11.2010 20:25

Daca faci nitel loc incap si 5. :D

Vad ca deja au aparut bancurile pe seama Realului. :(

red&blue_boy30.11.2010 20:46
Asa as face si eu. Ideea e sa si poata sa-i returneze "serviciul". Personal nu m-as simti bine decat daca i-as invinge tot cu 5-0, sau 6-1, 7-2 etc. sau o diferenta de 6 goluri. Altfel n-as rezolva nimic. Ce drq. Ei imi dau 5 si eu le dau 1. Unde e revansa?

Cam asa e.Plus ca e cea mai grea infrangere din carierea lui Mourinho,la cea mai mare diferenta de scor.

 

Vorba aia,ori suntem antrenori,ori nu mai suntem ! :D

laur_2304.12.2010 09:15

Real isi va reveni, fiti convinsi.A fost o infrangere usturatoare, insa sezonul e lung.Vor mai fi sincope si pentru Barca.

Chiar daca acum sunt facuti cocalari, tigani, pentru modul in care s-au comportat pe Camp Nou...E drept, gestul lui C.Ronaldo, la adresa lui Pep, a fost unul urat si necugetat.Cu toate "fitele" lui si aspectele ce tin de un caracter indoielnic, ramane unul dintre cei mai buni fotbalisti din lume, in acest moment.La fel, reactia lui Sergio Ramos a fost una necugetata.Insa, astfel de iesiri nervoase se mai intampla, in momente de maxima tensiune.Li s a intamplat si jucatorilor de la Barca, in acest sezon.

Istoria lui Real nu inseamna "cocalarisme", cum vor unii sa pretinda.E ca si cum toti frustratii si complexatii ce vorbesc despre noi, stelistii, afirma ca Steaua reprezinta o imagine patata si mincinoasa in istorie, construita pe baza unor elemente ireale.

Astristul06.12.2010 21:12

Ca bine zici Laure! :)

*Alecs*23.12.2010 00:39

Cupa Spaniei Tur

 

Real Madrid - Levante 8-0

 

Benzema x 3, C.Ronaldo x 3, Ozil, Pedro Leon

red&blue_boy23.12.2010 05:30

Se pare ca si-a mai dat drumul la joc si Benzema.

Maye23.12.2010 08:51

8-0 nu e egal cu 0-8.

MoWeed23.12.2010 08:58

Norocul lor ca n-au picat cu Alcorcon

Daniel-Ionut23.12.2010 09:03

Pfff, si la 8-0 mai e ceva de comentat? :ce_oameni:

Ronnie23.12.2010 09:05

Mai ales cu Levante, viitoarea castigatoare a Mondialului din Brazilia.

«1565758596075»