FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Real Madrid CF

«13456775»
Daniel-Ionut26.02.2009 17:03

Vamos campeones...

Pentru retur nu pot sa imi doresc mai mult decat un singur lucru:

Jumuliti cormoranii!

andrei_ionete26.02.2009 17:31
Vamos campeones...

Pentru retur nu pot sa imi doresc mai mult decat un singur lucru:

Jumuliti cormoranii!

Misiune imposibila... :no:

Dany's26.02.2009 21:05
Vamos campeones...

Pentru retur nu pot sa imi doresc mai mult decat un singur lucru:

Jumuliti cormoranii!

Sa jumuleasca pasarea de pe stema,macar atat mai pot face la ce joc au.

 

Daniel,te inteleg,dar Liverpool nu e Betis sau Gijon.

Daniel-Ionut27.02.2009 07:55
Misiune imposibila... :no:

 

Va fi greu... da nu imposibil ;)

DelPiero1027.02.2009 09:28
Vamos campeones...

Pentru retur nu pot sa imi doresc mai mult decat un singur lucru:

Jumuliti cormoranii!

Sunteti nuli de ceva timp in Europa.Nu aveti nici o sansa pe Anfield.;)

Daniel-Ionut27.02.2009 09:37

Bine ca a facut Juventus mai multe :laugh:

MoWeed27.02.2009 09:52

Pai sezonul asta Juventus i-a batut pe Real si acasa si in deplasare daca nu ma insel...

Daniel-Ionut27.02.2009 09:54
Pai sezonul asta Juventus i-a batut pe Real si acasa si in deplasare daca nu ma insel...

 

:whistle:

Ma refeream de la faza optimilor in sus!

vlad27.02.2009 10:29

Cam putini galactici in randul stelistilor.Asa bag eu de seama.Poate ma insel.

 

kaycee27.02.2009 10:42

nu gresesti cu nimic. eu unul nu suport echipa asta. sper sa le dea 3 in retur Liverpool.

vlad27.02.2009 10:46
nu gresesti cu nimic. eu unul nu suport echipa asta. sper sa le dea 3 in retur Liverpool.

 

Mie imi sunt simpatici exact cum imi este si Dinamo.

kaycee27.02.2009 11:03

@vlad

ai fost mai "elegant"!

predatorpulse727.02.2009 11:13

Intr-adevar,este interesant cum mai multi stelisti tin cu barca decat cu madrid sau oricare alta echipa. Personal cred k e din cauza asocierii tampe dintre culori,pentru k barca sunt cei mai buni oameni de pe planeta in ros-albastru,ne-am "aliai" si noi cu ei sperand sa le furam putin din glorie. Cum facem un meci bun din an in paste apar apelative gen "Barcelona Estului".

 

Eu sunt unul dintre putini stelisti care tin cu Real pentru k mi-a placut foarte mult stilul lui Real de la sfarsitul anilor 90 si faptul k au avut succese in Europa in acea perioada. Realul de acum a ramas doar cu numele. Problema lor este k au un management defectuos din punct de vedere sportiv.Se descurca la partea financiara,mai putin la cea sportiva. Cum naiba sa nu-l treci pe huntelaar pe lista UEFA(un golgheter foarte bun)? Cum de il mai tin pe cannavaro,un super-fundas,dar care a imbatranit si mai si scund de deasupra. Din defensiva Realului,doar sergio ramos si pepe au valoare de Madrid,in rest sunt fotbalisti buni dar care nu prea au ce cauta la acest nivel. Barca a luat fata Realului in acesti ani in Europa mai ales prin calitatea conducatorilor care au stiat ce sa faca si cand sa o faca.

 

Din momentul in care au cazut cu Liverpool stiam ca o sa fie eliminati pentru k,vorbind la modul realist,Real avea sanse doar cu Porto,Panathinaikos,Villareal si insipidul Inter al lui Mourinho. Real are aceeasi problema de ani buni,pe care credeam ca au rezolvat-o cu venirea lui diarra,insa diarra este totusi sub un toure la Barcelona. Plus k la Real,ca si la Steaua,nu o sa inteleg niciodata strategia cu un singur varf(macar la ei varful se numeste RAUL nu kapetanos sau Stancu).

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

 

 

redondo27.02.2009 11:25

Intre 1997-2003 Real a fost forta nr. 1 a Europei,dar la orice echipa mare urmeaza un recul.Au trecut toate echipele mari prin asa ceva.Dar eu cred ca in urmatorii 4-5 ani va fi tot Anglia si restul Europei.

vlad27.02.2009 11:25

Nu cred ca din cauza asocierii tampe . Paate este vorba de putina compasiune.I-am batut pe Barca in finala Cupei Campionior Europeni la ei "acasa". Daca ne bateau in acea finala ,iti spun,ca Barca devenea cea mai urata echipa pentru stelisti. Imagineaza-ti cati stelisti iubesc pe Boro acum???.

Barcelona,ne va aduce aminte de cea mai frumoasa seara a noastra, a stelistilor.Nu ai cum sa nu-i iubesti. Nu ne-au furat bucuria acelei seri.

