FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Manchester United

«1161718192038»
MoWeed15.03.2009 10:37
nu mai fi asa optimist.Ieri s-a jucat foarte slab.

Si in tur la fel s-a jucat nu? :D

Ronnie15.03.2009 10:50

1.Manchester United

2. restul

 

:)

 

Ce frumos ar fi un Man.Utd-Liverpool in Liga.

maye15.03.2009 11:13

Mo in tur sti cum s-a castigat?Vidic eliminat(devine obisnuinta in meciurile cu cormoranii),plus ziua in care Van der Sar a redevenit Van der Comisar plus eroare uriasa a lui Giggs in prpriul careu.Deci pana la urma asa s-a castigat si in tur..pe greseli...Nu sunteti peste United!

Ronnie si eu imi doresc din tot sufletul un asemenea meci!

MoWeed15.03.2009 11:42

Nu este Liverpool peste United, dar nici United peste Liverpool.

Singura diferenta este faptul ca United a castigat tot cu echipele mici, pe cand Liverpool a avut probleme cu echipele care se aparau mai mult.

 

Ar fi frumos un astfel de meci Ronnie

maye15.03.2009 13:01

Pana la urma sti cum e Mo?peste ani n-o sa isi aduca aminte cine a jucat mai bine.Ci o sa ramana rezultatele si trofeele.Si o sa vedem la sfarsit care o sa ramana in istorie :)

Dany's15.03.2009 19:18
Mo in tur sti cum s-a castigat?Vidic eliminat(devine obisnuinta in meciurile cu cormoranii),plus ziua in care Van der Sar a redevenit Van der Comisar plus eroare uriasa a lui Giggs in prpriul careu.Deci pana la urma asa s-a castigat si in tur..pe greseli...Nu sunteti peste United!

Ronnie si eu imi doresc din tot sufletul un asemenea meci!

 

Dar United cu ce e peste noi? :worthy:

 

le: in afara de noroc.

Ronnie15.03.2009 19:19
Dar United cu ce e peste noi? :worthy:

 

Cu 4-7 puncte.

maye15.03.2009 19:56

7 plus inca alte multe lucruri.

redondo15.03.2009 20:01
Nu este Liverpool peste United, dar nici United peste Liverpool.

Singura diferenta este faptul ca United a castigat tot cu echipele mici, pe cand Liverpool a avut probleme cu echipele care se aparau mai mult.

 

Ar fi frumos un astfel de meci Ronnie

Dar nu din sferturi.

Eu am zis de mult ca United se va distanta deoarece de 10 ani castiga aproape tot in perioada decembrie-martie....si aici se joaca un campionat.

maye18.03.2009 10:50

Vidic suspendat 2 etape in campionat dupa meciul cu cormoranii.

Poate o sa fie iesit din forma si la meciul cu noi :yes:

Joga Bonito20.03.2009 14:04
Pentru Manchester ar fi ideal sa intalneasca maine pe Vilarreal sau pe Porto. ZBarca, Liverpenis si Chelsie sa se intalneasca intre ele si sunt 70% campioni europeni din nou.

Dar tare ma tem ca cei de la UEFA umbla cu vrajeli pe tragerile la sorti si din considerente comerciale, ca tot e criza, se ajunge la aceleasi semifinale de anul trecut. Cred ca ar fi o premiera.

 

Manchester U. - Porto

Chelsea - Villareal

Liverpool - Bayern

Barcelona - Arsenal

 

Da da... Nici ca se putea mai bine. Chelsie si Liverpenis in sferturi si cu Zbarca pe acesi parte de tablou. Iar MU joaca cu Porto, cum prevazusem acum o saptamana.

Dany's21.03.2009 15:55

Fulham 1-0 United

 

Manchester in 10

 

**** stupid man utd & rronaldo

Ronnie21.03.2009 17:08

Din pacate Manchester se afla intr-o evidenta scadere de forma. Am incredere ca isi vor reveni pana nu este prea tarziu. Glory Manchester!

MoWeed21.03.2009 17:08

Fulham-United 2-0 si s-a relansat campionatul

Joga Bonito21.03.2009 19:50

Din fericire si Chelsie a luat bataie azi, iar maine sau cand va juca Liverpenis, presimt ca se vor incurca.

