FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Real Madrid CF

«1323334353675»
Daniel-Ionut11.01.2010 17:04

Notele jucatorilor madrileni in meciul cu Mallorca:

Iker Casillas: 7 (A intervenit sigur de fiecare data cand a fost nevoie de el. Prestatie buna din partea portarului madrilen) Alvaro Arbeloa: 7.5 (Excelent joc pentru canteran, o noua prestatie sigura in nota obisnuita din ultima vreme. Astazi am remarcat o crestere suficienta si pe plan ofensiv)

 

Albiol: 7.5 (Foarte sigur pe el, proaspatul tatic Raul Albiol a facut un nou meci bun)

 

Garay: 7.5 (Din ce in ce mai bun mi se pare argentinianul. Nu stiu daca e o coincidenta faptul ca Real cu Eze in teren, de trei meciuri nu primeste gol, insa sper sa continuie la fel. Un adevarat test pentru el meciul de pe San Mames)

 

Marcelo: 7 (Nu a avut reale probleme in banda stanga cu jucatorii echipei lui Manzano, prestatia sa per total a fost una buna, peste acele meciuri in care esua lamentabil ca fundas lateral)

 

Xabi Alonso: 7.5 (Bun, un joc exact in prima parte cand a contat foarte mult jocul sau pe un teren greoi. Are un rol extrem de important pe care reuseste sa-l joace din ce in ce mai bine)

 

Van der Vaart- a jucat prea putin

 

Kaka: 7 (Meci bun la nivel colectiv dar modest la nivel individual. Realizari putine pentru brazilian dar impresia generala pe care a lasat-o azi, in primul meci dupa acea accidentare a fost una foarte buna)

 

Gago: 7 (Nu a iesit mult in evidenta iar pentru el acest aspect e un plus, semn ca astazi , felul in care Pellegrini l-a distribuit l-a obligat la cat mai putine riscuri; mie mi-a placut)

 

Cristiano Ronaldo: 8 (A fost un meci in care i-a lipsit doar golul si acela pentru ca a avut ghinion. Mie mi-a placut: mi-a placut rautatea sa in joc, forta, talentul urias si risipa mare de efort. Priviti-l cum alerga in minutele de prelungire!)

 

Higuain: 8.5 (Gol si pasa de gol pentru El Pipita care isi continua seria impresionanta de evolutii excelente)

 

Granero: 8 (A intrat prost in meci si pentru ca era neincalzit. Pana la final s-a descatusat si a facut un meci bun. Risipa mare de efort si la el, plus un gol frumos care a adus siguranta pe Bernabeu)

 

Guti- A jucat prea putin

 

Benzema: 6.5 (intrarea sa in joc s-a simtit iar evolutia sa a fost per total ok)

 

Andaluzul Fernando Borbalan a iesit in fluieraturile fanilor merengue si asta in primul rand pentru ca a fragmentat foarte mult jocul si de o parte si de alta. Nota 6.5

 

 

f234567k11.01.2010 18:51

Sa nu faci infarct intr-o zi pentru Real.

Daniel-Ionut11.01.2010 18:55
Sa nu faci infarct intr-o zi pentru Real.

 

:shifty: ho ma ca alea sunt dp un site, ca nu stau eu sa scriu la fiecare jucator in parte :D

f234567k11.01.2010 18:57

Eu asa credeam. Ma miram eu ce e cu spiritul asta de cronicar in tine. :)

Daniel-Ionut11.01.2010 19:00
Eu asa credeam. Ma miram eu ce e cu spiritul asta de cronicar in tine. :)

 

Ramane doar intre noi, sa nu mai spui la nimeni ca nu le scriu eu :shifty:

Mergi pe burta :happy:

Daca le scriam eu, dadeam 10 la toata echipa :D nu eram asa dur

Ronnie11.01.2010 19:02
Benzema: 6.5 (intrarea sa in joc s-a simtit iar evolutia sa a fost per total ok)

 

Hai ca minti! :D

 

Benzema nu a jucat nimic. Se gandeste doar la plecare :D

Daniel-Ionut11.01.2010 19:03
Hai ca minti! :D

 

Benzema nu a jucat nimic. Se gandeste doar la plecare :D

 

Du'te baaa ca NU pleaca nicaieri :excl:

MoWeed11.01.2010 21:19
Sa nu faci infarct intr-o zi pentru Real.

