FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Manchester United

«1202122232438»
maye11.05.2009 15:20

United invinge rivala locala City cu un confortabil 2-0 , fara sa se forteze prea mult.

Goluri Ronaldo si Tevez.

razvani13.05.2009 22:25

Azi am luat optiunea decisiva pentru titlu, invingand dupa un meci foarte muncit si dificil pe Wigan cu 2-1, in meciul restanta. Din ce am putut citi (din pacate, azi nu mi-a mers Eurosport 2 prin Cool TV; eu sunt in Spania, asa ca a trebuit sa ma marginesc a urmari finala Copa del Rey intre Barça si Athletic de Bilbao, si doar sa citesc comentariu live-text pe www.premierleague.com) a fost un meci greu (mult mai greu decat ma asteptam eu) si castigat prin golurile lui Tevez (acelasi Tevez, care nici azi nu a intrat titular, preferat fiind Berbatov; gol min. 60) si Michael Carrick (min. 85, cu un sut din partea dreapta din interiorul careului), dupa ce Wigan deschisese scorul.

 

Ce conteaza este ca suntem la un punct de castigarea matematica a titlului, lucru care sper sa se concretizeze sambata, contra lui Arsenal, pentru ca pe urma sa ne putem pregati in liniste finala UCL. Ce este curios, este ca este extrem de probabil ca cele doua finaliste ale UCL, United si Barça, sa se proclame campioane din punct de vedere matematic sambata, in aceeasi zi, asa ca timpul dedicat pregatirii finalei va fi practic acelasi.

 

Pana atunci sa sarbatorim aceasta victorie foarte importanta.

 

Glory Man United!!!

 

 

f234567k13.05.2009 22:31

Fantastic Tevez!!!!

red&blue_boy14.05.2009 04:17

Da,super gol Tevez.Manchester campioana.

redondo14.05.2009 05:04

La golaveraj sta mai bine Liverpool,deci mai e nevoie de 1 punct.

JDERUL14.05.2009 05:04

Inca un meci care vine sa intareasca ipoteza ca,atunci cand ai ghinion dar ai valoare,poti spera in victorie pana la ultimul fluier.Si Manchestera aseara a mai avut inca trei ocazii de a marca dupa golul din min.85 al lui Carrick.

maye14.05.2009 12:03

United a jucat relaxat aseara.Cu un joc mai concentrat , castigau meciul la pas.

1 punct in ultimele 2 etape este prea putin pentru valoare diavolilor.

Dupa meci ramane golul senzational a lui Tevez si o relansare a relatiilor dintre acesta si Sir Alex Ferguson.

Lari16.05.2009 13:36

0-0 cu Arsenal, pe teren propriu, iar Manchester e campioana.

 

 

Joga Bonito16.05.2009 13:50
Manchester United si restul.

 

Manchester si restul. De abia astept finala!

redondo16.05.2009 14:51

Campioni!

maye16.05.2009 18:59

Nu stiu daca ii mai opreste cineva nici anul viitor!

Kellerman16.05.2009 19:10

Ii opreste Liverpool don't worry. :D

redondo16.05.2009 19:12

Amandoua sunt fenomenale.Nu va certati! :)

maye16.05.2009 20:36
Ii opreste Liverpool don't worry. :D

De vreo 20 de ani tot ii opriti ... inca nu ati reusit...n-o s-o faceti curand...

Ronnie17.05.2009 06:37

Galerie foto dupa meciul cu Arsenal:

picsrv.manutd.com.jpeg

picsrv.manutd.com2.jpeg

picsrv.manutd.com3.jpeg

picsrv.manutd.com4.jpeg

picsrv.manutd.com5.jpeg

picsrv.manutd.com6.jpeg

picsrv.manutd.com7.jpeg

picsrv.manutd.com8.jpeg

maye17.05.2009 08:14

Ai si fost deja sa le faci poze Ronnie. :laugh:

Ronnie25.05.2009 12:13

Hull City 0-1 Man.United "Reserves", in ultima etapa din Premier League. Unicul gol a fost marcat de Gibson cu un sut superb de la 30 de metri. A fost ultimul meci inaintea ROMEI!

 

Glory Man United!

Melku25.05.2009 22:54

Statistica in gsp :

 

Bugetul echipei pe 2008 - 324.8 milioane euro din care

- 128,2 mil - BILETE SI ABONAMENTE

- 115,7 mil - drepturi TV

- 80,9 mil - alte venituri

 

Sponsor principal : 17,8 mil

Valoare : 1,187 mil

 

Asa ceva NU se va intampla NICIODATA la o echipa romaneasca dintr-un milion de motive, suntem la ani lumina departare de ceea ce se intampla in CL. Asa ca ciocul mic si sa ne multumim cu Europa League :)

 

In alta ordine de idei, nu concep sa nu castige finala, absolut toate semnele indica lucrul asta. United nu a pierdut niciodata o finala in CL, Barca a ratat de 3 ori ocazia de a ridica cupa, diferenta enorma intre antrenori, organizare, pragmatism. Nu imi imaginez cum sa nu iubesti un asemenea club, totul este la superlativ.

 

@ Ronnie

 

Dude, chiar trebuia prima poza? Cu Rooney? M-am speriat cat i-am dat enlarge :)))

DelPiero1026.05.2009 08:51

Parerea mea e ca...veti avea o mare dezamagire. :D

Melku26.05.2009 10:08
Parerea mea e ca...veti avea o mare dezamagire. :D

Imposibil :D Cred ca mai multe sanse sunt sa ia Steaua campionatul decat sa piarda United finala :)))))

DelPiero1026.05.2009 10:11

Te referi la Steaua Valachorum?:)) Pai sunt sanse,desigur.

Melku26.05.2009 11:09
Te referi la Steaua Valachorum?:)) Pai sunt sanse,desigur.

Si tu incepi cu astea? :))

DelPiero1026.05.2009 11:17

Adevarul e ca Dan Petrescu e singura achizitie care as face-o de acolo.Hai si MM.Gata.Sa discutam de United si de Barca.

Melku26.05.2009 11:52
Adevarul e ca Dan Petrescu e singura achizitie care as face-o de acolo.Hai si MM.Gata.Sa discutam de United si de Barca.

Ce sa discutam de Barca? :)) Pierde si gata.

Joga Bonito27.05.2009 09:06

Glory glory Man united,

Glory glory Man united,

Glory glory Man united,

As the reds go marching on on on!

 

Just like the busby babes in days gone by,

We'll keep the red flags flying high,

Your gonna see us all from far and wide,

Your gonna hear the masses sing with pride.

 

United, Man united,

We're the boys in red and we're on our way to Wembley!

 

Wembley, Wembley,

We're the famous Man united and we're going to Wembley,

Wembley, Wembley,

We're the famous Man united and we're going to Wembley

 

In Seventy-Seven it was Docherty

Atkinson will make it Eighty-Three

And everyone will no just who we are,

They'll be singing que sera sera

 

United, Man united,

We're the boys in red and we're on our way to Wembley!

 

Wembley, Wembley,

We're the famous Man united and we're going to Wembley,

Wembley, Wembley,

We're the famous Man united and we're going to Wembley

 

Glory glory Man united,

Glory glory Man united,

Glory glory Man united,

As the reds go marching on on on!

 

Glory glory Man united,

Glory glory Man united,

Glory glory Man united,

As the reds go marching on on on!

 

Glory glory Man united,

Glory glory Man united,

Glory glory Man united,

As the reds go marching on on on!

 

pac-pac!

«1202122232438»