FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Real Madrid CF

«1464748495075»
*Alecs*11.04.2010 11:42

@laur_23

 

Mi-ai luat vorbele din gura.

 

Ce te-ai mai bucurat tu cand a venit Real la Bucuresti. Sa vina locul 2! Traiasca nen-tu Gigii!

 

Sa ma cauti maine la fotolii.

 

Da-o in plm de treaba. Este doar fotbal. Ce dracu,ne scoatem ochii pentru un sport? Alecs a mai facut cateva comentarii rautacioase ,adresate mie. Eu am discutat despre Real. Nu m-am luat de persoana lui sau de familie.

 

Nu eu am fost cel care s-a trezit la 7 dimineata cu chef de mistouri pe aici. Si-au exprimat si altii parerea in legatura cu meciul de aseara si au facut-o civilizat, fara provocari.

 

Au mai fost discutii cand au fost alegerile. De atunci, nu tin minte sa te fi deranjat cu ceva.

 

Si nu stiu unde ai citit tu ca m-am luat de familia ta..

red&blue_boy11.04.2010 12:54
Real Madrid poate ca are cele mai bune individualitati, dar deocamdata nu este o echipa... si un antrenor capabil sa conduca un asemenea lot.

 

Daniele,nu cred ca Real are cele mai bune individualitati,mi se pare ca se cam exagereaza cu asta.Daca Arbeloa,Garay,Gago sau chiar si Albiol sunt jucatori de Real...Iar cat timp vor continua sa neglijeze apararea,nu prea au cum sa obtina si rezultate...Iar antrenor cred ca s-a convins lumea si aseara ca nu prea are...Cat despre chestia ca nu e o echipa adevarata,n-are rost sa mai discutam...Cum mai ziceam,pacat de Raul,Casillas sau Guti,care mai pun si suflet...

 

 

 

Te-ai gandit ca poate unii simpatizeaza cu Real Madrid dinainte sa vina chiar primul Ronaldo, brazilianul ?

 

Asa e,poate unii simpatizeaza cu Realul lui Hierro,Zamorano,Mijatovic,Redondo,Illgner,Raul...Nu zice nimeni,Barcelona e mai buna acum,e cea mai buna echipa,dar toti desconsidera fanii Realului pentru ce e echipa acum,in era de marketing Perez,lucru ce nu mi se pare prea corect...Nu cred ca ne-ar conveni si noua ca stelisti sa fim la fel considerati,pentru ca e Becali proprietarul echipei si face ce face...

andrei_ionete11.04.2010 14:24
Real nu are antrenor.

Nici echipa. Au bani. Foarte multi bani. Citeam recent un articol ca ar fi dispusi sa-l lase pe Raul (Raul "Madrid" Gonzales BLANCO, "El Sie7e", "El Capitano" SIMBOLUL ,cel care si-a botezat cei 3 baieti cu numele unor foste legende ale Realului) sa se duca la Liverpool. Vorba cuiva... astia ar fi in stare sa vanda si albul de pe tricouri. In fine... Hala Madrid!

Alexandru H.11.04.2010 15:48
ss.gif
*Alecs*18.04.2010 21:48

Real Madrid - Valencia 2-0 (Higuain si C.Ronaldo)

 

Se reduce diferenta la 1p.

f234567k18.04.2010 21:51
Nu m-ar mira sa castige Real 7/7

Cum ziceam...

De exemplu, nu e imposibil sa se incurce Barcelona la Sevilla.

red&blue_boy19.04.2010 11:53

Nu stiu,nu cred ca se mai incurca Barcelona...

Daniel-Ionut19.04.2010 14:58

Program Real Madrid:

primera-division.gif 24.04.10 21.00 Real Zaragoza : Real Madrid

primera-division.gif 02.05.10 ?? Real Madrid : Osasuna

primera-division.gif 05.05.10 ?? RCD Mallorca : Real Madrid

primera-division.gif 09.05.10 ?? Real Madrid : Athletic Bilbao

primera-division.gif 16.05.10 ?? Malaga : Real Madrid

 

Program Barcelona:

champions-league.gif 20.04.10 21.45 Internazionale - FC Barcelona

primera-division.gif 24.04.10 19.00 FC Barcelona - Xerez

champions-league.gif 28.04.10 21.45 FC Barcelona - Internazionale

primera-division.gif 02.05.10 ?? Villarreal - FC Barcelona

primera-division.gif 05.05.10 ?? FC Barcelona - CD Tenerife

primera-division.gif 09.05.10 ?? Sevilla CF - FC Barcelona

primera-division.gif 16.05.10 ?? FC Barcelona - Valladolid

 

Deci este clar ca Barcelona are cel mai dificil program, dar si un punct in plus :)

red&blue_boy19.04.2010 19:16

Da,teoretic Real ar avea un meci mai greu la Mallorca,iar Barcelona deplasarile la Villarreal si Sevilla...Dar teoretic....

red&blue_boy24.04.2010 20:06

Zaragoza - Real Madrid 1-2 . Kaka revine dupa accidentare cu gol decisiv.

