FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Real Madrid CF

«12345675»
f234567k22.02.2009 22:01

Se poate baieti ! :P

MoWeed23.02.2009 07:39
Despre arbitrajul Barcelona-Espanyol nu am ce sa zic ... ca nu am vazut meciul...

Oricum Real este si va ramane Real orice ar fi si presimt ca va incepe o noua era GALACTICA :notangel:

Stai linistit, ca tot termina Barca cu un avans considerabil

DelPiero1023.02.2009 10:08
Se poate baieti ! :P

Cum sa tii frate si cu Inter si cu Real Madrid?Ce oroare! :look:

Daniel-Ionut23.02.2009 10:16
Cum sa tii frate si cu Inter si cu Real Madrid?Ce oroare! :look:

 

Real Madrid si Inter... deja vorbim despre 2 echipe din to 5 mondial :)

c.ronaldo1723.02.2009 10:43
Real Madrid si Inter... deja vorbim despre 2 echipe din to 5 mondial :)

 

:))

E ca in faza aia: "Dinamo este cea mai buna echipa din Romania... daca excludem Steaua". La fel: "Real si Inter sunt cele mai bune echipe ale lumii, daca..."

Daniel-Ionut23.02.2009 11:10
:) )

E ca in faza aia: "Dinamo este cea mai buna echipa din Romania... daca excludem Steaua". La fel: "Real si Inter sunt cele mai bune echipe ale lumii, daca..."

 

Daca si numai daca... :)

Oricum de Real nu ai ce sa zici... Inter acum de cativa ani... face legea in Italia...

Da de Real nu ai cum sa nu zici ca nu este una dintre cele mai mari echipe... CEA MAI MARE... ;)

DelPiero1023.02.2009 11:37
Daca si numai daca... :)

Oricum de Real nu ai ce sa zici... Inter acum de cativa ani... face legea in Italia...

Da de Real nu ai cum sa nu zici ca nu este una dintre cele mai mari echipe... CEA MAI MARE... ;)

De cand n-ati mai depasit optimile CL?=))

Daniel-Ionut23.02.2009 11:40
De cand n-ati mai depasit optimile CL?=))

 

E... si tu acuma... :laugh:

O sa depaseasca sezonul asta.

redondo23.02.2009 12:23
E... si tu acuma... :laugh:

O sa depaseasca sezonul asta.

Au cazut cu Liverpool,au sanse mici.

Daniel-Ionut23.02.2009 12:39
Au cazut cu Liverpool,au sanse mici.

 

Liverpool... imi suna cunoscut numele asta... :whistle:

Clar Liverpool este o echipa care joaca mai bine in Champions League decat in Premier...

Dar cred ca Real se va califica mai departe :thumbsup:

Singurul avantaj al celor de la Liverpool este acela ca va juca returul pe Anfield...

Da cred ca Real isi va asigura calificarea inca din prima mansa de pe Santiago bernabeu :excl:

redondo23.02.2009 12:43
Liverpool... imi suna cunoscut numele asta... :whistle:

Clar Liverpool este o echipa care joaca mai bine in Champions League decat in Premier...

Dar cred ca Real se va califica mai departe :thumbsup:

Singurul avantaj al celor de la Liverpool este acela ca va juca returul pe Anfield...

Da cred ca Real isi va asigura calificarea inca din prima mansa de pe Santiago bernabeu :excl:

Daca esti fan Real,e normal sa fi subiectiv.Dar sincer,au sansa a doua cu englezii.

Daniel-Ionut23.02.2009 12:47

Acum sincer... chiar cred ca Real are prima sansa... dupa jocul aratat in ultima vreme ;)

redondo23.02.2009 16:09

Mai e atat de putin pana la meci,deci asteptam.

andrei_ionete23.02.2009 17:22

Sansele sunt 49% la 51% in favoarea cormoranilor prin prisma faptului ca meciul decisiv se va juca pe Anfield, care este ,probabil, stadionul cu cel mai frumos public din lume. Sa speram ca Real isi va asigura calificarea inca de miercuri, pe Bernabeu!

Daniel-Ionut24.02.2009 16:14

Van der Vaart a fost convocat pentru meciul de maine:

Portari: Casillas, Dudek

Fundasi: Sergio Ramos, Pepe, Cannavaro, Heinze, Torres, Metzelder

Mijlocasi: Lass, Gago, Robben, Marcelo, Sneijder, Van der Vaart, Guti

Atacanti: Raul, Higuain, Saviola

 

... cam slabut in atac :(

maye24.02.2009 17:50

Se termina egal , dar se califica Liverpool.

