FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Real Madrid CF

«1171819202175»
Ronnie21.07.2009 07:24

Probabil si Shamorck a investit vreo 100 si ceva de milioane in transferuri de a fost o partida atat de echilibrata.

Maye21.07.2009 08:23

Soarele a fost de vina.

Daniel-Ionut21.07.2009 08:49
Soarele a fost de vina.

 

S-a jucat in nocturna.

Pai daca tinem cont si la amicale... ce vrei? sa castie ca Villarreal cu 27-0?

Dupa prima repriza a schimbat 9 jucatori...

A zis sa nu ii faca de ras in fata propriilor suporteri ;)

Ronnie21.07.2009 08:51

In Spania, Realul mereu zice si Barcelona face. Acum cu gura mare prin presa tot Realul vad ca este.

Daniel-Ionut21.07.2009 08:58
In Spania, Realul mereu zice si Barcelona face. Acum cu gura mare prin presa tot Realul vad ca este.

 

Barcelona... ce face Barcelona?

Au castigat si ei o data campionatul dupa 2 ani de dominatie blancos, si acum barcealona, barcealona... o Liga cu MUUULT noroc... traseu favorabil... gol in 90+ in semifinale, si penalty neacordat adversarilor in final... (unde clar trebuia sa mearga Chelsea mai departe)

 

Sa vedem cat o sa ii tina :thumbdown:

Maye21.07.2009 09:01
S-a jucat in nocturna.

Pai daca tinem cont si la amicale... ce vrei? sa castie ca Villarreal cu 27-0?

Dupa prima repriza a schimbat 9 jucatori...

A zis sa nu ii faca de ras in fata propriilor suporteri ;)

Uita-te la poza aia si spune-mi ca e nocturna.

http://www.goal.com/en/news/1783/club-frie...irited-shamrock

 

Sa vedem cat o sa ii tina :thumbdown:

In ritmul asta cativa ani de acum inainte.

MoWeed21.07.2009 09:02

@Daniel-Ionut

 

Barcelona-Real Madrid 2-0

 

Real Madrid-Barcelona 2-5(Barca a avut vreo 16 ocazii singuri cu portarul)

 

Asta spune tot....

Liga numai cu noroc nu a fost; i-au dominat copios pe Manchester in finala. La Real noroc ar fi sa treaca si ei odata de optimi, ce pacat ca nu ajunge vreo echipa din Albania pana in faza asta a grupelor...

Daniel-Ionut21.07.2009 09:07
Uita-te la poza aia si spune-mi ca e nocturna.

http://www.goal.com/en/news/1783/club-frie...irited-shamrock

 

 

In ritmul asta cativa ani de acum inainte.

 

Uita-te la gol si spune-mi ca e soare.

A 2-a repriza s-a jucat in nocturna.

Maye21.07.2009 09:10
@Daniel-Ionut

Real Madrid-Barcelona 2-5(Barca a avut vreo 16 ocazii singuri cu portarul)

Te inseli Mo.

Real-Barca 2-6.

Higuain,Ramos-Henry(2),Messi(2),Puyol,Pique.

 

Uita-te la gol si spune-mi ca e soare.

A 2-a repriza s-a jucat in nocturna.

Pai in prima repriza in afara de Casillas si Benzema s-a folosit echipa tip.

Ronnie21.07.2009 09:13
Barcelona... ce face Barcelona?

 

Ahahahahahahahahaah (copy/paste de la Adrian)

Ce face Barcelona? Pai ce face ma Realul atunci? Din cate tin eu minte in ultimii 5 ani, Barcelona a castigat de 3 ori campionatul, vreo 2 cupe si 2 UCL. Realul in ultimii 5 ani a castigat doua campionate, au facut 2 rezultate istorice (1-6 la Zaragoza si 2-6 acasa cu BARCA -aceiasi Barca, care "ce face?"-) si au tinut vreo 1500 de zile prima pagina a ziarelor cu declaratii.

Daniel-Ionut21.07.2009 09:43
Ahahahahahahahahaah (copy/paste de la Adrian)

 

Care copy/paste? :ce_oameni:

Real Madrid a primit o oferta de la Liverpool de 15 mil euro + Arbeloa pentru Negredo.

Iar astazi este de asteptat ca Real Madrid sa incheie tratativele cu Benfica pentru Javi Garcia si cu VfB Sttutgart pentru olandezul Klaas Jan Huntelaar.

Maye21.07.2009 09:54

Sper sa plece Huntelaar.Sa mearga la Stuttgart sa il tina rezerva pe ala care ne injura .

DelPiero1021.07.2009 12:30
Barcelona... ce face Barcelona?

Au castigat si ei o data campionatul dupa 2 ani de dominatie blancos, si acum barcealona, barcealona... o Liga cu MUUULT noroc... traseu favorabil... gol in 90+ in semifinale, si penalty neacordat adversarilor in final... (unde clar trebuia sa mearga Chelsea mai departe)

 

Sa vedem cat o sa ii tina :thumbdown:

Hai sa-ti spun ceva.Sper sa intelegi.

