FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Manchester United

«14567838»
Stryker05.08.2007 16:24

Statistica arata ca in anglia in ultimii 10 ani cine a castigat supercupa nu a reusit sa ia si campionatul in sezonul urmator...asa ca nu cred ca e o bucurie prea mare pentru Man U :))

alexynho05.08.2007 19:08
Statistica arata ca in anglia in ultimii 10 ani cine a castigat supercupa nu a reusit sa ia si campionatul in sezonul urmator...asa ca nu cred ca e o bucurie prea mare pentru Man U :))

 

Daca ne gandim , nici in Romania nu e chiar bine :P ...

 

2003/2004 Rapid i-a supercupa -> Dinamo i-a campionatul

2004/2005 nu se joaca ... Dinamo face eventul (deci teoretic , ei ar fi trebuit sa primeasca supercupa) -> Steaua campioana

2005/2006 Steaua pierde supercupa -> Steaua i-a campionatul

2006/2007 Steaua castiga supercupa -> Dinamo i-a campionatul

2007/2008 Rapid i-a supercupa -> sper ca Steaua sa i-a campionatul fular-campionii

 

 

 

 

Ma cam mira Petr Cech ... il credeam un portar mare ... insa nu e in stare sa apere nici un penalty :) ... eu pana acum , nu l-am vazut in aceasta postura ... in timp ce Van Der Sar , Reina sau Lehmann sunt veterani la aceste faze

c.ronaldo1706.08.2007 08:39
Statistica arata ca in anglia in ultimii 10 ani cine a castigat supercupa nu a reusit sa ia si campionatul in sezonul urmator...asa ca nu cred ca e o bucurie prea mare pentru Man U :))

 

Pun pariu ca Murinho le'a zis jucatorilor inainte de meci sa nu castige Supercupa ca sa ia campionatul. Mda... :rolleyes:

i-m BaD...08.08.2007 21:02

amical:Glentoran-Manchester United 0:3 (Campbell 5' ,Evra 13' ,Nani 36')

08.08.2007

ra2 for ever12.08.2007 11:41

la c echipa a plekt alan smith????? pakt ...............

c.ronaldo1712.08.2007 13:51

Stie cineva unde pot vedea Eurosport 2? Sau meciul lui Manchester United de azi cu Reading?

frunji12.08.2007 14:30
Stie cineva unde pot vedea Eurosport 2? Sau meciul lui Manchester United de azi cu Reading?

intra pe free-soccer.tk download-a Tvant si vezi :)fular-campionii

c.ronaldo1712.08.2007 17:18

Mi'a facut 1000 de nervi Sopcastul asta. L'am bagat si scos din tot neamu' lui. Problema, din cate am vazut, a fost de la netul meu, care si'a gasit chiar atunci sa nu mearga.

 

In fine, picatura care a umplut paharul a fost scorul, 0-0.

alexynho13.08.2007 10:22

"Atacantul echipei Manchester United și al reprezentativei Angliei, Wayne Rooney, a suferit o micã fracturã la piciorul stâng și ar putea lipsi de pe gazon aproximativ trei luni.

 

Rooney s-a accidentat în cursul meciului Manchester United - Reading (0-0), din prima etapã a sezonului, în urma unei lovituri primite de la un fundaș al oaspeților, fiind înlocuit la pauzã din cauza durerilor resimțite. El a fost transportat la spital, unde medicii au depistat, în urma unei radiografii, cã atacantul 'diavolilor roșii' a suferit o micã fisurã la piciorul stâng.

 

În vara anului trecut, Wayne Rooney a suferit o fracturã de metatars la piciorul drept, chiar înaintea Cupei Mondiale din Germania, dupã ce, în anul 2004, suferise o accidentare similarã în timpul Campionatului European din Portugalia.

 

Atacantul lui Manchester United, în vârstã de 21 de ani, va rata, astfel, meciurile pe care naționala Angliei le va disputa, luna viitoare, cu selecționatele Israelului și Rusiei, în preliminariile EURO 2008"

 

prosport.ro

MadFroG13.08.2007 11:05
Mi'a facut 1000 de nervi Sopcastul asta. L'am bagat si scos din tot neamu' lui. Problema, din cate am vazut, a fost de la netul meu, care si'a gasit chiar atunci sa nu mearga.

 

In fine, picatura care a umplut paharul a fost scorul, 0-0.

