FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Manchester United

«1192021222338»
Dany's28.04.2009 13:48
Am exagerat si eu, ca sa dau aroma discutiei. Poate a fost cel mai bun al lui Liverpool in Premier League.

Eu as zice ca a avut cel mai bun lot din ultimii ani..la anul presimt ca o sa ne bucuram din nou din atatia ani.

redondo28.04.2009 14:08

Gabita Tamas a fost cel mai bun,chiar daca n-a jucat in Anglia.Englezii ar fi trebuit sa se uite si spre est si sa-l nominalizeze....desi ar putea aparea proteste din partea lovinistilor.

Kellerman28.04.2009 14:13
Am exagerat si eu, ca sa dau aroma discutiei. Poate a fost cel mai bun al lui Liverpool in Premier League.

 

Amu' scotete scotete... :D

Joga Bonito30.04.2009 06:58
Manchester United si restul.

 

Manchester United si restul.

DelPiero1030.04.2009 08:24

Idei putine.Dar fixe! ;)

Ronnie30.04.2009 12:41

Manchester a jucat un fotbal perfect aseara. Cu jocul acesta sunt sigur ca vom reusi sa castigam din nou Liga si campionatul.

redondo30.04.2009 13:08
Manchester a jucat un fotbal perfect aseara. Cu jocul acesta sunt sigur ca vom reusi sa castigam din nou Liga si campionatul.

Si eu zic la fel.Ar fi prima echipa care ia Liga consecutiv.

Ronnie02.05.2009 13:33

Middlesbrough 0-2 Manchester United

Ryan Giggs, J.S.Park

 

Si Manchester este la doar 3 puncte de un nou titlu de campioana a Angliei.

razvani02.05.2009 14:11

Meci absolut linistit si lejer astazi contra lui Boro, incheiat cu o victorie la pas, fara fortari inutile si obosirea excesiva a jucatorilor. Remarc jocul excelent al lui Rooney in primul rand, cu cateva pase geniale (absolut de antologie cea de la golul 2!!), in opinia mea jucatorul cel mai complet si mai determinant in acest joc. De asemenea, jocul lui Giggs si Scholes, cei doi "batrani", absolut impresionant!!

 

Cred ca pasul de azi a fost cel decisiv pentru titlu. E adevarat ca si restul partidelor trebuie tratate cu maximum de seriozitate, dar eu cred cu tarie ca vom fi din nou campioni si inca cu 2 etape mai devreme. Si in plus castigam si UCL!!

 

Iar despre Boro, mare distanta intre echipa din UEFA 2006 (aceea de trista amintire...dar care tb sa recunoastem ca juca destul de bine, cel putin faza de atac) si dezastrul de azi, chiar imi pare rau de Southgate (un jucator pe care l-am apreciat mult), dar, la fel ca si pentru "Simbolul" nostru, palaria de antrenor ii vine prea mare. Anul acesta Boro ajunge in B.

 

Glory Man United ! Forza Steaua!

redondo02.05.2009 15:03
Middlesbrough 0-2 Manchester United

Ryan Giggs, J.S.Park

 

Si Manchester este la doar 3 puncte de un nou titlu de campioana a Angliei.

De 6 puncte mai are nevoie.

Joga Bonito02.05.2009 16:33

Poate chiar si 7 puncte... Deocamdata au +40 la golaveraj amandoua echipele.

Ronnie02.05.2009 16:38

@Joga Bonito

 

Se tine cont de rezultatele directe, nu golaveraj.

redondo02.05.2009 18:10
@Joga Bonito

 

Se tine cont de rezultatele directe, nu golaveraj.

In Anglia de golaveraj se tine cont.Deci matematic ar avea nevoie de 7.

maye02.05.2009 19:42

United e campioana,

Joga Bonito05.05.2009 19:48
Manchester United si restul.

 

Manchester si restul.

 

Arsenal e o echipa de inexistenti. Sa nu se supere expertii daca'i numesc pomanagii. :X

 

Sincer sa fiu, Chelshit e mai periculoasa in finala decat Zbarca. Acum sa vedem deznodamantul de maine. La cat mai multi suspendati si accidentati.