RobYnho02.05.2010 18:52

Real Madrid 3 - 2 Osasuna

 

Gol Ronaldo prin min. 89-90.

 

Foarte aproape ca Realul sa calce stramb.

Din pacate nu a facut'o. :D

vlad02.05.2010 19:33
Real Madrid 3 - 2 Osasuna

 

Gol Ronaldo prin min. 89-90.

 

Foarte aproape ca Realul sa calce stramb.

Din pacate nu a facut'o. :D

 

 

Circ!

Si-n Spania exista un CFR. Desi a dat impresia ca Osasuna a luptat a fost doar fum.

Un fel de CFR-Alba Iulia a fost acest meci.

Circ!

Speranta moare ultima si pentru Real. Dar vara nu-i ca iarna!

red&blue_boy02.05.2010 20:02

Da,dar CFR o sa ia campionatul,pe cand in Spania cred ca tot Barcelona va castiga...

valentin2day02.05.2010 20:34
Real Madrid 3 - 2 Osasuna

 

Gol Ronaldo prin min. 89-90.

 

Foarte aproape ca Realul sa calce stramb.

Din fericire nu a facut'o. :D

 

 

Circ!

Si-n Spania exista un CFR. Desi a dat impresia ca Villareal a luptat a fost doar fum.

Un fel de CFR-Alba Iulia a fost acest meci.

Circ!

Speranta moare ultima si pentru Real. Dar vara nu-i ca iarna!

:hypocrite:

 

LE: Astept al treilea cartonas pentru Busquets :D

RobYnho03.05.2010 07:58

@ valentin2day

 

Te rog sa editezi DOAR postarile tale.

 

Multumesc !

vlad03.05.2010 10:21

Am zis si eu ce-am vazut. Nu am dat cu parul. Mi s-a parut suspecta ratarea aia a Osasuseni. a tras ala pe langa poarta goala.

 

Dar eu sunt subiectiv.

Daniel-Ionut03.05.2010 10:34

Importante sunt cele 3 puncte :D

red&blue_boy05.05.2010 10:28

Cica Real s-ar fi inteles cu Benfica pentru transferul lui Di Maria din vara,pentru suma de 34,5 milioane euro...Cam mare suma,daca e adevarat...

Alexandru H.05.05.2010 10:57

Sper ca madrilenii sa ia macar un punct astazi, desi stiu ca e practic imposibil: Mallorca le va scoate fotbalul din cap.

*Alecs*05.05.2010 21:54
Sper ca madrilenii sa ia macar un punct astazi, desi stiu ca e practic imposibil: Mallorca le va scoate fotbalul din cap.

 

Doar 1-4..

 

red&blue_boy06.05.2010 04:27

Revenire frumoasa,dupa ce au fost condusi...Tripla C.Ronaldo si un gol Higuain...

laur_2306.05.2010 07:40

Frumos meci.Imi pare bine ca, desi obosit, am rezistat pana la final.Victoria Realului a fost in pericol la un moment dat, dar s a terminat cu bine.Sevilla a castigat cu 5-1 in deplasare, pare a fi in forma si ii poate pune probleme serioase Barcei.Va fi duelul finalului de sezon!

red&blue_boy06.05.2010 08:17

Sevilla a trecut parca pe locul patru dupa etapa asta...Au si ei pentru ce sa traga la meciul cu Barcelona,sa obtina ultimul loc de Champions League.Vom vedea ce va fi,dar cred ca e greu sa se mai impiedice Barcelona.

laur_2306.05.2010 08:37

Gandindu ne la meciurile directe, poate ca Barca ar merita titlul in acest sezon, dar si Liverpool a "maturat" cu Manchester anul trecut si, pana la urma(din cauza numeroaselor egaluri), a obtinut doar locul 2, desi a fost clar peste Man U.Cred ca Barca va forta in acest meci, fiind unul capital, dar nu se stie...Sper la un 1,X in Sevilla-Barca si Real sa castige Primera! :yes:

red&blue_boy06.05.2010 08:46

Sunt importante si meciurile directe,in care Barcelona din pacate a fost peste Real,dar nu doar acestea conteaza,de aceea e un campionat...Si Sevilla ar trebui sa forteze,cum ziceam au si ei pentru ce.Ar fi o lovitura sa ia Real titlul,la cat i-a ironizat multa lume...Totusi,eu sunt cam sceptic...

«1464748495075»