FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1484950515289»
razvan2809.03.2010 19:41

@Daniel-Ionut

Blind Slide e un film chiar foarte bun.Interesanta si povestea.

 

MikStelista10.03.2010 19:23

From Paris with love

razvan2810.03.2010 21:21

Asta vreau si eu sa-l vad.

 

Am terminat de vizionat The Hurt Locker.Un film frumos , mi-a placut dar parca nu chiar atat de bun incat sa primeasca atatea premii.A avut o poveste buna , realista care a prezentat viata soldatiilor (genistilor) din Irak dar parca a lipsit ceva care sa il faca filmu ala care ar merita atatea premii.

MikStelista11.03.2010 07:21
Asta vreau si eu sa-l vad.

 

E misto :D Mie-mi place cum joaca John Travolta. Mi-a placut super mult si in Face off.

Marius11.03.2010 09:01

cum am mai spus, mie nu prea mi-a placut Inglorious, povestea e mult prea "americanizata". nici avatar nu e deloc impresionant. si nici hurt locker.

 

mie imi placuse destul de mult district 9, cu mentiunea ca finalul putea fi mai misto.

 

@ Razvan

 

povestea din hurt locker nu e in niciun caz realista... e doar o romantare americana de prost gust, dovada ca nici macar nu a primit girul armatei sua din cauza inexactitatilor si eroismului mult fortat din scene.

axl11.03.2010 09:01
From Paris with love

Nu-i chiar asa bun. In afara de referirea la Royal with cheese e un simplu film de actiune. Si dinastia tudorilor ala joaca prost.

Maye11.03.2010 09:34

Sa fim seriosi , Hurt Locker nu merita Oscar-ul.Trebuie sa justifice si americanii cumva prezenta (inca) in Irak.

Daniel-Ionut11.03.2010 11:47

Vreau si eu subtitrare la Freestyle :unsure:

 

Stanici11.03.2010 12:06
Vreau si eu subtitrare la Freestyle :unsure:

 

Great. Alt film cu ciori si drama de ciori.

vlad11.03.2010 13:20
povestea din hurt locker nu e in niciun caz realista... e doar o romantare americana de prost gust, dovada ca nici macar nu a primit girul armatei sua din cauza inexactitatilor si eroismului mult fortat din scene.

 

 

Si genistii romani au spus ca nu are legatura cu realitatea.

Pana la urma si The Hurt Locker este fantezie sau s.f.

Dar a dat bine la publicul american avid de eroi care reteaza capul balaurului terorist.

Gluma-i gluma dar Die Hard a ratat la mustata Oscarul.

axl11.03.2010 20:55

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Un film pentru prescolari.

razvan2812.03.2010 14:22

Astia de la mine din liceu toti ca e tare filmu da io sincer de cand l-am vazut mi s-a parut a fi un film pentru cei de maxim 14 ani.

axl15.03.2010 21:11

Monster

Un Oscar, un Bafta si-un Urs nemeritate de Charlize. In afara de asemanarea izbitoare cu personajul real (dar asta-i treaba de make-up) Theron n-a facut altceva decat sa se scalambaie. Un joc foarte bun al Christinei Ricci in schimb, care de obicei nu face altceva decat sa stea acolo si sa para grava. In filmul asta chiar a jucat.

axl18.03.2010 20:16

Shutter Island

Slab si fara credibilitate. La un moment dat e imposibil sa nu-ti dai seama ce se petrece. Din punctul asta de vedere prefer The 6th Sence, macar am ramas in ignoranta pana la dezvaluirea de la sfarsit. Sau poate ma insel eu, ma enerveaza DiCaprio care la 36 de ani arata ca la 12.

 

(Survival)... of the Dead

Romero a ajuns rahat. Un film de toata jena, DE TOATA JENA. Mai prost ca Land si Diary. Inclin din ce in ce mai mult sa cred ca Night si The Crazies au fost accidente.

sabin130718.03.2010 22:25

Desi imi plac thrillerele psihologice cu si despre dereglati, Shutter Island este mult prea previzibil, strica tot farmecul. The Jacket, cel putin pt mine, ramane filmul de referinta al acestui gen.

Marius19.03.2010 11:51

a vazut cineva daybreakers?

axl19.03.2010 14:55
a vazut cineva daybreakers?

Ideea e bunicica, e luata din Last Blood, un comic, dar realizarea lasa de dorit. Nu m-a impresionat cu nimic.

 

axl22.03.2010 16:58

The Blind Side

Nici asa rau, nici asa bun. Bazat pe fapte reale, personajul real arata mult mai "smecher" decat Big Mike din film. Presupun ca Sandra Bullock a luat Oscar prin eliminare. Si mesajul transmis de The Academy e ca e ok sa fii bitchy atat timp cat ai inima.

razvan2823.03.2010 12:35

Nu cred ca a luat chiar prin eliminare , rolul l-a jucat foarte bine.

MikStelista29.03.2010 07:56

Vazut ieri: The Bounty Hunter :D

http://www.youtube.com/watch?v=czXE0aALfek

blindica29.03.2010 12:37

Am vazut Zombieland. Are dinamism,e misto.Woody Harrelson,mereu un actor bun.

axl29.03.2010 21:19
Am vazut Zombieland. Are dinamism,e misto.Woody Harrelson,mereu un actor bun.

Nu are nimic din ce ar trebui sa aibe un film cu zombie. Si ca tot veni vorba de Woody, tocmai ce-am vazut Defendor, un film ciudatel.

 

Where the Wild Things Are

E ceva necurat cu filmul asta, pare stupid dar e doar abstract. Bun.

 

Cand n-ai somn te uiti la filme.

Vidocq - un Paris la 1830 absolut superb, imagine foarte buna, fara clisee, poveste simpatica, bube si dinti negri.

 

Moon - bunicel, de vara, un sefe fara prea mari pretentii.

axl31.03.2010 10:51

The Hurt Locker - nu-i de Oscar. Neverosimil si lung. Merge.

 

Plictisindu-ma azi noapte am citit ce s-a scris pe-aici. In afara de mine si de Vlad nu prea va plac filmele bune.

sabin130731.03.2010 11:03

Depinde de ce-i place fiecaruia. De exemplu daca lui Maye i-a placut un film atunci cu siguranta eu n-o sa-l mai caut:P . Si invers, un fel de Ghita Contra. Sau unii sunt pasibili de ban daca-si exprima pe aici preferintele cinefile.

Maye31.03.2010 11:07

Pai de ce mai Sabine?

Nu iti plac filmele , care imi plac si mie? :)

«1484950515289»