FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Real Madrid CF

«1234575»
Wally17.08.2007 11:43

Mai bine ca nu va rezista. De-abia ii face loc Barcei :tongue:

alexynho20.08.2007 06:31

Real Madrid 3-5 Sevilla (R. Drenthe 24' , F. Cannavaro 45' , S.Ramos 78' / Renato 17' , 29' ; F. Kanoute 37' (pen) , 82' , 90') . Este a N-a infrangere a lui Real cu Schuster pe banca tehnica (daca numaram si amicalele)

stelist24/2420.08.2007 09:40

mdeee, meci frumos 3-5 cu sevilla

Dragoshel23.08.2007 11:00

Real Madrid l-a transferat pe Arjen Robben

 

Conform presei italiei, madrilenii vor plati pentru transferul talentatului mijlocas olandez suma de 36 milioane de euro.

"FC Chelsea si Real Madrid au ajuns la un acord pentru transferul lui Arjen Robben", anunta site-ul oficial al gruparii londoneze.

 

 

Sursa: Ziare.com

**alex**25.08.2007 21:29

Victorie in prima etapa contra rivalilor de la Atletico, 2-1 pe Bernabeu. Au marcat Raul si Sneijder.

carminastan27.08.2007 12:38

Vesnicul Raul.

iar incep sa ma oftic pe un bumteve.

si cand a fost returul din supercupea,le-a crapat transmisia alora de la nu_mai_tin_minte_ce_canal. Oricum cat am vazut a fost extraordinar.

cRiss4Steaua15.09.2007 21:56

sincer .. urasc echipa aceasta .. prea multe vedetisme si aproape deloc performanta ! FOrza Barca

weeezer31.10.2007 21:05

Adevarul e ca la Barcelona nu e nici o vedeta...

 

Real conduce la Valencia, dupa 45 de minute, cu 4-0, goluri marcate de van Nistelrooy (2), Raul si Sergio Ramos.

DelPiero1031.10.2007 21:41

Nu-mi vine sa cred...5-1 la Valencia pentru. hahalactici...asta da surpriza...adevarul e ca Valencia e-n cadere libera...sper sa batem si noi maine si sa ne tinem in trena Realului!

stelistub26.12.2007 20:25

Barca 0-1 Real Real de neoprit Hai Realu'

alexynho11.01.2009 19:46

Astãzi Raul a jucat cel de`al 500`lea meci în Primera Division pentru Real Madrid. Jucãtorul care a evoluat pe toatã durata carierei numai la Real Madrid se aflã acum la doar 4 reușite distanțã de recordul stabilit de fostul atacant al madrilenilor, Alfredo di Stefano, care a marcat 216 goluri.

Daniel-Ionut21.02.2009 12:43

In aceasta seara la ora 21:00 Real Madrid va primi vizita echipei Betis Sevilla, intr-un meci din campionatul Spaniei. Un meci in care Real trebuie sa castige neaparat cele 3 puncte.

 

Echipele probabile:

Real Madrid:Casillas; Sergio Ramos, Pepe, Cannavaro, Heinze; Robben, Lass, Gago, Marcelo; Higuaín , Huntelaar.

Betis:Ricardo; Nelson, Arzu, Melli, Fernando Vega; Mehmet Aurelio, Juande; Damiá, Emaná, Mark González; Oliveira

vlad21.02.2009 14:18

Sper sa castige exact cum a castigat si Barcelona la Betis etapa trecuta.

Daniel-Ionut21.02.2009 16:20
Sper sa castige exact cum a castigat si Barcelona la Betis etapa trecuta.

 

Sa nu comparam barcealona :laugh: cu Real Madrid ;)

Galacticii tot galactici raman... :yeahh:

3-0 cred ca se va termina

vlad21.02.2009 17:34

 

O sa-ti vina sa razi,dar eu sunt fanul Barcelonei,al spectacolului in general. Real Madrid este un club mare care pune totul inaintea spectacolului.

La ora asta,Barcelona este o echipa care iti incanta privirea.Acolo a inviat fotbalul.

Daniel-Ionut21.02.2009 18:30
O sa-ti vina sa razi,dar eu sunt fanul Barcelonei,al spectacolului in general. Real Madrid este un club mare care pune totul inaintea spectacolului.

La ora asta,Barcelona este o echipa care iti incanta privirea.Acolo a inviat fotbalul.