Real Madrid e un colos.Nimeni nu neaga stralucirea pe care a avut-o de-a lungul timpului aceasta echipa.Insa in ultimii ani,echipa si-a pierdut identitatea.Nimeni nu neaga ca Real Madrid are bani.Ca exista o atractie pt orice jucator sa se duca acolo.DAR,desi Barca nu are stralucirea Real-ului,este o echipa mai apropiata fanilor.In ultimii 20 de ani,Barca a fost echipa numarul 1 a Spaniei.Uita-te la numarul numarul trofeelor,dar mai ales,la fotbalul jucat.Si iti spun ca asa va continua situatia.Chit ca te superi sau nu.Asta pentru ca Barca are o strategie,bazata pe fotbal,nu pe merchandising,ca Real.La Barca se joaca cu sufletul(asta pt sunt numerosi jucatori de la centrul de juniori),pe cand la Real se vine si joaca pentru bani.Aici e diferenta.

P.S.Barca avut 3 MARI echipe pe parcursul unui deceniu si un pic...cum iti explici ca Real a avut doar UNA? ;)

Daniel-Ionut21.07.2009 17:29

Oficial: Benfica l-a luat pe Javi Garcia pentru 7 milioane de euro!

Fostul jucator al Realului a semnat un contract pe 5 ani.

DelPiero1021.07.2009 19:49

Daniele,nu ma asteptam sa-mi raspunzi...dammit,nu exista un baiat destept pe aici care tine cu Real?

red&blue_boy22.07.2009 06:09

@ DelPiero10 : Desi sunt fan Real Madrid,nu pot sa spun ca n-ai dreptate in mare parte in ceea ce zici.Si eu cred ca prea multi bani s-au dat pentru transferuri,prea mare accent se pune pe marketing,de exemplu vreau sa puna meciurile de acasa pe la ora 15-16 ca sa fie vazute si in Asia,America de Sud,pentru a mai primi bani din drepturi TV.Dar ambele echipe sunt niste colosi,au bani,e clar ca la Real se pune mai mult accent pe asta,iar la Barcelona se promoveaza mai mult jucatori din propria pepiniera.Chestia asta e mai evidenta de la venirea lui Florentino Perez,pana atunci nu s-au aruncat nici la Real sume foarte mari.Si eu cred ca si anul asta s-au dat foarte multi bani pe jucatori.Si pe Kaka mi se pare mare suma,ce sa mai zic de cea pentru Cristiano Ronaldo.Nu cred ca merita atatia bani.Si cine stie cum joaca.Mi se par mai utile transferurile lui Albiol sau Benzema.Si pe bani mai putini.Preferam si eu la Real mai multi jucatori spanioli.Puteau transfera pe Villa sau David Silva de la Valencia,jucatori buni.Dar daca si Barcelona da pe Eto'o si 40 miloane de euro pt Ibrahimovic,nu e departe de Real.In ultimii 20 de ani,pe plan intern,cum zici,are poate mai multe campionate castigate Barcelona,dar in plan extern ambele au castigat 3 Cupe ale Campionilor ('92,'06,'09 -Barca,respectiv '98,'00,'02 -Real),Barcelona mai avand parca o Cupa Cupelor in '97.Iar Barcelona abia in 1992 a castigat prima Cupa a Campionilor.Nu cred ca trebuie comparate performantele unor echipe pe anumite perioade de timp,ci in general.Iar in ultimii zece ani si un pic nu prea vad care sunt cele trei mari echipe ale Barcelonei.Si Real a avut doua,cea galactica din jurul lui 2002,dar si cea din 1998.In prezent,Barcelona porneste ca favorita,are o echipa formata,la Real ramane de vazut dac o sa confirme jucatorii adusi.Dar peste toate,e dreptul fiecaruia sa tina cu ce echipa doreste,iar lucrul asta trebuie respectat.

Daniel-Ionut22.07.2009 06:15
Daniele,nu ma asteptam sa-mi raspunzi...dammit,nu exista un baiat destept pe aici care tine cu Real?

 

Doar UNA?

Pai daca stam sa 'sapam' in istorie intre 54'-70' Real a castigat 6X UCL, 12X Campionat, 1 Cupa Intercontinentala, 2X Cupa!

Anii 70'-80'... 10X Campionat, 6X Cupa, 1 Supercupa, 1X Cupa La Liga, 2X Cupa UEFA

Si in fine... anii 90-2000... 7X Campionat, 1 Cupa, 6X Supercupa, 3X UCL, 2X Cupa Intercontinantala, 1 Supercupa UEFA

 

Deci nu are rost sa discutam valoarea acestei echipe... este cat se poate de certa... cea mai titrata echipa din lume...

Probabil intr-un clasament al cluburilor, dupa valoare de-a lungul timpului, trofee... astfel ar sta lucrurile:

1-Real Madrid

2-AC Milan

3-Liverpool

4-Manchester UTD

5-Bayern Munchen

6-Ajax

7-Barcelona

8-Juventus

9-Inter

10-Steaua :blush:

Repet, am facut acest clasament all time... ca in prezent, Barcelona ar ocupa un loc muult mai sus, peste echipe ca Bayern, Ajax... poate chiar primul loc pentru ultimul an... dar acest lucru nu inseamna nimic... poti sa faci un sezon perfect, iar in urmatorul sa te stingi...

