FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Manchester United

«1121314151638»
redondo28.01.2009 15:31

Spectacol total ieri! Cred ca vor lua toate cele 4 trofee!

c.ronaldo1731.01.2009 19:40

Din noiembrie 2008, Man.United nu a mai primit gol in campionat, adica de 12 meciuri consecutive, record absolut. Astazi, Manchester United a castigat cu 1 la 0 partida impotriva celor de la Everton. Golul victoriei a fost marcat de Cristiano Ronaldo in minutul 43.

 

1. Manchester United - 53p.

2. Chelsea & Liverpool - 48p.

 

Maine de la ora 18:00, in direct pe Eurosport 2, Liverpool-Chelsea.

SteauaB31.01.2009 20:29

Zoran Tosic e absolut genial. VA fii un jucator mai valoros ca Ronaldo. Nu stiu cum dracu a scos sarbii astia, insa kiar au scos-o.

gio_stgloria31.01.2009 22:02

Manchester nu mai ia gol, da nici stralucit nu joaca, asa ca mai usor cu laudele.

c.ronaldo1701.02.2009 07:46

Huo, nu-i mai laudati pe Manchester! Sunt doar o amarata de echipa care este campioana Angliei, a Europei, a Lumii, care nu a mai primit gol de 12 meciuri, care a castigat ultimele 7 meciuri, care este la 5 puncte distanta fata de locul 2, care este in finala Cupei Ligii si care este calificata mai departe si in Cupa Angliei si Champions League. Mare branza... :)

bodanelu01.02.2009 07:53

@Ronie... e mai buna Steluta noastra :X :x :X

c.ronaldo1701.02.2009 07:59

Nici nu se compara :D Ai uitat ce jucatori avem noi: Toja e un Messi clasic, ajutat in spate de Tiago "Fabregas" Gomes, cu Dayro "Ronaldo", Mirel "Gerrard" Radoi, Goian "Ferdinand" - Ghionea "Vidic", Emeghara "Evra", Zapata "Dida" si Bogdanel "Inzaghi" Stanconne. :))sursa.

redondo01.02.2009 10:17

O noua victorie in campionat. 1-0 cu Everton

c.ronaldo1708.02.2009 19:01

Pac-Pac.

Echipa care a speriat pe Chelsea si Liverpool, West Ham United si-a facut datoria si a pierdut cu 0-1 acasa contra lui Manchester United. Golul a fost marcat de Giggs dupa o faza personala exceptionala a galezului.

 

Clasament:

1.Man.Utd

2.--restul--

maye08.02.2009 20:06

Am vazut si meciul de azi cu West Ham...pur si simplu joaca incredibil ManU...nu spectaculos,dar au o succesiune de pase..vai d capul meu...

n`o sa`i opreasca nimeni spre titlu anul` asta...

redondo10.02.2009 23:00

Da,un gol de exceptie al lui Giggs.

SteauaB11.02.2009 00:10
Am vazut si meciul de azi cu West Ham...pur si simplu joaca incredibil ManU...nu spectaculos,dar au o succesiune de pase..vai d capul meu...

n`o sa`i opreasca nimeni spre titlu anul` asta...

 

Echipa poate nu joaca spectaculos. Insa au cei mai spectaculosi jucatorii din lume, si kiar cei mai tehnici: Ronaldo,Nani,Tosic,Giggs,Evra, Ferdinand(cel mai tehnic fundas din lume), si Rooney = JOGA BONITO!

 

Dar dupa Barcelona, bineinteles :)

c.ronaldo1715.02.2009 18:23

In Cupa Angliei: Derby 1-4 Man.Utd (Nani 29, Gibson 44, Ronaldo 48, Welbeck 81)

maye15.02.2009 22:35
In Cupa Angliei: Derby 1-4 Man.Utd (Nani 29, Gibson 44, Ronaldo 48, Welbeck 81)

meci vazut :thumbup: ..chiar n`au cu cine sa joace!

redondo15.02.2009 23:18

Am mai spus-o...e posibil,chiar foarte posibil sa castige toate cela 4 trofee in acest an.Ar fi ceva extraordinar!

maye16.02.2009 00:56

Sa sti ca probabil in Anglia vor lua totul.Mai e de vazut ce se va intampla in Liga,si pentru asta conteaza foarte mult meciul de la Milano.

redondo18.02.2009 22:10

Manchester United - Fulham 3-0...... goluri Scholes,Berbatov si Rooney. Un nou meci foarte bun,o victorie la pas si un Paul Scholes cu o evolutie senzationala.

maye18.02.2009 23:14

Alt meci castigat la pas,fara mari eforturi!

Daca Van der Saar nu va primi gol in urmatoarele 88 de minute va stabili un nou record european!

Incredibil parcurs,echipa incredibila!

SteauaB18.02.2009 23:39

Berbatov e cu mult peste Mutu. Iar Tosic ne arata ca talentul sarbesc, afost si este in continuare cu mult peste talentul romanesc...

DelPiero1019.02.2009 09:37

Va rog eu,faceti ceva in legatura cu acest SteauaB,nu-i mai su port posturile anti-romanesti.Tare mi-e frica ca e vreun etnic frustrat.Cat despre United,jos palaria!Principala favorita la CL,alaturi de Barca.

c.ronaldo1719.02.2009 13:34

O victorie la pas, un meci PERFECT. Manchester United 2008-2009 este una dintre cele mai bune echipe din istoria fotbalului.

 

Personal, eu cred ca Paul Scholes si Ryan Giggs sunt acum la apogeul carierei lor. Joaca fantastic cei 2.

 

@SteauaB

 

Tosic nu a jucat aseara.

 

european-capital-of-trophies-tshirt_desi

MoWeed19.02.2009 14:21

Liverpool are cea mai buna echipa din ultimii ani, insa ghinionul a facut ca Manchester sa aiba o echipa si mai buna. Nu prea cred ca mai are cum sa piarda United titlul, insa sper ca Liverpool sa tina pasul cu ei pana la final, nu se stie ce se poate intampla.

 

Ar fi interesanta totusi o intalnire United-Liverpool in CL :naughty:

razvani19.02.2009 16:57

Am fost incantat de jocul lui United de aseara, ca de altfel de toate cele din ultima vreme. Niste super-combinatii si super-pase, si totul in regim de viteza incredibil... ar trebui puse aceste meciuri si "amatorilor" nostri de la Steaua (amatori prin comparatie cu jucatorii lui Man Utd.), sa vada ce inseamna fotbalul de clasa, fotbalul in viteza, vertical pe poarta.

 

E o echipa realmente senzationala, una dintre cele mai bune din istoria fotbalului, cum zicea cineva inainte. Abia astept sa le dea si lui Inter de la 3 in sus pe Old Trafford :) asa ca sa il vad pe mourinho umilit (si pe Chivu...).

 

In acelasi timp sper la depasirea recordului de fara gol primit duminica...cu Blackburn acasa, nu cred ca vor fi probleme.

Oricum, de mai mult de un an echipa mea favorita ma face fericit dupa fiecare meci, si sper sa ramana asa! Glory Man United!

redondo21.02.2009 21:16

United-Blackburn 2-1,goluri Rooney si C.Ronaldo.Un nou pas spre titlu.

c.ronaldo1721.02.2009 21:24

Pacat de golul marcat de Santa Cruz. Van der Saar merita sa sparga recordului belgianului aluia de nu a luat gol 20 si ceva de ore.

«1121314151638»