 

Victoriile aduc fericirea, fericirea aduce spectacolul...

Deci Forza REAL!

 

Mi-am dat seama ca esti fanul... echipei... :whistle:

alexynho21.02.2009 20:00

6-1 la pauza, si asta spune totul

Daniel-Ionut21.02.2009 20:01

Real Madrid - Betis 6-1 (la PAUZA)

Au marcat: Raul 2, Huntelaar 2, Higuain, & ->SERGIO RAMOS :yeahh:

@vlad, parca Real juca tot, pana la spectacol...

A si Barca parca a facut 2-2 cu Betis :laugh:

 

Ma intreb ce macel va fi si dupa pauza :boxing:

Daniel-Ionut22.02.2009 10:44

Intre Barcelona si Real Madrid au mai ramas 7 puncte...

Mai sunt 14 etape... + ca meciul cu retur cu Barcelona se va juac pe Santiago Bernabeu... mai poate Real sa ii "fure" titlul Barcelonei?

Raspuns: Categoric DA :excl:

vlad22.02.2009 11:12
Mai sunt 14 etape... + ca meciul cu retur cu Barcelona se va juac pe Santiago Bernabeu... mai poate Real sa ii "fure" titlul Barcelonei?

Raspuns: Categoric DA :excl:

Da dragul meu,poate.

Si la propriu si la figurat.

Eu asociez echipa Real Madrid cu echipa militiei,Dinamo Bucuresti.

S-a vazut si aseara ca si spaniolii au un Corpodean al lor. Sper sa faci si un comentariu despre arbitrajul de la Barcelona-Espanyol.

Tu esti putin mai mic,nu ai prins tu sa vezi jucatori de talia lui Romario. Nu ai cum sa nu indragesti aceasta echipa(culori ca ale noastre).

Ati devenit fanii lui Real pt ca e mai bine cotata la jocuri pe calculator,pt ca are jucatori mai "cool" ,adevarati playboy.

Vorbesti exact ca Borcea :" vom bate tot pana la final".

Nu-ti imagina ca Barcelona este un fel de Urziceni si sa se duca pe cursa.

Hagi a jucat si la Real si la Barcelona si nu pot sa-mi explic de ce simpatizeaza mai mult cu Barca.Poate imi explici tu.

Si inca ceva.Real a obtinut o caruta de puncte in aceasta de editie de campionat cu mare,mare noroc.Amaratii aia de la Barca au doar o medie de peste 3 goluri /meci.Si nu cred ca este Lucescu cel Batran acolo pe post de antrenor si fabricant de golgeter. Nu ma enervez decat cand vad mizerii ca si in campionatul nostru.

Militia,militia!

PS Deocamdata Barcelona este nr 1 la zi in Spania.

Bafta si eu zic sa vorbim dupa ultima etapa.Pana atunci nu are rost sa ne tachinam. :D

DelPiero1022.02.2009 11:36

E pacat ca Barca a scazut ritmul.Realul joaca altceva acum.Dar sunt sigur ca ne vom reveni.E normal sa nu poti juca mereu la acelasi nivel,mai ales intr-un campionat atat de puternic,ca cel al Spaniei...

Daniel-Ionut22.02.2009 15:20

Despre arbitrajul Barcelona-Espanyol nu am ce sa zic ... ca nu am vazut meciul...

Oricum Real este si va ramane Real orice ar fi si presimt ca va incepe o noua era GALACTICA :notangel:

DelPiero1022.02.2009 15:55
Despre arbitrajul Barcelona-Espanyol nu am ce sa zic ... ca nu am vazut meciul...

Oricum Real este si va ramane Real orice ar fi si presimt ca va incepe o noua era GALACTICA :notangel:

Presimti prost.Terminati la minim 10 p in spatele Barcei.Mark my words! ;)

Daniel-Ionut22.02.2009 19:08

Se pare ca sunt "singur impotriva tuturor" aici...

Oricum FORZA REAL! :yeahh:

andrei_ionete22.02.2009 20:45
Se pare ca sunt "singur impotriva tuturor" aici...

Oricum FORZA REAL! :yeahh:

Stai linistit ca nu esti singur. Doar ca in momentul in care ai postat tu, erau mai multi simpatizanti ai Barcei pe forum:) BTW: Hala Madrid!

«1234575»