 

Prietene, renunta la sopcast. Ai rabdare si la doua ore dupa terminarea jocului , poti downloada meciul de pe un torrent. Imagine mai buna ,fara buffering fara nimic fular-campionii

**alex**17.08.2007 10:36

Un inceput slab de sezon pentru Manchester, iar acum pentru derby-ul orasului cu City, pe langa Rooney va lipsi si C.Ronaldo.

 

Stie cineva daca exista negocieri intre firma de cablu RCS si postul Eurosport 2 Romania ? Dupa ce ca nu vedem Spania si Italia, acum ne-au luat si Premier League :sad2:

c.ronaldo1719.08.2007 15:50

Manchester City 1-0 Manchester United :angry:

 

Nu mai comentez...

cristian01419.08.2007 16:18
Un inceput slab de sezon pentru Manchester, iar acum pentru derby-ul orasului cu City, pe langa Rooney va lipsi si C.Ronaldo.

 

Stie cineva daca exista negocieri intre firma de cablu RCS si postul Eurosport 2 Romania ? Dupa ce ca nu vedem Spania si Italia, acum ne-au luat si Premier League :sad2:

 

Din cate stiu, cele mai mari companii de cablu din Romania, RCS si UPC nu vor incheia contracte cu Eurosport 2 in scopul preluarii transmisiei live din Premier Leauge. Din pacate..

 

Si intr-adevar, inceput dezastruos pentru campioana en-titre, spre deosebire de rivala locala, unde investitiile facute isi pun amprenta pe rezultate.

**alex**19.08.2007 16:36

Nu stiu ce se intampla cu Sopcast si celelalte programe ca nu mai merge aproape nici unul, abia am reusit sa vad 20 min din repriza a 2-a cu ManUtd atacand in valuri, lovind bara o data si cu un nou portughez egoist pe nume Nani care a irosit cateva sanse in loc sa paseze..

 

Am ajuns sa nu mai vedem nici un campionat puternic la TV, Spania, Anglia, Italia sunt transmise pe platforme digitale :angry:

alexynho20.08.2007 06:00
Manchester City 1-0 Manchester United :angry:

 

Nu mai comentez...

 

 

A avut dreptate cineva care a spus ca : cine i-a Supercupa , pa-pa titlul :> ... poate i-a Liverpool anul acesta :D

c.ronaldo1726.08.2007 18:00

Manchester United 1-0 Tottenham Hotspur

A inscris Nani in minutul 68.

**alex**01.09.2007 18:26

Manchester United - Sunderland 1-0

A inscris Saha in minutul 71.

c.ronaldo1723.09.2007 16:08

La pauza: Manchester United 1-0 Chelsea. A marcat Carlos Tevez in minutul 45+4 iar Chelsea joaca cu un om in minus (Mikel John Obi).

 

Final: 2-0 pentru campioni. A mai marcat Saha din penalty in minutul 90.

**alex**23.09.2007 17:40

De foarte mult timp n-am mai vazut-o pe Chelsea jucand asa slab. Au avut un singur sut pe spatiul portii, iar Manchester a pasat-o cum a vrut si a detinut controlul meciului tot timpul. Lampard si Drogba n-au fost nici macar rezerve, se pare ca au boicotat meciul in semn de protest fata de demiterea lui Mourinho.

 

Manchester incepe sa-si revina dupa startul slab si este la a 4-a victorie consecutiva in campionat.

c.ronaldo1724.09.2007 12:15

@**alex**

 

Unde ai vazut meciul?

**alex**29.09.2007 21:12

Azi, inca o victorie cu 1-0 in deplasare la Birmingham.

**alex**21.10.2007 12:28

Si ieri inca una, 4-1 la Aston Villa :)

 

Clasament:

 

1.Arsenal 9j 25p

2.Manchester United 10j 23p

3.Manchester City 10j 22p

4.Liverpool 9j 19p

c.ronaldo1724.10.2007 12:11

Si ieri inca una, 4-2 la Kiew :)

 

Grupa F:

1.Manchester United 9p.

2.AS Roma 6p.

3.Sporting L. 3p.

4.D.Kiew 0p.

**alex**28.10.2007 11:21

A 4-a victorie la rand in care Manchester inscrie 4 goluri.

 

Manchester - Boro 4-1

**alex**03.11.2007 15:30

Arsenal - Manchester 2-2

 

United a condus de fiecare data, dar tunarii au reusit sa revina, golul doi inscriindu-l in min.91

«14567838»