Bnl16.
Si Guti era tot un simbol.Parca mai repede e o pierdere in joc Guti,dupa ultimele meciuri.
Daniel-Ionut,tu ce preferai,sa ramana Raul si sa stearga banca de rezerve?
Bnl16.
Si Guti era tot un simbol.Parca mai repede e o pierdere in joc Guti,dupa ultimele meciuri.
Daniel-Ionut,tu ce preferai,sa ramana Raul si sa stearga banca de rezerve?
nu imi imaginam ca o sa vad momentul asta, Raul sa imbrace tricoul altei echipe...![]()
Nici eu,trebuiau sa-l pastreze in lot,si daca nu mai juca titular...Ramane de vazut daca el ar fi acceptat asta...
Pen. Bayern Munich [0 - 0] Real Madrid *
penalty shoot-out : [2 - 4]
Amical de clasa pe ALLIANZ ARENA,sfarsit cu victoria la loviturile de departajare a gruparii madrilene.
Dupa cele 90 minute de joc,scorul a fost 0-0,cu largul concurs al lui San Iker Casillas,acesta aparand un penalty si 3 ocazii de unu-la-unu venite din partea bavarezilor.
Jose Mourinho isi invinge din nou dascalul,experimentatul olandez Luis Van Gaal.
Omul meciului este Iker Casillas,fara indoiala.Pe langa penalty-ul din cele 90 minute,acesta a mai parat 2 astfel de lovituri in cadrul loteriei penalty-urilor.
Trebuie mentionat ca amicalul a avut loc cu ocazia retragerii din fotbal a fostului mare jucator si antrenor german,Franz Beckenbauer,care a avut placerea de a executa lovitura de incepere a partidei.
Dupa ce in 2002,Bayern Munchen le strica centenarul celor de la Real Madrid,a venit vremea ca si spaniolii sa se ''ocupe'' de un eveniment important pentru nemti.
Meciul a fost transmis de Sport.ro iar comentariul l-am incropit acum.
Real!
Dupa meciul asta am ramas doar cu prestatia lui Casillas,in rest nu m-a impresionat mare lucru la Real...
in rest nu m-a impresionat mare lucru la Real...
Lasati-ne sa ne pregatim pentru Champions League!
Casillas .. cel mai bun portar din toate timpurile.. fara nici un dubiu.. a cucerit toate trofeele posibile, este o legenda la Real Madrid, si mai are ani buni de jucat
Cristiano Ronaldo ala a fost penibil!!! Mare jucator pe naiba.
De ce a fost penibil ? Nu e mai bun decat altii,dar este un mare jucator,totusi.
Noi,simpatizantii Real Madrid,o sa vorbim cu el sa dea gol in orice meci caritabil.
De ce a fost penibil? Cauta pe goagle meciurile Portugaliei de la CM cu Ronaldo si dupa cauta meciurile Portugaliei la CM cu Eusebio. Vorbim dupa o:)
@Robert Aeroth : ce treaba are nationala Portugaliei cu Real Madrid sau Campionatul Mondial cu un meci caritabil si,in acelasi timp,omagial.Eu nu stiu ce inseamna ''goagle'',poate stii tu.Poate stii si ce-a insemnat cuplul Higuain-Cristiano Ronaldo in sezonul trecut.Si in timp ce cauti asta,zi-mi si ce-a facut Messi la Mondial,desi parerea mea este ca Messi are un + fata de Cristiano Ronaldo.Dar poti sa-mi raspunzi.
Nu imi place absolut deloc Messi, nu ai nimerit exemplul. Pentru ca eu il consider pe Messi si mai slab decat C.Ronaldo.
Am dat exemplul de la CM pentru ca acolo se vede un "jucator mare"
.
Si impotriva lui Bayern Munchen de ce a fost penibil?
Pai sa vedem numai pase inapoi si doar un prapadit de dribling reusit....super jucator
)
Ok nu te supara pe mine dar daca ai face o selectionata all-time C.Ronaldo nu ar fi nici macar baiatul cu prosopul
.
Cat despre cuplul Higuain - Ronaldo...da a dat o groaza de goluri...cu echipe de toata jena din Spania:) , din cate imi aduc aminte in CL in meciul cu Lyon atat Higuain cat si Ronaldo au fost penibili...
Cam are dreptate Robert,mai putin la faza cu Messi.Nu numai Messi nu a jucat mare lucru la Mondiale ci intreaga echipa de vedete a Argentinei.Oare la Messi a fost problema?dar sa nu facem off. Realul nu e cine stie ce asa ca nu va faceti iluzii.La cum joaca Barcelona..e misiune imposibila iar Mou nu e Tom Cruise..
Odata cu inceputul unui nou sezon din Primera Division,antrenorul blanco Jose Mourinho se arata indiferent fata de lotul echipei FC Barcelona.
In prima etapa,impotriva celor de la Mallorca - echipa exclusa din Cupele Europene din cauza datoriilor financiare - ,Jose Mourinho se pare ca va folosi urmatorul ''11'' dupa cum titreaza publicatia spaniola Marca :
Casillas - Arbeloa, Ramos, Carvalho,Marcelo - Alonso ,Lass - Cristiano Ronaldo ,Canales, Di Maria - Higuain.
O formatie 1-4-2-3-1 care ar putea sa-i lase pe banca pe Benzema,Ozil si Khedira sau chiar Van der Vaart.
Avand in vedere oamenii care 'raman pe banca de rezerve,personal cred ca nu va lipsi Khedira din primul ''11'',si poate nici Ozil. Ii vad rezerve pe Lass si Di Maria.
Real !
Real Madrid - Osasuna 1-0 (Ricardo Carvalho)
Scor tipic pentru Mourinho...
Real Sociedad-Real Madrid 1-2 (Tamudo-Di Maria,C.Ronaldo).
Golazo pentru argentinianul Angel din Maria.
Real Madrid [3 - 0] Espanyol
28' [1 - 0] C. Ronaldo (pen.)
79' [2 - 0] G. Higuain
88' [3 - 0] K. Benzema
In urma victoriei cu RCD Espanyol trebuie sa remarcam cateva lucruri :
-penalty-ul din care a inscris Ronaldo a fost cel mult o lovitura indirecta,sa fim seriosi,Luis Garcia si-a aparat fata,era cu ochii inchisi,speriat.
-gazonul se prezinta ca pe maidane,in conditiile in care Santiago Bernabeu a ''produs'' castiguri de peste 100 mil. euro in sezonul trecut.
-Pepe este bun doar la FIFA,dar si acolo ti-e frica sa joci cu el.
-Gonzalo Higuain !
Intr-adevar GoLzalo Higuain e un jucator exceptional, dar sunt unele meciuri in care te exaspereaza.
88' [3 - 0] K. Benzema
Pentru Ronnie!
-gazonul se prezinta ca pe maidane,in conditiile in care Santiago Bernabeu a ''produs'' castiguri de peste 100 mil. euro in sezonul trecut.
Se rezolva:
Levante-Real Madrid 0-0...Mai are Mourinho pana sa faca o echipa de temut din Real...