Real Madrid este doar o echipa comericala de cave timp.

predatorpulse727.02.2009 11:58
Nu cred ca din cauza asocierii tampe . Paate este vorba de putina compasiune.I-am batut pe Barca in finala Cupei Campionior Europeni la ei "acasa". Daca ne bateau in acea finala ,iti spun,ca Barca devenea cea mai urata echipa pentru stelisti. Imagineaza-ti cati stelisti iubesc pe Boro acum???.

Barcelona,ne va aduce aminte de cea mai frumoasa seara a noastra, a stelistilor.Nu ai cum sa nu-i iubesti. Nu ne-au furat bucuria acelei seri.

Real Madrid este doar o echipa comericala de cave timp.

 

Eu o tin pe a mea,pentru k barca sunt ros-albastri si sunt printre cei mai buni,deodata s-au facut nu stiu cati stelisti suporteri blau-grana. Da,Barcelona mi-aduce aminte de cel mai glorios moment al nostru,insa nu mai apuca sentinmentul de compasiune,ci de bucurie pentru noi,si cateodata si cel de tristete,daca e sa ma uit la destinele celor 2 echipe,unde e barca acum si unde suntem noi. La fel cum deodata am observat nu stiu cati dinamovisti care s-au trezit Manchester-isti desi Manchester si-a batut joc de ei,tocmai din aceleasi considerente cromatice.

 

Totul tine de marketing. Real e vazuta ca o echipa comerciala,de carton,pentru k invarte sume mari si nu are performante Europene. Barca are acelasi succes comercial(poate si mai mare) insa are un joc foarte frumos si rezulate pe masura,atat acasa cat si in Europa.

 

In final,eu nu pot sa tin cu barca pentru k,petru mine,ei reprezinta DOAR locul 2 all-time din Spania,iar ca rezultate in Europa,mai au mult pana sa ii ajunga pe Real. Steaua inseamna acelasi lucru ca Real insa transpus in Romania,tocmai de aia fac mai repede asocierea intre cele 2 branduri. Si am impresia k cei de la real ne multumesc si azi pentru k i-am furat un ECC barcei,deci niste legaturi ar cam fi(insa nu cu faze penibile gen "fratia" lui Jiji cu calderon).

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Joga Bonito27.02.2009 12:10
Intre 1997-2003 Real a fost forta nr. 1 a Europei,dar la orice echipa mare urmeaza un recul.Au trecut toate echipele mari prin asa ceva.Dar eu cred ca in urmatorii 4-5 ani va fi tot Anglia si restul Europei.

 

Pai sa-ti spun ceva. Prin 2001-2005, MU nu a castigat nimic. A avut clasari consecutive pe locurile 3-4, umilinte de la Arsenal, Chelsea. Dar compara putin cu perioada actuala, compara numarul de suporteri.

DelPiero1027.02.2009 12:17
Intr-adevar,este interesant cum mai multi stelisti tin cu barca decat cu madrid sau oricare alta echipa. Personal cred k e din cauza asocierii tampe dintre culori,pentru k barca sunt cei mai buni oameni de pe planeta in ros-albastru,ne-am "aliai" si noi cu ei sperand sa le furam putin din glorie. Cum facem un meci bun din an in paste apar apelative gen "Barcelona Estului".

 

Eu sunt unul dintre putini stelisti care tin cu Real pentru k mi-a placut foarte mult stilul lui Real de la sfarsitul anilor 90 si faptul k au avut succese in Europa in acea perioada. Realul de acum a ramas doar cu numele. Problema lor este k au un management defectuos din punct de vedere sportiv.Se descurca la partea financiara,mai putin la cea sportiva. Cum naiba sa nu-l treci pe huntelaar pe lista UEFA(un golgheter foarte bun)? Cum de il mai tin pe cannavaro,un super-fundas,dar care a imbatranit si mai si scund de deasupra. Din defensiva Realului,doar sergio ramos si pepe au valoare de Madrid,in rest sunt fotbalisti buni dar care nu prea au ce cauta la acest nivel. Barca a luat fata Realului in acesti ani in Europa mai ales prin calitatea conducatorilor care au stiat ce sa faca si cand sa o faca.

 

Din momentul in care au cazut cu Liverpool stiam ca o sa fie eliminati pentru k,vorbind la modul realist,Real avea sanse doar cu Porto,Panathinaikos,Villareal si insipidul Inter al lui Mourinho. Real are aceeasi problema de ani buni,pe care credeam ca au rezolvat-o cu venirea lui diarra,insa diarra este totusi sub un toure la Barcelona. Plus k la Real,ca si la Steaua,nu o sa inteleg niciodata strategia cu un singur varf(macar la ei varful se numeste RAUL nu kapetanos sau Stancu).

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Steaua a fost,este si va ramane singura iubire a adevaratilor stelisti.Restul sunt doar simpatii.Eu tin cu Barcelona dataorita stilului mereu ofensiv practicat de aceasta echipa.Un stil mereu pozitiv.

redondo27.02.2009 12:28
Pai sa-ti spun ceva. Prin 2001-2005, MU nu a castigat nimic. A avut clasari consecutive pe locurile 3-4, umilinte de la Arsenal, Chelsea. Dar compara putin cu perioada actuala, compara numarul de suporteri.

