Eu astept sa apara Legion se aude ca ar fi un film bun ![]()
Eu astept sa apara Legion se aude ca ar fi un film bun ![]()
la cam rip sa te uiti tu!
Viata in Romania.
Cu conditia sa nu locuiesti in Romania. Atunci devine tragicomedie.
Terminus Paradis ![]()
Terminus Paradis![]()
Vazi ca se poate.
Avem si noi comicareli frumoase.
Numai mie mi s-a parut Inglorious Basterds un film... americanizat? pueril?
Vazi ca se poate.Avem si noi comicareli frumoase.
Da' nu stim sa le promovam.
Case 39 , horror frumusel.
A vazut cineva From Romania with Love?
Uitati aici teaser-ul: http://www.youtube.com/watch?v=hl0KUw3GoWQ
Ascultati de la 3:47 pana la 4:02 ce spune ![]()
Da' nu stim sa le promovam.
Ce sa promovam?
Exista o colectie de filme romanesti superbe. Am avut si noi actori ,monstrii ai cinematografiei. Si faceau si foarte bine si comedie. :Toma Caragiu,Serban Mihailescu Braila,Octavian Cotescu,Dem Radulescu sau Amza Pelea
Uiti de Dinica.
Dinica era pur si simplu genial
Cine a vazut Filantropica stie ce vorbesc , un film foarte bun.
The Damned United
in acest film este o faza pe care "limbita" nu ar face-o niciodata...
Uiti de Dinica.
Exclus sa-l uit pe Dinica. Cum as putea sa-l uit!
Cred ca Daniel stie cine este Dinica,avand in vedere ca maestrul Dinica a incetat din viata curand.El a ramas surprins ca exista filme romanesti,nepromovate. Se insala amarnic. Foarte multi dintre noi am vazut de nenumarate ori filme gen : Operatiunea Monstru, Secretul lui Bachus sau colectia cu BD. Ar trebui sa le promoveze ei,cei mai tineri. Dar ,din nefericire, recomandam Marea mahmureala tuturor.
Si nu uita de Filantropica
Dinica era pur si simplu genialCine a vazut Filantropica stie ce vorbesc , un film foarte bun.
Subscriu! ![]()
Recomand, printre altele, Agora.
Si nu uita de Filantropica
Nu pot uita de Filantropica. Semnatura mea spune totul.
Sa nu uitam atunci si de Asphalt Tango al aceluiasi Nae Caramfil. Sau E Pericoloso Sporgersi .
Cine crede ca a invatat "plm" se insala. ![]()
O cantau niste soldati care vasleau intr-o barca pe un lac :
"Azi e e 9, maine-i zece
PLM, Armata trece!" ![]()
Foarte multi dintre noi am vazut de nenumarate ori filme gen : Operatiunea Monstru, Secretul lui Bachus sau colectia cu BD. Ar trebui sa le promoveze ei,cei mai tineri. Dar ,din nefericire, recomandam Marea mahmureala tuturor.
Am vazut filmele enumerate de tine, dar mie personal imi place mai mult "Marea mahumreala". Tu crezi ca asta inseamna subcultura?
Am vazut filmele enumerate de tine, dar mie personal imi place mai mult "Marea mahumreala". Tu crezi ca asta inseamna subcultura?
@Ronnie,
Nu era vorba de subcultura in postarea mea. Daniel-Ionut se plnagea ca lumea nu stie despre filmele romanesti. Nu am vazut unde am scris eu de subcultura. Asta ai scos-o asa fara nicio treaba cu subiectul.
Si normal ca nu au cum s-ti placa filmele romanesti din moment ce esti fan Hangover. ![]()
Niciodata nu-ti vor placea.
Ai scos-o pe aia cu subcultura din joben, Ronnie.
PS Hangover este o mare labareala. ![]()
Si mie imi place Marea mahmureala, chiar foarte mult, dar imi place sa ma uit si la un film romanesc bun.
@vlad
1. Nu sunt fanul unui anumit film. Am spus doar ca imi place Hangover. M-am relaxat foarte mult la acest film.
2. Unde am spus ca nu imi plac filmele romanesti? Din contra, sunt destule filme romanesti care mi-au placut foarte mult.
3. "Dar ,din nefericire, recomandam Marea mahmureala tuturor." Uite, de aici, eu am inteles ca cei care recomanda Hangover in locul filmelor romanesti promoveaza subcultura.
4. Gusturile nu se discuta. Fiecare vizioneaza ce-i place.
Petrecerea burlacilor + o noapte in Vegas cu baietii = reteta americana a succesului. Si ca sa primim multe aplauze hai sa bagam si-un mafiot haios. Da, si ca sa fie si mai haios il facem gay. Si ca sa fie si mai haios il facem chinez. Nimic mai haios decat un mafiot chinez gay. Ha. Ha.
Ce sa promovam?
Exista o colectie de filme romanesti superbe. Am avut si noi actori ,monstrii ai cinematografiei. Si faceau si foarte bine si comedie. :Toma Caragiu,Serban Mihailescu Braila,Octavian Cotescu,Dem Radulescu sau Amza Pelea
Stefan. ![]()
Intr-adevar exista multe filme romanesti superbe!Cei mai tineri ar trebui sa le vada,sunt mai bune decat multe porcarii care apar in ziua de azi...