Mai degraba face infarct cand vede vreo gherla la pariuri

Daniel-Ionut12.01.2010 08:50

Real Madrid si Boca Juniors este foarte aproape de a perfecta imprumutul lui Fernando Gago pana in vara.

 

Van der Vaart OUT timp de 2 saptamani.

 

Marc Bartra - perla catalana care poate ajunge la Madrid!

n_f_c_barcelona_la_cantera-713468.jpg Bernd Schuster, Michael Laudrup, Luis Milla, Luis Figo, Ronaldo sunt jucatorii care au abandonat in ultimii ani aventura lor la FC Barcelona alegand sa treaca cu arme si bagaje in curtea rivalei de pe Santiago Bernabeu. Recent, cotidianul El Confidencial a anuntat numele inca unui jucator care ar putea urma acest traseu: este vorba de Marc Bartra, un jucator in catalan in varsta de 18 ani, al carui contract cu Barcelona expira si care inca nu si-a prelungit acordul cu gruparea de pe Camp Nou.

 

Considerat un proiect interesant de catre directorul Canterei madrilene, Ramon Martinez, Bartra a fost deja propus diriguitorilor madrilen, iar Martinez a acceptat ideea unui transfer, mai ales in conditiile in care tanarul catalan este unul dintre produsele de top ale ˜fabricii' de talente de la Barcelona. Bartra este deja un obisnuit al echipei secunde a Barcelonei antrenate de Luis Enrique iar pe 15 ianuarie va implini 19 ani. Tanarul fundas a evoluat sub comanda lui Guardiola in partida desfasurata in cadrul Trofeului Joan Gamper si este actualmente international de tineret Under 19.

*Alecs*12.01.2010 15:56

Higuain va lipsi pentru o perioada de 3 saptamani in urma unei accidentari survenite in meciul cu Mallorca. Acum se va vedea daca Benzema are sau nu fata de Real.

Ronnie12.01.2010 15:57

Raul titular. Benzema rezerva. :)

Daniel-Ionut12.01.2010 16:01

Ce ai tu cu Karim ma? :huh:

Ronnie12.01.2010 16:42

Cine-i Karim?

Daniel-Ionut12.01.2010 17:14
Cine-i Karim?

 

Benzema :dry:

Ronnie12.01.2010 17:17

Ce-i cu el?

Daniel-Ionut12.01.2010 17:20

Ma enervezi :dry:

 

CE AI TU CU BENZEMA?!

Maye12.01.2010 17:28

Benzema ? Ala care pleaca la United?

Ronnie12.01.2010 17:33

Aaa, de Karim Benzema zici tu ma? Pai zi asa. N-am nimic cu el, mai ales ca vine la Manchester. :)

Daniel-Ionut12.01.2010 17:42

Hahaha... :thumbdown:

Ce de haz aveti!!!

 

Vine la Manchester la schimb cu Rooney ;)

Maye12.01.2010 18:06

Rooney?

Nu il pupati voi.

Daniel-Ionut12.01.2010 18:16

Mai vedem...

red&blue_boy13.01.2010 10:09

Cert e ca Benzema n-a prea confirmat cu adevarat pana acum.Si nu cred ca e prea multumit de cum si cat joaca la Real.Totusi,sper sa nu plece,e un jucator tanar,care poate progresa mult...

MikStelista13.01.2010 10:18

Tot Barcelona e cea mai tare :yes:

Daniel-Ionut13.01.2010 10:36
Tot Barcelona e cea mai tare :yes:

 

Alooooo mai fatuco ce cauti p topicul Realului sa spui o asemenea aberatie?!?!?! :spank:

MikStelista13.01.2010 10:39
Alooooo mai fatuco ce cauti p topicul Realului sa spui o asemenea aberatie?!?!?! :spank:

 

Nu e aberatie, e purul adevar. :ras:

«1323334353675»