Adevarat si aici.

predatorpulse727.02.2009 13:48
Steaua a fost,este si va ramane singura iubire a adevaratilor stelisti.Restul sunt doar simpatii.Eu tin cu Barcelona dataorita stilului mereu ofensiv practicat de aceasta echipa.Un stil mereu pozitiv.

 

Corect. Nu mai am nimic de adaugat decat un pronostic pentru diseara:1-0 chinuit pentru Steaua(gol kapetanos) :steag_cruce_invers:

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

andrei_ionete27.02.2009 13:57
Nu cred ca din cauza asocierii tampe . Paate este vorba de putina compasiune.I-am batut pe Barca in finala Cupei Campionior Europeni la ei "acasa". Daca ne bateau in acea finala ,iti spun,ca Barca devenea cea mai urata echipa pentru stelisti. Imagineaza-ti cati stelisti iubesc pe Boro acum???.

Barcelona,ne va aduce aminte de cea mai frumoasa seara a noastra, a stelistilor.Nu ai cum sa nu-i iubesti. Nu ne-au furat bucuria acelei seri.

Real Madrid este doar o echipa comericala de cave timp.

Sa fie Real mai comerciala decat Barcelona? Asta nu prea cred.De curand am citit ca cei de la Barca vor sa faca o echipa si in Statele Unite. In ritmul asta, cred vor incepe sa elibereze francize... vor deveni o companie multinationala:). Cei de la Madrid au fost foarte comericali acum 3-4-5 ani cand presedinte era Florentino Perez, cel care a adus cei mai buni si scumpi jucatori la Madrid si odata cu ei, fotbalul galactic. Din pacate era aceea a murit. Acum ,in Europa, au ajuns o echipa pe care orice adversar si-o doreste, fiind eliminata mai mereu inca din optimi. Totusi, n'o fi dracu' atat de negru, si vor reusi sa faca un meci mare pe Anfield.

forzateaua

Daniel-Ionut27.02.2009 16:03

E momentu potrivit sa apar si euu...

Deci...

Real Madrid ramane Real Madrid orice ar fi. Este cel mai MARE club din lume... cel mai bogat... (recent intr-un top) cel mai iubit... si daca este iubit in intreaga lume este normal sa vina lumea si sa cumpere produse... si asa devine (cum zice vlad) comercial...

Dar in ultimii ani Barcelona a fost mult mai comerciala ca Real si PUNCT!

Este adevarat... pe site in afara de mine si inca vreo 2-3... nimeni nu simpatizeaza Realul!

Ar trebui ceva intariri in lotul Realului in vara...

Poate vedem din nou Realul GALACTIC!

In momentul de fata in afara de Casillas, Pepe, SERGIO RAMOS (preferatul meu de la Real :yeahh: ) Robben, Higuain... Raul... dar este cam batran... in rest restul nu prea au fata de Real...

 

Trebuie adus neaparat un fundas stanga, un mijlocas dreapta (preferabil Ronaldo), un mijlocas ofensiv, si un atacant...

andrei_ionete27.02.2009 17:02

O mica [,] curozitate:

Palmares Real Madrid vs Barcelona:

 

 

Real Madrid 68 30 59 260

FC Barcelona 59 30 68 236

 

La Liga: 31 x 18

Copa del Rey: 17 x 24

Supercupa Spaniei: 8 x 7

UEFA Ch. League: 9 x 2

UEFA CUP : 2 x 0

UEFA Supercup: 1 x 2

Intercontinental 3 x 0

Daniel-Ionut28.02.2009 11:11

Azi incepand cu ora 23:00, Real Madrid va disputa meciul din campionatul spaniei impotriva echipei Espanyol Barcelona.

 

Echipe probabile

 

Real Madrid: 1. Casillas –4. Sergio Ramos, 3. Pepe, 5. Cannavaro, 16. Heinze –11. Robben, 6. Lass, 14. Guti, 10. Sneijder –7. Raul ©,19. Huntelaar

 

Espanyol Barcelona: 1. Kameni – 5.Sergio Sanchez, 21.Jarque,16. Pareja, 3. David Garcia – 22.Hurtado,11. Lola – 10.Luis Garcia, 9. De la Pena ©, 17. Nene – 24. Ivan Alonso

 

Arbitru: Mejuto Gonzales

Stadion: Estadio Montjuic

alexynho28.02.2009 21:49

Deci... intr`adevar.. Real este, si va ramane pentru multa vreme nr. 1 in Spania, insa in Europa nici gand. 5 Cupe ale Campionilor, au fost castigate, pe vremea cand se jucau cate 4-5 meciuri, asa ca nu se compara. Locul 1 in Europa, este ocupat de Milan, pentru ca majoritatea trofeelor le`au castigat din `89 incoace. Real este o echipe mediocra pentru nivelul european, si la ora actuala (si parerea mea, pentru multi ani), nu are sanse pentru un nou succes european.

«13456775»