Sa-i dau la mu.ie lui mike dean!
Sa-i dau la mu.ie lui mike dean!
Nu credeam ca va elimina City... De fapt,v-a eliminat Tevez...
Nu a eliminat nimeni pe nimeni. Semifinalele se joaca tur-retur.
Corect,asa e,se joaca tur-retur...Dar asa am citit undeva,ca City i-a eliminat pe United...Atunci rectific,nu credeam sa bata City !
CITY!CITY!TEVEZ!!!
Calmeaza-te ma!
Revolutia anti Glazer continua După ce suporterii lui Manchester United au rabufnit impotriva patronilor americani, familia Glazer, miscarea de protest a crescut asemeni unui bulgare de zapadă si numarul fanilor care au aderat la protest a crescut simtitor.Cea mai nouă idee de protest a suporterilor englezi este aceea ca fanii să nu mai poarte culorile clubului patronat de Glazeri, ci să vină imbracati in echipamentul galben-verde purtat de Newton Heath, clubul din care s-a format actualul Manchester United.
Ideea a fost rapid imbrățisată de fani, care s-au "imbulzit" să se inscrie in asociatiile de suporteri. Șeful celor de la Manchester United Supporters Trust(MUST), Duncan Drasdo, a confirmat că numarul membrilor a explodat după ce suma totală a datoriilor clubului a ajuns la peste 700 de milioane de lire sterline.
"Numarul membrilor organizatiei a crescut cu cateva mii in ultima saptamana pentru că suporterii realizează raul pe care Glazer-ii il produc clubului. Ideea cu purtatul echipamentului verde-galben a fost inspirationala Trebuie să unim suporterii lui Manchester United".
Acelasi sef al de la MUST a declarat că suporterii trebuie să imbrățiseze tehnicile de protest ale secolului XXI si in acest sens folosirea tehnologiei este foarte necesara
"Nu vom reusi totul deodată sau la un singur meci, dar fenomenul creste, totul se multiplică ca un virus anti-Glazer. Trebuie să imbrățișăm tehnicile secolului XXI si desi există loc pentru protestele traditionale, singura cale pentru a aduce un numar foarte mare de oameni să se implice este să cream o campanie virala ce odată pornită să devină de neoprit", a declarat Drasdo.
Un reprezentant al altei organizatii de suporteri, Mark Longden, de la Asociatia Suporterilor lui Manchester United, a declarat că miscarea "Glazer OUT" trebuie să fie doar inceputul:
"Ideea cu venitul in galben-verde este una care transmite un mesaj puternic. Arată oamenilor calea de a boicota clubul, fară a lipsi de la meci. Cu toate astea, e greu de coordonat atata lume cand există Facebook, Twitter si cine stie ce.
Cu toate astea, ne simtim dezamagiti de guvern si am vrea să vedem actiune si din partea lor. Marii nostri rivali de la Liverpool sunt intr-o situatie similara la fel si Portsmouth si altii. Acest protest va unii suporterii!", a spus Longden.
Uite ca se intampla la case mari , mari . Glazer nu are un viitor stralucit.
Rooney-Mania
Manchester 4-0 Hull City, toate golurile Wayne Rooney din actiune.
Bai,Ronnie asta e versiunea lu' Ronaldo si van niselrooy la 1loc.
Eu sunt Ronaldo si Van Nisterlooy la un loc?
Nu ma!Tu esti un oarecare... ![]()
Incearca si tu sa scrii corect, sa intelegem ce vrei sa spui.
ati mai batut si voi ..dupa ce v-a dat tevez la mumu ![]()
GO Arsenal !
Sa vezi tu de ce primire o sa aiba parte Tevez miercuri.O sa ii tremure chilotii si cicatricile o vor lua la fuga .
In alta ordine de idei , m-am bucurat foarte mult cand am vazut suporterii lui United imbracati in galben verde.Uite ca si alte zone protestele continua.
Pana la capat baieti!
Stie cineva unde pot vedea Sport 1 pe net pentru marele meci de diseara? Nu am gasit nimic momentan.
Caut eu...daca gasesc iti dau pm.. .
Am gasit. Aici pentru cine mai doreste.
Alt link:LIVESPORTS.COM.AR
0-0 la pauza.
Manchester City a dominat prima repriza, ratand cateva ocazii bune prin Tevez.
Aide' ba ca-ncepe,o bere la rece!
0-1-A inscris Scholes..2-2 la general.
Chiar daca invinge man utd nu tot city se califica?...
Ce sticla-n cap si-a luat Craig Ballamy. E unu la zero pentru United.
Prima data a fost lovit cu o moneda.. .