Acum vom vedea...

Nu zic ca barcealona nu porneste ca favorita in acest nou sezon... dar vom vedea si unde va termina ;)

 

Degeaba a avut Barcelona 3 echipe in 10 ani daca au castigat doar 8 trofee...

MUULT prea putin pentru cele 3 MARI echipe de care spui tu...

red&blue_boy22.07.2009 06:59

@ Daniel-Ionut : Orice s-ar zice,Real e cea mai titrata echipa din lume.Cam ai dreptate si cu clasamentul cluburilor.Bine,ar fi fain de-ar fi Steaua pe 10!

Daniel-Ionut22.07.2009 10:27
@ Daniel-Ionut : Orice s-ar zice,Real e cea mai titrata echipa din lume.Cam ai dreptate si cu clasamentul cluburilor.Bine,ar fi fain de-ar fi Steaua pe 10!

 

Bine ar fi daca s-ar afla pe 1 :wub:

Da... ce sa facem... ne descurcam si noi cum putem mai bine ;)

Va reveni si randul nostru :thumbsup:

DelPiero1022.07.2009 10:34
Doar UNA?

Pai daca stam sa 'sapam' in istorie intre 54'-70' Real a castigat 6X UCL, 12X Campionat, 1 Cupa Intercontinentala, 2X Cupa!

Anii 70'-80'... 10X Campionat, 6X Cupa, 1 Supercupa, 1X Cupa La Liga, 2X Cupa UEFA

Si in fine... anii 90-2000... 7X Campionat, 1 Cupa, 6X Supercupa, 3X UCL, 2X Cupa Intercontinantala, 1 Supercupa UEFA

 

Deci nu are rost sa discutam valoarea acestei echipe... este cat se poate de certa... cea mai titrata echipa din lume...

Probabil intr-un clasament al cluburilor, dupa valoare de-a lungul timpului, trofee... astfel ar sta lucrurile:

1-Real Madrid

2-AC Milan

3-Liverpool

4-Manchester UTD

5-Bayern Munchen

6-Ajax

7-Barcelona

8-Juventus

9-Inter

10-Steaua :blush:

Repet, am facut acest clasament all time... ca in prezent, Barcelona ar ocupa un loc muult mai sus, peste echipe ca Bayern, Ajax... poate chiar primul loc pentru ultimul an... dar acest lucru nu inseamna nimic... poti sa faci un sezon perfect, iar in urmatorul sa te stingi...

Acum vom vedea...

Nu zic ca barcealona nu porneste ca favorita in acest nou sezon... dar vom vedea si unde va termina ;)

 

Degeaba a avut Barcelona 3 echipe in 10 ani daca au castigat doar 8 trofee...

MUULT prea putin pentru cele 3 MARI echipe de care spui tu...

Barcelona are 65 de trofee,dintre care 12 internationale(3 Ligi ale Campionilor).Cate dintre echipele care le-ai plasat u peste Barca au atatea trofee?Barca este undeva pe locul 4 in topul tau. ;) Istoric vorbind,ca acum,e peste toate de acolo.

Ronnie22.07.2009 10:38

Inter a castigat vreodata vreun trofeu european? Ce cauta acolo? Istoria ramane istorie. Prezentul conteaza. Momentan Barcelona este campioana europei, Manchester Utd. campioana lumii si Real Madrid departe de ce a fost.

Maye22.07.2009 11:02

E un clasament facut de el.

red&blue_boy22.07.2009 11:27
Inter a castigat vreodata vreun trofeu european? Ce cauta acolo? Istoria ramane istorie. Prezentul conteaza. Momentan Barcelona este campioana europei, Manchester Utd. campioana lumii si Real Madrid departe de ce a fost.

 

 

Inter a castigat prin anii 60' de doua ori Cupa Campionilor.Mai are si ceva Cupa UEFA castigate.

 

@ DelPiero10 : Bayern si Ajax au mai multe Cupe ale Campionilor ca si Barcelona,la campionate cam tot p-acolo,Ajax chiar are vreo 28 de titluri.

Daniel-Ionut22.07.2009 11:59
:ce_oameni: Nu vorbiti de Ajax sau Bayern daca nu stiti... Mai ales de Ajax ;)
Marius22.07.2009 13:09
.Chestia asta e mai evidenta de la venirea lui Florentino Perez,pana atunci nu s-au aruncat nici la Real sume foarte mari.Si eu cred ca si anul asta s-au dat foarte multi bani pe jucatori.Si pe Kaka mi se pare mare suma,ce sa mai zic de cea pentru Cristiano Ronaldo.Nu cred ca merita atatia bani.Si cine stie cum joaca

 

Bai baiatule, foarte multi bani inseamna 30 de milioane date de-ampulea pe panarama ala de pepe, cate 15-20-25 de milioane pe alte Sneijder, Van der Vaart, Robben, Huntelaar si alti lesinati d-astia :D

«1171819202175»