 

Din nefericire pentru MU, au deja 3 eliminati in 2 meciuri. Se acumuleaza oboseala, stres. Sa speram ca-si vor reveni la timp pentru meciul din CL.

redondo21.03.2009 21:08

United isi va reveni de la meciul urmator.Acum oricum urmeaza nationalele.

maye21.03.2009 21:59

nori negri si o evidenta scadere de forma pe Old Trafford!

Sa speram intr-o revenire!

Daniel-Ionut22.03.2009 08:05
United isi va reveni de la meciul urmator.

 

Sau NU...

razvani22.03.2009 12:56

Am vazut ieri cel mai prost meci al lui United din ultimul an...realmente pe moment imi venea sa dau cu laptopul pe geam vazand cat de slab joaca si cate greseli individuale grave au comis jucatori importanti si alta data foarte constanti din echipa. Acum, gandind la rece, se pare ca infrangerea severa cu Liverpool ne-a marcat puternic si nu am avut timp sa ne recuperam psihic...

 

Fiecare echipa are si astfel de momente de criza, dupa atatea victorii la rand si meciuri fara gol primit era de asteptat sa apara si un recul. Bine ca acum vine pauza de 2 saptamani cu meciurile nationalelor, asa ca sunt convins ca la reluare vom vedea din nou la treaba pe adevarata United. De fapt, nu imi fac niciun fel de probleme in acest sens, stie Sir Alex si staff-ul pe care il are in jur cum sa ii monteze din nou--iar in 2 saptamani are si timp. Mai rau este ca vom juca meciul urmator fara Rooney, Vidic si Scholes, si avem cu Aston Villa, care joaca bine.

 

Iar despre meciul din UCL chiar nu imi fac probleme, Porto este probabil cea mai slaba echipa din sferturi, si cel putin finala o atingem din nou, avand in vedere culoarul de la tragerea la sorti. Si cum Ferguson nu pierde niciodata o finala europeana...

 

Mai multe griji imi fac legat de Premier (unde Liverpool-Aston Villa de azi va fi extrem de important, daca nu chiar decisiv, pentru aspiratiile ambelor echipe; sper intr-un reviriment dat de ultima sansa pentru Aston Villa la UCL). Daca Liverpool castiga azi, incep sa imi fac ceva griji.

 

 

AndyTytanBoys30.03.2009 05:53

e posibil sa piarda titlul.vine tare Liverpool din spate.nu sunt fan Liverpool dar cred ca joaca la ora actuala un fotbal mult mai frumos decat Manchester

maye05.04.2009 17:13

Victorie in minutul 93 in derby`ul etapei jucat acasa pe Old Traforrd contra celor de la Aston Villa.

United-Aston Villa 3-2.C.Ronaldo(2),Macheda.

P.S.Meci absolut fabulos!

razvani05.04.2009 17:20

ESTE!!!!!! United-Villa 3-2!!!!! Magnific, senzational!!!Incredibil Macheda si incredibil Sir Alex cu schimbarile!!

 

Sunt extrem de fericit ca am reusit astfel sa depasim o mare incercare: meciul cu Aston Villa (echipa buna, are calitate si s-a vazut si azi; cu psihicul sta ceva mai rau...) in conditiile absentelor a jumatate (sau mai multi) din titularii obisnuiti: Vidic, Ferdinand, Scholes, Rooney, Berbatov, Anderson etc., si in ceea ce a fost realmente unul dintre cele mai frumoase meciuri ale sezonului (ma refer ca spectacol fotbalistic, intensitate si lupta). O incantare pentru ochiul oricarui spectator.

 

Recunosc ca am trait la limita acest meci, avand in permanenta niste emotii... cum n-am avut demult. Si descatusarea finala dupa golul lui Macheda, absolut magnific!!! Am descoperit un nou viitor (si actual) mare jucator!! Sunt absolut convins ca se va mai auzi de acesta in viitor.

 

Si de asemenea, cu dedicatie celor care il critica pe C. Ronaldo ca se pierde in momentele importante: azi s-a vazut, si inca bine!!! Si se apropie un nou titlu de golgheter!

 

 

Daniel-Ionut05.04.2009 17:57

Acelasi noroc incredibil...

**alex**05.04.2009 18:58

Ronnie iti locul Macheda? :))

Ronnie05.04.2009 19:06

There's only one Ronaldo!

 

Cat e gluma e panarama, dar Manchester United de acum 3,4 luni nu avea probleme in astfel de meciuri. Imi este frica in meciul cu Porto.

 

PS: Sa tuf in gura, Steaua se suprapune iar cu meciul lui Manchester.

«1161718192038»