Melku05.05.2009 20:23

De multe ori m-a facut fericit echipa asta ! :naughty::thumbup: :thumbup: :thumbup:

redondo05.05.2009 21:03

United s-a calificat in finala dupa un 3-1 si un joc perfect! M-am temut ca Rooney sa nu i-a cartonas galben si sa rateze finala.E bine cum a iesit.

maye06.05.2009 07:47

Astept finala cu Barca...Va fi un meci fabulos!

Ronnie06.05.2009 11:56

Ieri am vazut adevarata Manchester UNITED. Prefer o finala Manchester-Chelsea in finala. Un meci Manchester-Barca ar fi unul in care ambele echipe s-ar inchide in defensiva si ar iesi un meci slab dpdv calitativ.

razvani06.05.2009 13:57

Aseara am vazut un meci exceptional al lui United: calificarea rezolvata intr-un timp foarte scurt, o defensiva foarte sigura (cu exceptia fazei cu penalty-ul comis de Fletcher, la care chiar si acolo am dubiile mele; daca arbitrul era englez sunt convins ca aceasta interventie nu era penalty) si in ansamblu un joc absolut magnific!! Iar contraatacul de la golul 3 a fost de manual, ar trebui prezentat in toate scolile de fotbal si de antrenorat din lume ca model.

 

Acum ne asteapta finala, sa vedem contra cui; as prefera Chelsea, adica reeditarea finalei de anul trecut, asta deoarece recunosc ca Barcelona imi da ceva fiori in vederea finalei. Sunt convins ca, pentru frumusetea fotbalului, o finala United-Barça ar fi maximul posibil, dar ca fan United imi doresc pe Chelsea in finala, asa nu o sa am emotii si vom lua o noua UCL. Contra Barça, ca sa fiu obiectiv, vad doar 50% posibilitati de ambele parti, in schimb pe Chelsea intr-o eventuala reeditare a finalei de anul trecut ii batem la sigur din nou.

 

 

 

 

 

Joga Bonito06.05.2009 20:19
Sincer sa fiu, Chelshit e mai periculoasa in finala decat Zbarca. Acum sa vedem deznodamantul de maine. La cat mai multi suspendati si accidentati.

 

Ma tem de Chelsea. E o echipa periculoasa. Sper sa aibe noroc MU.

 

Depiero10, ce ziceai de Zbarca? O saptamana o sa rad de elucubratiile tale.

 

 

PS: Manchester si restul.

Joga Bonito06.05.2009 20:28
Ma tem de Chelsea. E o echipa periculoasa. Sper sa aibe noroc MU.

 

Depiero10, ce ziceai de Zbarca? O saptamana o sa rad de elucubratiile tale.

 

 

PS: Manchester si restul.

 

ce tare LOL... luam 100% Champions League.

redondo06.05.2009 21:22

Manchester United va trebui sa arate lumii intregi cine joaca cel mai bun fotbal din lume.

MoWeed07.05.2009 05:07
Manchester United va trebui sa arate lumii intregi cine joaca cel mai bun fotbal din lume.

:)))

Fotbalul jucat de Manchester United nu se compara cu ce joaca Barcelona.

DelPiero1007.05.2009 09:19
Ma tem de Chelsea. E o echipa periculoasa. Sper sa aibe noroc MU.

 

Depiero10, ce ziceai de Zbarca? O saptamana o sa rad de elucubratiile tale.

 

 

PS: Manchester si restul.

Ce sa zic nene...uite jucam si noi in finala. :) Stii ce e culmea?Nu eu am fost cu nasul pe sus,dandu-ma mare cu echipa mea si luand peste picior celelalte.Respect United,au o echipa f buna,dar si noi avem.Eu cred ca tu vei iesi mai naspa daca United pierde...si atunci sa te vad.Eu stiu un proverb cu fudulia...deci fii atent. ;)

«1192021222338»