Rooney asta nu se mai opreste!!!
Rooney asta nu se mai opreste!!!
O sa se opreasca...dupa ce castiga Balonul de Aur!

Mijlocasul ofensiv portughez Nani, in varstă de 23 de ani, a semnat un nou contract cu Manchester United, pentru patru sezoane
manutd.com
Cate goluri are Rooney in sezonu' asta?

Clubul infiintat de suporterii formatiei Manchester United, FC United, ca raspuns al manifestarilor impotriva familiei Glazer, care o detine pe campioana Angliei, va beneficia de un stadion ale carui costuri de construire se vor ridica la patru milioane de euro, informează Manchester Evening News.
FC United este un club semiprofesionist, infiintat in urmă cu cinci ani. Noul stadion va fi construit la Newton Heath, locul unde a fost infiintat Manchester United.
Proprietarii clubului au primit acordul consiliului orasului Manchester pentru realizarea constructiei. Acestia speră ca noua arenă să fie gata pană in 2013.
FC United speră să construiască arena de 5.000 de locuri pe terenul detinut de consiliul local la Ten Acres Lane, iar designul prevede renovarea actualului complex sportiv, dar si a terenurilor cu gazon artificial.
Stadionul va dispune de facilități care ii va incuraja pe localnicii tineri să practice sportul si va oferi asistență educationala socială si de sanatate.
FC United a evoluat in primele cinci sezoane alaturi de alte echipe, pe baza sportivă Bury's Gigg Lane, insă inchirierea acesteia pentru 3.000 de lire sterline (aproximativ 3.300 de euro) a secat gruparea de resurse financiare, ceea ce i-a facut pe proprietarii clubului să caute un teren pentru a-și construi propriul stadion.
Planul de amenajare a stadionului face parte dintr-un proiect amplu de refacere a zonei de est a orasului Manchester, care va costa un miliard de lire sterline (1,1 miliarde de euro). În acest plan este inclusă refacerea stadionului echipei Manchester City, precum si imprejurimile din Eastlands.
Sursa: prosport.ro
Cate goluri are Rooney in sezonu' asta?
Pai hai sa vedem:
26 in campionat + 2 in Cupa Ligii + 4 in Liga Campionilor = 32 ![]()
Pai hai sa vedem:
26 in campionat + 2 in Cupa Ligii + 4 in Liga Campionilor = 32
Sa vedem si daca va dobori vreunul din urmatoarele recorduri:
Cele mai multe goluri intr-un sezon in toate competitiile: Denis Law, 46
Cele mai multe goluri intr-un sezon: Dennis Viollet, 32
Cele mai multe goluri intr-un sezon cu 38 meciuri: C.Ronaldo, 31
Cele mai multe goluri intr-un sezon cu 38 meciuri: C.Ronaldo, 31
Aici sunt incluse toate competitiile sau doar Premier League?
Doar Premier League de cand se joaca in formatul cu 20 de echipe.
Pai atunci il depaseste Rooney pe Ronaldo ![]()
Manchester ii bate pe Bayern la retur cu orice scor va spune Sir Ferguson ca trebuie.Posibil sa nu joace Rooney,l-am vazut accidentat.
Oricum, halul in care au jucat in repriza a doua nu prea le face cinste. Doar gaura mie la pariuri. Cum plm sa te aperi in haul ala ditamai Man UTD? ![]()
Conform SkySports, Rooney va lipsi intre 2-4 saptamani. Astfel, el va rata sigur meciul cu Chelsea si returul cu Bayern. ![]()
Daca Manchester castiga cu Chelsea acasa si in meciul cu Bayern fara Rooney, atunci demonstreaza tuturor ca este cea mai completa echipa din lume. E interesant de vazut cum se vor misca baietii acum, la fel cum ar fi interesant sa vedem pe Barca fara Messi, Realul fara Ronaldo, Liverpool fara Gerrard, Arsenal fara Febregas, Chelsea fara Drogba, Inter fara Sneijder etc.
De pierdut nu o sa piarda nici un meci din cele 2 capitale.
Chicarito va evolua din sezonul viitor la United.
Acesta este al doilea transfer al lui United din acest an , dupa Chris Smalling , fundasul de 21 de ani de la Fulham.
Se pare ca Fergie mizeaza pe tinerete ![]()
De pierdut nu o sa piarda nici un meci din cele 2 capitale.
M-am pacalit singur de 1 aprilie.
Le-au pierdut pe ambele ![]()
YEEEEEEEEEE Scholes!!! A treia victorie in acest sezon impotriva celor de la City in ultimele secunde ![]()
Paul Scholes,un jucator senzational chiar si cand rupe tibii,tendoane si glezne. Isi merita sezonul in plus acordat de staff-ul lui United. Cand vezi jucatori precum Scholes sau Giggs jucand la varstele lor inaintate si avand succes,eficacitate,trebuie sa te bucuri din plin de un astfel de fotbal.Prin minutul 80 ma gandeam ca poate s-a dus vremea lui Ferguson,dar e nesatul de performanta.
Frumos! Sa vedem acum cine isi mai ridica gulerul ![]()
Ce tricouri urate! ![]()
Pe Nani il vad cu gulerul ridicat,asta daca mai e la Man. United si nu stiu eu sa fi plecat...
E la United in continuare.