FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Manchester United

«1101112131438»
c.ronaldo1726.12.2008 18:41

Dupa ce au cucerit titlul de cea mai buna echipa din lume, castigand cu 1-0 in finala cu campioana Americii, Manchester United a castigat si etapa de Craciun contra celor de la Stoke City, cu un gol in minutul 84 marcat de C.A. Tevez.

 

 

c.ronaldo1729.12.2008 22:20

Manchester United 1-0 Middlesbrough (Berbatov `69)

redondo29.12.2008 23:17

United se va bate la titlu cu Liverpool.Chelsea cred ca va claca.

MoWeed30.12.2008 00:18

Vine acum meciul cu Chelsea; vedem acolo care sunt mai buni. Eu sper la un egal...

c.ronaldo1702.01.2009 18:58

Zoran Tosic si Adem Ljajic sunt primele transferuri facute de Manchester United in aceasta iarna.

Guardian02.01.2009 20:44

nu mi se par niste transferuri bune ..

om trãi si om vedea

Dany's03.01.2009 09:17
Zoran Tosic si Adem Ljajic sunt primele transferuri facute de Manchester United in aceasta iarna.

Tosic ala de la Partizan?

redondo03.01.2009 10:53
Tosic ala de la Partizan?

Da

Dany's03.01.2009 12:22

Daca aveam o conducere competenta..putea sa fie la noi omu`.

redondo03.01.2009 16:06

La noi unde? La Steaua? Pai United l-a transferat in perspectiva...va juca doar prin Cupa Ligii. Ca el United are 50 pe la echipele inferioare.

SteauaB03.01.2009 16:18
La noi unde? La Steaua? Pai United l-a transferat in perspectiva...va juca doar prin Cupa Ligii. Ca el United are 50 pe la echipele inferioare.

 

Nu fii fraier...Tosic e poate cel mai talentat jucator din est... E cu mult peste Mutu. La ce tehnica are. Poate sa viseaza Mutu. Eu kiar cred, ca Tosic va deveni un jucator de baza la Man U. Un jucator important, un jucator care poate ia Balonul De Aur.

redondo03.01.2009 17:16
Nu fii fraier...Tosic e poate cel mai talentat jucator din est... E cu mult peste Mutu. La ce tehnica are. Poate sa viseaza Mutu. Eu kiar cred, ca Tosic va deveni un jucator de baza la Man U. Un jucator important, un jucator care poate ia Balonul De Aur.

Are doar 22 ani si joaca la o echipa Partizan Belgrad care de peste 15 ani nu a mai facut performante in Europa....exceptie un sezon cand au jucat in Liga ,antrenati de Matthaus....Daca nu va convin performantele Stelei faceti o comparatie cu Partizan in ultimii ani. Deci,desi are 12 meciuri la nationala,acest jucator nu a jucat inca la un nivel inalt,campionatul Serbiei fiind mult sub al nostru. Sunt zeci de jucatori estici care la nivel fotbalului vest european s-au pierdut. Asta daca nu e vreun Shevchenko.

MoWeed03.01.2009 18:24

@redondo

 

Nu cred ca dadeau atatia bani pe el daca era numai un tanar de perspectiva. Daca mai aveau alti 50 ca el nu mai dadeau cateva milioane de euro pentru el

c.ronaldo1704.01.2009 18:19

Southampton 0-3 Manchester United (Welbeck, Nani, Gibson) - FA Cup!

 

 

redondo04.01.2009 20:17

Manchester da bani multi pe orice transfer.Asa a facut mereu.Ei vin direct cu o oferta. Spre ex. pot veni cu 8 milioane pt Radoi,direct fara alte negocieri<Ei stabilesc asta fara sa mai negocieze.

DelPiero1004.01.2009 22:20
Are doar 22 ani si joaca la o echipa Partizan Belgrad care de peste 15 ani nu a mai facut performante in Europa....exceptie un sezon cand au jucat in Liga ,antrenati de Matthaus....Daca nu va convin performantele Stelei faceti o comparatie cu Partizan in ultimii ani. Deci,desi are 12 meciuri la nationala,acest jucator nu a jucat inca la un nivel inalt,campionatul Serbiei fiind mult sub al nostru. Sunt zeci de jucatori estici care la nivel fotbalului vest european s-au pierdut. Asta daca nu e vreun Shevchenko.

Sarbii se 'pierd' mai greu.Eu nu cred ca ar lua Ferguson un jucators,i cu atatia bani,fara sa nu ii 'miroasa' talentul...eu m-am uitat nitel la Tosici,are un sut foarte bun,si tehnica mi se pare buna,nu vad de ce n-ar reusi...

f234567k05.01.2009 06:24

Dica in 2006 avea cam 25-26 de ani. Poate ca si el era ochit de o echipa asa mare daca nu se accidenta in amicalul ala cu lesinatii aia din Italia.

Parca si de Vidic s-a spus la inceput ca e un fundas central slab si in 2008 a fost printre cei mai buni din Europa.

Guardian06.01.2009 18:34

de ce se rejoacã meciurile din Anglia ?

Dany's06.01.2009 19:40

Asa e regulamentul..in FA Cup ce e egal se rejoaca.

 

Derby County 1 - 0 Man. United :)) Carling Cup daca nu ma insel.

c.ronaldo1711.01.2009 13:04

De la ora 18:00, in direct pe Eurosport 2, Manchester United - Chelsea Londra. Daca va castiga acest meci + cele 2 restante cu Fulham si Wigan de pe teren propriu, Manchester United va trece pe prima pozitie in Anglia, acolo unde ii este locul de fapt. :)

MoWeed11.01.2009 13:07

Se termina egal :D

c.ronaldo1711.01.2009 18:09

Se vede, cea mai buna echipa de pe planeta 3-0 Chelsea. Mi-e greu sa cred ca va opri cineva pe Manchester United in lupta pentru cele 4 trofee.

razvani12.01.2009 16:27

Man United cea mai tare!! Absolut impresionant jocul de ieri, am fost extrem de fericit la final. De fapt, Man U a avut doua goluri valabile anulate (asa ca sa nu zica altii ca este favorizata si ca Sir Alex pune presiune pe arbitri), trebuia sa fie cel putin 4-0.

 

Si ca o adevarata echipa, United va atinge varful de forma in primavara, atunci cand realmente conteaza. Si nimeni nu ii va sta in cale, la fel ca anul trecut!!

 

Glory, Glory Man United!!! To win 4 trophies this year!!

 

Dany's14.01.2009 16:29
Se vede, cea mai buna echipa de pe planeta 3-0 Chelsea. Mi-e greu sa cred ca va opri cineva pe Manchester United in lupta pentru cele 4 trofee.

Pai Chelsea a fost praf..cred ca putea sa manance bataie si de la o echipa de locurile 15-16..cel putin cred ca fulham poate sa scoata un egal cu united.

redondo14.01.2009 17:25

Nu stiu de Champions League,dar campionatul va fi mai mult ca sigur castigat de United. Va castiga si restanta din aceasta seara.

«1101112131438»