Prostie mare ca nu e trecut Huntelaar pe lista... :no:

Daniel-Ionut25.02.2009 16:11

Real Madrid - Liverpool

Analiza jucatorilor pe fiecare post:

 

Casillas - Reina: 9 - 7,5

Duelul spaniol al portarilor celor doua echipe nu poate fi transat in alt fel decat de cel mai bun portar al lumii in anul pe care tocmai l-am incheiat. Disputa celor doi este transata de San Iker si la Nationala Spaniei, probabil cea mai buna echipa din lume in acest moment. Ei vor juca un rol important in aceasta dubla mansa. Atat Iker cat si Pepe sunt doi portari siguri care gresesc destul de rar si care au interventii foarte bune in momente importante.Totusi valoarea lui Casillas este un atuu important pentru 'albi' contra oricarei alte echipe din lume.

Sergio Ramos-Arbeloa: 8 - 7

Arbeloa este unul dintre jucatorii care au impresionat teribil in ultimul an la Liverpool.Produs al canterei madrilene Arbeloa a crescut mult sub comanda lui Rafa Benitez iar in momentul de fata este unul dintre cei mai buni fundasi dreapta din Premier. Are inca probleme de plasament insa marile sale carente vin pe faza ofensiva. De celalalta parte andaluzul de pe banda dreapta a Realului este intr-o crestere evidenta de forma, fiind un jucator extrem de util echipei sale pe faza de atac. Are inca probleme in defensiva dar experienta il ajuta mult. Daca in defensiva randamentul celor doi este asemanator,diferenta o face faza de atac, unde Ramos joaca un rol important in timp ce Rafa nu-i permite prea mult lui Arbeloa sa urce.

 

Pepe - Skrtel: 8,5 - 7

Real are un atuu important in defensiva si acesta este Pepe. Cel de la a carui revenire madrilenii au primit doar doua goluri in 10 meciuri este considerat inclusiv de presa engelza unul dintre cei mai buni fundasi centrali din lume.Slovacul este si el un castig pentru echipa sa, el revolutionand linia defensiva a lui Benitez de la venirea sa. Buni amandoi in jocul aerian, extrem de puternici si decisi, cei doi sunt separati de experienta si de valoarea echipelor lor nationale, acolo unde Pepe castiga clar duelul.

Cannavaro - Carragher: 6,5 - 8

Liverpool are in defensiva unul dintre cei mai buni fundasi din lume:Jamie Carragher. Puternicul fundas crescut de cormorani este un exemplu de devotament si vigoare pentru orice coleg. Rafa Benitez l-a shimbat mult si l-a facut mult mai matur in joc in acest moment facand parte din tripleta de succes a fotbalului englez la nivel defensiv:Terry-Ferdinand-Carragher. Fabio castiga duelul cu englezul cu siguranta in urma cu un an sau doi.Acum desi se afla intr-o crestere evidenta de forma, nivelul lui Cannavaro a mai scazut iar diferenta dintre cei doi este evidenta.Primul punct pentru cormorani

 

Heinze-Fabio Aurelio 6 - 6,5

Postul de fundas stanga este unul fragil in ambele echipe. Argentinianul este un fundas central convertit in fundas stanga, o improvizatie care nu da mereu randamentul scontat.Este aproape nul pe faza ofensiva si lent si imprecis in faza defensiva. Aurelio are experienta fotbalului spaniol unde a evoluat la Valencia.Este o varianta de conjunctura pe care Rafa o foloseste mai ales acasa. Diferenta dintre cei doi este mica, insa Fabio are avantajul ca este mult mai obisnuit cu postul de fundas lateral.

 

Lass - Mascherano: 8,5 - 8

Acum cateva luni as fii spus raspicat Mascherano. Acum Lass este castigator nu datorita unei forme de moment sau a unei conjuncturi favorabile ci pentru ceea ce face pe teren. Lass impresioneaza prin sacrificiu, devotament, vivacitate si inteligenta. Un jucator care de la meci la meci inregistreaza o crestere evidenta. Mascherano este un jucator vital pentru Rafa insa jocul sau in ultima vreme l-a dezamagit pe Benitez.El este un disrtugator, ce e drept tehnic, cu multa imaginatie si inteligenta.Amandoi au o disponibilitate de efort uriasa insa Lass profita de cresterea continua pe care o arata.

 

Gago-Xabi Alonso 7 - 8

Doi jucatori cu calitati impresionante printre cei mai buni din lume in acest moment pe posturile lor. Gago este un muncitor prin excelenta si chiar daca nu are capacitatea de a crea foarte mult (fiind mult mai des ocupat cu munca de jos) este un jucator important. Xabi in schimb este un organizator exceptional al jocului, decisiv chiar in unele momente. Unul dintre cei mai buni pe postul sau in lume a devenit tinta campaniei electorale a virtualilor candidati la presedintia Realului. Xabi castiga duelul cu Gago si datorita experientei superioare care la acest nivel se poate dovedi decisiva.

