FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Real Madrid CF

«1101112131475»
DelPiero1029.05.2009 10:12
Florentino Perez a fost ales noul presedinte la Real Madrid CF :excl:

Sa inceapa balul :yeahh:

Balul prostilor,sau ce? =))

vlad29.05.2009 10:39

@Daniel,

 

Mai rezisti???

 

Daca vine Ronaldo sa vezi vanzari ce face clubul! Chiloti,esarfe,brelocuri...da-l incolo de titlu.Important este sa iasa iar in fata cu marketingul.

 

Eu nu inteleg ceva la tine? De ce te bucuri frate intr-una? Toata ziua " :yeahh: " ! Si daca trage Perez un part..bagi icoana aia. Daca se scobeste Ronaldo in nas esti pe jos de fericire.

 

Esti cam tinerel ,ca sa stii,dar tu semeni izbitor cu un fost ministru al (dez)informarii din vremea lui Saddam Hussein. In timp ce americanii demolau statuile cu dictatorul irakian si erau peste tot,aparea acest ministru pe la teveu si zicea ceva de genul "cotropitorii straini se predau" sau "ii cocosam pe americani".

Tu la fel,in timp ce Barcelona castiga tot ce era de castigat anul asta(mai are Supercupa si CUpa Intercontinentala) tu apari cu bucurii marunte de genul:"Barca a mancat bataie de la Mallorca,desi era campioana matematic si se pregatea de finala,Florentino Perez e ales presedinte,Ronaldo si-a luat scuter, Kaka a mancat mici s.a.m.d.

 

O fi si Perez un Borcea al Spaniei! Si cu siguranta este. Mai trebuie sa ia si Rela niste campionate la foc automat.

 

Bafta ! SI te rog eu ceva: schimba si tu iconita in perioada asta! Baga si tu ceva de genul " :wall: " sau " :shutup2: " ,macar pana incepe campionatul la spanioli!

bijoux_bz29.05.2009 11:34

pentru toti fanii Real Madrid: Forza barca !!!!!!!!!

redondo03.06.2009 10:12

Se pare ca venit Kaka! Dai o bere Daniele?

vlad03.06.2009 10:56
Se pare ca venit Kaka! Dai o bere Daniele?

Creste marketingul la club.Atata tot.

Daca este asa scula Real,de ce nu isi ia jucatori din pepiniera proprie. Arunca si Perez cu banii pe geam,doar pe jucatori pe care poate recupera banii din vanzari de chiloti,lame de ras si alte cacaturi.

 

Pana si Abramovici s-a potolit dupa ce a cheltuit o gramad de bani din banii lui. A castigat campionatul in Anglia dar n-a reusit ceva suprem:Liga Campionilor. Nu stiu cand ii voi mai vedea pe Real in posesia LC.

redondo03.06.2009 11:05

Aste e discutabil deoarece a luat CL de 3 ori in 5 ani.

vlad03.06.2009 11:24
Aste e discutabil deoarece a luat CL de 3 ori in 5 ani.

 

Acum s-au mai desteptat si rumanii nostri.

 

 

redondo03.06.2009 11:28

Oricum nu tin cu Realul,dar dintre ei si Barcelona sunt de partea lor deoarece acolo a jucat Redondo.

Intre aceste doua echipe este o rivalitate uriasa si fiecare a avut perioade de dominatie,,,acum a fost randul catalanilor,dar intr-un an-doi se poate schimba acest raport.

Daniel-Ionut03.06.2009 16:14
Se pare ca venit Kaka! Dai o bere Daniele?

 

Asa se pare...

Vad ca a venit pus pe treaba Florentino :happy:

 

:beer2: Ia si berea :laugh:

andrei_ionete05.06.2009 15:00

Urmeaza probabil David Silva, David Villa, Xabi Alonso sau Ribery.

Daniel-Ionut05.06.2009 17:16

Si probabil si Cristiano Ronaldo in cele din urma...

Cu acel precontract semnat din era fratelui de sange a lu' Gigi :)

redondo05.06.2009 17:41
Si probabil si Cristiano Ronaldo in cele din urma...

