FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1454647484989»
zoint02.02.2010 19:48

Eu astept sa apara Legion se aude ca ar fi un film bun :D

MikStelista02.02.2010 19:51

pe filmealese.com a aparut varianta CamRip :)

 

http://www.filmealese.com/legion-2010/

Marius02.02.2010 21:51

la cam rip sa te uiti tu!

strezahuzum04.02.2010 11:13
Viata in Romania.

 

Cu conditia sa nu locuiesti in Romania. Atunci devine tragicomedie.

Daniel-Ionut08.02.2010 08:17

Terminus Paradis :)

vlad08.02.2010 09:43
Terminus Paradis :)

 

 

Vazi ca se poate.

Avem si noi comicareli frumoase.

Marius08.02.2010 09:47

Numai mie mi s-a parut Inglorious Basterds un film... americanizat? pueril?

Daniel-Ionut08.02.2010 10:00
Vazi ca se poate.

Avem si noi comicareli frumoase.

 

Da' nu stim sa le promovam.

gio_stgloria08.02.2010 10:03

Case 39 , horror frumusel.

Nyghty08.02.2010 10:19

A vazut cineva From Romania with Love?

Uitati aici teaser-ul: http://www.youtube.com/watch?v=hl0KUw3GoWQ

Ascultati de la 3:47 pana la 4:02 ce spune :)

vlad08.02.2010 10:47
Da' nu stim sa le promovam.

 

Ce sa promovam?

 

Exista o colectie de filme romanesti superbe. Am avut si noi actori ,monstrii ai cinematografiei. Si faceau si foarte bine si comedie. :Toma Caragiu,Serban Mihailescu Braila,Octavian Cotescu,Dem Radulescu sau Amza Pelea

gio_stgloria08.02.2010 10:49

Uiti de Dinica.

razvan2808.02.2010 17:22

Dinica era pur si simplu genial

Cine a vazut Filantropica stie ce vorbesc , un film foarte bun.

godsaveultras10.02.2010 10:34

 

The Damned United :bananadance: in acest film este o faza pe care "limbita" nu ar face-o niciodata...

vlad10.02.2010 11:07
Uiti de Dinica.

 

 

Exclus sa-l uit pe Dinica. Cum as putea sa-l uit!

Cred ca Daniel stie cine este Dinica,avand in vedere ca maestrul Dinica a incetat din viata curand.El a ramas surprins ca exista filme romanesti,nepromovate. Se insala amarnic. Foarte multi dintre noi am vazut de nenumarate ori filme gen : Operatiunea Monstru, Secretul lui Bachus sau colectia cu BD. Ar trebui sa le promoveze ei,cei mai tineri. Dar ,din nefericire, recomandam Marea mahmureala tuturor.

razvan2810.02.2010 20:37

Si nu uita de Filantropica

Astristul10.02.2010 21:04
Dinica era pur si simplu genial

Cine a vazut Filantropica stie ce vorbesc , un film foarte bun.

Subscriu! ;)

axl10.02.2010 21:12

Recomand, printre altele, Agora.

vlad11.02.2010 06:26
Si nu uita de Filantropica

 

 

Nu pot uita de Filantropica. Semnatura mea spune totul.

 

Sa nu uitam atunci si de Asphalt Tango al aceluiasi Nae Caramfil. Sau E Pericoloso Sporgersi .

 

Cine crede ca a invatat "plm" se insala. :)

 

O cantau niste soldati care vasleau intr-o barca pe un lac :

 

"Azi e e 9, maine-i zece

PLM, Armata trece!" :)

Ronnie12.02.2010 14:53
Foarte multi dintre noi am vazut de nenumarate ori filme gen : Operatiunea Monstru, Secretul lui Bachus sau colectia cu BD. Ar trebui sa le promoveze ei,cei mai tineri. Dar ,din nefericire, recomandam Marea mahmureala tuturor.

 

Am vazut filmele enumerate de tine, dar mie personal imi place mai mult "Marea mahumreala". Tu crezi ca asta inseamna subcultura?

vlad12.02.2010 15:11
Am vazut filmele enumerate de tine, dar mie personal imi place mai mult "Marea mahumreala". Tu crezi ca asta inseamna subcultura?

@Ronnie,

Nu era vorba de subcultura in postarea mea. Daniel-Ionut se plnagea ca lumea nu stie despre filmele romanesti. Nu am vazut unde am scris eu de subcultura. Asta ai scos-o asa fara nicio treaba cu subiectul.

Si normal ca nu au cum s-ti placa filmele romanesti din moment ce esti fan Hangover. :)

Niciodata nu-ti vor placea.

Ai scos-o pe aia cu subcultura din joben, Ronnie.

 

PS Hangover este o mare labareala. :)

Daniel-Ionut12.02.2010 15:24

Si mie imi place Marea mahmureala, chiar foarte mult, dar imi place sa ma uit si la un film romanesc bun.

Ronnie12.02.2010 15:39

@vlad

 

1. Nu sunt fanul unui anumit film. Am spus doar ca imi place Hangover. M-am relaxat foarte mult la acest film.

2. Unde am spus ca nu imi plac filmele romanesti? Din contra, sunt destule filme romanesti care mi-au placut foarte mult.

3. "Dar ,din nefericire, recomandam Marea mahmureala tuturor." Uite, de aici, eu am inteles ca cei care recomanda Hangover in locul filmelor romanesti promoveaza subcultura.

4. Gusturile nu se discuta. Fiecare vizioneaza ce-i place.

axl12.02.2010 16:43

Petrecerea burlacilor + o noapte in Vegas cu baietii = reteta americana a succesului. Si ca sa primim multe aplauze hai sa bagam si-un mafiot haios. Da, si ca sa fie si mai haios il facem gay. Si ca sa fie si mai haios il facem chinez. Nimic mai haios decat un mafiot chinez gay. Ha. Ha.

danimarcu12.02.2010 17:58
Ce sa promovam?

 

Exista o colectie de filme romanesti superbe. Am avut si noi actori ,monstrii ai cinematografiei. Si faceau si foarte bine si comedie. :Toma Caragiu,Serban Mihailescu Braila,Octavian Cotescu,Dem Radulescu sau Amza Pelea

Stefan. :chair:

 

Intr-adevar exista multe filme romanesti superbe!Cei mai tineri ar trebui sa le vada,sunt mai bune decat multe porcarii care apar in ziua de azi...

«1454647484989»