 

Sneijder-Riera 7,5 - 7

Daca ar fi sa profitam de forma de moment, Wes nu ar avea nici o sansa. El ramane insa un jucator care in orice moment poate decide un meci. Un decar autentic izolat insa in banda, vede foarte bine jocul si simte culoarele perfect. Riera nu este un titular indiscutabil in echipa lui Benitez dar este foarte rapid si util in multe momente ale jocului. Tehnica buna, capul sus mereu si centrari foarte exacte …calitati pe care un mijlocas lateral ar trebui sa le aiba mereu,iar Riera le are. Totusi clasa lui Sneijder decide duelul in favoarea sa.

 

Robben - Gerrard 9 - 9

Ar fi foarte mult de scris despre cei doi. Probabil cei mai importanti jucatori ai echipei in acest moment, cei doi sunt decisivi de multe ori pentru echipele lor. Capitanul cormoranilor este inima si sufeletul acestei echipe, un jucator care impresioneaza prin verticalitate, valoare si seriozitate. Robben a creat dependenta in ultimele partide ale Realului, un jucator exploziv,care trage echipa dupa el. Stevie G acopera foarte bine ambele faze, spre deosebire de Robben care il lasa deseori singur pe Ramos. Robben poate fi letal cand are mingea la picior,niciodata nu stii ce va face. Marcatori amandoi, echilibrati si puternici, tehnici si rapizi, cele doua stele sunt aproape imposibil de separat.

 

Higuaín-Kuyt 8 - 7,5

Pepita traverseaza un moment extrem de favorabil. Golgheterul echipei in prezent, Higuain s-a impus ca titular dupa accidentarea lui Van Gol. Considerat cel mai in voga tanar atacant din lume in acest moment, Pepita Higuain a explodat efectiv in acest sezon si lasa impresia ca de la meci la meci e intr-o crestere continua. Rapid si tehnic, argentinianul face diferenta in orice moment. Fostu golgheter de la Feyenoord, este intr-o usoara criza de forma, dar este unul dintre cei mai buni jucatori ai lui Benitez. El este usor limitat de stilul de joc al lui Benitez olandezul fiind mult mai obisnuit sa apara in fata portii unde poate fi ucigator.

 

Raúl-Torres 8,5- 8,5

Capitanul madrilen nu poate fi scos din calcul. O recenta statistica prezentata de televziunea La Sexta anunta ca Raul a marca in ultimele 11 luni nu mai putin de 41 de goluri , perioada in care nu a fost convocat nici macar o data la echipa nationala. Raul trece printr-o perioada foarte buna si in prezent, devenind recent cel mai mare marcator din istoria lui Real Madrid. Exeperienta sa, calitatile sale uluitoare si importanta sa in vestiarul dar si in jocul Realului este decisiva. "El Nino" este poate cel mai bun atacant din lume in acest moment. Din pacate pentru el statistica ii este nefavorabila in meciurile cu Real el nereusind sa impresioneze niciodata. Insusi Torres recunoastea zilele trecute ca "Raul este unic". Fernando este extrem de rapid, tehnic si inspirat. Foarte inteligent, si aproape complet, Torres poate fi la randul sau decisiv. Greu de despartit cei doi.

 

Mediile celor doua echipe sunt:Real Madrid 7, 86 - Liverpool 7,62 , 'albii' castigand sase dintre duelurile directe iar cormoranii trei in timp ce doua s-au incheiat la egalitate.

 

Sper ca va castiga si duelul din teren!

Halla Madrid!

Daniel-Ionut25.02.2009 18:05

Echipele probabile:

 

Real Madrid: Casillas; Sergio Ramos, Pepe, Cannavaro, Heinze; Robben, Lass, Gago, Marcelo; Higuaín ,Raúl.

 

Liverpool: Reina; Arbeloa, Carragher, Skrtel, Fabio Aurelio; Mascherano, Xabi Alonso; Kuyt, Gerrard, Riera; Torres.

 

Arbitru: Rosetti (Italia).

 

Stadion: Santiago Bernabéu.

 

 

alexynho25.02.2009 21:46

Ai uitat un singur lucru:

 

Jocul de echipa al lui Real < Jocul lui Liverpool, si asta s-a vazut in seara asta

redondo25.02.2009 21:55

@Daniel-Ionut

pe unde esti?....a fost diferenta mare de valoare,nu-i asa?

 

maye25.02.2009 21:58

Greseala uriasa neintroducerea lui Huntelaar pe lista.Raul nu poate singur...

c.ronaldo1726.02.2009 06:49

Real Madrid este o echipa penibila in Europa. E un fel de Dinamo in Cupele Europene. Liverpool este 90% calificata. Nu mai bate niciodata Real Madrid pe Anfield.

Daniel-Ionut26.02.2009 06:57

Pfff...

No comment :(

MoWeed26.02.2009 07:45

Ar fi al 5-lea an consecutiv in care Real nu trece de optimi :laugh:

Daniel-Ionut26.02.2009 07:46
Ar fi al 5-lea an consecutiv in care Real nu trece de optimi :laugh:

 

Si tu acuma... intorci cutitu' in rana... :death:

Lasa ca vedem noi in retur :boxing:

«12345675»