Cu acel precontract semnat din era fratelui de sange a lu' Gigi :)

Nu tata...fara Ronaldo. United este o echipa superioara lui Real Madrid chiar si la bani.

mircea_1005.06.2009 19:04
Urmeaza probabil David Silva, David Villa, Xabi Alonso sau Ribery.

 

de la alonso poa' sa-si puna pofta-n cui :confused:

Ronnie05.06.2009 19:13

Nu vine nici Kaka, nici Ronaldo, nici David Villa. Real probabil o sa aduca tot jucatori modesti pentru o echipa care isi propune castigarea Ligii Campionilor gen Sneijder, Van Der Vaart, Huntelaar, Diarra etc.

 

PS: Finala Champions League din 2010 se va disputa pe Santiago Bernabeu.

DelPiero1006.06.2009 10:29
Nu vine nici Kaka, nici Ronaldo, nici David Villa. Real probabil o sa aduca tot jucatori modesti pentru o echipa care isi propune castigarea Ligii Campionilor gen Sneijder, Van Der Vaart, Huntelaar, Diarra etc.

 

PS: Finala Champions League din 2010 se va disputa pe Santiago Bernabeu.

Iti dai seama cum ar fi sa joace Barca finala acolo?Si sa o si mai castige?Ar fi de vis! :king:

DelPiero1006.06.2009 10:35
Urmeaza probabil David Silva, David Villa, Xabi Alonso sau Ribery.

Eu zic sa-i ia pe toti jucatorii din lume,sa faca rocada.Un meci un 'unspe',in alt meci altul si tot asa.Voi nu vedeti cat de penibili sunt madridistii astia?Iau jucatori asa,fara cap,numai sa zica ca au luat...

Daniel-Ionut07.06.2009 10:00
PS: Finala Champions League din 2010 se va disputa pe Santiago Bernabeu.

 

Deci un motiv in plus pentru Real sa isi faca echipa puternica ;)

Daniel-Ionut09.06.2009 05:54

E oficial: :worthy: Kaka este jucatorul Realului!

Kaka a semnat un contract pe 6 ani si va incasa aproape 50 de milioane de euro in aceasta perioada.

Clubul AC Milan va incasa 63 de milioane de euro in urma acestei tranzactii, iar Real Madrid va beneficia si de 50% dintre drepturile de imagine ale jucatorului cariocas.

 

Kaka, primul Galactic... cine urmeaza oare :hmmm:

redondo09.06.2009 17:09

Site-urile oficiale ale celor doua echipe confirma transferul. Chiar a inceput in forta Perez!

Adrian09.06.2009 17:13

Kaka o sa fie o problema daca nu isi revine repede. Istoria arata ca, jucatorii care au venit la real in scadere de forma, au continuat scaderea de forma pana cand au iesit pe usa din spate: Owen, Hoodgate, Cassano, Samuel, etc.

Ronnie09.06.2009 17:16

@Adrian

 

E corect ce ai spus. Dar Owen, Woodgate, Cassano etc nu fac parte din categoria Ronaldo, Figo, Zidane si chiar Ramos, Sneijder, Pepe (jucatori scumpi), jucatori care s-au impuns inca din start in echipa galactica. Eu zic ca virgula Kaka se va impune rapid in echipa pe care o va construii Perez.

maye09.06.2009 18:13

Va fi liderul noului Real.

Dar in locul lui Perez as incepe reconstructia prin....concedieri!

MoWeed09.06.2009 18:25

Inca un jucator transferat pentru marirea vanzarilor la tricouri, brelocuri, chiloti, etc...

Ronnie09.06.2009 18:26

@MoWeed

 

Probabil, dar Kaka inseamna si un super-fotbalist.

redondo09.06.2009 18:27

Owen face parte din acea categorie.A luat balonul de aur dar a facut cea mai mare greseala din cariera cand a plecat in 2004 la Real.Exact dupa plecarea lui a inceput la Liverpool seria marilor succese europene si tot-odata caderea Realului.

Kaka a avut un an slab deoarece Milan e in reconstructie...daca ar fi jucat la o echipa din topul actual ar fi fost acelasi jucator fenomenal.Eu cred ca va avea un an fantastic la Madrid.

«1101112131475»